trawa

Autor Wątek: Hugo  (Przeczytany 153429 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: Hugo
« Odpowiedź #225 dnia: Maj 23, 2016, 12:23:41 pm »
A może TK w znaczeniu limitowany chodziło o to, że nie będą go dodrukowywać?
Ja to zrozumiałem tak, że mniejszy nakład z brakiem możliwości dodruku.

Offline Kokosz

Odp: Hugo
« Odpowiedź #226 dnia: Maj 23, 2016, 12:36:45 pm »
Ja to zrozumiałem tak, że mniejszy nakład z brakiem możliwości dodruku.

Nie przesadzajmy z "brakiem możliwości".

Myślę, że po doświadczeniach  z Mistrzami Komiksu "limitowany nakład" oznacza po prostu mały, gdzie dodruki nie są planowane. Nie sądzę jednak, żeby p. Kołodziejczak w ten sposób obiecywał, że dodruków nie będzie.

Offline bosssu

Odp: Hugo
« Odpowiedź #227 dnia: Maj 24, 2016, 06:40:27 am »
ha ha...o jakich dodrukach mówimy?..Nie wydaje mi się, żeby ten komiks zawojował rynek. W takiej formie będzie tylko ukłonem w stosunku do czytelników pamiętajacych wydanie z Orbity. Zobaczcie co dzieciaki oglądają w telewizji w co grają na komputerach i czym są karmieni w mediach wszelakich...superhero, Pony itp.
Raczej mało prawdopodobne by ktoś kupił dziecko takiego "grubasa" nie będąc świadomym czytelnikiem.

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Hugo
« Odpowiedź #228 dnia: Maj 24, 2016, 10:45:36 am »
[za: KŚK]

Wydanie jednego z najlepszych humorystycznych komiksów fantasy - „Hugo” - w dwóch tomach. Tom pierwszy będzie zawierał 5 komiksów, drugi zaś, adresowany do najbardziej zagorzałych fanów, materiały dodatkowe.

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Hugo
« Odpowiedź #229 dnia: Maj 24, 2016, 08:24:09 pm »
[za: KŚK]

Wydanie jednego z najlepszych humorystycznych komiksów fantasy - „Hugo” - w dwóch tomach. Tom pierwszy będzie zawierał 5 komiksów, drugi zaś, adresowany do najbardziej zagorzałych fanów, materiały dodatkowe.
No i dobrze.
Wydawcy zrozumieli wreszcie, że mamusie nie kupują komiksów dla swoich pociech , komiksy kupują  tatusiowie dla... siebie.
"Jesteś podwójnym sobą."

Offline Thorgal24

Odp: Hugo
« Odpowiedź #230 dnia: Maj 25, 2016, 02:35:18 pm »
Dobrze to by było gdyby nie ruszano oryginału i zostawiono w całości 5 części wraz z dodatkami.

Jeśli wiadomo, że to i tak tylko dla tatusiów, to tym bardziej.

Offline radef

Odp: Hugo
« Odpowiedź #231 dnia: Maj 25, 2016, 02:41:26 pm »
Nie rozumiem. Chcieliście wydania zbiorczego i dodatków. Egmont wyda wydanie zbiorcze i osobno dodatki. I co w tym złego? Że zamiast jednego monstrualnego tomu będą 2 trochę mniejsze? Ja bym nie był zadowolony jedynie z jednej opcji - osobne albumy w HC.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Koalar

Odp: Hugo
« Odpowiedź #232 dnia: Maj 25, 2016, 03:47:30 pm »
Egmont wyda wydanie zbiorcze i osobno dodatki. I co w tym złego?

To się okaże. Jak wyda dodatkowy tom na miękko, to będą narzekania, że nie na twardo, a poza tym to powinno być razem. Jak wyda na twardo, to będą narzekania, że za dużo miejsca zajmuje, bo w ogóle to powinno być razem. A poza tym to to w tym złego, że powinno być razem.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline radef

Odp: Hugo
« Odpowiedź #233 dnia: Maj 25, 2016, 03:53:57 pm »
Ale jakby razem to ktoś by zaczął narzekać dlaczego ma płacić 150 złotych za komiks, który prawie w całości był w Polsce.
A dodatków ma być (dane wg francuskiego Amazona) ponad 60 stron, więc aż tak źle jak na komiks w twardej to nie jest (podejrzewam, że będzie twarda, bo nie widzę sensu dawania dodatkom innej oprawy).
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Koalar

Odp: Hugo
« Odpowiedź #234 dnia: Maj 25, 2016, 04:19:04 pm »
Ale jakby razem to ktoś by zaczął narzekać dlaczego ma płacić 150 złotych za komiks, który prawie w całości był w Polsce.

Tak. Zawsze będą niezadowoleni na tym naszym małym rynku (bo jedni lubią tak, drudzy siak, a inni śmak). Więc nie wiem, czemu się dziwisz, że akurat niektórzy są niezadowoleni tym, czym są. Niech sobie będą, ich prawo.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Hugo
« Odpowiedź #235 dnia: Maj 26, 2016, 01:20:43 pm »
Z przyjemnością kupię integral Hugo oraz tom z dodatkami. Le Lombard podaje 304 stron wydania zbiorczego. Więc dodatek prawdopodobnie będzie miał około 60 stron. Mam nadzieję, że z dostępnością nie będzie problemu.


Miło by było gdyby Egmont stwierdził, że sprzedaż Hugo jest satysfakcjonująca i skusił się w przyszłości na wydanie przygód Marine.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline radioblackmetal

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 448
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... .. .
Odp: Hugo
« Odpowiedź #236 dnia: Maj 26, 2016, 04:16:56 pm »
ja planuję kupić integral i dodatki dla siebie i może też jedną sztukę integrala dla siostrzenicy (kolejna próba zaszczepienia w niej czytelniczego hobby)
The darkness will swallow everything

Offline bluebeery

Odp: Hugo
« Odpowiedź #237 dnia: Maj 28, 2016, 08:49:05 pm »
Często kompromisy nie budzą mojego zachwytu, ale w tym przypadku  jestem zadowolony z decyzji Egmontu. Oczywiście biorę integral +dodatek :)
« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2016, 11:01:58 pm wysłana przez bluebeery »

Offline Funny

Odp: Hugo
« Odpowiedź #238 dnia: Maj 30, 2016, 09:58:14 am »
Odpowiada mi taka forma wydania.
Z pewnością obydwa albumy znajdą u mnie miejsce na półce  :biggrin:

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Hugo
« Odpowiedź #239 dnia: Maj 30, 2016, 10:19:13 am »
Pomysł Egmontu jest dla mnie idealny!
Przyznam, że mimo iż "Hugona" bardzo lubię i darzę sentymentem, jako posiadacz "oryginałów" z Orbity uznałem, że mimo dodatków, ten wydatek raczej jednak odpuszczę... Z pewnym żalem.
A tu proszę: okazuje się, że mogę kupić dodatki osobno. Tego nie odpuszczę, choćby nie wiem co!
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

 

anything