trawa

Autor Wątek: Hugo  (Przeczytany 153421 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mr.castor

Odp: Hugo
« Odpowiedź #60 dnia: Marzec 05, 2015, 08:59:49 pm »
Bo od dzisiaj będzie to najbardziej przeze mnie pożądany komiks...a nie miałem do tej pory o nim pojęcia....
Dokładnie, też bym bardzo chciał, trzeba by było do Ongrysa może uderzyć, jak by jeszcze parę osób zapytało to kto wie  :smile:
po rysunkach widać że styl podobny do Hugo i trochę z Iznoguda też ma, eh..... pomarzyć pewnie tylko zostaje

Offline Ongrys

Odp: Hugo
« Odpowiedź #61 dnia: Marzec 06, 2015, 06:56:03 am »
A może wydali by ALI-BEBER Bedu, też fajny jak Hugo

Wygląda sympatycznie. Szkoda, że Belgowie nie przygotowali integrala.

Podobna sytuacja jest z Hugo. Nie ma gotowego integrala, na który można by kupić licencję. Nie ma materiałów w wersji cyfrowej. Przygotowanie tego przez małego wydawcę z Polski, bezpośrednio z autorem, byłoby trudne.

Na pytanie w Lombardzie o integral Hugo odpowiedź była "pomyślimy o tym", więc może kiedyś...

celtic

  • Gość
Odp: Hugo
« Odpowiedź #62 dnia: Marzec 06, 2015, 09:37:47 am »
Bedu tworzył także niektóre albumy serii Clifton (w Świecie Komiksu można znaleźć krótkie epizody, niestety te wcześniejsze nie tworzone jeszcze przez Dumonta ), a także niektóre albumy Les PSY  i Le P'tit Prof, niestety tych albumów jeszcze nie mam.
Skoro Egmont wydawał Cliftona w Świecie Komiksu, to może istnieje możliwość wydania późniejszych albumów tworzonych przez ww autora?
Zdaje się że Le P'tit Prof został wydany w integralu.
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2015, 09:47:44 am wysłana przez celtic »

Offline Death

Odp: Hugo
« Odpowiedź #63 dnia: Marzec 06, 2015, 06:42:50 pm »
Wydaje mi się, że są co najmniej 3 wydawnictwa, które wydałyby ten integral Hugo przed Egmontem. Ongrys (wystarczy spojrzeć na Hawkera), Taurus (Valerian) i WK (obecnie najodważniejszy i być może w ogóle najlepszy polski wydawca, wydaje z każdej beczki i nie boi się wyzwań).

Offline radef

Odp: Odp: Hugo
« Odpowiedź #64 dnia: Marzec 06, 2015, 07:22:53 pm »
Gdyby było jak w Czechach, gdzie różnice między wielkościami wydawnictw są mniejsze, to prawdopodobnie stało by się tak, że wspólnymi siłami taki "Hugo" zostałby wydany, czyli np. coś wyd. typu Egmont czy WK wydałoby serie w zeszytach, a taki Taurus czy Ongrys w integralu.
A u nas? Będą albo obie wersje (Ongrys), albo integral, albo albumy. I żeby nie było, można być tylko pewnym, że jeżeli "Hugo" wydałby Egmont, to byłby w albumach, ale jeżeli komiks zostałby wydany przez Taurusa czy WK to każda z opcji jest równie możliwa.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Kokosz

Odp: Hugo
« Odpowiedź #65 dnia: Marzec 07, 2015, 07:58:57 pm »
Skoro Egmont wydawał Cliftona w Świecie Komiksu, to może istnieje możliwość wydania późniejszych albumów tworzonych przez ww autora?

Co innego wydanie Hugo (5 albumów) czy Ali Bebera (3), a co innego Cliftona (21 części). I fakt, że niektóre rysował Bedu, nie ma chyba znaczenia w kontekście calej serii...

celtic

  • Gość
Odp: Hugo
« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 06, 2016, 09:17:46 am »
Właśnie przeglądałem prace Daniela Grzeszkiewicza na deviantarcie i trafiłem na takie cudo
http://danielgrzeszkiewicz.deviantart.com/art/w-i-p-557843399

Offline Thorgal24

Odp: Hugo
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 20, 2016, 02:02:03 pm »


A ja znalazłem go w całej okazałości :smile:

hosting

« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2016, 05:22:41 pm wysłana przez Thorgal24 »

Offline bosssu

Odp: Hugo
« Odpowiedź #68 dnia: Luty 15, 2016, 10:44:40 pm »
Teraz już wiem skąd takie zainteresowanie Egmontu wydaniem HUGO. Jak zwykle tajemniczo ściemniają o możliwościach...a prawda jest taka, ze w 6-go maja 2016 roku Lombard wydaje integral
http://www.amazon.fr/Int%C3%A9grale-Hugo-Bedu/dp/2803637006

i pewnie do nas dokładnie w takiej samej formie trafi.
"Van de sympathieke, middeleeuwse reeks [/size]Hugo[/size] verschijnt in mei een Franse integrale bij [/size]Le Lombard[/size] met daarin alle verhalen en een achtergronddossier van 30 pagina's" (30 ekstra stron?)
A ja już...jaram się jak pet pod ławką :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin:



Offline Kokosz

Odp: Hugo
« Odpowiedź #69 dnia: Luty 15, 2016, 11:51:09 pm »
Teraz już wiem skąd takie zainteresowanie Egmontu wydaniem HUGO. Jak zwykle tajemniczo ściemniają o możliwościach...a prawda jest taka, ze w 6-go maja 2016 roku Lombard wydaje integral
i pewnie do nas dokładnie w takiej samej formie trafi.

Z tego co wiem zarówno Egmont, jak i kilku innych wydawców było zainteresowanych Hugo od kilku lat. Pierwszym wydawca Hugo był Lombard, ale licencja dawno wygasła, a materiały były tylko w postaci analogowej. Polski wydawca musiałby kontaktowac się bezpośrednio z autorem, skanować plansze itp. Jak pewnie mozesz sobie wyobrazić - byłoby to trudne i dość kosztowne.

W zeszłym roku Lombard zdecydował się odnowic licencję i wznowić Hugo w integralu (ciekaw jestem, czy ciągłe pytania polskich wydawców miały wpływ na decyzję). Teraz dla polskiego wydawcy publikacja jest dużo łatwiejsza, bo najgorszą robotę wykonują Belgowie.

I obys miał rację, że polskie wydanie będzie takie, jak belgijskie, bo T. Kołodziejczak w odpowiedziach pare miesięcy temu mówił, że obawia się integrala w serii dla dzieci.

Offline piotrassss

Odp: Hugo
« Odpowiedź #70 dnia: Luty 16, 2016, 09:50:21 pm »
To niech wyda w obu formatach integral i zeszyty. Tak jak ongrys Hawkera. Można? Można.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Hugo
« Odpowiedź #71 dnia: Luty 16, 2016, 10:50:21 pm »
Obojętnie w jakiej formie się pojawi. Hugo to genialny komiks. Żałuję, że tylko jest 5 tomów plus materiały dodatkowe. Ja mam zamiar kupić obojętnie w jakiej wersji. Uważam, że Hugo zasługuje na wydanie w dobrej jakości. Zdaję sobie sprawę o dostępnych pozycjach na rynku wtórnym.
Z chęcią bym przygarnął Marine. Być może jakiś wpływ ma mój sentyment do tych pozycji. Rynek frankofoński miał (nie wiem jak obecnie) świetne podejście do tego typu gatunku komiksowego (dla dzieci?).
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline bosssu

Odp: Hugo
« Odpowiedź #72 dnia: Luty 17, 2016, 06:56:39 am »
Obawiałbym się tego integrala patrząc po sprzedaży np. Janko Pistolet. Swietny komiks ale pewnie przez swoją grubość i cenę (w sumie niewygórowaną) odstraszył potencjalnych kupujących dla dzieci. Uważam również, że wydanie w dwóch formach było by świetnym rozwiązaniem. Integral dla kolekcjonerów dorosłych i zeszyty dla dzieci.

Offline Kokosz

Odp: Hugo
« Odpowiedź #73 dnia: Luty 17, 2016, 07:47:00 am »
Obawiałbym się tego integrala patrząc po sprzedaży np. Janko Pistolet. Swietny komiks ale pewnie przez swoją grubość i cenę (w sumie niewygórowaną) odstraszył potencjalnych kupujących dla dzieci.

Ale przecież nie znamy wyników sprzedaży Janka Pistoleta czy Umpapy. Widać, że są wciąż dostępne, ale nie wiemy, jaki był nakład. Egmont to duży wydawca i na pewno nakład był większy, niż zrobiłoby inne wydawnictwo. I może mniejszy nakład innego wydawnictwa rozszedłby się w pół roku i dziś mielibyśmy białe kruki, a większy nakład egmontu wciąż jest w sprzedaży...

Offline radef

Odp: Hugo
« Odpowiedź #74 dnia: Luty 17, 2016, 09:22:30 am »
Ale przecież nie znamy wyników sprzedaży Janka Pistoleta czy Umpapy.
Na dodatek mam podejrzenie, że "Umpa-Pa" miał dodruk, bo wydaje mi się, że był okres, z rok, półtorej, w których tom nie był dostępny w sprzedaży.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

 

anything