Autor Wątek: Hugo  (Przeczytany 153073 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline peta18

Odp: Hugo
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 05, 2014, 01:33:35 pm »
A tych ŚK to nie wydano przypadkiem 38?
Chyba wydano tyle ile piszesz, ale ja mam 31 tylko, i tak chyba o kilka za duzo, bo pozniej to juz same reklamy w tym magazynie byly.

A co do Hugo, to zaraz sobei wyciagne i ustawie w szerego do przeczytania :) zacheciliscie mnie.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Death

Odp: Hugo
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 05, 2014, 02:21:12 pm »
Bedu popełnił jescze jeden, niewydany w Polsce, album "Hugo" będący zbiorem epizodów publikowanych bodajże w Spirou.
Są krótkie historie z Hugo (przecież nawet dałem linka do jednej z nich), ale nigdzie nie czytałem, żeby zebrano je w album.

Czy ja dobrze widzę, 2000 zł za jedną z najładniejszych plansz z Hugo? Niejeden ma takie pieniądze. Aż taka kosmiczna cena to nie jest.

Offline TePe

Odp: Hugo
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 05, 2014, 03:09:00 pm »
Są krótkie historie z Hugo (przecież nawet dałem linka do jednej z nich), ale nigdzie nie czytałem, żeby zebrano je w album.
Fakt, nawet na stronie BD jest tylko 5 albumów: http://www.bedetheque.com/serie-2579-BD-Hugo.html

Offline graves

Odp: Hugo
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 05, 2014, 04:46:50 pm »
Na tej tworzonej przez nas liście KŚK jest też spis wszystkich numerów ŚK wrzucony przeze mnie.
Lista KŚK
Można się zapoznać :smile:
i uzupełniać.
« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2014, 04:50:22 pm wysłana przez graves »
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline keram

Odp: Hugo
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 05, 2014, 04:54:56 pm »

Też fajna seria humorystyczno-przygodowa. Nie tak dobra jak Hugo (bo nic nie jest tak dobre jak Hugo  :smile:  ), ale z pewnością kupiłbym kontynuację.


Może i Hugo jest lepszy, ale Marine to 9 tomów wydanych dwukrotnie, przy okazji reedycji (z nowymi okładkami) nowy wydawca opublikował także 5 tomów serii "Les mini aventures de Marine" - nie znam francuskiego, ale z tego co się zorientowałem są to krótkie historyjki publikowane przed laty w tygodniku Pif.

W Polsce więcej szczęścia miał Hugo, ale we Francji lepiej poradziła sobie Marine.

Offline BOUNCER

Odp: Hugo
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 05, 2014, 06:17:04 pm »
Death, gdzie ta plansza Hugo na sprzedaż????

Offline Death

Odp: Hugo
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 05, 2014, 07:04:33 pm »
Death, gdzie ta plansza Hugo na sprzedaż????
Jak masz forsę, to zazdroszczę. Chętnie bym kupił za te 2000 jedną z tych dwóch plansz. :smile: Majątek to nie jest, choć na tyle dużo, że mało kto da. :smile:
Jeden i dwa.

Mega nie?  :smile:



Offline Grzegorio

Odp: Hugo
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 05, 2014, 08:35:06 pm »
Mega to mało powiedziane  :smile:   A 2000 PLN za takie cudeńka to całkiem przyzwoita, prawilna kwota, bez zadęcia że tak powiem... Mistrz Polch krzyczy dziesięc razy tyle za planszę jakby nie patrzeć...

Offline Death

Odp: Hugo
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 06, 2014, 01:25:25 am »
Znalazłem ostatnio kilka fajnych rzeczy.

Na przykład taką okładkę (nie mam pojęcia, która to część, może po prostu alternatywna okładka).


Plakat:


I hugowe okładki z magazynu "Tintin".
Na przykład taką fajną do "Zamku mew".  :smile:

Offline BOUNCER

Odp: Hugo
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 06, 2014, 08:34:30 am »
Zarąbiste!!!!!!!     
Ja to bym z chęcią złapał kontakt do Bedu, i zapytał jego o jakieś plansze bądź rysunki.
Ale z francuskim u mnie ciężko :-) a i o kontakt mi trudno w związku z brakiem języka.
Plansze niesamowite :-)
Jednak brak wolnej gotówki stawia je u mnie w sferze marzeń...... ;-(

Offline bosssu

Odp: Hugo
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 08, 2014, 12:59:18 pm »
Pytałem o reedycję kolekcjonerską w kredzie i integralu Egmont, lecz stwierdzili, że nie ma szans a i tak dla dzieciaków byłyby lepsze zeszyty Poszedłem więc do introligatorni i zrobiłem sobie sam taki (tylko bez kredy). W HUGO najbardziej lubiłem "upersonalnienie" przedmiotów...gadające, chodzące i robiące różne rzeczy- szczególnie jest to widoczne na drugiej planszy. Coś podobnego można znaleźć w drugiej mojej ulubionej serii humorystycznej Trolle z Troy- tam cała plansza potrafi tętnić życiem- coś się goni, ucieka, ma wytrzeszczone oczy...można oglądac i oglądać....Podobny klimat próbowali uzyskać w komiksie DARLAN I HORWAZY polskiej produkcji- podobny klimat i kreska można porównać jak ktoś ciekawy (osobiście UWIELBIAM "mroczną wersję okładki")

 

Offline Death

Odp: Hugo
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 08, 2014, 01:15:24 pm »
Akurat jak jakiś czas temu pisałem posty w tym temacie, przeczytałem też wtedy Darlana (choć kupiłem go dużo wcześniej zachęcony obietnicą klimatu Hugo i fajną, mroczną okładką).
Miałem nadzieję, że jest choć w połowie tak dobry jak Hugo.
Ale nie był...
Wkleję swoje krótkie opinie.

Na Lubimy czytać napisałem 28 lutego: "3/10 Ładna okładka + niezłe postacie pieska i kota (takie oczywiste, ale może być) i w sumie tyle. Reszta to słabizna. Miejscami podróba wspaniałej serii komiksowej Bedu pt. "Hugo" (niektóre rzeczy są wręcz zerżnięte, ale oczywiście w żałosny sposób). Paskudnie pokolorowany. Może gdyby nie te kolory, to odbiór historii byłby lepszy i dałoby się naciągnąć ocenę na 4/10. Fajnie, że przynajmniej okładka (ta mroczna, którą wrzuciłem na ten portal, bo są dwie wersje) jest fajna. Od połowy już męczyłem ten komiks, choć ma zaledwie 48 stron".


Na Facebooku napisałem 1 marca: "http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/darlan-i-horwazy/1,skan7 Ale masakra. Od połowy czytałem na siłę. Kolory w środku paskudne, choć okładka całkiem ok. Nie pamiętam kiedy ostatnio czytałem coś tak słabego. Tragedia. Z wielką łaską daję 3/10.

Offline vision2001

Odp: Hugo
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 15, 2014, 10:15:53 am »


Fakt, nawet na stronie BD jest tylko 5 albumów: http://www.bedetheque.com/serie-2579-BD-Hugo.html
Muszę chyba się przejść po antykwariatach i poszukać wszystkich tomów. (na znanym portalu aukcyjnym nie ma obecnie kompletu lub cena za tomy + koszt przesyłki lekko wysoka).
Kurczę - pamiętam, że będąc dzieciakiem część z nich trafiła w moje ręce i bardzo mi się te historie podobały.
Oczywiście byłbym za tym, aby komiks trafił w moje ręce w formacie Janko Pistolet czy Umpa-pa (lepiej jak Janko, bo na kredzie), ale na razie to ułudne marzenie.

DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline bosssu

Odp: Hugo
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 15, 2014, 12:45:32 pm »
Już pytałem Egmont o to ale odpowiedzieli, że nic z tego a i tak jakby coś było na rzeczy to by wrzucili w zeszytach bo taniej i łatwiej sprzedać dzieciakom niż gruby drogi integral z 5-ma tomami. Ja sobie taki walnąłem u introligatora.

Offline melee

Odp: Hugo
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 21, 2014, 10:08:20 pm »
dzięki wam kupiłem jedną z tych plansz, nigdy nie czułem jakoś potrzeby posiadania tego typu rzeczy, ale raz że Hugo był dla mnie dość istotny gdy byłem mały, dwa - to chyba jednak dość dobra okazja, a plansza bardzo fajna. Przy okazji - ta firma jest świetna, doskonała komunikacja, pełny profesjonalizm rozmowy i przesyłki. Tylko jak teraz oprawić...

http://1drv.ms/1nr7571


(jak się wstawia zdjęcia? opcja "umieść obrazek nie działa")


Żeby umieścić obrazek musisz wskazać dokładny adres obrazka, a nie portalu na którym go widać, tzn. musi to być link zakończony rozszerzeniem graficznym pliku np. *.jpg, *.bmp, *.png itd. itp.
To co powyżej nie jest adresem obrazka.
« Ostatnia zmiana: Maj 21, 2014, 10:18:27 pm wysłana przez graves »