trawa

Autor Wątek: Hugo  (Przeczytany 152044 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Grzegorio

Odp: Hugo
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 01, 2014, 12:15:14 am »
Tak, "Psy" też były w Świecie Komiksu.

Offline chmiel

Odp: Hugo
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 02, 2014, 01:56:48 pm »
"Hugo" to dzieło. Scena z Biskoto i natarczywymi kotami - perła w historii gatunku.

http://www.kazet.bial.pl/2005_03/z_hugo.htm


Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Hugo
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 03, 2014, 01:05:38 pm »
Tak, "Psy" też były w Świecie Komiksu.

na pewno? Googlałem sobie grafikę i nie kojarzę ani tej serii, ani głownego bohatera a miałem wszystkie Światy Komiksu, i kojarzę je dosyć dobrze (chyba)

Przy okazji. W Cliftonie (tym w ŚK) chyba Bedu nie był współautorem, wydaje mi się, że wyłącznie były tam odcinki z rysunkami Turk'a (Philippe Liegeois), przynajmniej tak było to opisywane w ŚK (Światy Komiksu w bazie Alei sam uzupełniałem)
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Deg

  • Gość
Odp: Hugo
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 03, 2014, 04:28:10 pm »
"Psy" nie było. ŚK mam wszystkie i odświeżam je sobie co 2-3 lata, a tej serii kompletnie nie kojarzę. Clifton natomiast był chyba tylko autorstwa Turka i De Groota, choć tutaj już głowy nie dam.
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2014, 04:31:40 pm wysłana przez Deg »

Offline graves

Odp: Hugo
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 03, 2014, 05:12:41 pm »
"Psy" nie było. ŚK mam wszystkie i odświeżam je sobie co 2-3 lata, a tej serii kompletnie nie kojarzę. Clifton natomiast był chyba tylko autorstwa Turka i De Groota, choć tutaj już głowy nie dam.
Był tylko:
CLIFTON : TAJEMNICZY GŁOS ZNIKĄD   GREG, TURK & DE GROOT
CLIFTON : W OPARACH OPTYMIZMU   GREG, TURK & DE GROOT



Chociaż to trochę nie na temat  :roll:
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Death

Odp: Hugo
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 03, 2014, 07:12:03 pm »
Przy okazji. W Cliftonie (tym w ŚK) chyba Bedu nie był współautorem, wydaje mi się, że wyłącznie były tam odcinki z rysunkami Turk'a (Philippe Liegeois), przynajmniej tak było to opisywane w ŚK (Światy Komiksu w bazie Alei sam uzupełniałem)
To ciekawe. Byłem pewien, że to Bedu.

Sądzę, że oprócz "Hugo" warto także wspomnieć podobną (wg mnie) serię "Marine", która też pojawiła się w 1990 roku, ale miała mniej szczęścia, padła po dwóch albumach.
Też fajna seria humorystyczno-przygodowa. Nie tak dobra jak Hugo (bo nic nie jest tak dobre jak Hugo  :smile:  ), ale z pewnością kupiłbym kontynuację.

Jest jeszcze jeden tekst o serii, oprócz tego z KZ i jest tam napisane tak:
"Z krótkiej wzmianki w wywiadzie udzielonym przez Bedu w 2001 roku wynika, że decyzję o zakończeniu serii podjął ówczesny wydawca jego prac. Hugo, Biskoto i Narcyz nie wyruszą w żadną nową podróż".
Ciekawe dlaczego zamknął serię... Przecież komiks był podobno bardzo popularny.

Byłbym zapomniał. Gif :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2014, 07:16:04 pm wysłana przez Death »

Offline keram

Odp: Hugo
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 03, 2014, 07:34:34 pm »
Korzystając z translatora przeczytałem ten wywiad, na 3 stronie Bedu wspomina ze śmiechem jak Vernal, namawiał go do narysowania nowych przygód Bernarda Prince'a.
Cóż, myślę, że wielu czytało wywiady z Tadeuszem Baranowskim w których wspominał, że Vernal chciał zmusić go do przejęcia realistycznie rysowanej serii.
Bernard Prince z rysunkami Baranowskiego.

Offline TePe

Odp: Hugo
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 04, 2014, 09:36:48 am »
Taka dyskusja nagle powstała, że aż nabrałem ochoty na powtórne przeczytanie (po kilkunastu latach), ciachnąłem pierwszy album, przygoda pełną gębą (z wtórnym Asteriksem nawet nie porównuję).
Zdziwienie mnie brało jak często podczas lektury miałem skojarzenia z "Wieżami Bois-Maury" (zwłaszcza ten początek w zamku).
Historia zupełnie inna i rysowana inaczej ale charakterystyka bohaterów, ich fryzury, odzież, szmaciane czapki, grubi rycerze, klimatyczne rysowane zamki.
Ktoś powie "Ok, w tamtych czasach tak właśnie ludzie wyglądali" i pewnie będzie miał rację, ale takie skojarzenia chodziły mi po głowie (tekst jednego z rycerzy "Moja żona jest na pielgrzymce do św Jakuba").
Z ciekawości sprawdziłem daty powstania serii, Wieże -1984, Hugo -1986.


Offline keram

Odp: Hugo
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 04, 2014, 04:06:29 pm »
Hugo wychodził w albumach od 1986, ale wcześniej był w odcinkach w magazynie "Tintin". ("Zaklęcie w fasolkę" - 1983).

Offline Grzegorio

Odp: Hugo
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 04, 2014, 08:42:29 pm »
Musimy zacząć od tego że "Clifton" to miał kilku rysowników ( Bedu, Turk, Macherot, Jo-el Azara i Michel Rodrigue) Jeśli zaś chodzi o obecność "Psy" w "Świecie komiksów" to przypuszczam, że polski wydawca zmienił tytuł i stąd problem z namierzeniem komiksu o psychologu, na pewno coś było...


Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Hugo
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 04, 2014, 09:23:27 pm »
Musimy zacząć od tego że "Clifton" to miał kilku rysowników ( Bedu, Turk, Macherot, Jo-el Azara i Michel Rodrigue) Jeśli zaś chodzi o obecność "Psy" w "Świecie komiksów" to przypuszczam, że polski wydawca zmienił tytuł i stąd problem z namierzeniem komiksu o psychologu, na pewno coś było...

podaj proszę numer i stronę..... na 99% nic takiego nie było w ŚK.

jedyny komiks o psychologu który kojarzę to Sigmund
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Grzegorio

Odp: Hugo
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 05, 2014, 12:23:11 am »
Ystad, tego akurat zrobić nie mogę, nie mam żadnego numeru ŚK. Wydaje mi się, że na pewno to było. Czytałem to po polsku swego czasu, jakiś urywek  :roll:

Offline peta18

Odp: Hugo
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 05, 2014, 05:27:50 am »
Ystad, tego akurat zrobić nie mogę, nie mam żadnego numeru ŚK. Wydaje mi się, że na pewno to było. Czytałem to po polsku swego czasu, jakiś urywek  :roll:
Wczoraj przejrzalem SK od nr 1 do 31 i nie znalazlem.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Hugo
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 05, 2014, 07:03:51 am »
Ystad, tego akurat zrobić nie mogę, nie mam żadnego numeru ŚK. Wydaje mi się, że na pewno to było. Czytałem to po polsku swego czasu, jakiś urywek
Wczoraj przejrzalem SK od nr 1 do 31 i nie znalazlem.


a nie mówiłem.....  :roll: :roll: :roll:
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Grzegorio

Odp: Hugo
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 05, 2014, 01:09:22 pm »
A tych ŚK to nie wydano przypadkiem 38? Nevermind. Poszukałem tu i ówdzie i faktycznie "Les Psy" musiałem widzieć jednak w Spirou lub Tintinie  :razz: Doszperałem się jednakże do ciekawego info, Bedu popełnił jescze jeden, niewydany w Polsce, album "Hugo" będący zbiorem epizodów publikowanych bodajże w Spirou. No i śliczny oryginał planszy, którą wiekszość z Was kojarzy http://www.galerienapoleon.com/planche-originale-bd_75_3_fr.html  rzucić okiem zawsze warto.

 

anything