trawa

Autor Wątek: Komiksowa Warszawa A.D. 2011  (Przeczytany 27420 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nawimar

Komiksowa Warszawa A.D. 2011
« dnia: Luty 04, 2011, 08:19:45 am »
Luty w toku stąd ciekaw jestem co też szykuje się nam na drugą odsłonę Komiksowej Warszawy?
 
Jakich gości możemy się spodziewać? Lokalizacja bez zmian? Wstępny termin (kwiecień?) etc.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Komiksowa Warszawa A.D. 2011
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 04, 2011, 08:38:36 pm »
a mnie najbardziej interesuja premiery :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

ramirez82

  • Gość
Odp: Komiksowa Warszawa A.D. 2011
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 04, 2011, 09:08:59 pm »
a mnie najbardziej interesuja premiery :)

O właśnie, premiery to podstawa. Mam nadzieję, że na KW wydawnictwa złupią mnie, na conajmniej 600 zeta.

Offline adro

Odp: Komiksowa Warszawa A.D. 2011
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 05, 2011, 12:27:59 am »
Ja licze na fajna imprezke i tez mam nadzieje, ze peknie mi kilka stowek :razz: :biggrin:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline helsing

Odp: Komiksowa Warszawa A.D. 2011
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 21, 2011, 04:31:12 pm »
Czy już wiadomo co, gdzie, kiedy?
Pierwotnie miał być 1-3 kwietnia, ale ponoć jest przesunięcie na miesiąc maj. Czy to prawda, że FKW ma być niejako częścią odbywających się wtedy, w PKiN, targów książki?
日本語の勉強をしながら。。。
日本語能力試験三級を合格した!!! :D
"Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem." Mark Twain

Offline Damex

  • Redakcja KZ
  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • *
  • Wiadomości: 419
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • DCManiak
Odp: Komiksowa Warszawa A.D. 2011
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 21, 2011, 06:52:55 pm »
to kiedy w końcu, bo kwiecień a maj to różnica znaczna?
DC MULTIVERSE
www.dccomics.com.pl

Offline adro

Odp: Komiksowa Warszawa A.D. 2011
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 22, 2011, 07:55:19 pm »
IMO to jest roznica nawet bardzo znaczna
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline arcz

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 449
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • BICEPS!
Odp: Komiksowa Warszawa A.D. 2011
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 05, 2011, 04:07:26 pm »
w najnowszej odsłonie kolorowego Komix-Expressu nowy termin FKW oraz zagraniczni goście, którzy pojawią się na imprezie! Więcej szczegółów wkrótce.

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Komiksowa Warszawa A.D. 2011
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 09, 2011, 05:24:15 pm »
Po raz pierwszy na Warszawskich Targach Książki odbędzie się Festiwal   Komiksowa Warszawa - prawdziwe święto miłośników komiksu. W dniach 12 -   15 maja w Pałacu Kultury i Nauki fani komiksu będą mieli okazje nie   tylko kupić najnowsze albumy od wydawców, ale też spotkać swoich   ulubionych twórców, otrzymać od nich rysowaną dedykację, zdobyć   prawdziwe białe kruki na stoiskach kolekcjonerów czy sprawdzić swoje   siły i wziąć udział w konkursach rysowania na żywo. Więcej...
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline Nawimar

Odp: Komiksowa Warszawa A.D. 2011
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 09, 2011, 09:03:07 pm »
Czyli po prostu podpięto się pod Targi Książki... Szkoda, że warszawska impreza przestała być bytem niezależnym.

Offline TeOdozjusz

Odp: Komiksowa Warszawa A.D. 2011
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 09, 2011, 09:24:34 pm »
Czyli po prostu podpięto się pod Targi Książki... Szkoda, że warszawska impreza przestała być bytem niezależnym.


A to dobre.. Widze, że wiesz duzo więcej niż ja, a wydawało mi się, że jestem dobrze poinformowany. Otoz, zanim zaczniesz rozkrecac afere, wiedz, ze to organizatorzy Targow sie do nas (PSK i Contur) zglosili i zaproponowali wspolprace. Dwa: "podpiecie" sie pod taka impreze gwarantuje odbior komiksu zdecydowanie wiekszej rzeszy "zwykłych" czytelnikow, a nie, ze znowu bedzie narzekanie, ze bawimy sie we wlasnym towarzystwie. Trzy: czy zrobiles cokolwiek (podrzuciles chociazby jakis pomysl) by FKW byl bytem niezaleznym?
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2011, 09:31:22 pm wysłana przez TeOdozjusz »
Why so serious?

Offline Nawimar

Odp: Komiksowa Warszawa A.D. 2011
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 09, 2011, 09:39:26 pm »
Mając w pamięci zeszłoroczną imprezę istotnie można było odnieść, że bawicie się we własnym towarzystwie. Może rzeczywiście tegoroczna formuła okaże się znacznie bardziej trafiona. No i napewno z frekfencją będzie lepiej ;) Pożyjemy, zobaczymy.

Offline TeOdozjusz

Odp: Komiksowa Warszawa A.D. 2011
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 09, 2011, 09:51:56 pm »
Myślę, że patrzac na każdą komiksową imprezę w Polsce można odnieśc takie wrażenie. Oczywiście na MFKu jest wiecej innych, no bo i manga, i SW, i teraz Gry.. Chociaz jak ja jezdze to i tak uwazam, ze w Łodzi to tez bawimy się we własnym sosie. Takie towarzystwo. Takie życie.. A jak bedzie zobaczymy. Poczatki sa zawsze trudne. Tym bardziej jak sie nie ma wystarczajacej ilosci pieniedzy na festiwal :(
Why so serious?

Offline Nawimar

Odp: Komiksowa Warszawa A.D. 2011
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 09, 2011, 10:07:19 pm »
No właśnie zastanawiam się czy jak się nie ma kasy na festiwal to czy jest sens brać się za jego organizowanie przy równoczesnym używaniu szumnego nazewnictwa. Może wystarczyłoby nieco mniej rozbuchane określenie "konwent" wyczekując co też z czasem wykluje się z tej inicjatywy... Bo zeszłorocznej KW bliżej było do "Koraków" (swoją drogą na swój sposób całkiem miłych spotkań) niż MFK czy WSK. Z drugiej strony dobrze, że impreza w ogóle dojdzie do skutku, bo różne pogłoski krążyły "na mieście".

Offline Thiago

Odp: Komiksowa Warszawa A.D. 2011
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 09, 2011, 11:45:30 pm »
Czyli po prostu podpięto się pod Targi Książki... Szkoda, że warszawska impreza przestała być bytem niezależnym.

Też mam takie odczucie i trochę mi się to nie podoba - bo komiks będzie marginesem. Ale dajmy tej inicjatywie szansę - może obawy są bezzasadne, może to świetny pomysł na poważną promocję komiksu. Tylko w Warszawie tak się da zrobić! Ale jeśli program nie będzie skupiony wokół soboty i niedzieli - to większość z poza Warszawy nie skorzysta.