trawa

Autor Wątek: Axis & Allies war at sea  (Przeczytany 5718 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Manowar

Axis & Allies war at sea
« dnia: Styczeń 21, 2011, 08:09:57 pm »
Ciekawe czy ktoś w Polsce w to pogrywa. Trudno przypisać tę grę zdecydowanie do planszówek czy bitewniaków, a niektórzy nawet mogliby i do karcianek, wszakże statystyki okrętów podane są na kartach, a nie jak to zwykle bywa w podręczniku. Jeśli ktoś lubuje się w historii II wojny światowej to pewnie temat już zna. Mimo wszystko nie ma żadnego polskiego forum o tej grze by podzielić się spostrzeżeniami. Uważam, że to godna uwagi gra pomimo iż widać, że główne jej zasady niemal zerżnięto z Full Thrusta. Jest to uproszczony Full Thrust tyle, że nie kosmiczny i nie potrzeba miarki. Niewątpliwie grywanie na heksach ma swoje zalety. Nie trzeba się kłócić itp. Ciekaw jestem waszych opinii na temat jednostek, nie chodzi mi o to, że to pancerniki, samoloty na lotniskowcach czy stada u-bootów odgrywają największą rolę, ale które jednostki są najbardziej pożyteczne ze względu na koszty czy też ich oddziaływania. Dla mnie takim numer jeden jest niemiecki samolot zwiadowczy Condor. Co prawda użycie go wymaga nielichej odwagi. Kriegsmarine w zasadzie pozbawiona jest lotniskowców, co równa się też z brakiem możliwości panowania w powietrzu. Kondory mimo eksorty myśliwców będą pod ciągłym ogniem wrogich maszyn. Dlatego też od pewnego czasu nie stosuję tych wspaniałych samolotów jakże niezbędnych dla okrętów podwodnych. Kontynuując sprawę samolotów to jak dla mnie najlepszymi bombowcami są amerykańskie Avengery. Mają więcej zalet niż ustawa przewiduje. Cztery takie dywizjony potrafią zatopić największy pancernik w ciągu jednej tury, bo jaki okręt uniknie 24 torped. Nie ma co mówić o koszcie tychże samolotów bo nie warto, zdecydowanie są za tanie. Ale to też urok tej gry, nie jest zupełnie zbalansowana.
 

Offline jezdigerd

Odp: Axis & Allies war at sea
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 28, 2011, 09:17:19 pm »
Witam
Tak się składa,że gram w ta  grę ze znajomym od 1,5 roku. Ja gram flota niemiecką, japońską, włoska
i francuską. Chętnie poznam inne osoby grające w ta całkiem fajny system.
Pozdrawiam

Offline jackdetoxic

Odp: Axis & Allies war at sea
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 04, 2011, 11:06:54 pm »
Kontynuując sprawę samolotów to jak dla mnie najlepszymi bombowcami są amerykańskie Avengery. Mają więcej zalet niż ustawa przewiduje. Cztery takie dywizjony potrafią zatopić największy pancernik w ciągu jednej tury, bo jaki okręt uniknie 24 torped. Nie ma co mówić o koszcie tychże samolotów bo nie warto, zdecydowanie są za tanie. Ale to też urok tej gry, nie jest zupełnie zbalansowana.
Co do zbalansowania gry to się nie zgodzę jest bardzo zbalansowana przynajmniej historycznie :) Jednostki często mają zasadę specjalną zgodną z ich prawdziwą historią służby, właściwościami technicznymi, przeznaczeniem lub "skillem" załogi. Avenger jest niezły ale ja tam wole japońskiego Jill'a przy odpowiednim combo potrafi zrzucić więcej torped niż Avenger :). Jednakże historycznie Avenger był najlepszym bombowcem torpedowym II wś. Fakt jest taki że Avenger jest najlepszy na u-bootwafe :)

Offline Targowo.Istore

Odp: Axis & Allies war at sea
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 24, 2011, 03:06:07 pm »
Jest to bardzo specyficzna gra,więc nie każdemu przypadnie do gustu. Mi akurat nei imponuje,ale to tylko dlatego,że nie czuje tego historycznego klimatu,przez to trace 70% przyjemności z samej gry.

Offline Manowar

Odp: Axis & Allies war at sea
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 28, 2011, 10:03:16 pm »
Fakt, że nie każdy lubi klimat II wś, a co dopiero bitew morskich w tamtym okresie. Ja akurat lubię i IIwś, wojny napoleońskie, starożytność oraz fantasy i w tych systemach grywam. Trzeba jednak przyznać, że twórcy A&A: War at Sea wykonali kawał dobrej roboty. Szkoda, że gra nie jest popularna, bo zdecydowanie bije na głowę jej lądową siostrę, zresztą to zupełnie inna gra, tzn. działanie całego systemu i strategia. Najbardziej cieszy, że trochę zapożyczyli z Full Thrusta i przejęli najlepsze jego zasady z czym gra jest dosyć dynamiczna, no i nie ma kłótni bo gra się na heksach (lub standardowej mapie z boostera gdzie są kwadraty).

Offline Andrew1966

Odp: Axis & Allies war at sea
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 08, 2012, 01:12:26 pm »
Witam.Czy istniałaby możliwość przesłania w pdf. lub scanie instrukcji do A&A 1942 w języku ojczystym?
Posiadam grę,niestety nie mam instrukcji.Byłbym zobowiazany.Wiadomość na priv.Dziękuję z góry.

Offline zeliwny

Odp: Axis & Allies war at sea
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 31, 2012, 08:01:32 am »
Jestem ciekaw czy ktoś w to gra (w szczególności z wrocławia) jeśli tak to dajcie znać bo rozważam zakup tyle że wypadałoby mieć kompana/kompankę do rozgrywki.