Autor Wątek: Egmont 2011  (Przeczytany 92271 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Egmont 2011
« Odpowiedź #195 dnia: Sierpień 09, 2011, 09:10:08 pm »
Na podstawie przykładowych plansz z KiK "Profesor Kosmosik" widać, że dodano kilka (kilkanaście ???) pasków. Więc wychodzi na to, że wydanie II jest wydaniem rozszerzonym. I w tym momencie jestem tak w...ony, że czuję się kupując wydanie I zostałem przez Egmont w...any. :evil:

Szybko wystaw na allegro zanim ludzie wyczają bazę :-)

Offline radef

Odp: Egmont 2011
« Odpowiedź #196 dnia: Sierpień 15, 2011, 06:21:14 pm »
Gildia podaje, że drugie wydanie "Profesora Kosmosika" będzie kosztowało 69,99, cena jak z żartu, choć... nie wiem. II wydanie "Kajtka i Koka w Londynie" kosztowało 50 złoty, ale było grubsze o 50 stron, więc te powinno kosztować max. 45 złote (okładkowo, oczywiście).
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2011
« Odpowiedź #197 dnia: Sierpień 15, 2011, 06:55:46 pm »
Fakt, cena dość zaskakująca, tym bardziej, żę podobnej objętości Lucky Luke, tylko cały w kolorze, będzie kosztował 20 zł mniej.

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2011
« Odpowiedź #198 dnia: Sierpień 30, 2011, 01:38:29 pm »
Egmont na swojej stronie rzucił zapowiedzi na październik. W ogóle szkoda gadać...

Offline Ajron

Odp: Egmont 2011
« Odpowiedź #199 dnia: Sierpień 30, 2011, 01:55:40 pm »
Egmont na swojej stronie rzucił zapowiedzi na październik. W ogóle szkoda gadać...

Raczej trzeba się cieszyć, że w ogóle wydają.

W miniony weekend w Poznaniu na Polconie rozmawiałem z Arturem Szrejterem o Fantasy Komiksie i ogólnie o Egmoncie. Artur mówił, że Egmont wydaje tylko to co się najlepiej sprzedaje by nie zarzucić w ogóle komiksowej gałęzi wydawnictwa. Na rynku jest bardzo ciężko i robią obecnie to, co pozwoli im dalej wydawać komiksy. Gdy kryzys ustąpi/osłabnie, Egmont powoli ruszy mocniej.

Dosyć powiedzieć, że podawana jeszcze kilka miesięcy temu pocztą pantoflową wysokość długu empiku wobec Egmontu jest już przeszłością. Obecnie ta kwota jest o wiele wyższa.

I wiadomo już, że na pewno Fantasy Komiks się będzie pokazywał w 2012, więc Ci, którzy się bali o jego (przynajmniej najbliższą) przyszłość, mogą odetchnąć spokojnie.

Offline radef

Odp: Egmont 2011
« Odpowiedź #200 dnia: Sierpień 30, 2011, 01:57:35 pm »
Gorzej już być nie może.

Poza tym potwierdzenie ceny 70 złoty za 150 stron w B5 w cz-b za Kajtka i Koka (to już wariactwo, jeszcze pół roku było 50 złoty za 200 stron), prawie dwa razy podrożał koszt jednej strony, a jakość, zgaduje taka sama. Żaden inny komiks nie zdrożał 80 procent w skali ponad pół roku.

A gdzie Tintiny się pytam? Miały być na premierę filmu, która jest 4 listopada, miejmy nadzieję, że ukażą się na początku listopada.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2011
« Odpowiedź #201 dnia: Sierpień 30, 2011, 02:13:16 pm »
Raczej trzeba się cieszyć, że w ogóle wydają.

W miniony weekend w Poznaniu na Polconie rozmawiałem z Arturem Szrejterem o Fantasy Komiksie i ogólnie o Egmoncie. Artur mówił, że Egmont wydaje tylko to co się najlepiej sprzedaje by nie zarzucić w ogóle komiksowej gałęzi wydawnictwa. Na rynku jest bardzo ciężko i robią obecnie to, co pozwoli im dalej wydawać komiksy. Gdy kryzys ustąpi/osłabnie, Egmont powoli ruszy mocniej.

Dosyć powiedzieć, że podawana jeszcze kilka miesięcy temu pocztą pantoflową wysokość długu empiku wobec Egmontu jest już przeszłością. Obecnie ta kwota jest o wiele wyższa.


No wiem, wiem, rozumiem, ale mimo to po cichu liczyłem, że choć na MFKiG Egmont rzuci trochę więcej pozycji, jakieś Plansze Europy, czy co. No ale sytuacja jak widać jest krytyczna i wcale nie idzie ku lepszemu.

Offline Ajron

Odp: Egmont 2011
« Odpowiedź #202 dnia: Sierpień 30, 2011, 02:29:56 pm »
No wiem, wiem, rozumiem, ale mimo to po cichu liczyłem, że choć na MFKiG Egmont rzuci trochę więcej pozycji, jakieś Plansze Europy, czy co. No ale sytuacja jak widać jest krytyczna i wcale nie idzie ku lepszemu.

Też miałem taką nadzieję, ale trudno. Wolę przeczekać i kupić teraz mniej, niż nie mieć możliwości kolejnych zakupów bo wydawca przestanie wydawać.

Gorzej już być nie może.

Może.

Poza tym potwierdzenie ceny 70 złoty za 150 stron w B5 w cz-b za Kajtka i Koka (to już wariactwo, jeszcze pół roku było 50 złoty za 200 stron), prawie dwa razy podrożał koszt jednej strony, a jakość, zgaduje taka sama. Żaden inny komiks nie zdrożał 80 procent w skali ponad pół roku.

To nie kupuj jeśli Ci się nie podoba. Skoro i tak jeszcze niedawno o wiele większą kasę byś musiał dać na allegro, to o co Ci chodzi?

A gdzie Tintiny się pytam? Miały być na premierę filmu, która jest 4 listopada, miejmy nadzieję, że ukażą się na początku listopada.

A skąd to oburzenie i żądający ton? Sam napisałeś, że premiera filmu jest w listopadzie i miały być wydane na premierę, więc znów się burzysz o nic.

Skoro tak bardzo Ci zależy, to Ci zdradzę że Tin Tiny pojawią się jeszcze w tym roku. Tak samo jak kolejny Usagi. Artur przeczytał mi te tytuły z listy premier jaką miał przy sobie. A przypominam, że przyjechał na Polcon jako przedstawiciel Egmontu.

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2011
« Odpowiedź #203 dnia: Sierpień 30, 2011, 02:36:08 pm »
Skoro tak bardzo Ci zależy, to Ci zdradzę że Tin Tiny pojawią się jeszcze w tym roku. Tak samo jak kolejny Usagi. Artur przeczytał mi te tytuły z listy premier jaką miał przy sobie. A przypominam, że przyjechał na Polcon jako przedstawiciel Egmontu.

To może szepnij co to za premiery? Czego jeszcze można spodziewać się w tym roku?

Offline freshmaker

Odp: Egmont 2011
« Odpowiedź #204 dnia: Sierpień 30, 2011, 02:38:34 pm »
no to do końca roku trochę luzu. egmont poczeka na zwrot kasy i po woli odżyje. wolną gotówkę przeznacz na omnibusik - dużo tego teraz się pokazuje.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Ajron

Odp: Egmont 2011
« Odpowiedź #205 dnia: Sierpień 30, 2011, 02:50:57 pm »
To może szepnij co to za premiery? Czego jeszcze można spodziewać się w tym roku?

To co podał, przytoczyłem wyżej. I nie czytał wszystkiego, tylko najbliższe. Część jest na stronie Egmontu a resztę podałem (Usagi i TinTin).

Pytałem też o Largo i dowiedziałem się, że teraz na pewno nie ma szans, bo się po prostu nie sprzeda. Dopiero gdy kryzys ustąpi/osłabnie, będą o tym myśleć. W każdym razie seria NIE JEST zamknięta a jedynie zawieszona.

Offline Rork

Odp: Egmont 2011
« Odpowiedź #206 dnia: Sierpień 30, 2011, 03:19:51 pm »
Kurcze smutne to o czym piszecie. Niestety podobnie jak wielu sympatyków Egmontu liczyłem na to, że jednak październik będzie "mocniejszy". Jak się jednak okazuje tylko brak wiedzy nt. sytuacji wydawnictwa pozwala nam mieć tak optymistyczne oczekiwania. Teraz najważniejsze żeby całkiem nie zrezygnowali z komiksów a my powinniśmy pouzupełniać brakujące w kolekcjach pozycje z poprzednich lat (co właśnie sam od jakiegoś czasu robię) i cieszyć się tym, że inne wydawnictwa wydają. No i oczywiście kupować wszytko co wyjdzie. To - jakkolwiek by to nie zabrzmiało - nasz obowiazek jako fanów komiksów.

Offline spidey

Odp: Egmont 2011
« Odpowiedź #207 dnia: Sierpień 30, 2011, 04:05:31 pm »
No i oczywiście kupować wszytko co wyjdzie. To - jakkolwiek by to nie zabrzmiało - nasz obowiazek jako fanów komiksów.

Jak mam kupować wszystko co wyjdzie jak 95% ich oferty mnie nie interesuje?

Ciekawe ile za Jokera sobie policzą...

Offline Ajron

Odp: Egmont 2011
« Odpowiedź #208 dnia: Sierpień 30, 2011, 04:33:15 pm »
Jak mam kupować wszystko co wyjdzie jak 95% ich oferty mnie nie interesuje?

To nie kupuj najlepiej nic. Nie będziesz miał dylematu.

Ciekawe ile za Jokera sobie policzą...

Obstawiam, że popularną cenę w Obrazach Grozy czyli 69 zł.

Offline Piniooo

Odp: Egmont 2011
« Odpowiedź #209 dnia: Sierpień 30, 2011, 05:58:54 pm »
Rzeczywiście październik w Egmoncie jest słaby, ale nie tragiczny. Teoretycznie to powinien być najmocniejszy miesiąc w roku bo ludzie wtedy najwięcej komiksów (nowości) kupują.
Widzę, że Ajron ma ciekawe informacje, które jednak nie napawają optymizmem na końcówkę roku.