trawa

Autor Wątek: Problem z autoodtwarzaniem  (Przeczytany 4546 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Miramel

Problem z autoodtwarzaniem
« dnia: Styczeń 10, 2011, 04:27:27 pm »
Taki mam problem z funkcją autoodtwarzania.

Otóż jak pierwszy raz wkładam płytkę z jakąkolwiek grą to autorun działa prawidłowo.

instaluję grę świetnie się bawie grając ale dochodzę do wniosku, że już starczy, więc wyłączam grę, wyciągam płytkę, etc.

Następnym razem gdy wkładam płytkę to autorun się nie pojawia, co więcej jeżeli płytka nie była włożona podczas uruchamiania się systemu windows to mi nawet w moim komputerze nie wyświetla, że tam jest cokolwiek, albo jeżeli zmieniam płytkę, to wyświetla nazwę i ikonkę poprzedniej.

niedawno instalowałem program służący do optymalizacji systemu "Advanced System Care" i o ile się orientuję to przy którejś diagnozie (tak to nazywa program jest opcja "diagnozuj system") mi funkcję autoodtwarzania wyłączył.

sprawdziłem wszystkie artykuły z pomocy windows nt. jak uruchomić ową opcję, jednak gdyby się do nich ustosunkować, to wychodzi, że mam ją włączoną, i nie muszę nic więcej włączać.

tak więc mam zapytanie:

gdzie się włącza funkcję autoodtwarzania? (nie licząc rejestru bo w w/g rejestru to jest włączona)

Offline Coeniasty

  • Redaktor GGK
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 266
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tremere
Odp: Problem z autoodtwarzaniem
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 10, 2011, 05:50:46 pm »
Win XP czy Win7?

Offline Miramel

Odp: Problem z autoodtwarzaniem
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 10, 2011, 05:53:20 pm »
XP

Offline Coeniasty

  • Redaktor GGK
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 266
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tremere
Odp: Problem z autoodtwarzaniem
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 10, 2011, 06:19:45 pm »
W Win7 byłoby łatwiej ;)

Przede wszystkim upewnij się, że jest włączony autorun po kliknięciu prawym przyciskiem na czytniku -> właściwości -> autoodtwarzanie.

Spróbuj usunąć ten program, po którym wszystko się zmieniło.

Sprawdź ustawienia w rejestrze dokładnie (http://support.microsoft.com/?kbid=330135)

Sprawdź kabel łączący czytnik z płytą główną.

Jeśli masz taką możliwość, to podłącz inny czytnik CD/DVD, bo problem może być w samym urządzeniu wnioskując po części wypowiedzi, gdzie twierdzisz, że system nie widzi płyty po uruchomieniu z nią komputera.

Offline Miramel

Odp: Problem z autoodtwarzaniem
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 10, 2011, 06:26:30 pm »
to sprawdzałem jest zakładka autoodtwarzanie ale tam pyta co ma robic z płytą, i jaki to typ danych.

programu nie usuę bo tylko dzięki niemu komp chodzi na znośnym tempie

ustawienia rejestru sprawdzałem i różnią się tylko tym że np. zamias 1 jest 0000000001

kabel i czytnik raczej są w porządku bo czytnik WIDZI płyty tylko nie odświeża nazw, i ikon płyt

Offline Miramel

Odp: Problem z autoodtwarzaniem
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 10, 2011, 06:42:13 pm »
sprawdziłem rejestr zgodnie z artykułem znajdującym się w linku który mi podałeś.

wszystko w rejestrze jest jak ma być, lecz kiedy dochodzę do momentu, gdzie każą mi sprawdzić ustawienia w menedżerze urządzeń zachodzi coś dziwnego.

mam znaleźć z zakładce cdroms odpowiedni czytnik i kliknąć na niego dwukrotnie. potem w zakładce ustawienia mam cośtam zaznaczyć. tyle że nie ma tam zakładki ustawienia! i co teraz?

Offline Miramel

Odp: Problem z autoodtwarzaniem
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 10, 2011, 08:49:13 pm »
jeszcze jedna nowinka w sprawie problemu. jak juz komputer odświeżył widok cdromów (czyli kiedy zaczął wyświetlać odpowiednią ikonkę nazwę etc.) to jak kliknę prawym klawiszem na to to jest opcja "autoodtwarzanie" jednakże z tego co wyczytałem opcja ta powinna dotyczyć wszystkich nośników ze zdefiniowanym pliczkiem autorun.inf

podpiąłem pendrive ze zdefiniowanym autorunem na uruchomienie pewnej aplikacji z pamięci urządzenia, nadaniem nazwy i wyświetleniem odpowiedniej ikony wyświetliła się tylko nazwa. nie ma ani ikonki ani nie uruchomiło aplikacji, ani nie ma dostępnej opcji "autoodtwarzanie" (autorun oraz aplikacja została dostarczona przez producenta od razu w pamięci nośnika, i jest to oprogramowanie zabezpieczające dane)

Offline Miramel

Odp: Problem z autoodtwarzaniem
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 08, 2011, 08:25:19 pm »
obawiam się, że i tak nikt tego nie przeczyta ale odkryłem, iż po części za problem odpowiedzialny był.... Turboboost czyli przyspieszenie kompa uruchamiane poprzez Advanced System Care (wyżej wspomniany program) otóż podczas włączania toorboboosta wyłączała się usługa "wykrywanie sprzętu powłoki" między innymi za autoodtwarzanie odpowiedzialna. po wyłączeniu turboboosta jak włoże płytkę czy podepnę pendriva to wszystko się wyświetla prawidłowo, chociaż dalej nie pyta co zrobić z pedrivem (płyty odtwarza poprawnie - w większości przypadków) patrzyłem na innym kompie, i jak podepnę wyżej wspomnianego pendrive'a to pojawia się zapytanie co zrobić i jest tam opcja uruchomienia programu zdefiniowanego w autorun.inf
jednak u mnie to okienko dialogowe się nie pojawia. jeżeli ktoś to jednak przeczyta to proszę o udzielenie rady co zrobić by to okienko ("autoodtwarzanie") się pokazywało.

Offline KomiksGra

Odp: Problem z autoodtwarzaniem
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 11, 2011, 12:05:01 pm »
Spróbuj zrobić tak jak radzą użytkownicy powyżej i napisz czy działa. Jeżeli nie,to proponuje wgrać nowe sterowniki,a masz system Win Xp SP3 czy 2?

Offline Miramel

Odp: Problem z autoodtwarzaniem
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 11, 2011, 03:26:27 pm »
odinstalować ASC nie mam zamiaru. a po za tym to robiłem wszystko to a nawet więcej. co do niewidzenia płytek to pisałem. tzw. turboboost podczas odpalania wyłączał usługę "wykrywanie sprzętu powłoki" jak go nie włącze to widzi płytki. ale pendrive dalej nie wyrzuca zapytania o autostart.

Offline KomiksGra

Odp: Problem z autoodtwarzaniem
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 06, 2011, 12:11:30 pm »
W takim razie widze tylko jedno wytłumaczenie: masz wadliwy napęd. Spróbuj pożyczyć od kogoś i zobaczysz czy na tamtym dzieje się tak samo. Jeżeli nie,to znaczy że Twój napęd jest do wymiany.