Autor Wątek: Czy Warto???  (Przeczytany 4785 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 7up

Czy Warto???
« dnia: Styczeń 02, 2011, 06:06:53 pm »
Jestem forumowiczem który jeszcze nigdy nie grał w tą gre, i chciałbym się was spytać czy warto ją kupić i zadać dwa podstawowe pytania czy ma ona ciekawą fabułe, i czy świat gry jest duży i otwarty?Prosiłbym także aby ktoś wymienił mi wady i zalety gry :neutral:


Z góry THX :smile:

Offline Aliza

Odp: Czy Warto???
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 02, 2011, 06:37:31 pm »
Poczytaj recenzje, wypowiedzi na tym forum.
Moim zdaniem warto, wyśmienita grafika, ładne animacje, postacie ładne, zgrabne i można się do "zespołu" przywiązać. Fabuła dobrze skonstruowana. Co do otwartości, wielkości świata Aventurii oraz swobody to powiem tak: zagrasz, zobaczysz i grać będziesz dalej :)
Kup Drakensang The Dark Eye ok. 15 zł, Drakensang The River of Time znacznie droższy ale razem to sporo godzin dobrej zabawy i nauki sztuki walki. Polecam !


Offline Martinezz

Odp: Czy Warto???
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 20, 2011, 11:57:58 am »
Fabuła jest tak tragiczna że zęby wypadają. Dialogi drętwe jak kartofle. Wszystko oczywiste i napuszone. Połowa historii opowiedziana postfactum - tak jak w przypadku misji w świątyni - najpierw trzy godziny przebijamy się nie wiedzieć czemu a na koniec NPc tłumaczy nam w szybkich dziesięciu dialogach dlaczego to robiliśmy a naciągane to jest tak że szkoda gadać.
Grafika prześliczna szczególnie jak ściągniesz sobie darmowy sterownik iz3D skombinujesz okularki anaglifowe i będziesz grał w PEŁNYM 3D. Nie można się powstrzymać od chodzenia i podziwiania.


Rozwój postaci średno wykonany - do połowy gry ganiasz z toporem który jedna z twoich postaci miała od samego początku. Mieczy jednoręcznych prawdopodobnie wymienisz ze dw trzy razy w ciągu gry. O wiele częściej wymienisz zbroje.
Rozwój umiejętności jest dość ograniczony - po kilka umiejętności do zdobycia służących do walki na typ postaci. Ale w sumie przy dodaniu do tego możliwości rozwijania cech itp jest satysfakcjonujący.
Całkiem przyjemnie się walczy. Mimo że postacie stają gdzie chą i kotłują się czasem jak kartofle w zupie czuć kontrolę nad przebiegiem zdarzeń.


Ja w tej grze się czuję jakbym miał jedną nogę w lodowatej a drugą w gorącej wodzie.
Naprawdę dawno nie widziałem gry z tak nijaką, niewciągającą i poszarpaną fabułą opowiedzianą tak drętwym językiem i szytą tak grubymi nićmi. A jednocześnie walka i grafika przyciągają.
Gram w tą grę z braku lepszej alternatywy i z powodu grafiki w 3D.






Offline Dread Rock

Odp: Czy Warto???
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 20, 2011, 11:21:52 pm »
 
A w co grałeś do tej pory??
Napisz co wolisz bardziej: samotne zmagania jako heros czy jednak z przydupasami z teamu?
Wolisz chlastać wszystko co się rusza, czy jednak wolisz pokombinować...


Offline Martinezz

Odp: Czy Warto???
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 22, 2011, 09:13:09 am »
Cytuj
A w co grałeś do tej pory??
Fallout 1
Fallout 2
Azrael's Tear
NWN2
Wzstarczy? (z tych co warto wymienić bo wszystkich nie warto)


Cytuj
Napisz co wolisz bardziej: samotne zmagania jako heros czy jednak z przydupasami z teamu?

A co to ma za znaczenie?

Offline Dread Rock

Odp: Czy Warto???
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 22, 2011, 08:28:26 pm »
Martinezz ale ja się ciebie nie pytam tylko autora tematu.
Choć mogłem dopisać że post jest do 7up było by wtedy jasne.
 
na 2 ci odpowiem, wole walczyć 1 bohaterem(1 osobowa drużyna) coś jak w Divinity 2, Risen... bo takie mi bardziej "gameplay" odpowiada.
Natomiast nie bardzo "czuje" jak mam całą drużynę bo muszę każdego "pilnować" itp. itd.

Offline Martinezz

Odp: Czy Warto???
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 22, 2011, 09:20:45 pm »
Przeczytaj jeszcze raz i powiedz że nie wygląda jakbyś pytał mnie.
Ale musze ci powiedzieć że się zdziwiłem.

Offline tomwac

Odp: Czy Warto???
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 05, 2011, 11:30:34 pm »
Troche już gram i powiem tak, jeśli się komuś podobala pierwsza część to ta mu się spodoba jeszcze bardziej. Gra jest przyjemna, fabularnie brakuje jej do Dragon Age np. grać można tylko dobrą postacią, nie ma żadnych rozterek moralnych, ale gra jest na tyle ciekawa że chce się w to grać. Myślę że warto, ale jak ktoś nie grał to polecam zakupić najpierw pierwszą część ;) wyjdzie taniej, bo myślę że gra nie wszystkim się musi spodobać, chodzi o specyficzny bajkowy klimat.  :roll:

 

anything