Autor Wątek: Pytanie o Idealną włócznię..  (Przeczytany 6971 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ithil

Pytanie o Idealną włócznię..
« dnia: Grudzień 21, 2010, 09:15:13 am »
Hej! Troche noobowskie pytanie, ale...

Jak w temacie, próbuję znaleźć większy eliksir wytrzymałości potrzebny w przepisie na Idealną włócznię duszy, i nigdzie nie mogę tego wygrzebać, receptury też.. Czy można to gdzieś znaleźć?

I przy okazji - takie samo pytanie odnośnie receptur/lub zbroi z kraba innych niż naramienniki i karwasze? Da sie toto znaleźć/kupić i kiedy?

dzieki!

Ithil

 

Offline Aliza

Odp: Pytanie o Idealną włócznię..
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 21, 2010, 02:11:53 pm »
Duży eliksir wytrzymałości trzeba samemu sporządzić.
Musisz kupić receptę na sporządzenie tego eliksiru -  ma ją alchemiczka na Targowisku w Nadoret, a pojawia się na liście jej towarów dość późno, trzeba często do niej zaglądać :)
Jak przyjrzysz się  recepturze, no to trzeba kupić  "smoczą krew" / pojawia się na liście towarów alchemiczki, cwaniaka za świątynią i u "głównego maga" ale tez dość późno po wykonaniu określonych zadań ! /  a resztę zbierzesz  no i umiejętności alchemiczne musisz mieć wysokie - poziom 13.
Zbroi z "KRABA"nie widziałem.

Offline Girwan

Odp: Pytanie o Idealną włócznię..
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 22, 2010, 02:33:49 pm »
O ile dobrze pamiętam zbroję kraba wykonac moze kowal w głównym mieście, po dostarczeniu mu odpowiednich składników


ale mogę się mylić  .. może to nie ta gra?  :biggrin:



Offline Aliza

Odp: Pytanie o Idealną włócznię..
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 22, 2010, 09:28:31 pm »
Może się mylę, ale nie znalazłam zbroi wykonanej z pancerza ogromnego kraba nawet w plikach bazy danych.
Karawasze można mieć tylko jedną parę, bo tylko jest jedna para wełnianych rękawów! 
Natomiast tak bardzo potrzebnej "Inspiracji " do ulepszenia podarunków Elfów może być więcej, ale jakie trzeba spełnić warunki tego nie wiem.
Sztucznie mogłam sobie przypisać dowolną ilość tego artefaktu ale na nic się to zda, bowiem tylko Idealna włócznia i Idealny łuk jest tak naprawdę wartościowy a gra wiele traci, młócka wszystkich bez ryzyka nie daje satysfakcji.

Offline Girwan

Odp: Pytanie o Idealną włócznię..
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 22, 2010, 09:46:03 pm »
tzn. że pomyliłem grę :(



Offline Connie

Odp: Pytanie o Idealną włócznię..
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 23, 2010, 11:02:54 am »
Zaprzeczam,są dwie pary wełnianych rękawów.Druga jest u zbrojmistrza w koszarach gdy wybierze się archetyp wojownika.Ale mam pytanie do Alizy,jak sztucznie przypisać sobie ilość przedmiotów?

Offline Aliza

Odp: Pytanie o Idealną włócznię..
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 23, 2010, 12:27:06 pm »
Ok. Tego nie sprawdzałam. :)
A co do ilości przedmiotów:
1. musisz mieć przynajmniej jeden.
2. Otwórz plik savegame.dsa  z katalogu c:\Users\XXX\Documents\Drakensang_TRoT\profiles\default\save\ przy pomocy programu SQLite Database Browser 2.0 b1.exe
3. Musisz znać nazwy niemieckie przedmiotów i w odpowiedniej tabeli bazy danych szukasz przedmiotu po ID.
4. Domyślisz się w jakim polu przechowywana jest ilość tego przedmiotu, zmieniasz go , zapisujesz bazę i gotowe.
Jednak nie daje to oczekiwanej satysfakcji ! Dla sprawdzenia efektu to tak, ale do dalszego grania odradzam .
Ponadto mogę zdradzić mały sekret: DrakensangEditor.exe dla Drakensang The Dark EYE w wersji 1.0.0.0  Copyright ©  2008 Josef Lindner działa z Drakensang The River of Time ! nie wszysto, ale zawsze coś. Wywala bład przy zapisie, trzeba ustawić puste pole CharacterSet.
Powodzenia




Offline Connie

Odp: Pytanie o Idealną włócznię..
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 26, 2010, 11:53:30 am »
Nie wiem czemu ale z modyfikacji które robię przy zapisach w tym edytorze zapisuje się tylko ilość pieniędzy...Jest na to jakaś rada?

Offline Aliza

Odp: Pytanie o Idealną włócznię..
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 26, 2010, 06:24:47 pm »
Poprawiłam udostępniony wcześniej programik do modyfikacji sejwów, dodałam parę "łakoci" których często brakuje.
Dla żądnych spróbowania ulepszenia podarunków Elfów - dodałam możliwość zwiększenia ilości "Inspiracji"
Warunek jest tylko jeden - TRZEBA posiadać przynajmniej jeden przedmiot, dotyczy to również pozostałych "łakoci' .


http://www.sendspace.pl/file/2bc3b979e1cd0661a3fcfc7
A może coś jeszcze dodać ?
Powodzenia


Offline Connie

Odp: Pytanie o Idealną włócznię..
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 27, 2010, 09:43:25 am »
Przydała by się możliwość zwiększania poziomu postaci,np. chciałabym sprawdzić jakie zweierzę jest przywoływane na tym 16 poziomie...

Offline Aliza

Odp: Pytanie o Idealną włócznię..
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 27, 2010, 10:55:19 am »
To jakie zwierzę można przywołać jest w grze.
Otwierasz zakładkę "Zaklęcia" -> "Przywołanie' -> PPM na "Pomocna łapa" i masz wszystkie informacje o mocy tego zaklęcia.
 

Offline Connie

Odp: Pytanie o Idealną włócznię..
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 27, 2010, 11:24:40 am »
Rzeczywiście,jest,nie przyjrzałam się a tu mam informacje...

Offline Destylator

  • Niewolnik
  • Wiadomości: 3
  • Total likes: 0
  • Drakensang: The River Of Time - gram
Odp: Pytanie o Idealną włócznię..
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 02, 2011, 03:17:14 pm »
Pytanie

do włóczni potrzeba dużego eliksiru wytrzymałości
Mam wszystkie składniki oprócz jednego (jakaś roślinka)
Olchiząb czy jakoś tak :P (nie pamiętam dokładnie)

Gdzie to znajdę - nie mam ochoty znowu biegać po całym świecie i szukać 1 roślinki


edit: Bardzo przepraszam
Dopiero teraz zauważyłem, że jest już temat o tej roślince
Sorry
Drakensang: The River Of Time - gram

Offline Woodo

Odp: Pytanie o Idealną włócznię..
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 21, 2011, 01:14:59 pm »
Inspiracja jest zawsze w pniu w lesie wróżek w Elfim lesie, a  duży napój wytrzymałości można ukraść Sanrai w Hammebergu.

 

anything