trawa

Autor Wątek: Problem z uruchomieniem gry.  (Przeczytany 17214 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline henadzi

Problem z uruchomieniem gry.
« dnia: Listopad 10, 2010, 09:35:53 pm »
mam problem z uruchomieniem gry jak sam temat na to wskazuje, więc proszę o pomoc.
Kupiłem DZISIAJ Drakensang: The Dark Eye.
Wgrałem grę i co ?... przy włączaniu gry wyskakuje komunikat (błąd) związany z plikiem "drakensang.exe"...
Nic a nic się nie włącza... tylko ten komunikat, co robić ?
Bardzo proszę o pomoc ponieważ już jutro chciałbym pograć w tą gre...

P.S: mój system operacyjny spełnia wymagania gry.
P.S 2: jeszcze raz proszę o jak najszybszą pomoc.

Grę mam oryginalną, i używam XP więc nie piszcie mi rad na Viste

Reinstalacja gry nie pomogła ...
« Ostatnia zmiana: Listopad 11, 2010, 09:08:40 am wysłana przez henadzi »

Offline henadzi

Odp: Problem z uruchomieniem gry.
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 11, 2010, 09:09:48 am »
Kurczę naprawdę nikt nie wie jak pomóc ??  :cry:

Offline Ehesajump

Odp: Problem z uruchomieniem gry.
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 11, 2010, 10:07:38 am »
Poczekaj ok. 2 tygodnie, to ci ktoś napisze co zrobić. Na tym forum już prawie nikt się nie odzywa ;p.

P.S. Przykro mi, nie znam powodu :sad:

Offline henadzi

Odp: Problem z uruchomieniem gry.
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 11, 2010, 10:10:28 am »
zainstalowałem grę od nowa bez instalacji tych najlepszych tekstur i dalej kicha...
masz może jakiegoś cracka czy coś ?
(jak ściągałem cracka to pojawiał mi się czarny ekran ale za chwile znowu błąd z plikiem .exe, więc podrzuć mi tak jakiegoś cracka jak masz albo znajdziesz)
z góry dzięki

Offline Girwan

Odp: Problem z uruchomieniem gry.
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 11, 2010, 02:47:04 pm »
może spróbuj uruchomić gre w trybie bepziecznym lub przy niskich detalach?


napisz do supportu Techlandu



Offline henadzi

Odp: Problem z uruchomieniem gry.
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 11, 2010, 03:16:16 pm »
tryb bezpieczny również ten sam błąd a do Techlandu przed chwilą 4 razy dzwoniłem i jedynie co usłyszałem to kawałek piosenki Ayo Technology...
właśnie idę pisać e-maila i zobaczę co z tego wyjdzie ... a jak nic to jutro idę do sklepu gdzie kupiłem grę i  jak mi nie wymienią to się wkurzę....

Offline Girwan

Odp: Problem z uruchomieniem gry.
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 11, 2010, 08:16:41 pm »
tryb bezpieczny również ten sam błąd a do Techlandu przed chwilą 4 razy dzwoniłem i jedynie co usłyszałem to kawałek piosenki Ayo Technology...
właśnie idę pisać e-maila i zobaczę co z tego wyjdzie ... a jak nic to jutro idę do sklepu gdzie kupiłem grę i  jak mi nie wymienią to się wkurzę....
dziś jest dzień wolny więc nie licz na telefon :)



Offline henadzi

Odp: Problem z uruchomieniem gry.
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 12, 2010, 03:17:43 pm »
nawet teraz dzwonie i nadal nikt nie odbiera...
to już powoli robi się nudne...
na pudełku z grą napisali "Ponad 100 godzin ekscytującej przygody" a ja te 100 godzin zmarnuje na dodzwonienie się do nich ...

byłem dzisiaj w sklepie gdzie kupiłem tą grę to tam sprawdzili ją i działała, wysyłałem e-maila do techlandu i dalej czekam na odpowiedź...
no... muszę dalej próbować dzwonić ...

P.S: A co tam wyśle e-maila jeszcze raz...

EDIT:
Dodzwoniłem się o 16.50 w piątek... czy to nie dziwne ? za 10 min kończy się ich praca a w weekend mają wolne... super O_o
Kazali mi przesłać na e-maila wszystkie dane z DirectX (DxDiag) i teraz muszę czekać aż napiszą ...
« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2010, 01:56:31 pm wysłana przez henadzi »

Offline henadzi

Odp: Problem z uruchomieniem gry.
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 15, 2010, 01:45:58 pm »
Doczekałem się pomocy przez e-mail, i oto wskazówki jakie otrzymałem:

"Proszę spróbować uruchomić system operacyjny w   trybie czystego bootowania i sprawdzić, czy w tym trybie problem się   powtarza. Oto instrukcja postępowania:
1. Kliknij "Start" na pasku zadań
2. Wybierz "Uruchom"
3. W oknie uruchom wpisz "msconfig" (bez cudzysłowów)
4. W narzędziu konfiguracyjnym wybierz "Uruchamianie selektywne" i odznacz:
*Załaduj elementy startowe
5, Przejdź do zakładki "Usługi"
6. W zakładce usługi zaznacz "Ukryj wszystkie usługi firmy Microsoft" i wyłączyć wszystkie pozostałe usługi.
7. Zatwierdź zmiany i ponownie uruchom komputer
8. Proszę również zaktualizować sterowniki do karty graficznej oraz dźwiękowej."

Zastosowałem się do tych rad ale nadal problem się powtarza... więc czekam na kolejne przydatne rady.
Wkleiłem te rady po to, bo może komuś się przydadzą i po zastosowaniu ich gra będzie im działać.


Offline henadzi

Odp: Problem z uruchomieniem gry.
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 15, 2010, 09:38:49 pm »
Przyszedłem z dobrą nowiną :biggrin:
Pomoc techniczna Techland pomogła mi z moim problem na 6 sposobów !
Już po zastosowaniu się do pierwszego, gra działa mi perfekcyjnie! Bez tzw. lagów itp. !
Już wcześniej ściągałem z internetu tzw. cracki ale nic z tego... ale ten do którego dali mi download działa u mnie w 100% !
Skopjuje teraz te 6 sposobów na poradzenie sobie z problemem abyście mogli cieszyć się grą tak jak ja !
 I to wszystko z podziękowaniu pomocy technicznej Techland'u.

#0 (dzięki temu punktowi mogę cieszyć się grą !)
Pobierz plik z tej lokacji:
http://info.techland.pl/MSW/drakensang.zip
Jest to spakowany plik wykonywalny gry w nowszej wersji proszę go   rozpakować (prawy przycisk myszki, opcja "Wyodrębnij") a następnie   proszę go przekopiować (Przed nadpisaniem zrób kopie oryginalnego pliku)   do głównego katalogu z grą (domyślnie C:\Program Files\Drakensang)   zastępując już istniejący plik "drakensang.exe" teraz możesz spróbować   uruchomić grę bez płyty w napędzie, jeśli gra poprosi o płytę oznacza to   że nieprawidłowo podmieniłeś plik, jeśli natomiast wystąpi ten sam   problem co wcześniej, przejdź do następnego punktu.

#1 Wyłącz system Areo oraz UAC.   
Proszę nacisnąć skrót klawiszowy Windows+R (klawisz Windows najczęściej   znajduje się pomiędzy Ctrl a Altem, znajduje się na nim symbol flagi) a   następnie wpisać msconfig następnie przejdź do zakładki "Narzędzia" z   listy wybierz "Wyłącz kontrolę konta użytkownik" i naciśnij "uruchom" Po   ponownym uruchomieniu komputera prawa użytkownika będą działały tak jak   w systemie Windows XP czyli z konta administratora każda uruchamiana   aplikacji będzie miała prawa administratora bez potwierdzania.   Wybierając opcję poniżej w każdej chwili można UAC (User Account   Control) uruchomić ponownie w analogiczny sposób.
Aby wyłączyć   powłokę Areo (która jest wyświetlana przy wsparciu karty graficznej co   może powodować problemy) wejdź w menu start --> Panel sterowania   --> (Z lewej strony u góry wybierz "Wygląd klasyczny") Personalizacja   --> Kompozycja --> Proszę wybrać kompozycję "Windows Klasyczny" i   zatwierdzić klawiszem "zastosuj" oraz "ok"

#2 Wymiana sterowników karty graficznej.   
Proszę odwiedzić stronę producenta i sprawdzić czy nie udostępnił   nowszych sterowników do karty graficznej, jeśli nie to można spróbować   zainstalować starsze aby wykluczyć problem z daną wersją sterownika.

#3 Aktualizacja BIOS.   
Jest to sugestia tylko do użytkowników zaawansowanych jeśli nigdy tego   nie robiłeś polecamy kontakt ze specjalistą w serwisie komputerowym.

#4 Cofnij zmiany podkręcania.   
Jeśli w jakikolwiek sposób karta graficzna bądź procesor były na danym   komputerze podkręcane proszę cofnąć te zmiany do ustawień fabrycznych.

#5 Sprawdź czy masz włączone przyspieszenie sprzętowe.   
Naciśnij skrót klawiszowy Windows+R (klawisz Windows najczęściej  znajduje się pomiędzy Ctrl a Altem, znajduje się na nim symbol flagi) a   następnie wpisz: dxdiag przejdź do zakładki "Ekran" I sprawdź czy masz   włączone "Przyspieszenie DirectDraw", "Przyspieszenie Direct3D",   "Przysp. teksturowania AGP"

#6 Programy firm trzecich jak np antywirusy bądź firewall blokują możliwość zapisu save gry.   
1. Naciśnij skrót klawiszowy Windows+R (klawisz Windows najczęściej   znajduje się pomiędzy Ctrl a Altem, znajduje się na nim symbol flagi) a   następnie wpisz: msconfig
4. W narzędziu konfiguracyjnym wybierz "Uruchamianie selektywne" i odznacz:
*Załaduj elementy startowe
5, Przejdź do zakładki "Usługi"
6. W zakładce usługi zaznacz "Ukryj wszystkie usługi firmy Microsoft" i wyłączyć wszystkie pozostałe usługi.
7. Zatwierdź zmiany i ponownie uruchom komputer


Jeszcze raz pozdrawiam i dziękuje Pomocy Technicznej Techlandu !

Mam nadzieję że te punkty wam się przydadzą i tak jak mi pomogą w zaczęciu przygody z grą !
« Ostatnia zmiana: Listopad 15, 2010, 09:42:31 pm wysłana przez henadzi »

Offline Ehesajump

Odp: Problem z uruchomieniem gry.
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 16, 2010, 12:18:51 pm »
Gratuluję działającego Drakensanga! Jestem całkowicie pewny, że gra spodoba Ci się bardzo :) Ja osobiście przeszedłem ją kilka razy, ale i tak nie wywaliłem jej z dysku :)