Autor Wątek: Skład Główny  (Przeczytany 177276 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Skład Główny
« Odpowiedź #270 dnia: Kwiecień 27, 2016, 08:49:01 pm »
Kiedy tucoRamirez pisał wczoraj posta z wyrzutem, że nie komentujemy,
ojtam, od razu z wyrzutem. czego, jak czego, ale tego, że Death się odezwie w temacie, to byłem pewien!
Dodatkowo troje małych przyjaciół w postaci kaczki, psa i kota
właśnie.. miałem dodać te 3grosze o bohaterach drugiego planu; w pierwszym integralu niemal niezauważalni, a tutaj brylują, panie!
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline Death

Odp: Skład Główny
« Odpowiedź #271 dnia: Kwiecień 28, 2016, 10:57:07 am »
Ponieważ chciałem wejść totalnie na świeżo to świata Składu, nie powtarzałem sobie przed dwójką pierwszego integrala. Mniej więcej pamiętałem o co tam chodziło. Od razu zabrałem się wczoraj wieczorem za jedynkę, bo poczułem pustkę po skończeniu dwójki. Miałem przeczytać tylko kilka stron, ale pękło ich 120. Fajnie sie to czyta po dwójce, bo np. widać jak pięknie rozwija się wątek kota, psa i kaczki. Każde z nich jest wprowadzane osobno. Kot na początku, pies nieco później, a kaczka pojawia się pierwszy raz dopiero podczas zarzynania świniaka. Na razie nie doszedłem jeszcze do momentu rozpoczęcia ich przyjaźni. Na razie w jednym miejscu pojawiły się na jednym kadrze kot i pies, które za sobą nie przepadają. Nie pamiętam jak było dalej, ale dziś się dowiem.  :smile:  Zauważyłem też, że postacie nie mówią o sklepie, tylko pada słowo skład. Trochę mi to przeszkadzało w dwójce.
Co do błędów, to wydaje mi się, że na 86 stronie (cały czas piszę o pierwszym integralu) ze składu wychodzi szewc i mówi "nie dam rady...", a raczej powinien powiedzieć coś innego. Przypuszczam, że w tym miejscu miało być śmiesznie i we francuskiej wersji powiedział pewnie to samo, co Marie, lub Jeannette na poprzedniej stronie (85) o tym, że szewc nie potrafi zrobić tak ładnych butów. Jeannette mówi "Nie umiałby". Oczywiście mogę się mylić, ale nie powinno być czasem tak, że szewc wychodząc ze składu mruczy pod nosem to samo co ona? Np. Jeannette mówi "Nie umiałby", a potem  szwec to przeżywa wychodząc i mruczy "Nie umiałbym...". Tak mi się wydaje. Bo jeśli nie, to nie wiem o czym innym on mówi.
Na 89 stronie na przedostatnim kadrze są zamienione dymki. Także tego...błędy przydarzyły się Ongrysowi (kaczka i "koko"), ale Egmontowi przy jedynce też.
Wielki komiks.

Offline blackwaterpark

Odp: Skład Główny
« Odpowiedź #272 dnia: Kwiecień 28, 2016, 11:32:00 am »
[...]
Wielki komiks.

Nieodparcie ciśnie się na usta pytanie: Ongrysie, kiedy kontynuacja/zakończenie?  :biggrin:

PS. Death, jak zwykle, wspina się na recenzenckie wyżyny.  :biggrin:

Offline kenji

Odp: Skład Główny
« Odpowiedź #273 dnia: Kwiecień 29, 2016, 09:10:17 am »
Ongrysie - może również w kilku słowach opowiesz nam jak idzie sprzedaż tytułu i czy jestes zadowolony z decyzji o wydaniu kontynuacji SG?

mgnesium

  • Gość
Odp: Skład Główny
« Odpowiedź #274 dnia: Kwiecień 29, 2016, 10:23:40 am »
Ongrysie, kiedy zakończenie?

za rok.

Offline Death

Odp: Skład Główny
« Odpowiedź #275 dnia: Maj 01, 2016, 11:33:00 am »
ngerencji w planszę jak Egmont w Majora.
No właśnie. Tylko mnie wkurzają te poronione pomysły ze zmienianiem rysunków? W Majorze to była masakra. Prawie tak samo wkurza mnie napis Skład główny na składzie Marie. Serio, wszyscy wiemy, że to jest Kanada, oni tam mówią po francusku (czy w jakiejś tam gwarze). Na budynku nie musi być bieda-napisu Skład główny. Powinien być oryginalny napis Magasin General i gwiazdka podczas pierwszego pojawienia się budynku i na dole: "*Skład główny" (choć wiadomo, że nawet tego nie trzeba, głupi nie jesteśmy). Straszliwie widać ingerencję w rysunki. Głupio Egmont to wymyślił.

Ps.Oczywiście nadal sądzę, że to wielki komiks, a Unia Europejska powinna być zniszczona. :wink:

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Skład Główny
« Odpowiedź #276 dnia: Maj 11, 2016, 11:38:47 am »
Bardzo dziękuję panu Leszkowi Kaczanowskiemu za wydanie drugiego integrala. Myślę, że do tej pory żaden wydawca w Polsce nie potraktował aż tak poważnie marzeń miłośników komiksu. :) Mam nadzieję, że opłacało się wydać ten drugi tom.
Kontynuację czytało mi się wspaniale. Przepiękna rodzajowa opowieść wypełniona uniwersalną mocą. Do tego arcydzielny komiksowy warsztat.

Niemniej na słowa typu kurna, kuźwa, k**waż zgody nie ma - nie ten język, nie ten czas...

A na okładce trzeciego integrala cudowny spoiler... :D

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Skład Główny
« Odpowiedź #277 dnia: Maj 13, 2016, 04:58:52 pm »
Jak to się czasami fajnie wiąże ze sobą - po "Składzie głównym" przeczytałem "Aspirine" Sfara i dzięki temu dowiedziałem się, że to, co otrzymał w prezencie Gaetan, nazywa się "bilbokiet". :)

Offline Ongrys

Odp: Skład Główny
« Odpowiedź #278 dnia: Czerwiec 06, 2016, 12:52:41 pm »
Wszystko wskazuje na to, że będziemy mieć pomoc w przygotowaniu wznowienia pierwszego integrala "Składu Głównego", tak więc takie wznowienie staje się całkiem prawdopodobne.

Offline pa3ck

Odp: Skład Główny
« Odpowiedź #279 dnia: Czerwiec 06, 2016, 01:24:02 pm »
Bardzo mnie to cieszy  :biggrin:

Offline starcek

Odp: Skład Główny
« Odpowiedź #280 dnia: Czerwiec 06, 2016, 01:29:58 pm »
Na pohybel allegrowiczowym biznesmenom.  :badgrin:
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline mack3

Odp: Skład Główny
« Odpowiedź #281 dnia: Czerwiec 06, 2016, 04:16:52 pm »
Na pohybel allegrowiczowym biznesmenom.  :badgrin:
Tiaa, "zorganizowane elementy spekulacyjne"
https://www.youtube.com/watch?v=XcBBJZL2thQ


A tak na poważnie - kiedy taki dodruk miałby szanse się ukazać? Jeszcze w tym roku, raczej w przyszłym...?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 06, 2016, 04:49:30 pm wysłana przez mack3 »

Offline bluebeery

Odp: Skład Główny
« Odpowiedź #282 dnia: Czerwiec 06, 2016, 04:47:17 pm »
Kolejna dobra wiadomość. Czekam na szczegóły :)

Offline starcek

Odp: Skład Główny
« Odpowiedź #283 dnia: Czerwiec 06, 2016, 06:26:54 pm »
A na allegro już oferty z ceną o ponad 50 zł mniej niż wcześniej. Forumowicze nie próżnują.
Trzymam kciuki za powodzenie wznowienia - choć  pewnie przyjdzie poczekać do przyszłego roku.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline Ongrys

Odp: Skład Główny
« Odpowiedź #284 dnia: Czerwiec 06, 2016, 07:02:46 pm »
A na allegro już oferty z ceną o ponad 50 zł mniej niż wcześniej. Forumowicze nie próżnują.

Cieszę się, że mogłem pomóc :-)

kiedy taki dodruk miałby szanse się ukazać? Jeszcze w tym roku, raczej w przyszłym...?

Nie wiem kiedy, nie wiem w jakiej cenie, nie wiem dokładnie czym się będzie różnić. Wiem że spróbujemy je przygotować.