trawa

Autor Wątek: Skład Główny  (Przeczytany 175622 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Skład Główny
« Odpowiedź #75 dnia: Lipiec 26, 2014, 10:19:20 am »
To co? Wzorem czytelników WKKM robimy petycję i wysyłamy ją do Timofa/WK/KG? Patrząc chociażby na forum, już na start powinniśmy mieć ze sześć podpisów. Proponuję coś krótkiego, prostego i wymownego, coś w stylu " Dajcie nam Skład Główny!", albo "Żądamy Składu Głównego! Wydajcie!"
« Ostatnia zmiana: Lipiec 26, 2014, 10:25:46 am wysłana przez ramirez82 »

N.N.

  • Gość
Odp: Skład Główny
« Odpowiedź #76 dnia: Lipiec 26, 2014, 10:28:46 am »
To co? Wzorem czytelników WKKM robimy petycję i wysyłamy ją do Timofa/WK/KG? Patrząc chociażby na forum, już na start powinniśmy mieć ze sześć podpisów. Proponuję coś krótkiego, prostego i wymownego, coś w stylu " Dajcie nam Skład Główny!", albo "Żądamy Składu Głównego! Wydajcie!"
Kłopot w tym, że nie wiemy, kto dysponuje prawami do "Składu głównego".
Z drugiej zaś strony warto zauważyć, że wydawcy, o których piszesz i tak czytają wypowiedzi na tym forum.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Skład Główny
« Odpowiedź #77 dnia: Lipiec 26, 2014, 10:31:52 am »
To co? Wzorem czytelników WKKM robimy petycję i wysyłamy ją do Timofa/WK/KG? Patrząc chociażby na forum, już na start powinniśmy mieć ze sześć podpisów. Proponuję coś krótkiego, prostego i wymownego, coś w stylu " Dajcie nam Składu Głównego!", albo "Żądamy Składu Głównego! Wydajcie!"
Proponuję napisać jakiś utopijny program naprawczy dla kraju i następnie pod szyldem Skład Główny zbierać podpisy na ulicach. 

Offline bosssu

Odp: Skład Główny
« Odpowiedź #78 dnia: Lipiec 26, 2014, 09:29:20 pm »
Kłopot w tym, że nie wiemy, kto dysponuje prawami do "Składu głównego".

Jedyną opcją jest Egmont ale on ich raczej na 100% już nie posiada (albo chce odsprzedać) bo jak twierdzą usilnie namawiają innych wydawców aby przejęli serię.
Samo wykupienie istniejących egzemplarzy I-go integrala nic nie da bo wydawnictwo kalkuluje zysk na jakiś tam okres i jak im odpowiednio sprzedaż nie idzie to odpuszczają (a Skład można jeszcze spokojnie kupić po normalnej cenie).
Myślę, że to taka sama sytuacja jak z Blueberrym...jak zdecydowano pociągnąć serię po trzecim integralu to zainteresowanie się zwiększyło, że aż muszą dodrukować pierwszy tom dla równowagi.

Offline bosssu

Odp: Skład Główny
« Odpowiedź #79 dnia: Grudzień 18, 2014, 01:18:16 pm »
Jak ktoś się jeszcze nie zakochał w tym komiksie -to po tej okładce powinien to zrobić (osobiście UWIELBIAM zwierzaki rysowane przez tego artystę, zawsze plączą się pod nogami robiąc taki świetny klimat)



Offline Death

Odp: Skład Główny
« Odpowiedź #80 dnia: Grudzień 18, 2014, 01:23:58 pm »
Jezu...Bosssu, dobijasz mnie sztyletem. Czuję te pchnięcia. Taki fajny komiks.  :sad:

Offline bosssu

Odp: Skład Główny
« Odpowiedź #81 dnia: Grudzień 18, 2014, 05:54:40 pm »
Jezu...Bosssu, dobijasz mnie sztyletem. Czuję te pchnięcia. Taki fajny komiks.  :sad:
Jesteśmy jak te zwierzątka ....prosimy o więcej :sad:

Offline VooDoo79

Odp: Skład Główny
« Odpowiedź #82 dnia: Grudzień 18, 2014, 07:30:27 pm »
Jeden z najlepszych komiksów jaki przeczytałem, modlę się aby EGMONT zmienił zdanie i kontynuował lub inne wydawnictwo przejęło  ;-)

Offline Itachi

Odp: Skład Główny
« Odpowiedź #83 dnia: Luty 02, 2015, 06:59:57 pm »
Loisel i Tripp w Składzie Głównym pokazali dokładnie to, czego oczekuję w komiksie nie - superbohaterskim. Na myśli mam powolną akcję, nacisk kładziony na dokładne poznanie postaci, przyjemność uczestniczenia w wydarzeniach zaprezentowanych w komiksie. Naprawdę cała społeczność pełna jest wyrazistych i krwistych postaci, o każdej z nich możemy bez problemu powiedzieć kilka zdań, przewidzieć jak zachowają się w danej sytuacji. Autorzy do samego końca ukrywają tajemnicę "gościa", co na końcu trzeciego rozdziału było dla mnie sporym zaskoczeniem (obstawiałem inny motyw). Wcześniej kilkukrotnie zadawałem sobie pytanie, czy Serge i Marie będą razem, a tutaj taki zonk...
W Sadze narratorem jest nowa narodzona istota, a w Składzie Głównym nieboszczyk, oba pomysły genialne, oba stwarzają pole do popisu dla scenarzystów. Graficznie, podobnie jak w Piotrusiu Panie, wszystko piękne, do niczego nie można się przyczepić.

Mam nadzieję, że prędzej czy później Egmont, bądź inne wydawnictwo wyda kontynuację, bo bez dwóch zdań czytelnicy na to zasługują. Przez te kilkadziesiąt minut lektury zżyłem się z bohaterami i chciałbym poznać ich dalsze losy.

Offline Death

Odp: Skład Główny
« Odpowiedź #84 dnia: Luty 02, 2015, 08:32:00 pm »
a tutaj taki zonk...
Hehe, no tak. To był duży zonk.
Przez te kilkadziesiąt minut lektury zżyłem się z bohaterami i chciałbym poznać ich dalsze losy.
Kilkadziesiąt minut? Ja tyle czytałem 1 album. Wszystkie 3 wchodzące w skład integrala w sumie ze 2,5-3 godziny. Czytasz jak karabin maszynowy. :smile:

Offline kenji

Odp: Skład Główny
« Odpowiedź #85 dnia: Maj 31, 2015, 10:25:22 pm »
Zastanawia mnie co znaczy "nie do kupienia"?
Czy to znaczy ze Ongrysa nie stać na nią, czy castermann nie chce sprzedać .. . ?

Offline Death

Odp: Skład Główny
« Odpowiedź #86 dnia: Maj 31, 2015, 10:48:03 pm »
Może też oznaczać, że jeszcze ma ją Egmont.

Offline Ongrys

Odp: Skład Główny
« Odpowiedź #87 dnia: Czerwiec 01, 2015, 06:18:00 am »
Zastanawia mnie co znaczy "nie do kupienia"?
Czy to znaczy ze Ongrysa nie stać na nią, czy castermann nie chce sprzedać .. . ?

Licencje komiksów frankofońskich, o które do tej pory pytaliśmy, są mniej więcej w tej samej cenie i zależą przede wszystkim od ceny okładkowej polskiego wydania (to tak na marginesie jakby ktoś się zastanawiał, dlaczego polscy wydawcy nie chcą drukować na okładce ceny z kosmosu tylko po to, żeby z góry dać rabat 50% i woleliby nadrukować cenę rzeczywistą).

Natomiast "nie do kupienia" w przypadku "Składu głównego" oznacza, że z punktu widzenia Castermana licencja jest wykupiona przez Egmont.

ramirez82

  • Gość
Odp: Skład Główny
« Odpowiedź #88 dnia: Czerwiec 01, 2015, 08:00:41 am »
A może w tej kwestii należałoby zwrócić się do Egmontu? Nie wiem jak wygląda kupowanie licencji, czy można odkupić od innego wydawcy, ale Tomasz Kołodziejczak sam kiedyś wspominał, że namawia wydawców do kontynuowania tej serii.

Chyba, że zmienili zdanie i dadzą "Składowi..." drugą szansę...
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 01, 2015, 08:03:46 am wysłana przez ramirez82 »

Offline Death

Odp: Skład Główny
« Odpowiedź #89 dnia: Czerwiec 01, 2015, 09:59:55 am »
Skoro Hawker wydany, to można sięgnąć po Skład główny. :)
Blueberry dostał trzecią szansę, Skład może dostać drugą.