Autor Wątek: Skład Główny  (Przeczytany 175618 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Skład Główny
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 20, 2013, 03:30:29 pm »
Odswiez sobie :cool:
zachęcam jednak w wolnej chwili do kontynuacji
Taki mam zamiar od dawna Panowie, ale niestety chyba w bibliotece, z której lata temu wypożyczałem te komiksy, poszły już na przemiał, a na Allegro kosztują kupę kasy. Już rok temu ich nie było, a chciałem ponownie wypożyczyć, żeby zobaczyć czy tym razem by mi podeszło.

Offline melee

Odp: Skład Główny
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 20, 2013, 03:35:18 pm »
Jest świetny nowy integral (po angielsku). Ja zamieniłem PL na EN.

Offline adam and arluk

Odp: Skład Główny
« Odpowiedź #47 dnia: Grudzień 20, 2013, 04:08:15 pm »
Cytuj
Jeśli chodzi o mnie, to nigdzie i nigdy w życiu nie krytykowałem żadnego komiksu Loisela, natomiast uważam, że Death ma tutaj rację; zgadzam się - rozpoczęcie historii po prostu rewelacyjne (porównałbym go do początku innego wielkiego dzieła Loisela "Le Grand Mort"), z tego co pamiętam, to pierwsze zetknięcie z fantastycznymi elementami, mającymi chyba nadać drugiego dna opowieści, uatrakcyjnić znaną na wylot historię, też jeszcze wypada całkiem nieźle. Problem (mam tu na myśli właśnie efekt jakiegoś znużenia tymi pseudo-postmodernistycznymi przewrotkami) zaczyna się w miarę brnięcia coraz głębiej w budowanie nowej 'niby-prawdziwej' wersji starej bajeczki. Zdecydowanie lepiej wychodzą Loiselowi jego własne opowieści, niż odgrzewanie starych, przeżutych już przez dziesiątki autorów i przetrawionych przez miliony czytelników, historii. [/size]Na pocieszenie dodam tylko, że pod koniec znów jest troszkę lepiej, tak że Death, zachęcam jednak w wolnej chwili do kontynuacji (bo jednak co Mistrz, to Mistrz!).
Mam podobne odczucia. Pierwszy album mroczny, z zarysowującym się dramatem dziecka/dzieci zdanych tylko na siebie, opuszczonych przez świat. Następne albumy to niemal idylla w świecie Nibylandii, z przygodą jak z kiepskiej kreskówki i strasznie infantylnymi dialogami. Za to ostatni album znów wciska w fotel, mną osobiście wstrząsnął. "Piotruś Pan" jest bardzo nierówny i może stąd tyle skrajnych opinii.

Offline kenji

Odp: Skład Główny
« Odpowiedź #48 dnia: Grudzień 20, 2013, 07:39:13 pm »
W Merlinie, Empiku czy Gildii (czyli u największych internetowych księgarzy) cały czas zalega, a na Allegro stoi poniżej ceny okładkowej - porównaj to sobie np. z "Incalem".

wracając do tematu Składu...
w Merlinie - nie ma , a w Gildii trzeba czekać na dostawę 3 tygodnie.
Na Allegro , rzeczywiście można taniej kupić, ale bez przesady.

Idąc tym tropem - Arq wydany rok wcześniej , a zalega w dużo większej ilości sklepów , a kolejny tom wydany i chyba coś jeszcze będzie:)

Tak czy inaczej ta dyskusja, którą w sumie sam zacząłem chyba nie większego sensu gdyż nie znamy nakładów poszczególnych pozycji ( chyba że znamy?:)

Jednak dalej będę się upierał, że na sprzedaż tego tytułu może mieć fakt że wydawca zapowiedział, że nie zamierza kontynuować serii ...

Deg

  • Gość
Odp: Skład Główny
« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 20, 2013, 08:15:32 pm »
wracając do tematu Składu...
w Merlinie - nie ma , a w Gildii trzeba czekać na dostawę 3 tygodnie.
Napisał, odczekawszy miesiąc dla pewności :wink:
A tak poważnie, ja też nie znam nakładów, ale podejrzewam, że z uwagi na renomę Andreasa w Polsce nakłady Arq mogły być wyższe. Masz jednak rację, ta dyskusja nie ma większego sensu (przynajmniej dopóki T. Kołodziejczak nie zarejestruje się na forum)  :lol:

Offline kenji

Odp: Skład Główny
« Odpowiedź #50 dnia: Grudzień 20, 2013, 09:41:06 pm »
Po prostu musiał minąć czas abym nabył ww pozycję .
Teraz z perspektywy czasu i przeczytanych komiksów z chęcią kupiłbym jeszcze jeden egzemplarz - aby tylko przybliżyć możliwość kupienia następnych części:)

Myśle, że Pan Tomasz jest zalogowany na forum, a przynajmniej wydaje mi się, że powinien:)
Dlatego z TEGO miejsca - serdecznie go pozdrawiam:)

Offline Death

Odp: Skład Główny
« Odpowiedź #51 dnia: Grudzień 21, 2013, 01:06:53 am »
...aby tylko przybliżyć możliwość kupienia następnych części:)
Jakby to napisać? Może tak: "Na nic płacze, na nic krzyki, koniec przygód Fiki-Miki".  :smile:

Nie wiem czy już to pisałem. Chyba nie.


Panowie,
Sporo nas, fanów "Składu głównego". Wyszedł w tym roku w Polsce komiks, który jest w klimatach jego i "W poszukiwaniu Piotrusia Pana". Ma ten sam wysoki poziom. I ma prześliczne rysunki. I do tego jest super wydany. Nie ma żadnych wad. I jest mega tani. Kto nie przeczyta ten trąba.
"Opowieść panny młodej". Jestem oczarowany, jestem powalony, "ten komiks jest obezwładniający", cytując pewnego wydawcę, który powiedział tak o innym dziele, ale tu bardziej pasuje. Dzieje się na stepach Mongolii w Azji. Późnym wieczorem (nie wiedziałem, że kurierzy tak długo pracują) dotarł do mnie drugi tom i przeczytam, jak tylko skończę "Kota Rabina" (też rewelacja). Nie możecie przegapić tego komiksu. Poza mangowcami mało kto traktuje tę rzecz poważnie. Wielki błąd.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2013, 05:55:45 pm wysłana przez Death »

Offline peta18

Odp: Skład Główny
« Odpowiedź #52 dnia: Grudzień 21, 2013, 07:46:24 am »
Dzieje się na stepach Mongolii.
No wlasnie sie tam nie dzieje : ) to raczej Turkmenistan/Uzbekistan/Kazachstan :P
wg informacji z tomu 2, akcja dzieje, sie w poblizu Morza Kaspijskiego.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2013, 07:56:53 am wysłana przez peta18 »
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Death

Odp: Skład Główny
« Odpowiedź #53 dnia: Grudzień 21, 2013, 11:52:08 am »
No wlasnie sie tam nie dzieje : ) to raczej Turkmenistan/Uzbekistan/Kazachstan :P
wg informacji z tomu 2, akcja dzieje, sie w poblizu Morza Kaspijskiego.
O kurde, to niezłe jaja, bo znam osobę, która napisała tak w recenzji, którą wczoraj czytałem i dlatego (+ to, że doszedł do mnie 2. tom) przypomniałem sobie, że już jakiś czas temu miałem polecić fanom Składu głównego. Ale jeszcze nieopublikowana.
Drugiego tomu jeszcze nie czytałem, więc chyba mogę się wytłumaczyć z tych Mongołów nie?  :smile:
Swoją drogą ciekawe czy zanim Thorgal stał się Shaiganem, na serio jeździł po ukraińskich stepach...  :wink:

Offline peta18

Odp: Skład Główny
« Odpowiedź #54 dnia: Grudzień 21, 2013, 12:43:05 pm »
Drugiego tomu jeszcze nie czytałem, więc chyba mogę się wytłumaczyć z tych Mongołów nie?  :smile:
Jezeli Jedwabny Szlak szedl rowniez przez Mongolie to tak :)

A co do "Skladu glownego" to czytalem ostatnio i troche sie wynudzilem. Lektura mnie nie porwala. "Opowiesci..." rowniez mnie nie oczarowaly, ale podobaja mi sie bardziej, glownie ze wzgledu na przedstawienie obyczajowosci i kultury ludow stepowych.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2013, 12:50:06 pm wysłana przez peta18 »
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Death

Odp: Skład Główny
« Odpowiedź #55 dnia: Grudzień 21, 2013, 01:03:50 pm »
Coś tam doczytałem. Chyba nie szedł, patrząc na mapkę szlaku i Azji. Trochę pod Mongolią łazili z tymi towarami. Tam są same stepy, więc wszystkie ludy musiały żyć podobnie, czyli konie, polowania z ptakami drapieżnymi, mieszkanie w namiotach i te sprawy. Pewnie Mongołowie napadali na te karawany i dzisiejsi potomkowie ludów, które były przez Mongołów gwałcone, byliby nieźle wkurzeni, że ich mylimy z nimi.  :smile:

Dla mnie "Skład główny" i "Opowieść panny młodej" to prawdziwe komiksowe perełki.

Offline kenji

Odp: Skład Główny
« Odpowiedź #56 dnia: Grudzień 21, 2013, 05:08:27 pm »
Death>  teraz już jestem w zupełności przekonany do kupna " W poszukiwaniu Piotrusia Pana"
jest już na styczniowej liście:) wraz chyba z Kotem Rabina, na którego kupno cały czas nie jestem do końca przekonany...

peta18> jeśli wynudziłeś się przy "Składzie.." podaj prosze tytuły komiksu obyczajowego , który mógłbyś polecić

Deg> sprawdziłem ceny Incala... rzeczywiście, zwalają z krzesła:) ale dalej się zastanawiając - to decyzja o kontynuacji , jak i sama kontynuacja powinna szybko spowodować że wspomniana pierwsza część "Składu Głównego" szybko zniknęłaby, z półek i całkiem możliwe że osiągnęłaby podobne ceny... oby:)

Offline Death

Odp: Skład Główny
« Odpowiedź #57 dnia: Grudzień 21, 2013, 06:24:38 pm »
Death>  teraz już jestem w zupełności przekonany do kupna " W poszukiwaniu Piotrusia Pana"
jest już na styczniowej liście:) wraz chyba z Kotem Rabina, na którego kupno cały czas nie jestem do końca przekonany...
No to ja Cię przekonam. Napocząłem Kota wczoraj, miałem tylko zobaczyć jak to wygląda, przeczytać kilka stron i skończyło się na wchłonięciu 2. tomów. Potem już mi się oczy zamykały, ale nadal chciałem czytać, ale już była 4:00. Kot rabina, Opowieść panny młodej, oraz Werner i Szarlotta, to trzy najlepsze tegoroczne komiksy. A Skład główny, Władcy Chmielu i W poszukiwaniu Piotrusia Pana to trzy najlepsze archiwalne komiksy, jakie przeczytałem w tym roku. Obyczajówki Opowieść panny młodej i W Poszukiwaniu Piotrusia Pana koniecznie, jak ktoś lubi Skład główny.


Offline peta18

Odp: Skład Główny
« Odpowiedź #58 dnia: Grudzień 21, 2013, 07:06:57 pm »
peta18> jeśli wynudziłeś się przy "Składzie.." podaj prosze tytuły komiksu obyczajowego , który mógłbyś polecić
Generalnie nie przepadam za komiksem obyczajowym, wole komiksy powiedzmy, ze przygodowe :) Jednakze bardzo podobaly mi sie "Opowiesci z Hrabstwa Essex". Pierw przeczytalem "Sweet Tooth" (komiksem stricte obyczajowym nazwac go nie mozna, ale graco polecam) i zachecony tworczoscia Lemire'a siegnalem po "Opowiesci..." i sie nie zawiodlem. Lubie styl prowadzenia historii Lemire'a, jest bardzo podobny w tych dwoch komiksach.

"Habibi" to tez jest komiks, ktory mi sie podobal, ale nie uwazam go za arcydzielo. Rysunki majstersztyk, historia ok, ale bez szalenstw :)

"Klan Poe" tez moge polecic, ale z zastrzezeniem, ze nie jest to komiks dla kazdego. Oldchool jezeli chodzi o mange, a w dodatku historia o wampirach i kierowana raczej do plci pieknej. Ale konstrukcja fabularna bardzo udana moim zdaniem, choc miejscami nierowna - cala historia sklada sie z roznych opowiesci dziejacych sie na przestrzeni stuleci i czasem te opowiesci sa mniej lub bardziej udane, ale statystycznie na duzy plus.

Pewnie jeszcze by sie cos znalazlo np. komiksy "podroznicze" Delisle'a bo to raczej opowiesci obyczajowe.

Podobala mi sie tez wiekszosc komiksow z serii Zebra.

Wracajac do "Skladu glownego" nie uwazam, ze to jest zly komiks, ale osobiscie mi nie podpasowal. Przyznam jednak, ze z tego co pamietam, byl moment, w ktorym sie wciagnalem bardziej, ale szybko moje zainteresowanie siadlo i juz nawet nie pamietam o czym ten integral byl.
Ale przynajmniej przeczytalem go do konca, nie udalo mi sie to z "Portugalia", Malymi zacmieniami", "Fugazi Music Club" i wieloma innymi :)

ps. napalilem sie na "Kota rabina" za to :) przeczytam w styczniu lub lutym. Ze Sfarem mam problem, podobal mi sie np. jego Profesor Bell (choc dlugo sie przed nim bronilem), natomiast "Maly swiat golema" to bylo jakies dla mnie nieporozumienie.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2013, 08:24:46 pm wysłana przez peta18 »
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Death

Odp: Skład Główny
« Odpowiedź #59 dnia: Grudzień 21, 2013, 08:21:13 pm »
"Habibi" to tez jest komiks, ktory mi sie podobal, ale nie uwazam go za arcydzielo. Rysunki majstersztyk, historia ok, ale bez szalenstw :smile:
To jest w ogóle mój ulubiony komiks. A wiesz, że można czytać go na różne sposoby? Ma taki układ, że nie trzeba czytać po kolei rozdziałów, można na wiele sposobów, zawsze tworząc inną historię. Jego struktura oparta jest na kwadracie magicznym. 9 rozdziałów, 9 pół kwadratu.

Klan Poe już dawno na liście zakupów.  :smile:

 

anything