trawa

Autor Wątek: Skład Główny  (Przeczytany 175674 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline donTomaszek

Odp: Skład Główny
« Odpowiedź #330 dnia: Czerwiec 24, 2017, 01:30:05 am »
Ja SG zawsze uwazalem za bardzo dobry komiks, ale nie podzielalem mega ekscytacji oraz glosow o wybitnosci tego tytulu. To bardzo cieply, przyjemny i wciagajacy komiks obyczajowy ale, podczas lektury albo nie potrafilem odnalezc w czym sie owa wybitnosc objawia, albo jej tam zwyczajnie nie ma. 
Tom 3 stoi na polce obok pozostalych, ale na chwile obecna czeka na swoja kolej.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Bartek Gawron

Odp: Skład Główny
« Odpowiedź #331 dnia: Czerwiec 24, 2017, 09:17:17 am »
nie czytalem jeszcze czesci trzeciej, ale jedynka i dwojka bylem zachwycony. i jesli moglbym zdefiniowac "wybitnosc" utworu w kategoriach subiektywnych jako to, ze utwor "odstaje" in plus wzgledem przewazajacej liczby utworow, z ktorymi mialem okazje sie zapoznac w ramach danego gatunku i medium, to bylbym sklonny nazwac sklad komiksem wybitnym. nie jest on dla mnie wybitny ze wzgledu na jakies artystyczne ekspertymenty realizowane w ramach komiksowego medium, ktore wynosilyby go ponad przecietnosc za sprawa artystycznej eksploracji medium i przesuniecia jakichs blizej nieokreslonych granic formalnych, w ramach ktorych medium sie porusza, ale wlasnie za sprawa cech, stwierdzonych przez przemdowce powyzej, ze "to bardzo cieply, przyjemny i wciagajacy komiks obyczajowy", od siebie dodam jeszcze, ze "artystycznie bezpretensjonalny", cech, ktore w moim mnieniu zostaly zrealizowane i istnieja w skladzie w sposob mistrzowski.   
Jedyne co przeraża mnie w śmierci to to, że można umrzeć nie z miłości.
Obserwowany
Moderowany
Wyciszony

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Skład Główny
« Odpowiedź #332 dnia: Czerwiec 25, 2017, 12:14:17 am »

Komiks wydany pare tygodni temu , na gildii na pierwszym miejscu w sprzedaży (wow), a tutaj cisza....

nie lubię pisać źle o czymś, na co długo czekałem, a na koniec mnie to trochę rozczarowało.
trzeci integral,
jak dla mnie, zdecydowanie najsłabszy, a album nr 7 (charleston) uważam za najbardziej miałki i tak naprawdę w zasadzie prawie o niczym. prawie na każdej stronie mamy zaśmiewających się z byle powodu mieszkańców wioski, co najmniej jakby wypalili po dwa blanty każdy.
album 8 zdecydowanie lepszy, a na koniec znów minimalny spadek formy, ale samo zakończenie całkiem zgrabne. no i dodatek z fotografiami też fajny.
nie chcę powiedzieć, że to zły komiks, bożebroń! po prostu zagrało lekkie rozczarowanie.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2017, 09:45:15 am wysłana przez tucoRamirez »
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline anx239

  • Terminator
  • **
  • Wiadomości: 162
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • "More human than human" is our motto.
Odp: Skład Główny
« Odpowiedź #333 dnia: Czerwiec 25, 2017, 11:44:10 am »
Czytam ten wątek od jakiegoś czasu i zastanawiam się od miesięcy czy kupić.
Dzisiaj po prostu kupiłem od razu trzy tomy w Bonito (za 245 zł).
Będę miał we wtorek.
Mam nadzieję, że dobrze zrobiłem i się nie zawiodę.
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." - Roy Batty

Offline bosssu

Odp: Skład Główny
« Odpowiedź #334 dnia: Czerwiec 26, 2017, 07:38:40 am »

nie lubię pisać źle o czymś, na co długo czekałem, a na koniec mnie to trochę rozczarowało.
po prostu zagrało lekkie rozczarowanie.
Trzeci integral najsłabszy tu się zgodzę. Przynudnawo z tymi wszystkimi tańcami. Ja śledziłem głównie moich cichych 4 bohaterów zwierzęcych- dla nich głównie zakochałem się w tym komiksie. Dodatek zdjęciowy SUPER.

Offline MK

Odp: Skład Główny
« Odpowiedź #335 dnia: Czerwiec 26, 2017, 05:44:16 pm »
Hmmm, Składu t.3 brak we wszystkich sklepach. To już koniec nakładu?
ww.najmita.net - serwis społeczności Mordheim

Offline Ty_draniu

Odp: Skład Główny
« Odpowiedź #336 dnia: Czerwiec 26, 2017, 06:04:29 pm »
Tom 2 nie sprzedał się w rok, a trzeci miałby zejść w miesiąc? Po prostu sprzedał się w Bonito/Arosie, za parę dni pewnie będzie dostępny. Mam nadzieję, że do piątku i jeszcze się załapię na promocję.
W sklepie gildii jest.
Ludzie potrzebują wiary w bogów, choćby dlatego, że tak trudno jest wierzyć w ludzi. Bogowie są niezbędni.

Offline kenji

Odp: Skład Główny
« Odpowiedź #337 dnia: Lipiec 06, 2017, 11:47:53 am »
3 tom przeczytany. Czy najsłabszy, nie wiem. Wiem natomiast że jak czytałem pierwszy tom to w życiu bym nie przypuszczał że w tą stronę autorzy "pójdą":)


Bardzo fajny komiks. Dla mnie jeden z najlepszych jakie dane było mi czytać. Świetne zakończenie w postaci fotostory.
Tak naprawdę gdyby autorom się chciało to spokojnie mogą ciągnąć historię dalej.


Jeszcze raz duże brawa dla Ongrysa.

Offline gobender

Odp: Skład Główny
« Odpowiedź #338 dnia: Wrzesień 30, 2017, 06:25:57 am »
Może po prostu pisany przez człowieka, żyjącego w normalnym świecie?
Jeśji szukasz komiksów pisanych na polityczne zamówienie, to może ipn?

Offline kostron

Odp: Skład Główny
« Odpowiedź #339 dnia: Wrzesień 30, 2017, 08:37:31 am »
Może po prostu pisany przez człowieka, żyjącego w normalnym świecie?
Jeśji szukasz komiksów pisanych na polityczne zamówienie, to może ipn?


no nie wiem, nie do końca podoba mi się taki normalny świat
i tak, na 100% uważam, że to część robienia z młodzieży multi-liberal-kulti.
idealny do drukowania w odcinkach w wyborczej
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 30, 2017, 08:41:59 am wysłana przez kostron »

Offline misiokles

Odp: Skład Główny
« Odpowiedź #340 dnia: Wrzesień 30, 2017, 08:49:15 am »
Heh, trochę głupio odbierać komiks opowiadający o wiejskim życiu w dawnej Francji Kanadzie i mielić go przez pryzmat kulturowy kraju, którego historia i socjologiczne uwarunkowania były zupełnie inne. Znaczy - można, ale obrażać się, że autor dzieła ma inne kulturowe naleciałości jest już dość... dziecinne.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 30, 2017, 09:08:03 am wysłana przez misiokles »

Offline Tomasz 66

Odp: Skład Główny
« Odpowiedź #341 dnia: Wrzesień 30, 2017, 08:55:26 am »

no nie wiem, nie do końca podoba mi się taki normalny świat
i tak, na 100% uważam, że to część robienia z młodzieży multi-liberal-kulti.

Ja rozumiem, że kolega już widzi oczami duszy przyszłe komiksy poprawne politycznie pisane pod dyktando obecnej władzy narzucającej wszystkim prawicowe, nacjonalistyczne poglądy, ale niestety w światowym komiksie nadal będą się pojawiać liberalne czy lewicowe spojrzenia na świat - sugeruję je omijać i zostawić osobą, które myślę jednak nieco inaczej, nie tylko po jedynej słusznej linii partyjno-kościelnej.
W prawdziwym świecie jest dużo księży homoseksualistów i mających kryzys wiary, co gorsza jest całkiem sporo pedofilów i udawanie i nie pisanie o nich nie zaczaruje rzeczywistości.
O zgrozo czytam o edukacyjnej roli komiksu dla młodzieży -  przypomnę oczywistość są też komiksy dla dorosłych !, nie muszą nikogo bawiąc uczyć i mogą być otwarte na mniej popularne ideologie (ale akurat Skład Główny to komiks pokazujący bardzo pozytywne idee współżycia społecznego i tolerancji).
A uwag o uchodźcach w poprzednim pości to już lekka przesada - nie każdy jest tutaj ksenofobem.

Offline peta18

Odp: Skład Główny
« Odpowiedź #342 dnia: Wrzesień 30, 2017, 08:56:31 am »
Drobne sprostowanie, bo czytalem tylko 1 tom i to dawno temu, ale to chyba dzialo sie w Kanadzie. :smile: Niemniej nic to nie zmienia w powyzszej wypowiedzi Misioklesa. Kanada to kraj multikulturowy i kazdy poza Inuitami to imigranci.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline misiokles

Odp: Skład Główny
« Odpowiedź #343 dnia: Wrzesień 30, 2017, 09:09:05 am »
Tak, Kanadzie, myślami byłem przez chwilę bliżej. Dzięki ;]

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Skład Główny
« Odpowiedź #344 dnia: Wrzesień 30, 2017, 09:11:21 am »
Ja to sie tylko ciesze, że Skład Głowny nie rozgrywa sie w spolecznosci Eskimosów. Tam to dopiero jest zgnizlina moralna: nie dosc, ze kazdy z kazdym, to jeszcze ten seks poprzez pocieranie nosami. Nie tylko DRAMAT, ale polityczne kliki na pewno maczaja w tym palce, o nosach nawet nie wspominajac. Fu...

 

anything