Autor Wątek: Skład Główny  (Przeczytany 175616 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Skład Główny
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 21, 2013, 03:28:28 pm »
To źle, bardzo źle. Żeby taki komiks, aż tak słabo się sprzedawał? Przykre. Taurus nie wyda, WK pewnie też nie, bo jak w Centrum Komiksu słabo się Skład główny sprzedawał, to w Sklepie Gildii raczej też.

Offline kenji

Odp: Skład Główny
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 21, 2013, 09:16:43 pm »
w większości sklepów - nakład wyczerpany... więc dziwne informacje w sprawie słabej sprzedaży...

fragsel

  • Gość
Odp: Skład Główny
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 21, 2013, 09:29:33 pm »
w większości sklepów - nakład wyczerpany... więc dziwne informacje w sprawie słabej sprzedaży...
to jest jak ze sprawdzianem z matmy: prawie każdy dostanie czwórkę czy piątkę jak mu dać 5 godzin na 45 minutowy sprawdzian

Nie liczy się czy sprzedane
jak się seria wyprzedaje w kilka lat to znaczy, że kasa jest zamrożona czyli się nie opłaca

ale tego to prawie nikt się zdaje tu nieogrniać

Deg

  • Gość
Odp: Skład Główny
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 21, 2013, 09:42:31 pm »
w większości sklepów - nakład wyczerpany... więc dziwne informacje w sprawie słabej sprzedaży...
W Merlinie, Empiku czy Gildii (czyli u największych internetowych księgarzy) cały czas zalega, a na Allegro stoi poniżej ceny okładkowej - porównaj to sobie np. z "Incalem".

Offline brown777

Odp: Skład Główny
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 21, 2013, 09:53:29 pm »
W Merlinie, Empiku czy Gildii (czyli u największych internetowych księgarzy) cały czas zalega, a na Allegro stoi poniżej ceny okładkowej - porównaj to sobie np. z "Incalem".

Idąc tym tropem Thorgale też wszędzie zalegają, to jest dopiero " zamrożona kasa "  :wink:

Offline Dembol_

Odp: Skład Główny
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 21, 2013, 10:19:12 pm »
Thorgale są cały czas dodrukowywane.

Offline Nawimar

Odp: Skład Główny
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 23, 2013, 09:36:34 am »
Chociaż gdy się widzi, że ósmy tom jest u Frankofonów dostępny już od roku, a u nas lipa to się aż serce kraja. 

 http://bd.casterman.com/Albums_detail.cfm?ID=42795
 
Może jednak się doczekamy. Skoro nawet "Bruce Hawker" doczeka się niebawem polskiej edycji to kto wie...

Offline kenji

Odp: Skład Główny
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 19, 2013, 10:27:26 pm »
Cóż...

... genialny jest i tyle.

I mimo, że sam przetoczyłem słowa Pana Kołodziejczaka o niewydaniu kontynuacji- to jakoś jestem spokojny.

Komiks jest po prostu SUPER i nie wyobrażam sobie , że nie będzie chętnego do wydania kolejnych części.

Próbowałem sobie go dawkować, ale nie dałem rady - wsiąkłem na całego.

Offline Death

Odp: Skład Główny
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 19, 2013, 10:35:57 pm »
Z tego co słyszałem to niestety "Skład główny" sprzedawał się w Centrum Komiksu najsłabiej z ówczesnego pakietu Egmontu. Stąd trudno mi sobie wyobrazić, aby właściciel tego sklepu, który jest równocześnie szefem Taurusa, zdecydował się akurat na ten tytuł. Chociaż ja bym z miejsca pisał się na kontynuacje.
Kolejny tom nosi intrygujący tytuł "Confessions". Na okładce Marie i Serge siedzący na werandzie. Czuję się jak fan telenoweli, który dowie się wszystkiego, kto komu i z czego się spowiada dopiero w nowym sezonie. A nie wiadomo czy ten sezon będzie. Ciężkie życie nie?  :smile:
To z pewnością jeden z najlepszych komiksów, jakie wyszły w tym kraju.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2013, 10:53:23 pm wysłana przez Death »

Offline bosssu

Odp: Skład Główny
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 20, 2013, 07:48:32 am »
Witam. Jestem nowy ale duszą komiksową stary. Jak większość starych wyjadaczy wychowałem się na Wróblewskim, Danikenie czy początkach Thorgala. Ostatnimi czasy mogłem sobie pozwolić na mocne uzupełnienie komiksowej półki z dzieciństwa- wymiana Thorgali na twarde, kupno Plansz Europy i Mistrzów Komiksu...Nigdy nie bawił mnie rynek amerykański czy azjatycki, cenię Europę i Polskę.
Wśród zakupionych komiksów trafiły się takie które mnie ZACHWYCIŁY...właśnie wspomniany "Skład Główny"- komiks genialny w treści, rysunku i klimacie (przy Piotrusiu Panie zasypiałem), JOSEL- komiks którego przy czytaniu bałem się dotknąć aby nie rozmazać genialnych rysunków ....i cykl SAMBRE -wspaniały klimat, genialne kolory. Te komiksy łączy MAGIA!!! którą pamiętam z dzieciństwa. Komiksy czyta się jednym tchem z wypiekami na twarzy a na końcu człowiek nie jest w stanie uwierzyć że się już historia skończyła...bądź że nie ma kto wydac kontynuacji w Polsce

Offline Death

Odp: Skład Główny
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 20, 2013, 10:35:44 am »
Wśród zakupionych komiksów trafiły się takie które mnie ZACHWYCIŁY...właśnie wspomniany "Skład Główny"- komiks genialny w treści, rysunku i klimacie (przy Piotrusiu Panie zasypiałem)
"Piotruś Pan" rozumiem Loisela. Faktycznie, po pierwszym bardzo fajnym tomie, potem wszystko poszło w jakąś nudę. Bo jest jeszcze "W poszukiwaniu Piotrusia Pana", który jest w klimacie i na poziomie właśnie "Składu głównego". Jeśli jeszcze nie czytałeś, to musisz.

Offline donTomaszek

Odp: Skład Główny
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 20, 2013, 11:24:08 am »
CO???
Piotrus Pan nudny? Bluznisz Death, bluznisz.
 :roll:
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Death

Odp: Skład Główny
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 20, 2013, 11:31:23 am »
CO???
Piotrus Pan nudny? Bluznisz Death, bluznisz.
 :roll:
Na tym forum już wielokrotnie różni użytkownicy krytykowali ten komiks.
Ja to czytałem kilka lat temu, nie pamiętam nawet do którego tomu doszedłem. Ale cały czas mam zamiar powtórzyć. Pierwszy tom był super! Ale potem coś jakby zaczęło mi zgrzytać. Ja w ogóle uwielbiam komiksy, więc na serio musiało być coś nie tak, skoro nie dobrnąłem do końca.

Offline donTomaszek

Odp: Skład Główny
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 20, 2013, 11:34:38 am »
Ja przeczytalem go bardzo niedawno (tu na wyspach wydano piekny Integral) i odniosl na mnie piorunujace wrazenie. I uwazam troche na odwrot - 1 tom jest sredni, ale potem tendencja jest tylko zwyzkowa. Cudowny komiks o chlopcu, ktory postanowil na zawsze pozostac dzieckiem. Dla mnie absolutne mistrzostwo. Odswiez sobie :cool:
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Skład Główny
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 20, 2013, 01:54:50 pm »
Na tym forum już wielokrotnie różni użytkownicy krytykowali ten komiks.
Ja to czytałem kilka lat temu, nie pamiętam nawet do którego tomu doszedłem. Ale cały czas mam zamiar powtórzyć. Pierwszy tom był super! Ale potem coś jakby zaczęło mi zgrzytać. Ja w ogóle uwielbiam komiksy, więc na serio musiało być coś nie tak, skoro nie dobrnąłem do końca.


Jeśli chodzi o mnie, to nigdzie i nigdy w życiu nie krytykowałem żadnego komiksu Loisela, natomiast uważam, że Death ma tutaj rację; zgadzam się - rozpoczęcie historii po prostu rewelacyjne (porównałbym go do początku innego wielkiego dzieła Loisela "Le Grand Mort"), z tego co pamiętam, to pierwsze zetknięcie z fantastycznymi elementami, mającymi chyba nadać drugiego dna opowieści, uatrakcyjnić znaną na wylot historię, też jeszcze wypada całkiem nieźle. Problem (mam tu na myśli właśnie efekt jakiegoś znużenia tymi pseudo-postmodernistycznymi przewrotkami) zaczyna się w miarę brnięcia coraz głębiej w budowanie nowej 'niby-prawdziwej' wersji starej bajeczki. Zdecydowanie lepiej wychodzą Loiselowi jego własne opowieści, niż odgrzewanie starych, przeżutych już przez dziesiątki autorów i przetrawionych przez miliony czytelników, historii.
Na pocieszenie dodam tylko, że pod koniec znów jest troszkę lepiej, tak że Death, zachęcam jednak w wolnej chwili do kontynuacji (bo jednak co Mistrz, to Mistrz!).
pozdrawiam i kłaniam się nisko!
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.