Autor Wątek: Nowa umiejętność - Siłacz.  (Przeczytany 9526 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sacwrath

Nowa umiejętność - Siłacz.
« dnia: Październik 01, 2010, 11:05:21 pm »
Witam, mam pytanko w sprawie "siłacza", w opisie umiejętności pisze, że postać może używać broni dwurecznej jako jednorecznej, i nie ma kary "uderza ostatni", czy to znaczy, że model z tą umiejętnością może uzywać 2 toporow dwurecznych, dzięki czemu ma +2s i +1a ? Może coś źle zrozumiałem, bo ta umiejętność na tle innych jest jak dla mnie za dobra.
Edit: Mam jeszcze jedno pytanko, podczas np. szarży nurkującej, test inicjatywy wykonuje sie 2k6 czy k6? 2k6 to troche za dużo, jednocześnie jeśli mamy elfa z i6, to jemu zawsze się udaje wykonać szarże nurkującą ?
« Ostatnia zmiana: Październik 01, 2010, 11:21:49 pm wysłana przez Sacwrath »

Offline Inkq

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 420
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Matematyk
Odp: Nowa umiejętność - Siłacz.
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 02, 2010, 11:21:58 am »
Witam, mam pytanko w sprawie "siłacza", w opisie umiejętności pisze, że postać może używać broni dwurecznej jako jednorecznej, i nie ma kary "uderza ostatni", czy to znaczy, że model z tą umiejętnością może uzywać 2 toporow dwurecznych, dzięki czemu ma +2s i +1a ? Może coś źle zrozumiałem, bo ta umiejętność na tle innych jest jak dla mnie za dobra.

Siłacz działa inaczej. Siłacz pozwali tylko i wyłącznie bić z broni dwuręcznej zgodnie z inicjatywą. Nie powoduje natomaist że używasz broni dwuręcznej jako jednoręczna.

Cytuj
Edit: Mam jeszcze jedno pytanko, podczas np. szarży nurkującej, test inicjatywy wykonuje sie 2k6 czy k6? 2k6 to troche za dużo, jednocześnie jeśli mamy elfa z i6, to jemu zawsze się udaje wykonać szarże nurkującą ?

Szarża nurkujaca działą trochę inaczej. Wykonuje się normalny test inicjatywy za każde 2 cale przebytej drogi, ale nie można spadać z wysokosci więskzej niż 6". Czyli z wysokosci 4 cale zdajesz dwa testy inicjatywy (k6) jeden po drugim.

Co do automatycznego zdawania testu przez Elfa. To na 6 zawsze wynik jest niezdany nie zależnie od wysokości inicjatywy.

Offline Ninjanin531

Odp: Nowa umiejętność - Siłacz.
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 30, 2015, 11:53:04 am »
Get to know the system that makes it possible to play in a professional manner and have information that can be used immediately.

Offline biesoid

Odp: Nowa umiejętność - Siłacz.
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 01, 2022, 09:05:17 am »
Siłacz to nie małpi chwyt z D&D! Trzeba o tym pamiętać, bo raz kłociłem się z mg o to przez godzine xD


_________________
https://samozatrudniony.pl/pakiety-medyczne

 

anything