Autor Wątek: Wiedźmin czyli Geralt [spoilery!]  (Przeczytany 35401 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hollow

Odp: Wiedźmin czyli Geralt [spoilery!]
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 27, 2014, 09:11:03 pm »
W kwietniowej Nowej Fantastyce są specjalne obwoluty dla Sezonu Burz. Stylistycznie przypominają one okładki starszej wersji Sagi o Wiedźminie (werscji z białym tłem i niewyraźnymi postaciami, a nie tej z postaciami z gry na okładce).

Offline zaciekawiony

Odp: Wiedźmin czyli Geralt [spoilery!]
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 30, 2014, 11:02:14 pm »
Ech ci czytelnicy... najpierw na każdym spotkaniu pytają o kontynuację, a gdy się pojawia, to mówią "A no tak, na kasę poleciał".

Jak dla mnie książka dobra. Zupełnie jakby podczas pisania sagi wpadła mu za szafę i teraz ją wyciągnął.
Różni są ludzie na tej ziemi.

http://nowaalchemia.blogspot.com/

Offline Thorgal24

Odp: Wiedźmin czyli Geralt [spoilery!]
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 14, 2016, 04:05:05 pm »
Pozwolę sobie odświeżyć wątek bo trochę już czasu minęło a ja ciągle nie mam "Sezonu burz".

Minęło trochę czasu ale i trochę moich pytań do "Super" Novej - kiedy mogę spodziewać się porządnej twardej okładki a nie tej szytownej, która po jednym przeczytaniu wygląda jakby była wiekową książką z biblioteki.

Okładki jak nie było tak nie ma (nie liczę tej z przydrogiego zestawu bo jej osobno nie dostanę) ale i odpowiedzi od "wydawnictwa" jak nie było tak nie ma.

Zastanawia mnie bardzo dlaczego mistrz Sapkowski trzyma ciągle z takim nieprofesjonalnym wydawnictwem.

Nie rozumiem jak to jest że książki Pana Piekary (mam wszystkie), który poza Polską raczej mniej znany, wychodzą sobie jak gdyby nigdy nic w twardych oprawach a książki takiego światowego tuza jakim jest niewątpliwie A. Sapkowski wychodzą w jego kraju jak te brzydkie kaczątka - byle jak, byle by były, bo i tak się sprzedają :sad:   
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2016, 05:02:32 pm wysłana przez Thorgal24 »

Offline xetras

  • Służący
  • **
  • Wiadomości: 84
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • A priori z zasady jak ?
Odp: Wiedźmin czyli Geralt [spoilery!]
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 16, 2016, 09:52:38 am »
Generalnie jestem raczej zwolennikiem Hard SF opera
(z lat 50-ych - 80-ych o podboju krańców Galaktyki, misjach międzyplanetarnych, kowbojach w kosmosie, konfrontacjach technicznych, itede)ale doceniam również HP Lovecrafta, A. Bierce'a, J.G. Ballarda a przy okazji również i Sapkowskiego.
Co do pytania z 1 postu:
[... ], czy byli jacyś inni wiedźmini oprócz znanych,
mam  nadzieje że będziemy tutaj chętnie o tym rozmawiali. [...]             
skrót mój - x.

Oprócz wiedźmina były(i współcześnie w realu są) również wiedźmy :smile:
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2016, 09:56:20 am wysłana przez xetras »
"Brzdęśniało już  ślimonne prztowie / Wyrło i warło się w gulbieży
[...]
Zmimszałe ćwiły borogowie / I rcie grdypały z mrzerzy."
[prz. wierszyka "Jabberwocky" z: "O tym co Alicja ujrzała po drugiej stronie lustra", Tłumacz - Stanisław Barańczak]

Offline Golan

Odp: Wiedźmin czyli Geralt [spoilery!]
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 21, 2017, 03:38:24 pm »
Ja juz czekam i czekam na kolejne książki Sapkowskiego, coś miało być w 2016 , ale cisza.

Offline TePe

Odp: Wiedźmin czyli Geralt [spoilery!]
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 15, 2018, 10:54:53 pm »
Minęło trochę czasu ale i trochę moich pytań do "Super" Novej - kiedy mogę spodziewać się porządnej twardej okładki a nie tej szytownej, która po jednym przeczytaniu wygląda jakby była wiekową książką z biblioteki.
To nie jest pierwsza taka opinia, którą słyszę... Chciałem sobie kupić komplet Wiedźmina właśnie w tej czarnej wersji ale się wstrzymałem... trochę narzekań też było, że brzegi się strasznie wycierają.
Czy ktoś mógłby napisać jeszcze o tym wydaniu, może jest ktoś taki kto kupił, przeczytał i książka nadal wygląda jak nowa?