trawa

Autor Wątek: Wiedźmin czyli Geralt [spoilery!]  (Przeczytany 35418 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline CD Jack

  • VIP
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Wiedźmin czyli Geralt
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 06, 2012, 01:52:55 am »
W telefonicznym wywiadzie A. Sapkowski odpowiedział, że jest szansa na ukazanie się nowej powieści z Wiedźminem w ciągu roku, dwóch!
http://www.radiogdansk.pl/index.php/dokument/24789-wywiad-z-andrzejem-sapkowskim.html#
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline Ribald

Odp: Wiedźmin czyli Geralt
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 06, 2012, 08:20:43 am »
Gry napędziły koniunkturę ;)
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Qwant

Odp: Wiedźmin czyli Geralt
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 13, 2012, 04:30:21 pm »
SPOILER:
właśnie skończyłem Panią Jeziora.. :sad: no i wiem jakie zakończenie było:)
Spoiler: pokaż
szkoda Geralta że zginął przez jakiegoś pachołka. żałuje też że nie walczyl z Bonhartem lub jakimś dobrym wojownikiem


Mam postulat: czy moderator mógłby dopisać, że to spoiler? Co z tego, że post stary, skoro nadal może psuć komuś radość z czytania (lub przynajmniej jej część).
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2012, 12:30:00 am wysłana przez CD Jack »

Offline CD Jack

  • VIP
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Wiedźmin czyli Geralt [spoilery!]
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 14, 2012, 12:46:41 am »
A wiesz może, czy to są czytane książki z podziałem na role, czy słuchowisko?
W necie nie ma odpowiedzi na to pytanie, albo nie potrofię szukać.
 
Btw pamiętam, że były wiedźmińskie słuchowiska w polskim radiu kiedyś puszczane.
Mam kilka mp3 na kompie :biggrin:
Mamy w portalu recenzję tego audiobooka i tam chyba znajdziesz odpowiedź. Plus w komentarzach pod spodem :)

Przy okazji pozakrywałem spoilery w wątku :)
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline CD Jack

  • VIP
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Wiedźmin czyli Geralt [spoilery!]
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 24, 2013, 01:47:53 pm »
Oto nowy Sapkowski i nowy wiedźmin. Mistrz polskiej fantastyki znowu zaskakuje. Sezon burz nie opowiada bowiem o młodzieńczych latach białowłosego zabójcy potworów ani o jego losach po śmierci/nieśmierci kończącej ostatni tom sagi.
"Nigdy nie mów nigdy!" W powieści pojawiają się osoby doskonale czytelnikom znane, jak wierny druh Geralta – bard i poeta Jaskier – oraz jego ukochana, zwodnicza czarodziejka Yennefer, ale na scenę wkraczają też dosłownie i w przenośni postaci z zupełnie innych bajek. Ludzie, nieludzie i magiczną sztuką wyhodowane bestie. Opowieść zaczyna się wedle reguł gatunku: od trzęsienia ziemi, a potem napięcie rośnie. Wiedźmin stacza morderczą walkę z drapieżnikiem, który żyje tylko po to, żeby zabijać, wdaje się w bójkę z rosłymi, niezbyt sympatycznymi strażniczkami miejskimi, staje przed sądem, traci swe słynne miecze i przeżywa burzliwy romans z rudowłosą pięknością, zwaną Koral. A w tle toczą się królewskie i czarodziejskie intrygi. Pobrzmiewają pioruny i szaleją burze. I tak przez 404 strony porywającej lektury.
Wiedźmin: Sezon burz to w wiedźmińskiej historii rzecz osobna, nie prapoczątek i nie kontynuacja. Jak pisze Autor: Opowieść trwa. Historia nie kończy się nigdy...


Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline Hollow

Odp: Wiedźmin czyli Geralt [spoilery!]
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 27, 2013, 09:51:59 am »
Wygląda ciekawie. Chyba się skuszę na zakup. Ciekawi mnie czy będą jakieś nawiązania do gier

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wiedźmin czyli Geralt [spoilery!]
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 03, 2013, 07:10:41 am »
Już widzę jak Sapkowski nawiązuje do gier  :badgrin:

Offline Radan

Odp: Wiedźmin czyli Geralt [spoilery!]
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 03, 2013, 02:56:24 pm »
Na 190% nie będzie nawiązań do gier. Sapek traktuje je po macoszemu.

Offline Joneleth

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 5 238
  • Total likes: 1
  • Szlag mnie trafia, ergo sum.
Odp: Wiedźmin czyli Geralt [spoilery!]
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 03, 2013, 07:48:14 pm »
Na 190% nie będzie nawiązań do gier. Sapek traktuje je po macoszemu.
Szczególnie się tą kwestią nie interesowałem, ale to ma jakieś głębsze uzasadnienie?
Typu: "ale głupi ci scenarzyści"?

Książka, jak by nie patrzeć, powstaje głównie dzięki zasłudze gier.
Pewnie (kiedyś) kupię, chociaż nie spodziewam się zbyt wiele.
CADE: [...] There shall be no money; all shall eat and drink on my score, and I will apparel them all in one livery, that they may agree like brothers and worship me their lord.
DICK: The first thing we do, let's kill all the lawyers.

Offline hans

Odp: Wiedźmin czyli Geralt [spoilery!]
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 03, 2013, 10:11:08 pm »
Sapek w klinczu między Wiedźminem (którego pewnie nienawidzi) a grą komputerową. Smuteczek...

Offline Ribald

Odp: Wiedźmin czyli Geralt [spoilery!]
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 13, 2013, 06:10:27 pm »
Pewnie już trochę osób przeczytało nowego Wiedźmaka, więc... jak wrażenia?


Ja z jednej strony książkę połknąłem jak pelikan - czyli jak zwykle przy Sapkowskim, ale z drugiej - niestety nie bardzo mogłem sobie potem przypomnieć o czym czytałem. Niby są Geralt, Jaskier, czarodziejki, intryga, potwory etc., ale wszystko jakieś takie bez ikry, czy może iskry bożej. Najbardziej znaczące jest chyba to, że w trakcie całej lektury nie zdarzyło mi się ani razu nie tylko zarżeć rubasznie, ale nawet lekko się uśmiechnąć - co przy poprzednich książkach z cyklu, czy też przy Husytach, byłoby nie do pomyślenia. I nie jest to chyba do końca kwestia tego, że się postarzałem - niedawno wróciłem do opowiadań i czytałem wiele z nich z dużą przyjemnością. Więc chyba mamy spadek formy Sapkowskiego, boleśnie widoczny szczególnie w konfrontacji ze znakomitą fabułą wiedźmińskich gier :(   
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline drdokurobei

Odp: Wiedźmin czyli Geralt [spoilery!]
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 15, 2013, 10:52:23 pm »
Odczucia podobne jak po Żmii, miałem wrażenie że przeczytałem dziwnie spuchnięte opowiadanie. Miałem też wrażenie że czytam fabularyzowany opis przejścia jakiejś gry komputerowej, Gerard z Rybii idzie do a, wydarzenia kierują go do B, tam robi questa z uwiedzeniem czarodziejki dzięki czemu mówi mu ona że ma pójść do C gdzie zabija na arenie bossa dzięki czemu zdobywa informacje które skierują go do D, ale wpada side-quest od uwiedzionej czarodziejki, więc kieruje się do D1 zamiast do E. Dobijały mnie też diabli wiedzą po co wepchnięte wstawki z naszego świata typu on na czarno ja na biało, będziemy jak jing i jang, karabin maszynowy, potwory z numerami seryjnymi i to w wersji beta. Gdyby główny zły zaczął poruszać się transporterem rosomak to bym się nie zdziwił. AS wyprodukował przeciętne czytadło, jeśli będą powstawały kolejne tomy przygód Wiedźmina to pewnie je przeczytam, ale na pewno nie kupię.

Offline Radan

Odp: Wiedźmin czyli Geralt [spoilery!]
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 17, 2013, 11:57:41 am »
Szczególnie się tą kwestią nie interesowałem, ale to ma jakieś głębsze uzasadnienie?
Typu: "ale głupi ci scenarzyści"?

Z tego co na ten temat kiedyś czytałem wynikałoby, że Sapek po prostu niezbyt ceni gry komputerowe jako środek przekazu czegokolwiek, choć ilość pracy, jaką w to włożyli Redzi, docenia.

Offline Hollow

Odp: Wiedźmin czyli Geralt [spoilery!]
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 19, 2013, 08:48:38 am »
Dzisiaj w Biedronce natrafiłem na książkę Opowieści ze świata Wiedźmina. Jest to zbiór opowiadań napisany przez rosyjskich i ukraińskich pisarzy inspirowany sagą mistrza Sapkowskiego. Z opinii znalezionych  sieci widać, że książka jest średnia, ale może kiedyś się zainteresuję...

Offline AndrzejK2

Odp: Wiedźmin czyli Geralt [spoilery!]
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 19, 2013, 12:27:26 pm »
Wybaczcie, ale dla mnie to odgrzewanie kotletów w celu zarobku. Oczywiście i tak pewnie kupię i przeczytam, ale mimo wszystko zdania raczej nie zmienię. Szkoda...
____________
Polecam Noclegi Korbielów w [url=http://www.hotel.skorzak.pl]www.hotel.skorzak.pl[/url]
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2013, 03:42:48 pm wysłana przez AndrzejK2 »

 

anything