Autor Wątek: GRA - Gdybym był wydawcą zeszytówek to...  (Przeczytany 6941 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Maciejaszek

  • Gość
GRA - Gdybym był wydawcą zeszytówek to...
« dnia: Wrzesień 21, 2010, 03:47:00 pm »
Mam pomysł na wspaniałą zabawę.
Wczujmy się w rolę potencjalnego wydawcy zeszytówek
i zaproponujmy swoją (szczegółową!) ofertę.

Pierwszy etap:
Powiedzmy, że (mniej więcej) kasy mamy na rok wydawania 4 zeszytów miesięcznie.
Dystrybucja kioskowa. Co by tu zapodać? Co wydać aby zarobić grubą kasę i trafić w target?
Co zrobić aby każdemu dogodzić?

Drugi etap zabawy:
W komciach wyszukujemy plusy i minusy oferty.

Wygrywa ten, kto wykmini taką ofertę którą następnie będzie można wcielić w życie
i dzięki zyskom do końca życia pławić się w luksusie!
Analogicznie, przegrywa ten kto postąpi niczym leniwy sługa w przypowieści o talentach i po prostu rozwali kasę na nieprzemyślany badziew.
Tak jak zgodnie z opinią internetowych znawców dotychczasowi wydawcy zeszytówek.

No to ruszamy.
Dajemy konkretne tytuły, numery serii, tytuły historii lub szczegóły danego runu itp.
Linki mile widziane.
Bez ogólników.

Wkrótce moja lista.

Offline JAPONfan

Odp: GRA - Gdybym był wydawcą zeszytówek to...
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 21, 2010, 04:04:58 pm »
Zatrudniam Adlera i Piątkowskiego to trzepania jednego Rezydenta miesiecznie. Ewentualnie jakiegos innego komiksu ich pomysłu.
Blackest Night
Avatara (wladce wiatru)
Transformersy.

Maciejaszek

  • Gość
Odp: GRA - Gdybym był wydawcą zeszytówek to...
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 21, 2010, 04:11:51 pm »
@JAPONfan możesz doprecyzować?
1. Zatrudniam Adlera i Piątkowskiego to trzepania jednego Rezydenta miesiecznie. Ewentualnie jakiegos innego komiksu ich pomysłu. - ok
2. Blackest Night - a w jakiej kolejności? Ze spinoffami?
3. Avatara (wladce wiatru) - możesz przybliżyć?
4. Transformersy - którą serię konkretnie?
[/quote]

Offline bąbielek

Odp: GRA - Gdybym był wydawcą zeszytówek to...
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 21, 2010, 04:41:51 pm »
1. Rzucam kostką.
2. Wypadło 5 oczek.
3. Zatrudniam Macieja Pałkę, jako redaktora naczelnego i dyrektora artystycznego wydawnictwa.
4. ????
5. PROFIT!

Klick me up, klick me down.

Offline turucorp

Odp: GRA - Gdybym był wydawcą zeszytówek to...
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 21, 2010, 04:59:17 pm »
1. Naprzemiennie wydawane: "Sunglasses after dark" i "Jaguar God" z Verotika, czyli mamy zalatwionych wielbicieli wampirow, japonszczyzny, fantasy w klimatach Conana i wielbicieli Biza.
http://www.danzig-verotik.com/vworld/docs/verotikstore/catalog/SUNGLASSES.html
http://www.danzig-verotik.com/vworld/docs/verotikstore/catalog/JAG.html
 
2. "Umbrella Academy", w ciagu roku akurat uda sie wydac obie zakonczone miniserie (i zalatwiamy kwestie kilku kolejnych grup czytelniczych):
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Umbrella_Academy
 
3. "Sandman Mystery Theatre", sezon pierwszy "The Tarantula", czyli odcinamy kupony od popularnosci "Sandmana" a jednoczesnie uderzamy w rosnacy ostatnio rynek wielbicieli "czarnego kryminalu"
http://www.dccomics.com/vertigo/graphic_novels/?gn=1656
 
4. "Scalped" sez.1 "Indian Country", bo z tego co zrozumialem, to kawal solidnego "komiksowego miecha"
http://www.dccomics.com/vertigo/graphic_novels/?gn=7722
 
BTW Pewnie bym "poplynal", ale sporo ludzi wspominaloby ten rok wydawania przez wiele lat :wink:
 

Offline freshmaker

Odp: GRA - Gdybym był wydawcą zeszytówek to...
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 21, 2010, 06:38:57 pm »
1. sam rysuję te 4 zeszystówki miesięcznie
2. dystrybucja empik
3. po 3 miesiącach umieram na zawał
4. rodzina jeszcze 20 lat spłaca kredyt, bank zabiera mieszkanie
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Maciejaszek

  • Gość
Odp: GRA - Gdybym był wydawcą zeszytówek to...
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 21, 2010, 07:21:37 pm »
@Turucorp
- Ale numer! Ja tez chciałem wydać Tarantulę i Scalped :)

ponadto
- Savage Dragon na zmianę z Invincible - bo to najlepsze komiksy superbohaterskie
- X-force Milligana

Kurde, zabrakło mi polskiej zeszytówki w planie :/

Offline Blacksad

Odp: GRA - Gdybym był wydawcą zeszytówek to...
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 21, 2010, 07:32:35 pm »
Zakładam, że "Fantasy Komiks" dalej funkcjonuje, więc target nasto-przygodo-hero-fantasy mam z bani.

1. Wypuszczam Iksmenów (nie wiem jakich, ale jakichś fajnych z Wolverinem) i reklamuję ich jako najlepszą serię o mutantach (bo kto się pozna?). W reklamach występuje Dorota Gardias-Skóra w lateksowym wdzianku;
2. Z DC daję Batmana "Long Halloween" i "Dark Victory" - w rok się całość powinna zamknąć. W TV poleca to Marcin Świetlicki;
3. "Daredevil" Bendisa- z obowiązkową reklamą przed "Kropką nad i" - Roman Giertych zachwala na tle muzyki Stevie Wonder'a;
LUB
3. "Powers" - seria, która zmieniła oblicze kryminologii. Grabowski i Dorociński czytają to na pitbull'owym komisariacie.
4. "Scalped" chyba za wysoka półka na nasz market, więc jadę z bardziej klasycznym "Criminal", przedstawiając go na bilboardach jako   "poważniejszego brata Miasta Grzechu". Z twarzą Więckiewicza na dodatek.

Reklama, Panie, reklama...
Chrzań się, Smirnov

Offline turucorp

Odp: GRA - Gdybym był wydawcą zeszytówek to...
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 21, 2010, 08:46:47 pm »
Drobna adnotacja z mojej strony:
-widze, ze celujecie w dotychczasowych odbiorcow superhero spod znaku Marvela, co dla mnie jest blednym kolem (ta grupa czytelnikow juz kilkukrotnie zawiodla jako sila nabywcza), zakladamy przeciez, ze te zeszytowki maja zarabiac, a nie sprzedawac sie na granicy zwrotu kosztow.
I dlatego uwazam, ze np. "Umbrella Academy" ma znacznie wiekszy potencjal i szanse dotarcia do szerszej grupy cztelnikow.
-wampiry sa na topie, tak jak jeszcze chwile temu czarodzieje w okularach, a w komiksach z Verotik sa i wampiry i troche erotyki i fantasy (odmienne od frankonskiego, a za chwile w kinach nowy Conan i dlatego np. "Jaguar God" moze byc ciekawa propozycja z tego segmentu)
-wszystko co ma w tytule "Sandman" ma juz swoja grupe odbiorcow, ktora mozna jeszcze powiekszyc.
-"Scalped" traktuje jako celowanie w bardziej wymagajacego czytelnika, rownie dobrze moze to byc wlasnie "Criminal", celowanie w ten segment czytelnikow jest o tyle ciekawe, ze nikt u nas tego jeszcze nie probowal (a patrzac na rynek literatury, moze sie okazac, ze jest na to spora grupa odbiorcow).

godai

  • Gość
Odp: GRA - Gdybym był wydawcą zeszytówek to...
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 21, 2010, 09:15:48 pm »
sp****lam do Boliwii, tam w dżungli zostaję poszukiwaczem powoju. Żyję w radości do końca swych dni, utyskując na robactwo.

Offline bąbielek

Odp: GRA - Gdybym był wydawcą zeszytówek to...
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 21, 2010, 09:28:27 pm »
sp****lam do Boliwii, tam w dżungli zostaję poszukiwaczem powoju. Żyję w radości do końca swych dni, utyskując na robactwo.
Przykro mi, nie możesz tego zrobić, bo grasz niziołkiem.

Klick me up, klick me down.

Offline turucorp

Odp: GRA - Gdybym był wydawcą zeszytówek to...
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 21, 2010, 09:42:25 pm »
Przykro mi, nie możesz tego zrobić, bo grasz niziołkiem.

potwierdzam, niziolki z pewnych wzgledow nie moga zyc w dzungli.

Offline JAPONfan

Odp: GRA - Gdybym był wydawcą zeszytówek to...
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 21, 2010, 09:43:49 pm »
Ciagle mam smaka na Rezydenta i uwazam ze to byla by bardzo dobra seria polskiego action-mistic-superhero. Zalatwim tym fanow, Polskiego komiksu, heliblezera, demonow, wilkolakow, wampirow i kto wie czego jeszcze.
Blackest Night bez spinoffow (no chyba ze sprzedaz po pol roku byla by tak genialna ze hej) od poczatku.
Avatar czyli amerykanska manga - troche kung fu, troche pokemony (podroze gowniazeri po swiecie). Troche takie Dragonballowate.
Transformersy - myslalem o tej seri zaczetej przy premierze pierwszego filmu.

Offline Rzenio

Odp: GRA - Gdybym był wydawcą zeszytówek to...
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 21, 2010, 10:24:44 pm »
Transformersy, xmensy, supermensy... Bajeczki... Podobno mamy kryzys. A co się sprzedaje najlepiej w kryzysie? Alkohol, hazard i SEX! Rozpoczynam wydawanie co miesiąc 24-stronicowego zeszytu "Opowieści z Zielonej Polany" (treści własne, brak skanów w internecie, nowe aktrakcyjne opracowanie graficzne). Po drugim zeszycie KTOŚ z wiadomych kręgów się wreszcie orientuje w treści i zaczyna grzmieć z ambo....  znaczy robić szum. Pod fikcyjnym adresem wydawnictwa gromadzą się pikiety, krzyże, telewizje, radio, krzyże, media, internauci, miłośnicy, przeciwnicy z krzyżami etc.
Rozgłos, reklama, sprzedaż na pniu rosnącego nakładu z numeru na numer (zakazane - albo może być w krótce=musisz mieć), miliony na koncie, SUKCESS!!! zanim się z orientują... będę na Barbados:)



http://protektorzy.blogspot.com - kolejna seria, która odmieni rynek polskiego komiksu:)

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: GRA - Gdybym był wydawcą zeszytówek to...
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 23, 2010, 09:00:45 am »
Obawiam sie, ze dobra kultury i masowy odbiorca jakos mi nie ukladaja sie w jedno zdanie. :sad:

Wydaje mi sie, ze na dzis jedyne pismo o szeroko rozumianej kulturze masowej, ktore ma szanse zaistniec w swiadomosci powszechnego odbiorcy to Teletydzien z programem TV na najblizsze dni.

Jesli jednak mialbym uderzac  w zeszytowki, to sadze, ze powinny to byc znane i rozpoznawane tytuly.

Czyli:
1. Batman
2. Spider-Man

to by sie sprzedalo, bo na to sa fani, moze nawet dystrybucja kioskowa by dala rade. Pytacie jakie tytuly konkretnie? Ja bym lecial z tym co w US, rownolegle z miesiecznym opoznieniem na tlumaczenie, sklad, ect. Maszynowa robota. Jesli jest kilka serii z tymi bohaterami, to brac ta, ktora sie najlepiej sprzedaje.

3. Osobiscie dalbym tez Punishera, nie wiem czy ten bohater jest popularny, ale ja go lubie. Tylko ostatnim porywem rozsadku - nie isc w serie Max, tylko w zwyklego Marvela, zeby dzieciaki nie uciekly z placzem. :smile:

No i wreszcie:

4. Znow osobisty faworyt, ale ja bym pojechal z zeszytami Hellblazera, poczawszy od pierwszego, albo nawet jeszcze wczesniejsze przygody, bo nawet pierwszy zeszyt ma sporo niezbyt czytelnych nawiazan do wczesniejszych wydarzen. Pomijac to co juz wyszlo w Polsce w TPB, albo jest planowane. Jak cos jest niejasne, dawac jedna stronke tekstu wyjasnienia o co chodzi jak bylo w Semicach. To by sie moglo sprzedac, bo niektore zeszyty nawet w US sa juz niedostepne.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.