trawa

Autor Wątek: Jacques Tardi  (Przeczytany 46373 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Jacques Tardi
« Odpowiedź #105 dnia: Listopad 30, 2013, 12:07:25 pm »
Tu przypomnę raz jeszcze - komiks jest z 1993 roku. Jeśli komuś obrazy w nim zawarte skojarzą się ze scenami z filmu "Bardzo długie zaręczyny", to powini9en pamiętać, że to Jeunet mógł wykorzystać pracę Tardiego, a nie odwrotnie.

Ale Bardzo długie zaręczyny są adaptacją powieści Japrisota z 1991 roku, więc niekoniecznie. To tak na marginesie, bo właściwie to nie widziałem filmu, nie czytałem wydanej u nas powieści, ani nie czytałem zapowiedzianego przez Centralę komiksu Tardiego, więc **uja tam wiem.

N.N.

  • Gość
Odp: Jacques Tardi
« Odpowiedź #106 dnia: Listopad 30, 2013, 01:12:32 pm »
Ale Bardzo długie zaręczyny są adaptacją powieści Japrisota z 1991 roku, więc niekoniecznie.
Fabularnie film i komiks nie mają ze sobą wiele wspólnego. Można jednak i tu, i tu zobaczyć takie same obrazy wojny. I wyłącznie o podobieństwo obrazów mi chodziło.

ramirez82

  • Gość
Odp: Jacques Tardi
« Odpowiedź #107 dnia: Listopad 30, 2013, 01:56:32 pm »
I wyłącznie o podobieństwo obrazów mi chodziło.

Ok, rozumiem.

Offline melee

Odp: Jacques Tardi
« Odpowiedź #108 dnia: Grudzień 01, 2013, 12:03:24 pm »
@N.N.


Albo dopiero co czytałeś, albo szczerze podziwiam. Ja po kilku latach od czytania mam w głowie tylko ogólne wrażenia z przeczytania książki/komiksu.

N.N.

  • Gość
Odp: Jacques Tardi
« Odpowiedź #109 dnia: Grudzień 01, 2013, 12:11:22 pm »
@N.N.


Albo dopiero co czytałeś, albo szczerze podziwiam. Ja po kilku latach od czytania mam w głowie tylko ogólne wrażenia z przeczytania książki/komiksu.

Czytałem jakiś czas temu, ale mam komiks pod ręką, więc zajrzałem do niego, żeby sobie przypomnieć.

Offline adro

Odp: Jacques Tardi
« Odpowiedź #110 dnia: Grudzień 04, 2013, 06:42:49 pm »
Zabojca Hunga to doskonaly przyklad komiksu, ktory na niewielu planszach mowi tak wiele o wielu waznych sprawach. Piekna sprawa i dzieki WK za wydanie tego komiksu. teraz czekam na kolejne tytuly Tardiego po polsku.
pzdr 
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

ramirez82

  • Gość
Odp: Jacques Tardi
« Odpowiedź #111 dnia: Październik 12, 2014, 10:57:03 pm »
"To była wojna okopów" - wstrząsający komiks! Opowieści z frontów I Wojny Światowej, a dokładnie to z okopów tych frontów, okopów pełnych trupów, szczurów, wszy, błota. Nie ma tu bohaterstwa i nie ma wojenki jako męskiej przygody, jest śmierć, strach, okrucieństwo wojny i kruchość ludzkiego życia. Najlepsze filmy o I Wojnie Światowej jakie oglądałem, "Ścieżki chwały", "Johnny poszedł na wojnę", oraz "Kapitan Conan", chyba nie zrobiły na mnie aż takiego wrażenia jak komiks Tardiego - równie mocne wrażenie zrobił na mnie rosyjski "Idź i patrz", ale tam mamy II Wojnę Światową.

Mam nadzieję, że polski czytelnik nie zignoruje po raz drugi Tardiego.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Jacques Tardi
« Odpowiedź #112 dnia: Listopad 27, 2014, 10:47:17 pm »
A ja nie tak dawno obejrzałem w National Geographic pięcioodcinkowy dokument "Apokalipsa: I wojna światowa". Świetnie zrobiony i poruszający. Teraz z kolei przeczytałem "To była wojna okopów" i jestem poruszony jeszcze bardziej, ponieważ artystyczna precyzja Tardiego nie pozostawia czytelnikowi żadnego wyboru. Jedynie pod sam koniec niektóre teksty niczym z agitującej odezwy zabijają wartość komiksu. 

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Jacques Tardi
« Odpowiedź #113 dnia: Czerwiec 19, 2016, 09:59:24 pm »
Odgrzebuję...........


Skoro Post stracił prawa do Corto, to pewnie Do Adele i Nestora również. Może jakiś wspaniałomyślny wydawca dobrej klasyki się skusi? (bo jeśli nie teraz, to kiedy?) Ongrysie, pomyśl (bo któż, jeśli nie Ty?), te tytuły na pewno nie będą grzały półek księgarń tak długo, jak nieszczęsny Krzyk Ludu (komiks skądinąd świetny, ale niestety z wielu powodów nieodpowiedni dla statystycznego polskiego czytelnika).
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline absolutnie

Odp: Jacques Tardi
« Odpowiedź #114 dnia: Czerwiec 19, 2016, 10:27:59 pm »
Odgrzebuję...........


Skoro Post stracił prawa do Corto, to pewnie Do Adele i Nestora również. Może jakiś wspaniałomyślny wydawca dobrej klasyki się skusi? (bo jeśli nie teraz, to kiedy?) Ongrysie, pomyśl (bo któż, jeśli nie Ty?), te tytuły na pewno nie będą grzały półek księgarń tak długo, jak nieszczęsny Krzyk Ludu (komiks skądinąd świetny, ale niestety z wielu powodów nieodpowiedni dla statystycznego polskiego czytelnika).


Wydaje mi się, że prawa dp "Adeli" miała jednak Kultura Gniewu. Pewności nie mam, a sprawdzić nie mam  gdzie, ale w zakamarkach pamięci kołacze mi się, iż planowano zgrać polskie wydanie "Adeli" z premierą filmu. Film okazał się porażką, komiks się nie ukazał (analogicznie było ze "Scottem Pilgrimem").
Osobiście uważam, że "Adele Blanc Sec" to komiks cudowny, wybitny, przeuroczy, zabawny i jedyny w swoim rodzaju i przyłączam się do prośby o jego wydanie w Polsce




Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Jacques Tardi
« Odpowiedź #115 dnia: Czerwiec 19, 2016, 10:49:14 pm »
bógzapłać za info
Wydaje mi się, że prawa dp "Adeli" miała jednak Kultura Gniewu.
uuuóóó..... moje ulubione wydawnictwo? cóż, szkoda przez duże "SZ"!
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

 

anything