Autor Wątek: 25-26.09.2010 - ARENA KRAKÓW  (Przeczytany 65765 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sephir

Odp: 25-26.09.2010 - ARENA KRAKÓW
« Odpowiedź #255 dnia: Wrzesień 09, 2010, 08:26:43 pm »
Hej!
Byłby ktoś skory pożyczyć na Arenę jedną Vendettę/Valkirię?

Offline ederus

Odp: 25-26.09.2010 - ARENA KRAKÓW
« Odpowiedź #256 dnia: Wrzesień 09, 2010, 09:47:45 pm »
Cytuj
Cele misji: Victory points. Dodatkowo każdy oddział z wyłączeniem  Independent Characters, znajdujący się pod koniec bitwy w 12" od  krawędzi przeciwnika (cały oddział musi znajdować się w 12"), jest warty  dla właściciela swój koszt punktowy X2.


Serio? Moim zdaniem to boostowanie armii, które i tak są topowe. Wilki, ba, chaos mają troopsy, które kosztują sensowne punkty i do tego coś robią, eldarzy czy BT za to mają troopsy w okolicach 100pts, bo takie są tylko sensowne. Czy stała wartość punktowa za scoring u przeciwnika nie jest lepszą opcją?


Cytuj
2 - wszystkie oddziały w armii pomalowane w jednolitym schemacie


Czy jeśli herlaki mam pomalowane inaczej niż całą armię to nie dostanę tutaj 2 punktów? Herlaki flufficznie nie należą do craftworldu, więc jakby byli pomalowani tak samo jak np. guardianie to moim zdaniem by wyglądało dziwnie.
106 miles to Chicago, we've got a full tank of gas half a pack of cigarettes, its dark and we're wearing sunglasses.

Hit it!

Offline Raca

Odp: 25-26.09.2010 - ARENA KRAKÓW
« Odpowiedź #257 dnia: Wrzesień 09, 2010, 09:58:32 pm »
@ Ederus doczytaj tam sie dostaje za wszystkie unity a nie tylko scory, taka 4 edycja  :biggrin:

Offline ederus

Odp: 25-26.09.2010 - ARENA KRAKÓW
« Odpowiedź #258 dnia: Wrzesień 09, 2010, 10:03:46 pm »
Faktycznie, mi scuzi :smile:  Przyzwyczajenie, że jak scorowanie to troopsy, mój błąd :smile:
106 miles to Chicago, we've got a full tank of gas half a pack of cigarettes, its dark and we're wearing sunglasses.

Hit it!

Offline MiSiU

Odp: 25-26.09.2010 - ARENA KRAKÓW
« Odpowiedź #259 dnia: Wrzesień 10, 2010, 08:33:53 am »
Czy jeśli herlaki mam pomalowane inaczej niż całą armię to nie dostanę tutaj 2 punktów? Herlaki flufficznie nie należą do craftworldu, więc jakby byli pomalowani tak samo jak np. guardianie to moim zdaniem by wyglądało dziwnie.

Jeżeli podstawkami wpasowują się w klimat armii, to jak dla mnie OK. Chodzi o to, żeby armia wyglądała jak armia, a nie jak zbieranina oddziałów pożyczanych od kolegów.

Offline Iron Jaro

Odp: 25-26.09.2010 - ARENA KRAKÓW
« Odpowiedź #260 dnia: Wrzesień 10, 2010, 10:17:03 am »
he he he
Jakis czas temu ktos w trojmiescie mi sie zalil ze na wyjazdowym tornieju dostal mniej punktow za schemat armii. Bo cala armie Dark angelow mial zielona, a tylko termiosy biale  :lol: :lol:
 
Herlaki to identyczny przyklad. A apropo podstawek, jako dowodu na to ze to jedna armia. Ostatnio sporo osob oznacza oddzialy roznymi podstawkami. Nie obetnijcie im za to schematu  :wink:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2010, 10:32:15 am wysłana przez Iron Jaro »
IRON HANDS - I nie obchodza mnie twoje problemy!!


Offline Raca

Odp: 25-26.09.2010 - ARENA KRAKÓW
« Odpowiedź #261 dnia: Wrzesień 10, 2010, 08:19:42 pm »
Tak mi sie nasunelo, co w sumie oznaczaja pkt za wysywig skoro jest obowiazkowy ?
To pkt za granaty i takie tam ?

Offline MiSiU

Odp: 25-26.09.2010 - ARENA KRAKÓW
« Odpowiedź #262 dnia: Wrzesień 11, 2010, 08:09:29 am »
Granaty, Searchlight'y czy jakieś inne drobne duperele.

Offline Mistrz wałków :)

Odp: 25-26.09.2010 - ARENA KRAKÓW
« Odpowiedź #263 dnia: Wrzesień 11, 2010, 09:51:03 am »
Cytuj
   he he he
Jakis czas temu ktos w trojmiescie mi sie zalil ze na wyjazdowym tornieju dostal mniej punktow za schemat armii. Bo cala armie Dark angelow mial zielona, a tylko termiosy biale  :lol: :lol:
 
Herlaki to identyczny przyklad. A apropo podstawek, jako dowodu na to ze to jedna armia. Ostatnio sporo osob oznacza oddzialy roznymi podstawkami. Nie obetnijcie im za to schematu  :wink:
     Klimaciarzom nie obcinamy punktów. Karać będziemy tylko topowców!!! :badgrin:   A tak powazniej. Jeśli oceniający malowanie przycina punkty za wyżej wymienione przykłady to prawdziwy śmiech na sali :D
Kamil. (miszczu)

Offline Inkq

  • Moderatorzy
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 420
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Matematyk
Odp: 25-26.09.2010 - ARENA KRAKÓW
« Odpowiedź #264 dnia: Wrzesień 12, 2010, 09:18:27 am »
Aktualizacja listy zgłoszeń.

Offline afruniu

Odp: 25-26.09.2010 - ARENA KRAKÓW
« Odpowiedź #265 dnia: Wrzesień 12, 2010, 01:54:03 pm »
Granaty, Searchlight'y czy jakieś inne drobne duperele.
Misiu, w regulaminie pisze, czy jest napisane, że takie duperele są pomijalne.
narka
"There must be some kind of way out of here..."

Offline MiSiU

Odp: 25-26.09.2010 - ARENA KRAKÓW
« Odpowiedź #266 dnia: Wrzesień 12, 2010, 06:10:13 pm »
Misiu, w regulaminie pisze, czy jest napisane, że takie duperele są pomijalne.
narka
Oczywiście. Wolno z takimi odstępstwami grać. Ale punkty polecą :P

Ty mi powiedz lepiej, jak tam wam poszły testy regulaminu? Jakieś uwagi co do scenariuszy?

Offline Hem'Ahn

Odp: 25-26.09.2010 - ARENA KRAKÓW
« Odpowiedź #267 dnia: Wrzesień 12, 2010, 06:30:18 pm »
Wg mnie - za duży nacisk na objectivy, które są bardzo drogie, osobiście wolę, kiedy wyważenie między objectivami i VP jest 50/50. Powiem szczerze, że mi scenariusze do gustu nie przypadły, szczególnie z uwagi na fakt małego wykorzystania troopsów jako scorów. Kiedyś tak się grało i było fajnie, ale jest to cofanie się do poprzednich edycji. Miałem 4x Plagubearerów - w misji ze znacznikami się przypadli, żeby coś zająć, w reconie gdzieś tam spadły i sobie stały, w anihilacji po prostu spadły bo ani ja ani przeciwnik nie byliśmy zainteresowani, aby poświęcić im więcej uwagi.

Do tego progi są coś nie teges, może mieliśmy strasznie wyrównaną ekipę na turnieju :wink: ale ciężko było zrobić jakiś większy wynik (17 DP to chyba max, poza tym pojawiało się 15-5 albo niżej). Pierwsza trójka turnieju nie przekroczyła 37 dużych punktów.


  edit: zdałem sobie trud, żeby zapoznać się z pozostałymi misjami Areny   :D w sumie tylko w tych dwóch wspomnianych powyżej troopsy nie są super   konieczne, także cofam powyższą opinię. Ale pozostałe uwagi podtrzymuję   ;)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2010, 06:37:53 pm wysłana przez Hem'Ahn »
Michałku
PKGB Sztab

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: 25-26.09.2010 - ARENA KRAKÓW
« Odpowiedź #268 dnia: Wrzesień 12, 2010, 07:05:38 pm »
Wg mnie - za duży nacisk na objectivy, które są bardzo drogie, osobiście wolę, kiedy wyważenie między objectivami i VP jest 50/50.
 (...)
 Do tego progi są coś nie teges, może mieliśmy strasznie wyrównaną ekipę na turnieju :wink: ale ciężko było zrobić jakiś większy wynik (17 DP to chyba max, poza tym pojawiało się 15-5 albo niżej). Pierwsza trójka turnieju nie przekroczyła 37 dużych punktów.
tak gramy na Grunwaldach i to się sprawdza. wsadzenie maski ma być naprawdę trudne. do tego jest to jakiś kompromis między fanami 4 a 5ed., a u nas nie brakuje jednych i drugich.

Offline afruniu

Odp: 25-26.09.2010 - ARENA KRAKÓW
« Odpowiedź #269 dnia: Wrzesień 12, 2010, 07:07:07 pm »
co do scenarów, to w sumie prócz tych mega widełek to trudno się czegoś doczepić. w misji recon, to jasiu wystawił się z jednym rogu, ja w drugim, prześliznęliśmy się, wprowadziliśmy niemal wszystko w strefy przeciwnika (jasiu prócz dreda i 3 predów, które padły po drodze, ja prócz 1 fangów i 1 lone wulfa). jasiu dzięki KP wygrał 11:9. w większości wypadków pewnie tak to będzie wyglądać. nie ma sensu czymkolwiek ryzykować, bo każda jednostka ma swoją wartość (miałem dylemat z lone wulfami  :wink: )
Misiu, ale nie przesadzajcie z tymi granatami. jak np odróżnicie fragi od kraków?  :wink: ja w takim razie poproszę o przykłady, bo moje modele gdzieniegdzie maja, różnie wyglądają, te granaty, ale jakoś ich nie odróżniam. a jak wyglądają np plazma granaty lub granaty defensywne, np blight gran? bo też ich nigdzie nie widziałem.
narka
"There must be some kind of way out of here..."

 

anything