trawa

Autor Wątek: 25-26.09.2010 - ARENA KRAKÓW  (Przeczytany 65474 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pajak

Odp: 25-26.09.2010 - ARENA KRAKÓW
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 25, 2010, 10:52:33 am »
osobiście też jestem zawsze przeciwny takim przycinaniom... 0-2 CAŁKOWICIE wystarcza

zresztą zobaczcie czy aż tak strasznie będzie na herezji gdzie w ogóle jest 0-3 i zakaz triplowania a tylko 83 pkt więcej


W Łodzi np uważałem ten zapis za TURBO sztuczny ale nawet mój udział był niepewny i regulamin trochę postrzelony dlatego nic nie pisałem

takie zakazy nie powodują urozmaicenia a jedynie problemy z figurkami dla niektórych graczy i najczęściej jeszcze większą różnicę w mocy rozpisek pomiędzy graczami mającymi wszystko (graczami topowymi) a słabszymi graczami
What is your fear?
My fear is to fall

KLUB SPIDER!!!!


Offline Vladdi

Odp: 25-26.09.2010 - ARENA KRAKÓW
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 25, 2010, 10:52:42 am »
Zapewne ma służyć ucięciu 6 oblitów, 12 fangów, 16 crusherów, 2 vendett z 6 hydrami, 2 predatorów w ba itd... Zawsze będzie trzeba pokombinować przy robieniu rozpiski. W Łodzi zresztą było tak samo i jakoś nikt nie narzekał.

Nie narzekal bo to byl funowy turniej a nie Arena:P Co jest złego w 6 oblitach, 12 fangach, 16 crusherach itd? To znaczy to jest w tym gorszego do 3 hydr i manticory, SW/BA razor spamu, pierdyliarda GH z meltami, Lorda i Battleleadera w wilkach i innych rzeczy ktorych to rozwiazanie nie scina?

vladdi
They told me they needed an army. They made me call half the humanity and tell them to kill the other half. There was no racism after that, no discrimination, no conflicts based on property, politics or religion. It only mattered if you were one of those that answered the phone or one of those that didn't. Apocalypse came and I was at it's gates.

Offline gilthanas

Odp: 25-26.09.2010 - ARENA KRAKÓW
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 25, 2010, 10:53:30 am »
Zrobcie 5 bitew na 2100 i nie bdzie problemu ciecia/dublowania slotow :wink:

Za kazdym razem pojawia sie ta sama dyskusja i te same argumenty. Niektore kodeksy maja pod gore bez ciecia i nic im nie pomoze.
A ninja knows no fear.

Offline Lesio

Odp: 25-26.09.2010 - ARENA KRAKÓW
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 25, 2010, 10:54:34 am »
A tak z innej beczki: Czy będą dopuszczeni Losci? I jak wygląda sprawa allies?
It's all fun and games until someone loses an eye...
Then it's fun and games without depth perception^^

Offline Miły

Odp: 25-26.09.2010 - ARENA KRAKÓW
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 25, 2010, 10:55:59 am »
Skarku nawet orki wypadaj przy Twojej armi blado. Orki maja tylko jednych lootasow aby choc troche uciszac wszystkie Twoje pukawki. A Ty nadal masz Mantikore i 3 hydry do robienia sieczki. Ja wiem ze taki zapis bije w Twoja kombo rozpiske (nic do niej nie mam) ale to tylko 1250 punktow. Dodaj do tego jeszcze jedna vendete tanie jak barszcz oddzialy z flemerami i meltami, szefostwo i pare jeszcze dupereli i juz punktow nie ma. Noby musza miec warbossa wiec moze byc tylko max jeden oddzial wiec tez tragedi nie ma przy bladziach czy wilkach. "Genokult" i tak przyjdzie i to wszystko wpi... skonsumuje.

Oczywiscie sila orkow w troopsach jest ale to musi najpierw dojechac/dopelznac

Offline pajak

Odp: 25-26.09.2010 - ARENA KRAKÓW
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 25, 2010, 10:57:30 am »
btw zgadzam się w pełni z Vladem co było niemiłosiernie wiele razy wałkowane..

czemu obcinać jakieś codexy? bo tak?

czemu nie ma być 6 oblitów?

z drugiej strony to wola organizatora - jak chcą to niech obcinają :smile:

JA BĘDĘ
What is your fear?
My fear is to fall

KLUB SPIDER!!!!


Offline Cebul

Odp: 25-26.09.2010 - ARENA KRAKÓW
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 25, 2010, 10:57:55 am »
Vlad, ależ oczywiście, że wchodzi 18, problem tylko taki, że zostaje tylko 170pkt na jakieś wariacje fastowe/pavankę, więc generalnie szału nie ma, z drugiej strony, na te pkt to naprawdę finezja nie jest wymagana grając czymś takim, bo większość graczy nawet nie wie jak to ugryźć :wink: A co do zjadania, to powiem tylko tyle, że nie jeden próbował, większość poległa :smile:
Co do 2xcrushery a crushery+fiendy, to różnica jest OGROMNA, głównie przez mobilność i rending, co zmienia sporo przykładowo w momencie, gdy zobaczysz na przeciw siebie dreda, ale to nie miejsce na dysputy demoniczne :wink:
Co do strzelania, to kurcze, nie wiem, dla mnie koncepcja otwierania pojazdów za pomocą BS'a jest jakaś taka obca już. Zapewne zboczenie zawodowe, że widząc rhino czy chimerę od razu myślę o pancerzu 10 :wink: A co do orków i strzelania, to spokojnie sobie wpakują 9 rokit i lotasów na te punkciory, więc tragedii nie widzę, niemniej, ponownie sparafrazuję Emeryta: Ja siedzę w warpie, nie umiem grać w prawdziwego warhammera :wink:
Co do lostów, to będą dopuszczeni, sądzę, że normalnie z allies i wszystkimi wymogami (tak, tak, wiem, ujowo... sam myślałem czy nimi nie grać)


Pajak, co do oblitów, to odpowiem prosto. Bo 6 odstrzeliwuje dupę wszystkiemu, co postawię na stole prócz crusherów, a na te mają przecież lashera ;)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 25, 2010, 11:02:34 am wysłana przez Cebul »

Offline Vladdi

Odp: 25-26.09.2010 - ARENA KRAKÓW
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 25, 2010, 11:19:57 am »
Eman:
 
Słowem: wiemy ze tnie to niemilosiernie niektore armie, ale mam to w pompie. Ciekawe czy byloby tak samo jakby ktorys org gral necronami, tyrkami czy siostrami:/
 
Ciekawe ze o tym ze "niektore dexy maja pod gorke bez ciecia wiec nie ma co ich ratowac bo i tak sa bez szans" pisza ludzie ktorzy akurat tak sie sklada dexami tymi nie graja:/
 
vladdi
They told me they needed an army. They made me call half the humanity and tell them to kill the other half. There was no racism after that, no discrimination, no conflicts based on property, politics or religion. It only mattered if you were one of those that answered the phone or one of those that didn't. Apocalypse came and I was at it's gates.

Offline Cebul

Odp: 25-26.09.2010 - ARENA KRAKÓW
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 25, 2010, 11:22:42 am »
Miszczu gra WH przecież ;)

Offline Vladdi

Odp: 25-26.09.2010 - ARENA KRAKÓW
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 25, 2010, 11:25:54 am »
Vlad, ależ oczywiście, że wchodzi 18, problem tylko taki, że zostaje tylko 170pkt na jakieś wariacje fastowe/pavankę, więc generalnie szału nie ma, z drugiej strony, na te pkt to naprawdę finezja nie jest wymagana grając czymś takim, bo większość graczy nawet nie wie jak to ugryźć :wink: A co do zjadania, to powiem tylko tyle, że nie jeden próbował, większość poległa :smile:

Wchodzi 17 bo heraldow nie mozesz dublowac. Przypomnij mi jaka jest srednia punktowa moich bitew z Twoimi demonami:P? Jak mowie ze zjem to, to zjem, chellenge:P?

vladdi
They told me they needed an army. They made me call half the humanity and tell them to kill the other half. There was no racism after that, no discrimination, no conflicts based on property, politics or religion. It only mattered if you were one of those that answered the phone or one of those that didn't. Apocalypse came and I was at it's gates.

Offline Vladdi

Odp: 25-26.09.2010 - ARENA KRAKÓW
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 25, 2010, 11:26:28 am »
Miszczu gra WH przecież ;)

O co sie zalozymy ze nie? NA heresy mowil o nekronach, a co wzial?

vladdi
They told me they needed an army. They made me call half the humanity and tell them to kill the other half. There was no racism after that, no discrimination, no conflicts based on property, politics or religion. It only mattered if you were one of those that answered the phone or one of those that didn't. Apocalypse came and I was at it's gates.

Offline Cebul

Odp: 25-26.09.2010 - ARENA KRAKÓW
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 25, 2010, 11:33:59 am »
Nic nie wziął, bo sędziuje  :lol:
Vlad, umówmy się, co do średniej wyników, to jeszcze trochę czasu minie, zanim, o ile w ogóle, będę w stanie tą średnią zmienić. Prawda jest taka, że Ty ten system miałeś rozpracowany, jak ja jeszcze malowałem swoich pierwszych berzerkerów na różowo ;)
Co do zakazu dublowania, to rozmawialiśmy o sytuacji, gdy ten zakaz nie obowiązuje (stąd możliwość wzięcia 16 crusherów normalnych).
Czellenge? A wiesz, że chętnie, dawno nie graliśmy :) Moją rozpę masz w rozpiskach wrzuconą ;)

Offline Skark

Odp: 25-26.09.2010 - ARENA KRAKÓW
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 25, 2010, 12:04:57 pm »
Miły własnie taki system promuje IG. Gdzie nie dubluje HQ i FA się przy dwóch slotach. Ale osobiście nie kubie i nie podoba mi się system wymuszania kompozycji armi. I właśnie to wymuszanie kompozycji powoduje w IG mniejsze urozmaicenie (bo 80% HS gwardyjskich będzie traz wyglądać Manticora/3 Hydry).

PS. Z punktu widzenia szansy na dobre miejsce w tym turnieju proszę o nie zmienianie tego zapisu :)

Offline Eman

Odp: 25-26.09.2010 - ARENA KRAKÓW
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 25, 2010, 12:27:46 pm »
Heyka !!!
Ciekawe czy byloby tak samo jakby ktorys org gral necronami, tyrkami czy siostrami:/
Vladd, ale o czym w ogole rozmawiamy - Necroni? WTF? Ostatni raz widzialem ich na zeszlorocznym Halo Stars, nie przewiduje ich wysypu, niezaleznie od zasad tego turnieju (chyba, ze bedzie zapis, ze wygrywaja na 2+ :wink: :wink: :wink:   Z reszta, nawet w swoich najlepszych latach, nie byla to najpopularniejsza armia na male punkty.
Sisterki - kolejna niszowa armia, ktora graja na turniejach ze trzy osoby na krzyz, z czego dwie z Krakowa (Miszczu i Zabek), a ten ostatni i tak coraz czesciej gra czym innym. Jak ktos tym gra na codzien, to i tak przyjedzie.
Jak juz pisalem - ta zasada kopie tak naprawde, ze znaczacych (jesli chodzi o ilosc graczy) kodeksow, Tyrki i CSMow. I tak, z Orgow MiSiU gra CSM'ami, a Sancho i Sebastian Tyrkami, Emeryt gra Orkami i czasami CSM'ami ... no troche tych Orgow gra jednak tymi strasznie kopanymi armiami.
Cze !!!
« Ostatnia zmiana: Sierpień 25, 2010, 12:41:12 pm wysłana przez Eman »
Strzelanie jest dla ciot. Psychotroke granaty są dla zboków. Liczba Fistów musi być wielokrotnością liczby Rhinosów, tako rzecze święta księga.

Offline Eman

Odp: 25-26.09.2010 - ARENA KRAKÓW
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 25, 2010, 12:53:08 pm »
Heyka !!!
I właśnie to wymuszanie kompozycji powoduje w IG mniejsze urozmaicenie (bo 80% HS gwardyjskich będzie traz wyglądać Manticora/3 Hydry).
A normalnie to wyglada inaczej? Bo siakos tak mi sie wydaje, ze zawsze jest Manticora i 3 Hydry, i to w wiecej niz 80% ...
Cze !!!
Strzelanie jest dla ciot. Psychotroke granaty są dla zboków. Liczba Fistów musi być wielokrotnością liczby Rhinosów, tako rzecze święta księga.