Autor Wątek: 25-26.09.2010 - ARENA KRAKÓW  (Przeczytany 65480 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Vladdi

Odp: 25-26.09.2010 - ARENA KRAKÓW
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 25, 2010, 09:55:48 am »
Ja tam sie zgadzam ze Skarkiem. Zakaz dublowania to imo słaby sposób wymuszenia kompozycji. Sa armie ktore to nie boli, bo maja zroznicowane wybory o podobnej jakosci, a sa armie ktore to na maksa przycina. Po kiego grzyba chcecie ciać takie armie? Uczciwie jest tylko wtedy gdy wszyscy maja tak samo przyciete sloty np 0-1. lub 0-2. Wtedy nie wazne czy dostales słaby kodeks czy wypasiony, dobrych jednostek z wartosciowego slotu mozesz wziasc tyle samo co inni. Inaczej niektore armie bede moga wziasc 3 swietne Hs, a inne tylko jeden. Naprawde nie wiem czemu chcecie dodatkowo penalizowac kodeksy ktorym tworcy zrobili psikus i dali tylko jedna fajna jednsotke elit/fastu/hsu?
 
Aha i bede na Arenie, wlasnie szef cofnal mi urlop na rejs:/
 
vladdi
They told me they needed an army. They made me call half the humanity and tell them to kill the other half. There was no racism after that, no discrimination, no conflicts based on property, politics or religion. It only mattered if you were one of those that answered the phone or one of those that didn't. Apocalypse came and I was at it's gates.

Offline mlodyrs

Odp: 25-26.09.2010 - ARENA KRAKÓW
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 25, 2010, 09:55:58 am »
Ograniczenie 0-1 jest złym rozwiązaniem. Nie każda armia ma na tyle dobre troopsy, żeby aż tak ograniczyć wsparcie z pozostałych slotów.

Offline Cebul

Odp: 25-26.09.2010 - ARENA KRAKÓW
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 25, 2010, 10:01:45 am »
Panowie, gram demonami, mam generalnie pod górkę w niektórych slotach i generalnie 0-2 wszystko, 1hq i zakaz dublowania CZEGOKOLWIEK początkowo bolał, ale poszedłem na spacer, nacieszyłem oko przyrodą, wpadłem na pomysł jak złożyć coś w miarę grywalnego i nie marudzę... 
Cytując sławetne powiedzenie, którym mnie kiedyś uraczył jeden z topowych graczy, jak się komuś jego armia nie podoba, to: "Każdy może grać tyranidami" :P
A tak już zupełnie poważnie, to graliśmy na tego typu ograniczeniach przykładowo w Krakowskim Bardzie i dawało rady spokojnie się wystawić czymś sensownym, nawet w takich armiach jak nekroni, więc nie przesadzajmy. 

Offline Inkq

  • Moderatorzy
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 420
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Matematyk
Odp: 25-26.09.2010 - ARENA KRAKÓW
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 25, 2010, 10:03:53 am »
@Vlad

Jakieś przykłady? Chciałbym zobaczyć jakie armie uwalamy?
 

Offline sokles

Odp: 25-26.09.2010 - ARENA KRAKÓW
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 25, 2010, 10:07:20 am »
Inaczej niektore armie bede moga wziasc 3 swietne Hs, a inne tylko jeden.

Conajwyżej 2 HS, gramy na obciętych slotach.

Offline gilthanas

Odp: 25-26.09.2010 - ARENA KRAKÓW
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 25, 2010, 10:18:29 am »
Ograniczenie 0-1 i male punkty faworyzuje wyraznie jedna armie - orki. Przesuwanie nobow do sekcji troops w takim przypadku to ogromny bonus, nie mowiac juz o tym ze oni i tak maja dobe i tanie troopsy.
A ninja knows no fear.

Offline Vladdi

Odp: 25-26.09.2010 - ARENA KRAKÓW
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 25, 2010, 10:20:54 am »
Najpier czego nie uwalacie:
 
Gwardia
 
3 hydry, manticora/colossus/medusa/jakis leman, vendetta, w pizd chimer - strata w sile ognia uwzgledniajac limit punktowy:
 
Zadna
 
BA
 
Baal, Pred, typhoon, attack biki, Vinda, Devki, solidne troopsy z LR w opcjach - strata w sile ognia uwzgledniajac limit punktowy:
 
Zadna
 
Wilki
 
6 fangów, Pred, Typhoon, Cyklon tropps, Razory, solidne troopsy melta na melcie - strata w sile ognia uwzgledniajac limit punktowy:
 
Żadna.
 
A teraz:
 
DE
 
papierowe troopsy nie nadrobia zmniejszenia liczby wielostrzalowych pojazdów do 1/3
 
Orks
 
bo to ich wina ze maja dwie jednostki strzelajace - buggie i loota, nie? i ze te ciecie uniemozliwiaja zbudowanie strzelajacych orkow? a pozostale pozbawiaja fire supportu? jak wyglada odciecie ich od dwoch waznych jednostek na tle smiesznych ograniczen sw/ba/ig?
 
WH
 
ale wiecie ze Exo to jedna z nielicznych zalet tej armii? co poza exo moze sie strzelac z powyzszymi armiami?
 
Necrons
 
chyba nic nie musze pisac, nie?
 
Tyrki
 
jedyna jednostka strzelajaca to hive guardzi, tropy sa wisienka na torcie, nie maja zasiegu. Jak jeden oddzial hive guardow ma strzelac sie z powyzszymi wymaksowanymi armiami? kurde dajcie tyrkom chociaz sporting chance, zamiast jebac ich w krocze na dzien dobry.
 
vladdi
They told me they needed an army. They made me call half the humanity and tell them to kill the other half. There was no racism after that, no discrimination, no conflicts based on property, politics or religion. It only mattered if you were one of those that answered the phone or one of those that didn't. Apocalypse came and I was at it's gates.

Offline Skark

Odp: 25-26.09.2010 - ARENA KRAKÓW
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 25, 2010, 10:21:08 am »
Boli wszytkie armie które zawsze mają jeden rodzaj HS/Elit/FA. To może obetnij sloty do 0-1 wtedy będziemy grali na troopsach czyli tak jak jest zalecane w 5 edycji.

Offline Miły

Odp: 25-26.09.2010 - ARENA KRAKÓW
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 25, 2010, 10:25:48 am »
Aby nie bylo pisze tu pod katem przyjechania Bladziami, choc moje bladzie sa w glebokiej 3edycji i mocno nadgryzione przez zab czasu wiec nie wiem czy zdaze ja polatac i dostosowac do nowego kodeksu w szczegolnosci na 2100.

Pozdrawiam
M

Offline Skark

Odp: 25-26.09.2010 - ARENA KRAKÓW
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 25, 2010, 10:35:00 am »
To może z innej beczki czemu zakaz dublowania ma złużyć?

Offline Miły

Odp: 25-26.09.2010 - ARENA KRAKÓW
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 25, 2010, 10:39:55 am »
Urozmaiceniu?
M

Offline Cebul

Odp: 25-26.09.2010 - ARENA KRAKÓW
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 25, 2010, 10:42:08 am »
Skark, już Ty dobrze wiesz czemu :P
Urozmaiceniu rozpisek na stołach oczywiście!  :lol:

Po prostu goście z Krakowa się boją, że przyjdę z 18 bloodcrusherów + scorami na turniej, gdzie, umówmy się, większość armii nie ma czym tego zjeść po prostu w 5 tur na takie pkt :wink: A tak, to wymusili na mnie grę kombinacyjną (to na pewno jakiś niecny plan Miszcza, bo on chce, żebym się nauczył tak grać!). 
A tak poważniej, to ludzie, jest takie a nie inne ograniczenie, kto się na ten master wybiera i ma na drugi dzień 2100, to znaczy, że może sobie spokojnie pierwszego dnia złożyć rozpę z tymi wymogami. Marudzicie i tyle :P


Vlad, nie rozumiem jednej sprawy w Twoim rozumowaniu. Czemu zakładasz, że z wymienionymi armiami trzeba się strzelać? :wink:

Offline Vladdi

Odp: 25-26.09.2010 - ARENA KRAKÓW
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 25, 2010, 10:42:25 am »
I jest to takie wazne zeby to wymuszac? Tnac niemolosiernie slabsze kodeksy? Nie rozumiem jak mozna urozmaicenia uzywac jako argumentu wobec zasady ktora spowoduje ze z turnieju wogole znikna niektore armie?
 
Cebul: Tez myslalem o chrusherach:P Ale wchodzi najwyzej 17:) I da sie to zjesc bez problemu:) Imo to czy wezmiesz 8+1+6fiendów czy 17 curhserow jest naprawde drugorzedne (i wcale nie wymaga zadnego kombinowania).
 
Jesli pytasz powaznie o strzelanie - to wiekszosc armii naporowych musi miec strzelanie, zwlaszcza orki. Bez otworzenia niektorych pojazów na odległość nie da sie wygrac.
 
vladdi
« Ostatnia zmiana: Sierpień 25, 2010, 10:47:08 am wysłana przez Vladdi »
They told me they needed an army. They made me call half the humanity and tell them to kill the other half. There was no racism after that, no discrimination, no conflicts based on property, politics or religion. It only mattered if you were one of those that answered the phone or one of those that didn't. Apocalypse came and I was at it's gates.

Offline Lesio

Odp: 25-26.09.2010 - ARENA KRAKÓW
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 25, 2010, 10:43:31 am »
Zapewne ma służyć ucięciu 6 oblitów, 12 fangów, 16 crusherów, 2 vendett z 6 hydrami, 2 predatorów w ba itd... Zawsze będzie trzeba pokombinować przy robieniu rozpiski. W Łodzi zresztą było tak samo i jakoś nikt nie narzekał.


A ze słabszych kodeksów to tnie tylko siostry, necroni i tak są na te pkty w głębokiej d...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 25, 2010, 10:46:38 am wysłana przez Lesio »
It's all fun and games until someone loses an eye...
Then it's fun and games without depth perception^^

Offline Eman

Odp: 25-26.09.2010 - ARENA KRAKÓW
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 25, 2010, 10:45:01 am »
Heyka !!!
Tnac niemolosiernie slabsze kodeksy?
Dla "slabszych" kodeksow nie ma to tak naprawde zadnego znaczenia - i tak sa juz slabsze.
Ma znaczenie na pewno dla Tyrkow i CSMow - nie bedzie mozna wziac 6 Hive Guardow i 6 Oblitow. Orki maja pizdylion innych opcji, wiec na bank sobie poradza. Z reszta - kto robi strzelajace Orki na takie punkty, a dla supportu nie trzeba miec na 1250 dwoch squadow Lootasow i dwoch Buggiesow?
Ale tak naprawde to moim zdaniem nie ma tragedii - to jest 1250 punktow z obcietymi slotami.
Cze !!!
« Ostatnia zmiana: Sierpień 25, 2010, 10:50:02 am wysłana przez Eman »
Strzelanie jest dla ciot. Psychotroke granaty są dla zboków. Liczba Fistów musi być wielokrotnością liczby Rhinosów, tako rzecze święta księga.

 

anything