Autor Wątek: Kolorowe Zeszyty  (Przeczytany 20403 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Robweiller

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 640
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pan Pirat
    • Kolorowe Zeszyty
Odp: Kolorowe Zeszyty
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 21, 2010, 09:44:51 am »
Nie wiem jakie przesłanki miał Kuba do wypomnienia tej sprawy. Może chciał w ten sposób dać punkt zaczepiania osobom, który prawdziwe nazwisko Kojota nic nie mówi, a sprawę z Motywem Drogi jakoś tam kojarzą. A może chciał pokazać, że pomimo wcześniejszej wtopy Kojot coś tam działa, animuje, promuje.

Natomiast takie stwierdzenia jak:
"grzęźnięcie w bagienku"
"zagrywki poniżej pasa"
"postąpienie w sposób podły"
"zadawnione animozje"
"chamówa"
"dzika satysfakcja z pastwienia się"


miałyby sens, jakby Kuba coś pokątnie insynuował albo konfabulował. Tymczasem odniósł się do konkretnej sprawy, podał link do źródła, podpisał się własnym nazwiskiem...

... w przeciwieństwie do naszych kochanych Zoś-komentatorek, które anonimowo potrafią sugerować naprawdę różne rzeczy. Na przykład pisanie recenzji pod dyktando PSK/Kawangardy czy specjalne uwalanie dzieł twórców niezrzeszonych w powyższych, jak w przypadku komiksu Pawła Kłudkiewicza. To dopiero jest "podłość", "chamówa" i "zagrywki poniżej pasa".


 Może czas zająć się solidną pracą i darować sobie docinki na temat spraw, które miały miejsce "dawno temu w innej galaktyce"? (...) Niemniej skoro już bawicie się w sieciowe dziennikarstwo, może warto skoncentrować się przede wszystkim na solidnej informacji czy recenzjach

Myślę, że akurat na tym Kuba skoncentrowany jest bardzo mocno, haruje jak dziki osioł przy recenzjach, wywiadach, Expressach i Transatlantykach i ma olbrzymi wpływ na ogólny kształt i charakter serwisu. Toteż zalecanie mu "solidnej pracy" jest trochę nie na miejscu.

Swoją drogą, to "dawno temu w innej galaktyce" to ledwie dwa lata temu, w tej samej maleńkiej galaktyce serwisów komiksowych.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 21, 2010, 09:53:45 am wysłana przez Robweiller »

Maciejaszek

  • Gość
Odp: Kolorowe Zeszyty
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 21, 2010, 09:52:30 am »
podły
Podła to jest Twoja krecia robota, kolego.

Niby występujesz jako obrońca Kojota i Chudego
a tymczasem w perfidny sposób dokonałeś ponownej transplantacji wątku ich kłamstewek z komciów w KZ na grunt forka gildii.

"dawno temu w innej galaktyce" - O czym Ty pleciesz? Ja wiem, że w internecie czas płynie szybciej, ale to są 2-3 lata a nie "dawno i nieprawda".

Owszem, te sprawy zostały wyjaśnione i z uwagi na nieantagonizowanie środowiska powinno się je olać.
Ale, nie oznacza to że się nie zdarzyły. Wtopy Kojota i Chudego były ewidentne.
Zresztą, jako kolega Kojota dobrze znasz jego opinię na ten temat więc nie rozumiem po co mu wbijasz nóż w plecy chcąc przywalić w Kubę Oleksaka?
Lepiej pomóż Kojotowi w organizacji kolejnej wystawy zamiast sączyć jad.

Offline Julek_

Odp: Kolorowe Zeszyty
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 21, 2010, 10:25:57 am »
Pax, panowie, pax...

Rozumiem, że redakcja "Kolorowych" może mieć zadawnione animozje wobec Michała, Darka, czy swego czasu Piotra Kowalskiego (bo tak można było wywnioskować z pewnych uwag zamieszczonych na Waszej stronie).

Tak apropos tego "języka nienawiści" Gazety Koszernej, którym to niby się posługujemy. Wszystkim tym Zosiom-samosiom i innym anonimom wydaje się, że komiksowe środowisko, które szwenda się tu i ówdzie po sieci, spotyka na konwentach i chodzi na piwo do Kwangardy, to jakiś zlepek frakcji, sojuszy i towarzystw, pomiędzy którymi zimne fronty nienawiści wyznaczają kolejne sieciowe beefy. Przekładające się potem na rzeczywistość rzeczywistą, nieinternetową. I myślą, że co i rusz trzeba być przygotowany na atak z każdej strony, mieć gotowy arsenał erystycznych sztuczek, by powalić swojego przeciwnika, żeby komuś dosrać. Jak "Rzepa" "Wyborczej", jak TVN Jedynce, jak Mucha Rusin.

Niestety, rzeczywistość mocno odstaje od tego modelu. Koko, Piotr Kowalski napisał straszną bzdury swego czasu, które mnie zbulwersowały - pewnie jakiś odpór temu swego czasu dałem na forum (a jak nie to się powstrzymywałem), ale nie mam problemu zrobić z nim rzetelnego wywiadu i pogadać trochę na boku. Z Chudym nie mam żadnego beefu, w ogóle nie ma o czym mówić, obu nam jest równie głupio z powodu tego, co się stało. Znając życie w przyszłości coś razem jeszcze zrobimy. A ostatnio KRL, jak na złość wypisuje, że Trust jest młodym, obiecującym komiksiarzem. To co, mam mu przytakiwać i się zgadzać, kiedy bzdury pisze?

Nie podoba mi się insynuowanie, że wspominając o plagiacie, który miał miejsce, robię coś złego. To nie jest żadne kopanie dołków, tylko informacja właśnie. Pewnie, może nie najbardziej elegancko, bo równie dobrze mogłem to przemilczeć, ale tego nie zrobiłem. Nie zrobiłem tego jednak, żeby komuś (Alei, Kojotowi) dosrać. Przypisujesz mi intencje, których nie miałem i nie mam. Swoją drogą robienie z Cybulskiego, jakiegoś boga komiksowej promocji w Polsce zakrawa również na jakąś komedię...

... i piszę, to nie po to, żeby kogoś zgnoić, podsycić jakiś konflikt. Demonizujesz Nawimarze pewien problem. Bo jak najbardziej można komuś powiedzieć, że co zrobił c**jowo i źle, że pisze kiepsko, popełnia błędy. Jak to Holcman robi Bekonowi w jego recenzjach - bo zdarzają mu się głupie babole. Ale nikt z tego nie robi afery i nie doszukuje się żydowskiego spisku KG wobec Poltera. I nikt nie ma z tym problemu. Niefajne jest natomiast nieprzyznanie się do czegoś głupiego, niewłaściwego co się zrobiło, zapieranie się i wyciąganie twoarzysko-ideologicznej artylerii.

Mniej więcej tyl. Miałem jeszcze Szymborską wyciągnąć, ale dam jej spokój...

Gilbaert

  • Gość
Odp: Kolorowe Zeszyty
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 21, 2010, 10:30:35 am »
Nawimar piętnuje jedne koterie podczas gdy sam jakoby też do pewnej grupki należy. Ale ja się nie wtrącam generalnie.
Chciałem tylko napisać, że niedługo będzie nowy robogil.

Maciejaszek

  • Gość
Odp: Kolorowe Zeszyty
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 21, 2010, 10:33:27 am »
Koterie i TWA są zdecydowanie przereklamowane.

Offline Nawimar

Odp: Kolorowe Zeszyty
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 21, 2010, 10:49:17 am »
Reasumując: w moim przekonaniu na przyszłość lepiej unikać takich podjazdów jak we wspomnianym "Komix-Expressie". Wszystkim nam to wyjdzie na zdrowie, a "Kolorowym" w szczególności. Powodzenia w dalszej działalności.

Offline Julek_

Odp: Kolorowe Zeszyty
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 25, 2010, 10:54:36 pm »
Tobie również proponuję unikanie takich "podjazdów", jakie uprawiasz w sąsiednim temacie o KZcie, a`la "uderz w stół", tylko rób swoje.


BTW - Kolorowe mają konto na fejsie, kto chce, niech dołącza!

Offline Julek_

Odp: Kolorowe Zeszyty
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 14, 2010, 08:34:30 pm »
Odświeżymy nieco ten zakurzony team. Pod skrzydła Kolorowych Zeszytów trafił autorski blog Tomka Kontnego "Wywiadówka". Rozmowy z najlepszymi, polskimi scenarzystami będę pojawiały równocześnie na obu witrynach, choć ekskluzywny kontent, w postaci fragmentów scenariuszy. Na KZtach pojawiła się już rozmowa z Grzegorzem Januszem, a już wkrótce ukaże się premierowy tekst, w którym Tomek przepyta jednego z użytkowników tego forum...


(PS to nie ostatnie "letnie wzmocnienie" Kolorowych... stay tuned!)

Offline Robweiller

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 640
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pan Pirat
    • Kolorowe Zeszyty
Odp: Kolorowe Zeszyty
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 25, 2010, 04:41:18 pm »
Podbijam temat - ostatnio Kuba wystartował z autorskim cyklem o X-Menach - Zmutowane Czwartki. Serdecznie zapraszamy.

Offline Robweiller

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 640
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pan Pirat
    • Kolorowe Zeszyty
Odp: Kolorowe Zeszyty
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 14, 2011, 04:25:22 pm »
www.kolorowezeszyty.pl

U nas ostatnio m.in.: nasze top 10 za rok 2010 oraz przedpremierowa recenzja "Pinokia".

Offline Julek_

Odp: Kolorowe Zeszyty
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 28, 2011, 07:10:24 pm »
Huhu, trochę kurzu się tu nazbierało, ale chyba warto odświeżyć, bo ostatnio sporo się na Kolorowych Zeszytach działo. Po pewnych przetasowaniach w składzie, do ekipy Kolorowych dołączyli trzej panowie redaktorowie - Maciej Gierszawski, Ryszard Wojciechowski i Marcin Zembrzuski.
A na stronie dla każdego coś dobrego - relacja z Ligaury, obszerny txt o znakomitej amerykańskiej serii "Gotham Central", recenzyjny dwugłos o "Kronikach Armady", wywiad z Aleksandarem Zografem... Mamy nadzieję, że to nie koniec atrakcji i dalej chcemy cisnąć.

Offline Julek_

Odp: Kolorowe Zeszyty
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 14, 2011, 08:54:12 pm »
Jak widać na nadmiar komentarzy w tym temacie narzekać nie można  :doubt:
Kolorowe mają się dobrze i prosperują jak za najlepszych, złotych czasów. Nowych tekstów regularnie przybywa, a już wkrótce na stronie pojawi się coś nowego  :smile:
A ci, którzy jeszcze nie polubili najlepszego magazynu komiksowego w Polsce niech to zrobią już teraz - o tu, http://www.facebook.com/kolorowezeszyty  - jest link!

Poprawilem, bo jeszcze caly czas nie dzialal - x.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 14, 2011, 10:03:00 pm wysłana przez xionc »

Offline donTomaszek

Odp: Kolorowe Zeszyty
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 14, 2011, 09:48:14 pm »
Link dziala bez przecinka na koncu - gdyby ktos marudzill ze nie tryka :razz:
I nawiasem mowiac, bardzo lubie i zagladam regularnie.
 
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Julek_

Odp: Kolorowe Zeszyty
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 14, 2012, 01:41:27 pm »
Oj dużo kurzu się na tym topiku nazbierało, oj dużo - ale równie dużo się dzieje na Kolorowych Zeszytach.
Po pierwsze ruszyliśmy z bardzo obszernym (najobszerniejszym? podsumowaniem minionego roku w komiksowie. Wypowiadają się wszyscy zainteresowani - autorzy, krytycy, czytelnicy, fani, wydawcy. Już w przyszłym tygodniu ukaże się kilka top-list klasyfikujących najlepsze (ale również te nieco mnie udane) albumy 2011. Wszystko to pod tagiem http://kolorowezeszyty.blogspot.com/search/label/podsumowanie%202011
Oprócz tego Magda Rucińska opublikowała bardzo ciekawy tekst o story-arcie, o tym, jak art-world chce czerpać z komiksu i dlaczego komiksiarzom się to nie podoba (http://kolorowezeszyty.blogspot.com/2012/01/945-ciemnogrod-to-bajka-dla-lesnych.html). Polecam!
A Ci, którzy jeszcze nie mieli kontaktu z Kolorowymi zachęcam do porozglądania się po naszej stronie. Właściwie każdy znajdzie coś miłego dla siebie u nas - jest super-hero, są rzeczy ambitniejsze, jeszcze ambitniejszy i artystowskie kompletnie, komiksy importowane i krajowe, wywiady, newsy, recenzje, teksty krytyczny.
See ya!
http://kolorowezeszyty.blogspot.com/

Offline Julek_

Odp: Kolorowe Zeszyty
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 26, 2013, 01:46:08 pm »
Retconuje Reaktywują topik o Kolorowych Zeszytach. Sporo nowych użytkowników pojawiło się na forum, więc pomyślałem, że trochę zareklamuje najlepsze magazyn komiksowy w polskim internecie (moim zdaniem, oczywiście).

Kolorowe to sieciowy magazyn założony w 2008 roku, w całości poświęcony komiksowi. W recenzjach, wywiadach, relacjach, felietonach i cyklach tematycznych staramy się dawać jak najpełniejszy obraz wydarzeń zarówno, na polskim, jak i na amerykańskim rynku opowieści obrazkowych. Regularnie dostarczmy pokaźnej dawki konkretnego kontentu.

Ostatni na Kolorowych sporo się dzieje - nowości z MFKi, relacja z Nowego Jorku, fragmenty książki o Semiku to tylko kilka ostatnich tekstów, które się u nas ukazały. Wszystkich, którzy mają ochotę poczytać trochę o komiksach zachęcam do czytania, odwiedzania, komentowania i lajkowania na FB.

http://kolorowezeszyty.blogspot.com/
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2013, 09:20:19 am wysłana przez Julek_ »