Autor Wątek: Bler  (Przeczytany 47170 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Julek_

Bler
« dnia: Lipiec 06, 2010, 04:16:12 pm »
Myślałem, że za mojego życia Rafał Szłapa "Blera" nie skończy. Liczyłem, że jak będę stary, ślepy i głupy, wnuczki będę się zbierały wokół mojego fotelu i czytając na głos kolejny odcinek, opowiadały co widnieje na obrazkach.

A tu taka niespodzianka!

Rafał Szłapa wystartował z site`m poświęconym serii komiksowej swojego autorstwa. Na pierwszy ogień poszło studium okładki, które przy okazji daje zarys tego, jak pokręcone były losy tej serii. Na razie zbyt wiele o "Blerze" nie wiadomo, oprócz tego, że dzieje się w Krakowie, jak na dobry komiks przystało (patrz "Straine" i "Wilq") i będzie niebanalnym (mam nadzieję) ujęciem motywu superherosa.

(dla leniwych: http://bler.szlapa.com/)

Offline Jaszcząb

Odp: Bler
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 06, 2010, 05:06:43 pm »
Ludzie mogą kojarzyć Blera z Areny Komiks - tam ten bohater pojawił się chyba po raz pierwszy.
Jednak z tego co pamiętam, Rafał wspominał na Komiksowej Warszawie, że ten album to jest zupełnie nowy start Blera.
Miałem okazję zobaczyć taki prezentacyjny/testowy wydruk komiksu i zrobił on na mnie duże wrażenie.

Ja tam już się cieszę i bloga dodaję do ulubionych.

Offline Julek_

Odp: Bler
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 06, 2010, 05:40:31 pm »
 :biggrin:
Ano w Warszawie Rafał chodził z tą swoją teczkę i co nieco z niej zdradzał. Wydawało się wtedy, że premiera "Blera" jest naprawdę blisko i już za chwilkę, już za momencik, ale nie... Zobaczymy, może teraz będzie lepiej.

Maciejaszek

  • Gość
Odp: Bler
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 06, 2010, 10:43:26 pm »
Trzymam kciuki aby tym razem się udało.
Z tego co kojarzę, fragment (jednego z podejść do) Blera był też w antologii Rafała.

Offline Witz Worx

Odp: Bler
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 07, 2010, 02:14:14 pm »
Sam bym tego wszystkiego lepiej nie ujął...

Offline otusiunio

Odp: Bler
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 12, 2010, 05:38:12 pm »
to bedzie kolejny pojedynek z potężnym Czarnym"niewidzialną reką rynku"Rycerzem, tym razem szłapa wraca silniejszy, a szkolił go sam sensei Proza Życia,  wiecie, że jego nauki albo zabijają albo czynią mocniejszym-strzeż się Czarny Rycerzu, szłapa ma na ciebie procę i trafi cie w oko!

Bler łicz szłapa prodżekt is kaming :evil:

fajna reklama.taka-misie-wymyśliła.bez odbioru.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2010, 06:02:47 pm wysłana przez otusiunio »

godai

  • Gość
Odp: Bler
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 12, 2010, 08:55:44 pm »
Nie fajna.

:D

Offline otusiunio

Odp: Bler
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 12, 2010, 09:16:20 pm »
nie pytałem ciebie o zdanie  :evil: to było pytanie retoryczne

Offline Witz Worx

Odp: Bler
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 12, 2010, 10:43:30 pm »
Rynek podobno upada, więc i ręce ma słabe.

Offline Jarek Obważanek

Odp: Bler
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 14, 2010, 11:17:29 pm »
Ano w Warszawie Rafał chodził z tą swoją teczkę i co nieco z niej zdradzał. Wydawało się wtedy, że premiera "Blera" jest naprawdę blisko i już za chwilkę, już za momencik, ale nie... Zobaczymy, może teraz będzie lepiej.

To, że chodził z wydrukiem, który sam sobie zrobił na cyfrze, niczego nie oznacza. Wyciągasz mylne wnioski (zresztą zapytaj Rafała).

Szaweł też chodził ostatnio z gotowymi „Spranymi dżinsami” a potem przeczytałem na kolorowych, że on je dopiero rysuje. :wink:
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Bler
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 15, 2010, 08:37:43 am »
Fajne te probne okladki zaczynajac od trzeciej. :)

Finalna (?) tez b. dobra. Nie wiem, czy komputerowe kolorki to krok do przodu po wersji malarskiej, ale skoro autor tak uwaza...
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Jarek Obważanek

Odp: Bler
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 15, 2010, 10:35:00 am »
Nie czytałeś uważnie. To nie krok do przodu – to konieczność, by rysować szybciej.
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline Julek_

Odp: Bler
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 15, 2010, 02:38:28 pm »
Jarku, odnośnie "Blera" - to, że Rafał chodził nic nie znaczyło, ale z jednym wydawcą, który miał pierwotnie "Blera" wydać, był już prawie dogadany. Wydruk, wydrukiem, ale było blisko podpisania cyrografu. Przynajmniej, ja tyle wiem z kuluarów.


A co do "Dżinsów" to rzeczywiście, masz rację, komiks jest już gotowy, więc Szaweł nad nim nie pracuje, jako tako. My bad!

Offline Jarek Obważanek

Odp: Bler
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 15, 2010, 03:08:43 pm »
To, że był prawie dogadany nie oznacza jednak, że komiks miał się ukazać, no nie wiem, w czerwcu na przykład, bo on nawet nie jest jeszcze do końca gotowy (ma być skończony w sierpniu). A to by można było wyczytać z tych sugestii w newsie („teraz na pewno się uda”) i powyżej.

Natomiast z tego co mi wiadomo do dzisiaj nie wiadomo kto będzie ostatecznie wydawcą (zdanie składne niesłychanie).
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline Julek_

Odp: Bler
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 15, 2010, 05:31:06 pm »
Nie no jasne, ale generalnie w temacie "Blera" pojawiło się światełko w tunelu, zielone światło i impuls, żeby komiks skończyć. Przynajmniej do mnie takie optymistyczne sygnały dochodziły. 
Co do wydawcy - no cóż, nie będę się tutaj wypowiadał za Szłapę, ale nieoficjalnie wiadomo, kto wyda komiks. Jest przynajmniej pewien plan, o!

 

anything