trawa

Autor Wątek: Zapaść rynku?  (Przeczytany 212938 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ljc

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 23, 2010, 12:11:34 pm »
nie, ani Szymon, ani TAURUS MEDIA nie przesadzają, zadowolony?


a dlaczego mam być zadowolony?
tamtam!

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 23, 2010, 12:18:00 pm »
Zadowolony z mojej odpowiedzi, która powinna rozwiać wątpliwości. Bo skoro 3 osoby siedzące w wydawaniu komiksów potwierdzają to samo, to coś musi być na rzeczy.
Nie zakładałem, że możesz być zadowolony z faktu pogarszającej się sytuacji na rynku.

Offline YohnJossarian

  • Redaktor Gildii Filmu
  • Starszy Mistrz
  • *
  • Wiadomości: 385
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 23, 2010, 12:29:19 pm »
A jako osoba siedząca w wydawaniu komiksów, możesz napisać coś więcej? Czy jest to tylko chwilowy spadek, z którym rynek zawsze musi się liczyć, Jakieś drobne zawahanie spowodowane kryzysem? Niestabilną złotówką? Słabszym euro? Nadchodzącym końcem świata w 2012? Rosnącym zainteresowaniem oryginałami?
Czy raczej wszystko wskazuje na poważny problem i zagrożenie dla wydawnictw?

Offline freshmaker

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 23, 2010, 01:24:26 pm »
faktycznie w tym roku kupuję bardzo mało krajowcyh komiksów, ale głównie ze względu na średnią ofertę. z reguły brałem miesięcznie 2-3 albumy egmontu, 1kg. teraz praktycznie biorę max 1 album egmontu i to też bez szału.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 23, 2010, 03:41:50 pm »
Ja czesto cos kupuje, tylko potem nie zawsze mam czas zeby czytac, a najczesciej to zaczne czytac komiks gdzies w drodze i odkladam do skonczenia kiedys tak (np. Exit Wounds).
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline spidey

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 23, 2010, 05:02:46 pm »
Jeśli ceny większości komiksów są obecnie chore, to nie ma co się dziwić, że jest zapaść. Kiedyś kupowałem kilkanaście nowości miesięcznie, obecnie jedną góra dwie. A takich osób na pewno jest mnóstwo.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2010, 05:06:04 pm wysłana przez spidey »

Offline hans

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 23, 2010, 07:12:31 pm »
Bo skoro 3 osoby siedzące w wydawaniu komiksów potwierdzają to samo, to coś musi być na rzeczy.

A kiedy mniej więcej doszliście do tego wniosku? I podbijam pytanie, które już padło - uważacie to za tymczasowy spadek, czy coś poważniejszego?

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 23, 2010, 09:48:20 pm »
Chyba przydałoby się już wydzielić osobny temat o "zapaści".

I od razu kilka pytań do wydawców: Na ile "zapaść" wpłynęła już na Wasze plany wydawnicze? Czy może odwlec się w czasie coś, czego czytelnicy spodziewają się w określonych terminach? Czy przymierzacie się do zawieszenia jakichś tytułów?

Offline under

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 23, 2010, 10:17:47 pm »
pitolenie o szopenie
jeszcze nie widzialem zeby udzielajacy sie tu "wydawcy" byli zadowoleni
a "siedzacy" w tym kingpin zapomnial swoje stare posty i musi sie wbic w kazdy temat zeby pokazac ze jest zorientowany. pytanie w czym? bo odpowiada zawsze dookola a swojej pozycji w tym wszystkim nie umie nawet okreslic ... jak to leci zwiazany w jakis sposob z ...

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 23, 2010, 10:53:12 pm »
under, specjalisto - skoro wiesz lepiej, to sam napisz jak jest, chętnie poczytam i się pośmieje

Offline Nawimar

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 24, 2010, 02:33:08 pm »
Mniej lub bardziej domniemana zapaść rynku ma jedną zaletę: w końcu jest okazja do uzupełnienia tych tytułów na które wcześniej brakowało kasy.

Offline wilk

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 24, 2010, 02:56:34 pm »
Mniej lub bardziej domniemana zapaść rynku ma jedną zaletę: w końcu jest okazja do uzupełnienia tych tytułów na które wcześniej brakowało kasy.
Pod warunkiem, że ich nakład nie jest wyprzedany...

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 24, 2010, 05:22:14 pm »
Wilk, fatalisto. :)

Ja od dwoch lat mowie, ze jest kleska urodzaju na rynku komiksowym, to sie musi wyrownac, mamy teraz dojrzalszy rynek, recenzje w prasie, ale problem jest taki, ze kazdy forumowicz zaklada wlasne wydawnictwo i publikuje 50 kolekcjonerkich egzemplarzy ulubionego autora. Z jednej strony to super, z drugiej takie hobby jest doc kosztowne. :)

Jak czesc wydawnictw sila rzeczy sie wycofa, wroci normalnosc (jakies 200 tytulow rocznie - na tyle szacuje chlonnosc polskiego rynku).
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Jarek Obważanek

Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 24, 2010, 09:52:37 pm »
Panowie wydawcy, albo jak to się ładnie mówi słuchałem brzuchem, albo na Komiksowej Warszawie mówiliście coś zupełnie innego niż to, co tu wypisujecie. Nagle w ciągu 2 miesięcy sytuacja całkowicie się zmieniła?
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Odp: Zapaść rynku?
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 25, 2010, 09:11:36 am »
Nagle w ciągu 2 miesięcy sytuacja całkowicie się zmieniła?
I tak i nie.
Na KW mówiliśmy głównie o roku 2009, który był ogólnie rzecz biorąc lepszy od 2008. W kwietniu 2010 (KW) brak było jeszcze wszystkich danych o sprzedaży za pierwszy kwartał 2010. Do tego dochodzi niewyjaśniona sytuacja z empikiem. To są naczynia połączone. Nie ma sklepu - nie ma sprzedaży. Czasem różnica 100 sprzedanych albo niesprzedanych egz. sprawia, że projekt wypalił (niewypalił).

@xionc - i tak to się skończy - ktoś będzie chciał wydać komiks to wyda 50 egz. dla siebie i kolegów. Tylko tak raczej nic spoza naszego kraju nie wydasz.

Cytuj

Jak czesc wydawnictw sila rzeczy sie wycofa, wroci normalnosc (jakies 200 tytulow rocznie - na tyle szacuje chlonnosc polskiego rynku).
Tak? Normalność wróci?
a jakie to wydawnictwa zostały do wycofania? Timof? KG? Taurus? Hanami?
Sutoris i Hella już zrezygnowały albo rezygnują. Manzoku nie wróciło zza światów.
Jeżeli Egmont się wycofa albo mocno ograniczy wydawanie, to się skończy rynek komiksów w PL. Nie 200 tytułów a 20 będzie.
Pomyśl chłopie - to są naczynia połączone. Sklepy komiksowe muszą zarabiać na siebie. Zmniejszenie oferty spowoduje pogłębienie kryzysu a nie jego uleczenie. Jeden zamknięty sklep komiksowy i cały "rynek" pęka.