trawa

Autor Wątek: pytanie dotyczące 14-latkow w bractwach  (Przeczytany 5823 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Grzesiulek

pytanie dotyczące 14-latkow w bractwach
« dnia: Maj 22, 2010, 07:37:56 pm »
Witam. Chciałem spytać, czy byłby to problem, żeby 14-15 latek mógłby   należeć do bractw... mniej więcej.
  Wcześniej wyczytałem, że to się zdarza, ale chciałbym spytać, czy są to   naprawdę rzadkie przypadki i czy jest to dziwne bądź niewygodne. Wiem   dobrze, że 15 lat to zdecydowanie zbyt mało, żeby się "bić" itp. i w   ogóle, ale uważam, że w moim przypadku przynależność do bractwa nie była   by taka nieprzyjemna i w ogóle. Oczywiście w tym wieku najbardziej   pociągająca jest perspektywa różnego rodzaju walk, ale bardzo interesuję   się innymi aspektami średniowiecza (nie jestem jak jakiś dzieciak w   Internecie, mam na myśli średniowiecze, nie fantasy) głównie muzyką i   strojami szlacheckimi i ludowymi (wiadomo, że tak naprawdę wiedza którą   posiadam na te tematy jest praktycznie zerowa, uważam tylko, że na jej   podstawie mogę powiedzieć, że mnie to interesuje). I, rzecz jasna, czy   da się względnie normalnie funkcjonować w takiej grupie przy minimalnych   wydatkach (poniżej 200zł), lub chociaż w ogóle tak funkcjonować.[powtórzenie :P(funkcjonować ... funkcjonować)]
  Jeśli coś takiego nie jest "dostępne" (ubogie słownictwo ;f) mogę   ewentualnie poczekać parę lat i przygotować się finansowo, ale wtedy   proszę o informacje mogące okazać się przydatne w przyszłości takie jak   sugerowany wiek rozpoczęcia, minimalne wydatki (było by miło określić na   co i ile) i tego typu. Nie proszę, aby ktoś odpowiadał mi na wszystkie   pytania jednocześnie, jeśli to ma być dla niego duży wysiłek, najlepiej   jeśli będę otrzymywał wiele odpowiedzi na pojedyncze pytania.
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2010, 06:50:14 pm wysłana przez Grzesiulek »

Offline Hunter Killer

Odp: pytanie dotyczące 14-latkow w bractwach
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 24, 2010, 06:37:11 pm »
Witaj,
Widzę, że mało ludzi tu zagląda to ja udzielę informacji.

Nie ma określonego wieku w którym można się przyłączyć do bractwa. Zależy to tylko i wyłącznie od samego bractwa, w jednych przyjmują już 10 latków, w innym dopiero 18 latków.
Co do walk, to jako 15 latek na pewno nie wyjdziesz do walki na żadnym turnieju, chodzi tu o kwestię bezpieczeństwa. Bo to organizator odpowiada za walczących i na pewno się nie zgodzi na wystawienie osoby niepełnoletniej.
Na pocieszenie mogę napisać iż rzadko, ale czasem orgowie dopuszczają nieletnich z wyraźnym orzeczeniem od rodziców/opiekunów (pisemnym tylko) i od przywódcy drużyny iż osoba niepełnoletnia może wyjść do walki.
Natomiast na treningach w bractwie to już zależy od ludzi i polityki w niej. Ale raczej nie będzie problemu byś ćwiczył walkę.
Co do strojów, muzyki, obyczajów itd, to poczytaj jakieś książki, artykuły, na internecie też jest tego sporo, a i polecam forum FREHA, tam znajdziesz sporo wiedzy i masę takich zapaleńców. :D
Z kasą jest już różnie, najczęściej wystarczą jakieś buty, koszula i spodnie, później naczynia, po tym jakieś bogatsze ubiory i na końcu sprzęt bojowy.
Jeśli masz 200 zł to może być ciutek mało, buty są dość drogie, ale to też zależy od okresu jaki chcesz odtwarzać. No chyba, że umiesz szyć lub ktoś ze znajomych umie szyć to część, choćby ciuchy można uszyć samemu, są na necie wykroje. Płaci się wtedy za materiał tylko.
Gorzej trochę z wyjazdami, bo tu juz różnie wychodzi, albo zabierasz się ze sprzętem i odpracowujesz w obozie, pilnując ogniska, rozstawiając namioty itp, albo jedziesz PKP, lub dokładasz się do paliwa.

Najlepiej będzie jak poszukasz w swojej okolicy bractw z takiego okresu jaki Cię interesuje i zagadasz do nich, raczej na pewno Cię przyjmą i dalej pokierują odpowiednio.
I dobrze by było, byś pogadał z nimi i poczytał trochę o tym w necie i książkach nim kupisz cokolwiek, co później by miało leżeć i się kurzyć.

Pozdrawiam i Sława.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Grzesiulek

Odp: pytanie dotyczące 14-latkow w bractwach
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 24, 2010, 06:48:11 pm »
aha ok dzięki za względnie szybką odpowiedź.
Hmm, z turniejami to sam się domyśliłem, raczej planowałem zacząć ćwiczyć, a turniejami jako tako zainteresować się znacznie później :P
W sumie to wszystko co chciałem wiedzieć, dzięki.
nie mogę się jeszcze zdecydować jakim/i okresem/ami się najbardziej interesuję;p.