trawa

Autor Wątek: 21. MFKiG 2010  (Przeczytany 35734 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
21. MFKiG 2010
« dnia: Maj 20, 2010, 11:53:21 am »
Festiwal lada moment, więc jak co roku oczekujemy sugestii, podpowiedzi, deklaracji, pomysłów na ciekawe spotkania itd.

A na razie:

Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier jak zwykle planuje wydanie   publikacji z cyklu "a tribute to...". W tym roku postanowiliśmy złożyć   hołd nieżyjącemu mistrzowi kreski i humoru - Januszowi Chriście. W   związku z tym zapraszamy wszystkich chętnych rysowników do stworzenia   ilustracji bądź jednoplanszowych komiksów, które będą hołdem dla naszego   klasyka. Termin nadsyłania prac - 30 czerwca 2010 rok. Pliki w wersji   elektronicznej (format A4, 300 dpi) należy nadsyłać na adres   st.contur(at)gmail.com. W   ramach gratyfikacji - 3 egz. publikacji dla każdego autora.

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
Odp: 21. MFKiG 2010
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 08, 2010, 07:39:23 pm »

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: 21. MFKiG 2010
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 05, 2010, 12:08:30 am »
     W tegorocznej edycji festiwalu, udział już zapowiedzieli m.in. Norm Breyfogle (znakomity rysownik amerykański, znany m.in. z serii Batman), Alex Robinson z USA (wielokrotnie nagradzany twórca opowieści obyczajowych, m.in. Wykiwani) oraz Yves Swolfs z Belgii. Z Niemiec przyjadą: Markus "Mawil" Witzel (Bend i Możemy zostać przyjaciółmi), Sascha Hommer (Czworo oczu) i Uli Oesterle (Hector Umbra). Z publicznością spotka się też włoski rysownik Cesare Ferioli, pracujący dla Disney'a.
     Pod hasłem "Mistrzowie polskiego komiksu" pokazane zostaną wystawy prac Tadeusza Baranowskiego, Przemysława Truścińskiego oraz Michała Śledzińskiego. Na festiwalu pojawią się też m.in. Maciej Wojtyszko, Marek Szyszko oraz artyści z Ukrainy (Igor Baranko), Białorusi i Litwy. Premierę będzie mieć także szósta edycja City Stories - albumu komiksowego o Łodzi, tworzonego wspólnie przez Polaków i Portugalczyków.
     Zaprezentowane zostaną także ekspozycje komiksu belgijskiego i   niemieckiego oraz kilkanaście innych wystaw w różnych miejscach Łodzi.   Ponadto odbędzie się kolejna edycja mistrzostw gier komputerowych i   konsolowych, 10. Sympozjum Komiksologiczne, warsztaty dla twórców,   panele dyskusyjne, projekcje animacji oraz liczne konkursy. Ponad to   organizowana będzie strefa dziecięca oraz Manga Corner. Jak co roku   rozstrzygnięty zostanie międzynarodowy konkurs na krótką formę   komiksową. Podczas finałowej gali wręczone zostaną festiwalowe nagrody,   odbędzie się również konkurs na rysunkową Miss Festiwalu, koncerty oraz   party.
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline Thiago

Odp: 21. MFKiG 2010
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 05, 2010, 01:13:28 pm »
Wygląda to nawet strawnie jak na festiwal, któremu miasto na rok 2010, obcięło 50% funduszy! A co tam Łódź, Warszawa od lat festiwalowo upada! Nie z powodu braku chęci - bo te widać mimo wszystko. Tylko z powodu braku dotacji od miasta! Oraz powszechnego debilstwa! Na przykład kiedy jakiś wariat z pl. Trzech Krzyży zrywa plakat imprezy - na którym jest instrukcja jak dojść do "Basenu".
Bardzo smutny to widok...   

Offline janjedlikowski

Odp: 21. MFKiG 2010
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 05, 2010, 02:24:54 pm »
Ciekawe czy znowu przyjedzie Rosiński :)
Mimo iż jest moim najulubieńszym rysownikiem, mógłby jeden rok odpuścić, a ja spędziłbym festiwal na czymś innym niż stanie w kolejce po autograf.

Offline Ajron

Odp: 21. MFKiG 2010
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 05, 2010, 02:42:28 pm »
Ciekawe czy znowu przyjedzie Rosiński :smile: Mimo iż jest moim najulubieńszym rysownikiem, mógłby jeden rok odpuścić, a ja spędziłbym festiwal na czymś innym niż stanie w kolejce po autograf.

Jakby przyjechał to też mógłbyś spędzić festiwal na czymś innym niż stanie w kolejce po autograf :smile:

Offline janjedlikowski

Odp: 21. MFKiG 2010
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 05, 2010, 05:03:24 pm »
No tak :) ale nie musiałbym wybierać pomiędzy nim a innymi wydarzeniami na MFK
Cieszy za to bardzo Yves Swolfs ! Ciekawe czy zaprosili go w związku z "Legendą" w FK??

Offline Mefisto76

Odp: 21. MFKiG 2010
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 05, 2010, 08:31:53 pm »
"Niestety", musisz w tym roku znowu zacząć główkować jak tu pogodzić stanie w kolejce z innymi wydarzeniami ;-)
W końcu jak to ktoś kiedyś powiedział:"MFK BEZ GRZEGORZA TO NIE MFK!"  :)
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: 21. MFKiG 2010
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 05, 2010, 09:29:15 pm »
"Niestety", musisz w tym roku znowu zacząć główkować jak tu pogodzić stanie w kolejce z innymi wydarzeniami ;-)
W końcu jak to ktoś kiedyś powiedział:"MFK BEZ GRZEGORZA TO NIE MFK!"  :)

Dobra wiadomosc jest taka, ze jak juz Egmont wznowi wszystkie albumy Grzesia, to bedzie musial ruszyc z integralami Yansa i Thorgala. :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: 21. MFKiG 2010
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 05, 2010, 10:22:16 pm »
Nie wiem czy uwierzycie, ale mnie najbardziej ucieszyła wiadomość, że pojawi się Maciej Wojtyszko :)
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: 21. MFKiG 2010
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 05, 2010, 10:32:23 pm »
Ja tez b. lubie jego komiksy (wszystkie obadwa), ale moglby moze cos nowego opublikowac. :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: 21. MFKiG 2010
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 05, 2010, 10:47:25 pm »
Ja tez b. lubie jego komiksy (wszystkie obadwa), ale moglby moze cos nowego opublikowac. :)


Niby tak, ale i tak spotkanie z nim będzie dla mnie jak wehikuł czasu :)
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline jakubg

Odp: 21. MFKiG 2010
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 05, 2010, 11:16:28 pm »
A ja mam takie pytanie odnośnie giełdy na MFK :

Czy ktoś planuje jakiś stoliczek sobie wynająć i szuka jakiegoś współtowarzysza ? Albo chociaż któregoś z kolei towarzysza ?
Ja miałem pewne plany, ale wszystko się posypało i teraz zostałem na lodzie. Jak by ktoś mógł mnie do siebie przygarnąć to było by mi bardzo miło, będę miał tylko swój jeden albumik na sprzedaż, więc nie zajmę na stoliku zbyt dużo miejsca.
Otusiunio chciał też dorzucić kilka swoich albumików cobym kilka sprzedał.
Oczywiście i ja i on dołożymy się do stoiska.

Byłbym naprawdę wdzięczny, gdyby ktoś zechciał się zgodzić.
W razie czego proszę o kontakt na e-maila : jakub.grochola@gmail.com , ew. na prywatną wiadomość.

Pozdrawiam,
Jakub

Offline Thiago

Odp: 21. MFKiG 2010
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 06, 2010, 01:56:23 am »
Dobra wiadomosc jest taka, ze jak juz Egmont wznowi wszystkie albumy Grzesia, to bedzie musial ruszyc z integralami Yansa i Thorgala. :smile:

 :lol: :lol: :lol: No tak bo chyba dziś wydawnictwu Egmont brakuje takiego komiksu napędzającego klienta. Tylko czy ja wiem, czy to będzie integral? Może Yansa. Ale Thorgala to oni wydadzą teraz w miękkiej ze skrzydełkami, a potem w twardej w wersji mini jak Tintiny  :lol:
Potem znów jakoś... Do tego dojdzie wznowienie Asteriksa no i rynek znów się będzie kręcił... 

Offline Nawimar

Odp: 21. MFKiG 2010
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 06, 2010, 08:23:47 am »
No i nareszcie na komiksowej imprezie pojawi się Marek Szyszko ! Lata na to czekam !