Autor Wątek: Popularność komiksów w twoim otoczeniu  (Przeczytany 14662 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

Odp: Popularność komiksów w twoim otoczeniu
« Odpowiedź #60 dnia: Kwiecień 17, 2014, 07:50:21 pm »
Ja tam zawsze jak fajna laska na dysku pytała czym się interesuję, to mówiłem, że piłką nożną, komiksami i tobą maleńka.  :cool:
True story.

Muszę spróbować :lol:

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Popularność komiksów w twoim otoczeniu
« Odpowiedź #61 dnia: Kwiecień 17, 2014, 08:24:31 pm »
Ja tam zawsze jak fajna laska na dysku pytała czym się interesuję, to mówiłem, że piłką nożną, komiksami i tobą maleńka.  :cool:
True story.


Dzięki Death. Przypomniałeś mi dlaczego nie chodzę na takie imprezy ;)
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline adro

Odp: Popularność komiksów w twoim otoczeniu
« Odpowiedź #62 dnia: Kwiecień 17, 2014, 08:24:37 pm »
i co dzialal ten tekst w sensie, ze laska byla zainteresowana kontynuacja znajomosci, czy moze raczej ja to odstraszalo. W moim przypadku z reguly wystepowala druga sytuacja, ale moze ja ogolnie jestem jakims dziwnym odszczepiencem :biggrin: :razz:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline dudi1212

Odp: Popularność komiksów w twoim otoczeniu
« Odpowiedź #63 dnia: Kwiecień 17, 2014, 08:31:01 pm »
No fakt, czasem słyszę, że komiksy są dla dzieci;)

Najlepsza jest reakcja na moją dziarę z Wolverinem - "to ten koleś z komiksu! O ja, nie znudzi ci się?";) A na Venoma słyszę "matko, jaki on straszny!".

Jak jeden z poprzedników - też często chodzę w T-shirtach komiksowych. Jak tylko gdzieś widzę w sklepie jakąś nową koszulkę to od razu kupuję. W sumie kupowanie licencyjnych T-shirtów to też mój mały fetysz po komiksach i fantach związanych z AC/DC;)
Zapraszam na nowy blog z newsami:)

http://www.geek-nerd-news.pl/

Offline Death

Odp: Popularność komiksów w twoim otoczeniu
« Odpowiedź #64 dnia: Kwiecień 17, 2014, 08:33:08 pm »
i co dzialal ten tekst w sensie, ze laska byla zainteresowana kontynuacja znajomosci, czy moze raczej ja to odstraszalo.
Odstraszało? No co Ty? Przecież to przyciąga dziewczyny jak facet ma jakieś dziwne zainteresowania.

Offline Itachi

Odp: Popularność komiksów w twoim otoczeniu
« Odpowiedź #65 dnia: Kwiecień 17, 2014, 08:36:29 pm »
Ja bym komiksów do dziwnych zainteresowań nie zaliczał. Uwierz mi są gorsze... :lol:

Offline adro

Odp: Popularność komiksów w twoim otoczeniu
« Odpowiedź #66 dnia: Kwiecień 17, 2014, 08:37:01 pm »
ode mnie prawie wszystkie uciekaly :lol: . Moze myslaly, ze zloze je w ofierze czy jak  :biggrin:
U mnie bylo takie rownanie dziwna pasja = dziwny czlowiek  :lol:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline dudi1212

Odp: Popularność komiksów w twoim otoczeniu
« Odpowiedź #67 dnia: Kwiecień 17, 2014, 08:38:08 pm »
Odstraszało? No co Ty? Przecież to przyciąga dziewczyny jak facet ma jakieś dziwne zainteresowania.

Hehe. Może na początku;) Z moją kobietą jestem prawie 7 lat i ostatnio wysłałem ją do Empiku, żeby mi kupiła South Park: Kijek Prawdy. Pukała się po czole jak jej podałem tytuł gry;D Po tylu latach ze mną twierdzi, że mam dość osobliwe zainteresowania.
Zapraszam na nowy blog z newsami:)

http://www.geek-nerd-news.pl/

Offline bosssu

Odp: Popularność komiksów w twoim otoczeniu
« Odpowiedź #68 dnia: Kwiecień 17, 2014, 09:40:12 pm »
Witam. Jestem Zdzisiek i nie piję od 2 miesięcy...Sorry...Pomyliłem portal he he :smile:
Też jestem w wieku komiksiarskim 35. Pasja zaczęła się od Koziołka Matołka to był pierwszy komiks.
Cała moja rodzina od zawsze po kątach i po nocach czytała książki (moja ciotka była bibliotekarką i w pierwszej kolejności nowe tytuły trafiały do mojego domu...he he).
Miałem szczęście żyć w czasach gdy królował po kioskach Świat Młodych- zbierało się numery a z komiksów sklejało książeczki. Na rynku głównie można było znaleźć komiksy KAW-u czyli Wróblewski, Christa, Polch..,pojawiły się pierwsze Thorgale...Powoli zaczynała startować Orbita a w kioskach pojawiał sie Komiks-Fantastyka.W tym czasie zaczytywałem się również w książkach kserowanych sprzedawanych na bazarach- MacLean, Ludlum, Howard. Żeby kupić komiksy nieczęsto sprzedawałem butelki albo złom. Punktem przełomowym był Szninkiel który włącznie z Władcą Pierścieni ukształtował mój gust (stąd moje zamiłowanie do komiksu europejskiego a szerokim łukiem omijam superhero i mangi).
Zbierało się Kajki, Tytusy, Thorgale, Yansy ....były to czasy PRZEDINTERNETOWE!!! i kupa ludzi czytała komiksy- kumple, bracia, znajomi rodzeństwa..w antykwariatach półki uginały się od komiksów i istniał niezwykle dynamiczny rynek wymienny. Komiksy kosztowały grosze, jako dzieciak z podstawówki stać mnie było kupić nowości jak i parę sztuk z drugiej ręki.
Później był przestój ...do czasu allegro
Komiksy po księgarniach stawały się coraz droższe i biedny student wolał zaimprezować niż wydać kasę na komiksy.
Pasja jednak nigdy nie zagasła. Po przeczytaniu paru komiksów w postaci skanów powrócił głód- odgrzebało się starą kolekcję, przeprosiło z zakurzonymi wyświechtanymi komiksami i człowiek ponownie złapał bakcyla.- niestety starzy znajomi już nie mieli ochoty na zabawę z komiksami.
Jest to niestety dość drogie hobby i jak ktoś ma już rodzinę to zawsze dwa razy pomyśli czy wydać 30-100zł na komiks.
Jedni mają np. motory, inni lubią dobrze się ubrać inni godzinami będą się ślinić nad nowym smartfonem a ja tam wolę mieć na półce COŚ do czego zawsze mogę sięgnąć, nasycić wzrok ciekawym obrazkiem  czy przypomnieć sobie ciekawą historię.
Ostatnio nabyłem parę nowych kontaktów (głównie przez fora i sprzedaż internetową) z pasjonatami z mej okolicy i często sobie podrzucamy tytuły warte przeczytania bądź zakupu.
 Zona patrzy na mnie często z politowaniem ale od kiedy "wmusiłem" w nią Szninkiela po oglądnięciu Władcy Pierścieni....po części zaakceptowała moje wydatki na poszerzanie kolekcji
Wielkim minusem dla mnie jest brak w moim mieście możliwości zobaczenia i przejrzenia w szerszym zakresie oferty komiksowej- w Empikach panuje Egmont i to głównie Thorgal, Asteriks i Kajko, bardzo by to pomogło w szerszej promocji tej świetnej formy sztuki.
Komiks jak dla mnie  NAJLEPSZYM MOTYWATOREM do nauki czytania. Dla dziecka ważne są obrazki, a opisy w 99% są wielkimi literami, które dziecko poznaje w pierwszej kolejności.
Marzą mi się komiksy w formie wydawniczej jak dla starszych niedowidzących osób z WIELKIMI LITERAMI. Sam bym parę takich sztuk kupił synowi.
Ufff rozpisałem się.
Pozostaje mi tylko pozdrowić wszystkich fanów komisu!!!!
 

N.N.

  • Gość
Odp: Popularność komiksów w twoim otoczeniu
« Odpowiedź #69 dnia: Kwiecień 17, 2014, 10:29:16 pm »
Witam. Jestem Zdzisiek i nie piję od 2 miesięcy...
To duzy błąd Zdzisiu, duży błąd. Na trzeźwo strasznie trudno się żyje. Zwłaszcza człowiekowi, który pasjonuje się komiksami.


Offline Ty_draniu

Odp: Popularność komiksów w twoim otoczeniu
« Odpowiedź #70 dnia: Kwiecień 17, 2014, 10:41:58 pm »
Akcyzę podnieśli, z czegoś trzeba zrezygnować... Dobrą wiadomością jest to, że ostatnio cukier tanieje.
Ludzie potrzebują wiary w bogów, choćby dlatego, że tak trudno jest wierzyć w ludzi. Bogowie są niezbędni.

Offline Death

Odp: Popularność komiksów w twoim otoczeniu
« Odpowiedź #71 dnia: Kwiecień 17, 2014, 11:05:53 pm »
Tymczasem Asu wrzucił na Facebooka ładny pasek, które pokazuje niepoważnych ludzi z dziwnym hobby i ich kobiety.  :smile:

Offline peta18

Odp: Popularność komiksów w twoim otoczeniu
« Odpowiedź #72 dnia: Kwiecień 18, 2014, 06:19:03 am »
Ja sobie nie przypominam, zeby ktos z mojego otoczenia dziwnie reagowal na fakt, ze czytam komiksy. W czasach przedszkolnych i podstawowce prawie kazdy cos tam czytal - Christa, Baranowski i ogolnie to co bylo dostepne. Po '89 pojawily sie trykoty (wczesniej to tylko tajemnicze wydania po niemiecku czasem ktos przyniosl do klasy) i nawet pozyczalem kolezance z lawki Spider-mana. Ale fakt im blizej konca szkoly podstawowej, tym mniejsze zainteresowanie komiksami wsrod rowiesnikow. W czasach liceum tez nie spotkalem sie z szykanami. I chyba tylko jedna osoba z moich kolegow/znajomych czytala komiksy. Pamietam, ze nawet na plastyke rysowalem kolegom obrazki na zaliczenie w zamian za komiksy :) Na studiach juz wiecej ludzi z mojego roku i nie tylko, czytala komiksy. Wiekszosc sporadycznie, ale dwie osoby w miare regularnie. Od czasow studiow minelo juz ponad 10 lat i teraz tym bardziej wykladam na to czy komus sie podoba czy nie, ze czytam komiksy. Wsrod kolegow to tylko jeden czyta i kupuje regularnie (uzytkownik tego forum), jeden czyta nieregularnie i robi stroje postaci komiksowych i sie za nie przebiera. Inny po piedziesiatce, moj wspolpracownik, tez czyta i w miare regularnie kupuje. Jest jeszcze kolega, ktory red. naczem jest w wydawnictwie komiksowym :) - czyta z obowiazku i pasji. I jak sobie pomysle, to spora liczba roznych zanajomych z mojego miasta, ktora w wiekszym lub mniejszym stopniu komiksem sie interesuje. Nie wspominajac o niektorych uzytkownikach tego forum, ktorych poznalem osobiscie, a ktorzy albo/i rysuja, albo/i wydaja, albo/i naukowo sie zajmuja komiksem.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline adro

Odp: Popularność komiksów w twoim otoczeniu
« Odpowiedź #73 dnia: Kwiecień 18, 2014, 11:18:37 am »
no ja mialem tylko jednego znajomego, ktory siedzial dosc gleboko w temacie komiksow. Jeden kumpel czytal komiksy okazjonalnie, pozyczalem mu cos tam od czasu do czasu. Jesli chodzi o plec piekna to na zywca nie spotkalem ani jednej dziewczyny, ktora siedzialaby w jakikolwiek sposob w temacie. Na forum takich pan bylo troszke. Generalnie komiksami najbardziej interesowal sie moj promotor  :biggrin: :razz:
ten pasek Asu bardzo zyciowy  :razz:
Myslalem, ze Asu zaginal w akcji, ale jednak sie mylilem :biggrin:
pzdr

 
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline kapitan Żbik

Odp: Popularność komiksów w twoim otoczeniu
« Odpowiedź #74 dnia: Kwiecień 23, 2014, 03:19:42 pm »
To prawda, że trudno znaleźć kobiety mocno siedzące w tematyce komiksowej. Oprócz mojej szefowej trafiłem na jedną wielbicielkę japońskiej mangi. Przy okazji LARP-a historycznego zgadaliśmy się tak obojętnie o rysunku. Temat szybko zszedł na komiksy. Tak ostrożnie mnie zapytała, czy czytałem kiedyś mangę. Owszem. Mam kilka ulubionych, choć nie jestem żadnym wielkim maniakiem tych komiksów. I jak zaczęła sypać tytułami, to już wiedziałem z kim mam do czynienia. Całkiem odechciało mi się grać dalej w tym LARP-ie. Przegadaliśmy wtedy pół nocy :biggrin: . Ale to było raz i ze 3 lata temu. Drugi raz już jej nie spotkałem. A szkoda, bo tamtą rozmowę do dziś wspominam.