trawa

Autor Wątek: 30 lat Imperium kontratakuje  (Przeczytany 4411 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Girwan

30 lat Imperium kontratakuje
« dnia: Maj 02, 2010, 09:34:36 pm »
Już niedługo czeka nas 30-lecie premiery Imperium kontratakuje. Jak planujecie to świętować? :)


Z tej okazji GSW na różne sposoby przybliża tę produkcję. Tutaj znajdziecie pierwszą część filmów pokazujących jak kręcono film.


http://www.starwars.gildia.pl/news/2010/05/jak_powstawalo_imperium_kontratakuje




Offline Girwan

Odp: 30 lat Imperium kontratakuje
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 03, 2010, 08:08:55 pm »
No i kolejna porcja filmików o tym jak powstawało Imperium kontratakuje


http://www.starwars.gildia.pl/news/2010/05/jak_powstawalo_imperium_kontratakuje_cz_ii



Offline x-Ray

  • Redaktor GGK
  • Czeladnik
  • *
  • Wiadomości: 247
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • there's only the Dark Side!
Odp: 30 lat Imperium kontratakuje
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 06, 2010, 10:22:13 pm »
Proponuję, aby każdy, kto pamięta w jakich okolicznościach wchodziło Imperium Kontratakuje do polskich kin napisał parę słów o tym wiekopomnym wydarzeniu, a kto z racji wieku nie może pamiętać, niech zapyta rodziców/znajomych itp. czy pamiętają premierę tego filmu. Ja osobiście pamiętać nie mogę, ale z opowieści rodziców wiem, że czekali w kolejkach (jak zawsze wtedy) po bilety i wychodzili z wypiekami na twarzy, bo było to coś niesamowitego. Nikt w tych czasach nie spodziewał się takich efektów specjalnych i rozmachu... :)

     

Offline Niuniek

Odp: 30 lat Imperium kontratakuje
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 07, 2010, 06:05:39 am »
Ja nie mam prawa tego pamiętać.
Ale przynajmniej z okazji tego wydarzenia, w TVP leci cała saga. We wtorki o 20.25 na jedynce zdaje mi się. To jest duży plus tych rocznic. Można obejrzeć GW w telewizji. (niby lektor, ale to aż tak bardzo nie przeszkadza.  :wink:

Offline Girwan

Odp: 30 lat Imperium kontratakuje
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 07, 2010, 06:52:53 am »
Ja w sumie też niewiele pamiętam, no może prócz tego, że każdy biegał z kijem zamiast miecza świetlnego :)



Offline Manowar

Odp: 30 lat Imperium kontratakuje
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 12, 2010, 04:29:57 am »
Nareszcie jakiś normalny temat bo już dostawałem czkawki od tych nowoepidzkich nud i w sumie traciłem nadzieję, że pojawi się jeszcze wątek o Starej Trylogii. W czasie pojawienia się na ekranach "New Hope" nie potrafiłem jeszcze czytać, a w "Empire Strikes Back" nie pamiętam ;) Jedno wiem na pewno, przed ukazaniem się tego filmu w kinach w tv pojawiały się zapowiedzi. Co prawda nie były to reklamy, bo wówczas ich nawet nie było, tak, tak kiedyś telewizja polska nie posiadała tych przyjemności jakimi są reklamy, które powodują zatracenie wątku filmu. Ale do rzeczy. Gdy ogłoszono, że w Hameryce puszczono do kin "Lucasa" dzieło (prawdę znamy czyje to było dzieło) i pokazano fragmenty bitwy na Hoth to lekko mówiąc szczęka mi opadła. Nie mogłem uwierzyć, że coś tak wspaniałego wkrótce pojawi się na srebrnym ekranie. Ślinka mocniej ciekła niż na widok schylającej się blondynki w mini. Co tu dużo mówić najlepszy epizod Star Wars, co prawda do dzisiaj jestem pod wrażeniem efektów specjalnych. Niesamowite, że Trylogia pod względem technicznym jest również nieprzemijającym ponadczasowym dziełem. Powracając do polskiej premiery. Film jak zwykle zrobił wrażenie na dzieciaku i trzeba było się przesiąść z new hopowego X-winga na snowspeeder i dalej latać po korytarzach roznosząc Imperium. Co prawda człowiek głupi był za  młodu, dlatego wybaczcie to zainteresowanie Rebelią. To się już więcej nie powtórzyło i jestem wierny tej słusznej i dobrej, nie wiadomo dlaczego nazwanej, Ciemnej Strony Mocy. Po filmie mój brat nawet rysował komiksy kontynuujące sagę (chłopak już kiedyś miał talent do wymyślania bo obecnie pisze książki), z tego co pamiętam polecieli do jakiegoś podwodnego świata. "Imperium Kontratakuje" było mocnym uderzeniem bijącym "Nową Nadzieję", nie wspominając inne filmy. Co prawda w tamtym okresie przygodówki Indiana Jones i "Powrót do przyszłości" miały swoją chwałę, ale w trochę innej dziedzinie i nie można odebrać im wielkości. Hymn imperialny, pojawienie się hologramu Emperora, AT-eki, asteroidy, kermit, Boba Fett i inne gady stworzyły niepowtarzalny klimat i legendę.
 

Offline Hollow

Odp: 30 lat Imperium kontratakuje
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 12, 2010, 10:03:10 am »
Ja niestety urodziłem się kilka lat za późno aby zdążyć na premierę "Imperium Kontratakuje", ale za to jak byłem w podstawówce wybrałem się ze znajomymi na edycję specjalną Gwiezdnych Wojen. "Nowa nadzieja" była śwetna, ale to właśnie Imperium Kontratakue ścieła nas z nóg. Nie tyko pod względem fabuły (słynne wyzwanie Vadera powaliło nas wszystkich).  A po ostatniej scenie mieliśmy tylko jedną myśl: "Co? Już koniec? A gdzie Happy end?". Główny bohater pokonany i bez łapy, inny zamrożony, a rebelia znowu ucieka mimo wielkiego zwycięstwa z poprzedniej części.

Offline Girwan

Odp: 30 lat Imperium kontratakuje
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 12, 2010, 10:18:19 am »
Ja pamiętam zwiastuny filmu puszczane w TVP. Dreszczyk i pytanie: Kiedy to w końcu będzie w moim kinie :)



Offline Niuniek

Odp: 30 lat Imperium kontratakuje
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 17, 2010, 06:11:07 am »
W ramach tej rocznicy już wczoraj namówiłem dziewczynę i obejrzeliśmy Imperium Kontratakuje. Byłem bardzo pozytywnie zdziwiony, że jej się spodobało. Yoda stał się jej ulubieńcem.  :biggrin:

Teraz nie może się doczekać aż obejrzymy Powrót Jedi.  :wink:

Offline Hollow

Odp: 30 lat Imperium kontratakuje
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 17, 2010, 09:41:01 am »
Gratuluje takiej dziewczyny. Ja ze swoją musiałem oglądać Zmierzch :( .

A ja czekam aż Imperium Kontratakuje pojawi się w telewizji za kilka tygodni.

Offline Girwan

Odp: 30 lat Imperium kontratakuje
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 17, 2010, 03:20:00 pm »
Gratuluje takiej dziewczyny. Ja ze swoją musiałem oglądać Zmierzch :( .

A ja czekam aż Imperium Kontratakuje pojawi się w telewizji za kilka tygodni.

No moja obejrzała pierwszą część i potem tez siadła przed TV jak była druga część : ) Na razie się ejj podoba :)



Offline Niuniek

Odp: 30 lat Imperium kontratakuje
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 30, 2010, 02:05:45 pm »
Nie wiem jak Wy, ale ja czuję się oszukany. Jestem jeszcze w stanie zrozumieć, że GW mogły zostać przełożone na kolejny tydzień z powodu jakiejś eurowizji (choć jak dla mnie to lipny powód)

Ale teraz gdy zerknąłem na program, to we wtorek będzie leciał E.T. Jak dla mnie to coś nie teges. Jak już zaczęli GW, to mogliby skończyć od razu i mieć z głowy, a nie odwalają coś takiego...  :doubt:

Offline Hollow

Odp: 30 lat Imperium kontratakuje
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 30, 2010, 02:20:36 pm »
Zgadzam się. Kogo obchodzi jakaś brązowa podróba Yody! Oddawać Gwiezdne wojny!

 

anything