Autor Wątek: Veronique  (Przeczytany 16796 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pszren

Veronique
« dnia: Maj 02, 2010, 03:05:43 pm »
zauważyłem, że Otusiunio dał link do pierwszego odcinka naszej serii o tytule Veronique (jest też koncept, żeby tytuł zmienić na Vena, bo to komiks o natchnieniu).
 
http://otusiunio.blogspot.com/2010/04/veronique-pszotu-wakcji-kontinue.html
 
co sądzicie o takim projekcie? który tytuł lepszy - opinie mile widziane. czy byście czytali takie prace? czy w formie elektronicznej prezentować, czy wydać album składający się np. z serii kilkustronnicowych epizodów? są już szkice do czterech odcinków, np. jeden dzieje się w quasidyktatorskim imperium. rozmawiałem parę lat temu z Jaszczem o tym pomyśle, ale tylko tak wstępnie, w każdym razie już od dawna chodziło mi coś takiego po głowie.
 
legenda mówi, że aby zdobyć sławę, trzeba się przespać z główną bohaterką naszego komiksu. to jedyna droga, chociaż rozwiązania w szczegółach mogą się różnić.
« Ostatnia zmiana: Maj 19, 2010, 08:12:53 am wysłana przez pszren »

godai

  • Gość
Odp: jak zdobyć sławę
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 02, 2010, 03:11:20 pm »
Jak zdobyć sławę? Zapytaj Gracjana Roztockiego ;)

Offline graves

Odp: jak zdobyć sławę
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 02, 2010, 05:47:33 pm »
Jak zdobyć sławę? Zapytaj Gracjana Roztockiego ;)
Czyli wystarczy nie mieć zahamowań, głosu i śpiewać powiedzmy o kupie?
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline pszren

Odp: jak zdobyć sławę
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 02, 2010, 06:04:21 pm »
no właśnie. w szorciaku dwaj malarze mamy właśnie zderzenie opcji godai'ego - czyli schlebiania publiczności i zaciekawiania tym co płytkie, z opcją drugą, czyli autentyzmem artysty.
 
nie śmiem narzucać Wam interpretacji tego komiksu czy wskazywać naistotniejszych momentów (link podany, mam nadzieję że ktoś przeczytał), ale zauważcie, że jest tam pewne niedopowiedzenie, przynajmniej mam nadzieję. czyli nie wiadomo, który z malarzy przespał się z Venus czy też Verą. jak myślicie, czy sława to "głos", czy "zrozumienie u słuchaczy"?
 
dzięki za wypowiedzi! please kontynuujmy dyskusję, wszystko na luzie oczywiście i na poziomie!

Offline badday

Odp: jak zdobyć sławę
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 02, 2010, 07:09:08 pm »
Czyli wystarczy nie mieć zahamowań, głosu i śpiewać powiedzmy o kupie?
Nie ma tak lekko, trzeba jeszcze przez cały rok (w tym w zimie!) chodzić w jego firmowych krótkich galotkach.

Offline pszren

Odp: jak zdobyć sławę
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 02, 2010, 08:57:39 pm »
spoko. tylko że - moim zdaniem - nie doceniacie tu roli seksu. galotki to wszystko zakłamanie, chodzi o rzeczy ukryte głębiej. tak właśnie jest w komiksie Veronique (chyba już ta nazwa pozostanie, Otusiunio poszedł ze sprawami tak super szybko, że zanim przemyślałem tytuł, to komiks był już narysowany), realia historyczne, dziedzina sztuki, talent jednostek - to wszystko rzeczy drugorzędne wobec kwestii, czy dany artysta przespał się, czy nie, z tytułową bohaterką. od tego zależy jego sława. co nie zmienia faktu, że nadal nie wiadomo, czym ta sława jest, i czy chodzi właśnie o uznanie wśród współczesnej publiczności, czy o zauważalne wpłynięcie na bieg dziejów sztuki.
 
czyli mamy do czynienia z komiksem o sztuce, o artystach, ale i o znaczeniu tego wszystkiego, co robimy tutaj. jeśli odczytać seks jako przenośnię, to właśnie "oddanie się" sztuce, czy też "posuwanie" sztuki będą tym, o co komiksiarze powinni walczyć, żeby dotrzeć do głębi tej dziedziny.

Offline pszren

Odp: jak zdobyć sławę
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 09, 2010, 12:36:59 pm »
wersja papierowa Dwóch malarzy była prezentowana na LeSzKu. czyli osiem stron A4, w formie albumiku (bez okładki, tylko żeby zaprezentować szorciaka). podałem też trochę informacji o planach dotyczących kontynuacji serii.

Offline otusiunio

Odp: jak zdobyć sławę
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 17, 2010, 09:02:00 pm »
PIOTR(fan komiksów-Wejherowo) napisał do mnie:)
:idea: ( Np.Wasz komiks Veronique - rysunkowo już   bardzo dobrze wypadł:). A tak na marginesie, fajnie byłoby gdybyście coś   jeszcze zrobili w stylu Veronique no i wydali to na papierze ( chyba   trochę staroświecki jestem i wolę drukowane -  kserowane komiksy od    elektronicznych, chociaż i takie czytam;), chętnie to kupię..." :shock:

dzięki, czuje się pozytywnie doro-botywowany:)
« Ostatnia zmiana: Maj 17, 2010, 09:53:16 pm wysłana przez otusiunio »

Offline otusiunio

Odp: jak zdobyć sławę
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 17, 2010, 09:12:45 pm »
Zapraszam - drugi rozdział "VERONIQUE-  parcie na sławę"  :roll:
p.t. DEMOKRATUS
czyli nachtnienie w systemie control odgórnym.


« Ostatnia zmiana: Maj 17, 2010, 09:54:52 pm wysłana przez otusiunio »

Offline pszren

Odp: Veronique
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 19, 2010, 08:17:50 am »
oficjalnie z Otusiuniem ustaliliśmy imię bohaterki serii komiksów - czyli tak jak było pierwotnie, Veronique. zmieniłem nawet nazwę wątku, fajnie jakby kolejne scenary i rysunki powstawały, i żeby kiedyś może ukazał się cały taki albumik!
 
mimo, iż główna postać pojawiająca się w poszczególnych odcinkach jest czasem w różnym wieku, czasem w zupełnie różnym otoczeniu - to jest jednak ta sama postać! taka forma reinkarnacji komiksowej, zresztą to nic nowego, po prostu bohaterka mająca moc dawania sławy ma różne przygody :)

Offline otusiunio

Odp: Veronique
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 19, 2010, 04:15:34 pm »
Mam wrażenie że z Tą sławą to sprawa  skomplikowana jest a nawet czasem śmiertelnie niebezpieczna, jak alpihimalaizm: wyraził się Kurtyka, że jest formą sztuki i Messner też TE TUZY GÓROŁAZÓW.
 

Offline pszren

Odp: Veronique
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 20, 2010, 09:57:52 am »
co prawda to takie głośne myślenie (jakbym miał konkretny scenar, to na priva prześlę), ale z tymi grotołazami to jest taka piękna himalaistka, o której chętnie bym coś napisał. czyli bym ją jeśli można wcielił w rolę Veronique.

http://www.kingabaranowska.com/expeditions/expeditions_all.html

Offline otusiunio

Odp: Veronique
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 20, 2010, 10:48:55 am »
w tej zabanaszej  zdaje się bez ograniczeń, tematyba że technitalentne, chodziochę po górach wyniższych, dosporo  czytałemo, bymumiał zadrążyć  telimat- podawaj o Pszrenie

taPani dajePoNosie:)

mniam smaczne litery:)
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2010, 06:58:40 pm wysłana przez otusiunio »

Offline otusiunio

Odp: Veronique
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 23, 2010, 07:35:38 am »
Prawdopodobny cykl szortów o Veronique jest prezentowany na blogu OTUSIUNIA o czym donoszę zapraszając we wgląd:)

VERONIQUE-DWAJ MALARZE  - klasyczna przypowiastka o arty-wyborach z czasów avangardy

DEMOKRATUS - verocoś ood górnym sterowaniu, zachaczka o socja-realisma
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 06, 2010, 10:54:58 pm wysłana przez otusiunio »

Offline pszren

Odp: Veronique
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 06, 2010, 07:46:27 pm »
przepraszam że się ośmielam, ale mam pytanie: czy jeśli ukazałby się albumik z czterema historyjkami z serii Veronique, to ktoś z Was by to kupił?
 
planujemy przez allegro (chyba że by ktoś kupił hurtem i na festiwalu dystrybuował).
 
32 strony, czarno-biały, ksero. pewnie około jesieni.
 
to oczywiście taki sondaż, bez zobowiązań :).