Autor Wątek: Najlepsze książki.  (Przeczytany 44671 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kapitan Żbik

Odp: Najlepsze książki.
« Odpowiedź #60 dnia: Maj 13, 2014, 03:37:12 pm »
Dla mnie najlepszych książek jest spora lista. Wśród nich: trylogia IMPERATOR Igguldena, tetralogia DZIECI GRAALA Berlinga.

Offline janina1916

Odp: Najlepsze książki.
« Odpowiedź #61 dnia: Lipiec 24, 2014, 03:47:36 pm »
Puzo nie jest zły, ale moim absolutnym numerem jeden jest i będzie Steinbeck. Tortilla flat, na wschód od edenu czy grona gniewu to książki które będę polecała każdemu, zawsze.
:)

Offline rayman11

Odp: Najlepsze książki.
« Odpowiedź #62 dnia: Lipiec 28, 2014, 02:13:59 pm »
Mi ostatnimi czasy przypadł do gustu Mendoza - klimat taki trochę jak u Zafona, ciekawa akcja i bohaterowie. Szczególnie dobre na lato.

Offline sorcerer

Odp: Najlepsze książki.
« Odpowiedź #63 dnia: Sierpień 02, 2014, 03:07:05 pm »
A ja bardzo lubię książki Jo Nesbo. Do tej pory najbardziej podobały mi się "Karaluchy" i "Trzeci klucz". Poza tym uwielbiam książki Kinga. Największe wrażenie zrobił na mnie "Cmętarz zwieżąt" i "Pod kopułą". A jeśli ktoś lubi fantastykę to polecam gorąco serię "Kroniki Imaginarium Geographica" Jamesa Owena

Offline cathy

Odp: Najlepsze książki.
« Odpowiedź #64 dnia: Listopad 02, 2014, 06:17:56 pm »
Mam masę ulubionych książek... Szczególnie polecam: Ojca Chrzestnego" Puzo, "Trędowatą" Mniszkówny, "Samotność w sieci" Wiśniewskiego, czy "Gnój" Kuczoka.

Offline Trisz

  • Terminator
  • **
  • Wiadomości: 158
  • Total likes: 0
  • zmuszani do przekraczania własnych granic...
Odp: Najlepsze książki.
« Odpowiedź #65 dnia: Listopad 21, 2014, 01:01:17 pm »
Ciekawa rzecz teraz mi wpadła w ręce: biografia Ireny Gelbaum napisana przez Remigiusz Grzelę. Co w niej jest intrygującego? sama bohaterka, która była łączniczką Żydowskiej Organizacji Bojowej w czasie Powstania Warszawskiego. Jednak zapragnęla stać sie kims innym. Zmieniła rok urodzenia, narodowość, poglądy, a nawet głos. Stała się Ireną Waniewicz, a potem jeszcze włoską poetką Ireną Conti di Mauro.
Każdy jest nadzwyczajny.

Offline aneczka

Odp: Najlepsze książki.
« Odpowiedź #66 dnia: Listopad 21, 2014, 02:47:39 pm »
Ciekawa rzecz teraz mi wpadła w ręce: biografia Ireny Gelbaum napisana przez Remigiusz Grzelę. Co w niej jest intrygującego? sama bohaterka, która była łączniczką Żydowskiej Organizacji Bojowej w czasie Powstania Warszawskiego. Jednak zapragnęla stać sie kims innym. Zmieniła rok urodzenia, narodowość, poglądy, a nawet głos. Stała się Ireną Waniewicz, a potem jeszcze włoską poetką Ireną Conti di Mauro.


chyba coś o niej słyszałam przy okazji otwarcie Mauzeum Żydów Polskich. nie przepadam za biografiami, ale Grzelę lubię. Napiszesz coś więcej o książce?

Offline awoo

Odp: Najlepsze książki.
« Odpowiedź #67 dnia: Grudzień 01, 2014, 11:15:52 am »
Ostatnio czytałem poradnik http://program-pit.net/co-powinien-zawierac-dobry-program-pit. Jest też wersja na płycie. Każdy powinien choć raz przeczytać :)

Offline Trisz

  • Terminator
  • **
  • Wiadomości: 158
  • Total likes: 0
  • zmuszani do przekraczania własnych granic...
Odp: Najlepsze książki.
« Odpowiedź #68 dnia: Grudzień 04, 2014, 02:44:54 pm »

chyba coś o niej słyszałam przy okazji otwarcie Mauzeum Żydów Polskich. nie przepadam za biografiami, ale Grzelę lubię. Napiszesz coś więcej o książce?
Od siebie, że dobrze się czyta, fajny język, choć chwialmi autora jakby przeprasza, że ja napisał - sama bohaterka nie chciała ujawniać wielu rzeczy...
Książka czytamy w opisie, o 3 różnych kobietach, które miały wspólne imię (chociaż były jedną), to opowieść o tajemnicy, mistyfikacji, potrzebie kamuflażu, ale przede wszystkim to opowieść o fascynującej kobiecie, która miała odwagę dokonywać bohaterskich czynów ale i która miała odwagę – paradoksalnie – się od tej kobiety odciąć. Mogła zostać bohaterką, jak Edelman, jak Ratajzer. Wybrała inną drogę. Całe życie dokonywała wyborów, które były z racjonalnego punktu widzenia niezrozumiałe i prowadziły do autodestrukcji, do całkowitego unicestwienia prawdy o sobie.
Każdy jest nadzwyczajny.

Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
Odp: Najlepsze książki.
« Odpowiedź #69 dnia: Styczeń 04, 2015, 04:39:07 pm »
Może to nie najwłaściwszy temat na takie sprawy, ale chciałbym podzielić się smutną nowiną, że opuścił nas dziś Edmund Wnuk-Lipiński, autor literatury science-fiction i socjolog, erudyta.
Nie będę zostawiał żadnych pretensjonalnych wirtualnych świeczek. Lepiej będzie jeśli po prostu zachęcę do przeczytania "Apostezjonu", który jest w moim przekonaniu jednym z najlepszych dzieł literatury s-f, jakie czytałem.
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"

Offline aneczka

Odp: Najlepsze książki.
« Odpowiedź #70 dnia: Luty 12, 2015, 03:51:26 pm »
zima się ciągnie niemiłosiernie na dowrze zimno i ciemno, szukam czegoś na zmotywowanie się:) przeczytałam już "Sekret" i poszukuje czegoś podobnego, coś co trochę zmotywuje mnie do działania (jak coś witaminę D już lykam:D). będę wdzięczna za pomoc. :)

Offline Trisz

  • Terminator
  • **
  • Wiadomości: 158
  • Total likes: 0
  • zmuszani do przekraczania własnych granic...
Odp: Najlepsze książki.
« Odpowiedź #71 dnia: Luty 16, 2015, 12:01:30 pm »
zima się ciągnie niemiłosiernie na dowrze zimno i ciemno, szukam czegoś na zmotywowanie się:) przeczytałam już "Sekret" i poszukuje czegoś podobnego, coś co trochę zmotywuje mnie do działania (jak coś witaminę D już lykam:D). będę wdzięczna za pomoc. :smile:
czytam siłę serce - może właśnie czegoś takiego ci trzeba?
Ona zmusza do refleksji czy robisz to, czego chcesz czy przypadkiem nie spełniasz cucych oczekiwań - rodizny, społeczeństwa, bo spelniejąc je zamiast swoich nigdy nie poczujemy się szczęśliwi. Odpowiedź jak się okazuje nie jest łatwa. Jak się tak przekartkuje ksiażkę tak beznamiętnie moze się powierzchownie wydawać, ze pełna jest banałów, ale trzeba się nad każdym cytatem pochylić, czytać, a nie kartkować i jednocześnie chcieć coś dla siebie wyciagnąć, bo zawsze trzeba chcieć coś dostrzec/
Każdy jest nadzwyczajny.

Offline Terefere

Odp: Najlepsze książki.
« Odpowiedź #72 dnia: Luty 25, 2015, 11:05:51 am »
czytam siłę serce - może właśnie czegoś takiego ci trzeba?
Ona zmusza do refleksji czy robisz to, czego chcesz czy przypadkiem nie spełniasz cucych oczekiwań - rodizny, społeczeństwa, bo spelniejąc je zamiast swoich nigdy nie poczujemy się szczęśliwi. Odpowiedź jak się okazuje nie jest łatwa. Jak się tak przekartkuje ksiażkę tak beznamiętnie moze się powierzchownie wydawać, ze pełna jest banałów, ale trzeba się nad każdym cytatem pochylić, czytać, a nie kartkować i jednocześnie chcieć coś dla siebie wyciagnąć, bo zawsze trzeba chcieć coś dostrzec/

Bardzo odbiegnę od tematu wątku, ale poczułam jakbym czytała właśnie o sobie… Ja zawsze żyłam tak by zadowolić innych, a nie samą siebie. Tak aby to rodzice byli zadowoleni, żeby każda moja decyzja najbardziej im odpowiadała. Bo to bezpiecznie, bo to rozsądne. A gdzieś głęboko czułam, że mnie to nie satysfakcjonuje, daje tylko spokój emocjonalny, bo nie muszę zmagać się z odmiennym zdaniem rodziny. A czasami chciałam zaryzykować, stanąć na krawędzi i poczuć, że robię coś co mnie uszczęśliwi.
 Może to książka bardziej dla mnie? :P

Offline aneczka

Odp: Najlepsze książki.
« Odpowiedź #73 dnia: Luty 25, 2015, 02:51:11 pm »
Bardzo odbiegnę od tematu wątku, ale poczułam jakbym czytała właśnie o sobie… Ja zawsze żyłam tak by zadowolić innych, a nie samą siebie. Tak aby to rodzice byli zadowoleni, żeby każda moja decyzja najbardziej im odpowiadała. Bo to bezpiecznie, bo to rozsądne. A gdzieś głęboko czułam, że mnie to nie satysfakcjonuje, daje tylko spokój emocjonalny, bo nie muszę zmagać się z odmiennym zdaniem rodziny. A czasami chciałam zaryzykować, stanąć na krawędzi i poczuć, że robię coś co mnie uszczęśliwi.
 Może to książka bardziej dla mnie? :P


chyba jest:) ja już mam "siłę serca" i to naprawdę fajna motywacyjna lektura, taka dodająca skrzydeł:) podzielona na kategorie, także czyta się lekko, przyjemnie... to coś naprawdę uskrzydaljącego:)

Offline Trisz

  • Terminator
  • **
  • Wiadomości: 158
  • Total likes: 0
  • zmuszani do przekraczania własnych granic...
Odp: Najlepsze książki.
« Odpowiedź #74 dnia: Marzec 11, 2015, 01:39:04 pm »

chyba jest:) ja już mam "siłę serca" i to naprawdę fajna motywacyjna lektura, taka dodająca skrzydeł:) podzielona na kategorie, także czyta się lekko, przyjemnie... to coś naprawdę uskrzydaljącego:)
No właśnie, jakby tak naprawdę kierowac się sercdem we wszystkim i nauczyć się wdzieczności i miłości bezwarunkowej nie potrzebowalibyśmy już wiecej uskrzydaljąch mysli, ksiażek, filmów, bo byłby to nasz naturlany stan ducha. Samo przeczytanie książki nam tego nie gwaratnuje, ale jest cenna pomocą, wskazówką.
Każdy jest nadzwyczajny.

 

anything