Autor Wątek: Conan  (Przeczytany 288634 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bluebeery

Odp: Conan
« Odpowiedź #795 dnia: Październik 10, 2018, 04:55:35 pm »
Mam pytanie do prenumeratorów. Czy dostaliście już paczkę z 20 i 21 tomem Conana? Ja ok. miesiąca temu  złożyłem prenumeratę w Hachette i zastanawiam się ile się czeka na paczkę po ukazaniu się  tomów w normalnej dystrybucji.

Offline Leszek33

Odp: Conan
« Odpowiedź #796 dnia: Październik 10, 2018, 05:17:59 pm »
zastanawiam się ile się czeka na paczkę po ukazaniu się  tomów w normalnej dystrybucji.
Do mnie zwykle docierają wkrótce po pojawieniu się kolejnego numeru, więc  kiedy w kioskach będzie numer 22 to zacznę zaglądać do skrzynki oczekując awizo z 20 i 21. Jeśli nie pojawią się do, powiedzmy, 22 października to zacznę się lekko niecierpliwić.Prenumeruję od pierwszego numeru, ale nie wiem czy ma to jakiś związek z cyklem wysyłania.


Offline Sybirak

Odp: Conan
« Odpowiedź #797 dnia: Październik 10, 2018, 05:54:28 pm »
rozstrzał  jest duży.Prenumeruję od pierwszej części,a mimo to niedawno dostałem 18,19,gdzie niektórzy dostali już 20,21.Sugeruję cierpliwość albo kontakt z obsługą.

Offline Jaxx

Odp: Conan
« Odpowiedź #798 dnia: Październik 10, 2018, 07:32:49 pm »
Do mnie zwykle docierają wkrótce po pojawieniu się kolejnego numeru, więc  kiedy w kioskach będzie numer 22 to zacznę zaglądać do skrzynki oczekując awizo z 20 i 21. Jeśli nie pojawią się do, powiedzmy, 22 października to zacznę się lekko niecierpliwić.Prenumeruję od pierwszego numeru, ale nie wiem czy ma to jakiś związek z cyklem wysyłania.
U mnie też tak jest, a prenumeruję od początku, WKKM, SBM i Conana. W 95% przypadków paczki przychodzą w tygodniu ukazania się kolejnego numeru, jak pisze Leszek. Więc można to przyjąć jako regułę.



Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Conan
« Odpowiedź #799 dnia: Październik 15, 2018, 02:27:55 pm »
Zaczalem odrabiac w koncu kolekcje Conana i jestem na 4 tomie. Dlaczego adaptacja Godziny Smoka vel Zdobywcy jest zamieszczona od mniej wiecej srodka? Co sie stalo z pierwsza polowka?

Offline LucasCorso

Odp: Conan
« Odpowiedź #800 dnia: Październik 15, 2018, 02:55:27 pm »
Początek szedł na kolorowo w Giant-Size Conan #1-4

Jak tytuł anulowali (podobnie jak wszystkie dżajant sajzy) to dokończyli w SSoC.

Tak że niestety macie tylko końcówkę... I przed sobą jeszcze co najmniej jedną podobną sytuację...
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Conan
« Odpowiedź #801 dnia: Październik 15, 2018, 03:04:40 pm »
Podziekowac. O w morde czegos takiego sie nie spodziewalem. Szczescie ze zdobywca to moj ulubiony utwor o erze hyboryjskiej, takze znam go na pamiec. Ale ktos to nie zna oryginalu to wiele traci. Sytuacja nader idiotyczna z pewnoscia byly jakies sposoby aby to rozwiazac jakos sensownie.

Offline Gazza

Odp: Conan
« Odpowiedź #802 dnia: Październik 18, 2018, 07:42:27 am »
@Lucas - jesteś ekspertem - czy w SSoC "szły" też historie w kolorach? Mam wrażenie graniczące z pewnością, że niektóre opowieści w kolekcji to czarno-białe przedruki kolorowych wydań. W najnowszym 22 tomie bodaj 2 pierwsze takie sprawiają wrażenie. Wcześniej też takie się zdarzały...

Dla malkontentów wieszczących "cięcia" w kolejnych tomach - w 22 jest, oprócz oryginalnych okładek (pojawił się zapis, że od tego tomu z uwagi na jakość materiałów źródłowych - część przedruków okładek będzie samą tylko grafiką, bez napisów tytułowych etc) jest galeria całostronicowych grafik różnych artystów  i bio Erniego Chana, a i tom jest całkiem grubaśny jak na 3 opowiadania. :smile:

Najlepsza kolekcja ze wszystkich!!! :biggrin:

Offline LucasCorso

Odp: Conan
« Odpowiedź #803 dnia: Październik 18, 2018, 08:40:05 am »
Nie pamietam ani jednej histori w kolorze. To magazyn nastawiony na czerń i biel.

Nie pamietam też zbyt wielu przedruków z koloru (podaj przykład, OK podałeś przykład, sprawdzę na okienku)


{w sumie to sprawdź też na tej liście: jak jakaś historia na niej jest, to nie jest przedrukiem, bo byśmy jej nie dodawali do listy
https://cmro.travis-starnes.com/hyborian_title_detail.php?search_title=The%20Savage%20Sword%20of%20Conan&search_volume= }

Ale możliwe np jest że przygotowywali autorzy komiks w kolorze, który postanowiono wydać jednak w SSOC i dlatego go "zczarnobielono"
Na temat takich praktyk nie mam jednak informacji...
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2018, 08:48:39 am wysłana przez LucasCorso »
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline Gazza

Odp: Conan
« Odpowiedź #804 dnia: Październik 18, 2018, 09:33:13 am »
Nie podam w tym momencie konkretnych tytułów bo nie znam ich na pamięć, a siedzę w pracy ale widać względem "klasycznie" czarno-białych rysunków, że oprócz tuszowanego szkicu są cieniowane różnym nasyceniem szarości. Efekt taki powstaje przy zamianie kolorów na czerń i biel.
Oczywiście nie jest to problem przez który nie mogę spać po nocach ale zastanawiałem się czy część z nich nie powstawała w kolorach (może z myślą o CtB), a ostatecznie trafiły do czarno-białego SSoC.Tak czy inaczej cieszy mnie, że to niekolorowy Conan - tamte kolory były delikatnie pisząc kiczowate. Ba, nawet nowe przygody w kolorze (z Dark Horse) mniej mi podchodzą estetycznie.  :biggrin: 

Offline LucasCorso

Odp: Conan
« Odpowiedź #805 dnia: Październik 18, 2018, 09:38:00 am »
Sprawdziłem tom 22 o którym wspomniałeś. A właściwie pierwszą historię, z SSoC 71, i zdecydowanie jest to matyeriał oryginalny, a nie przedruk.

Natomiast aż tak głęboko nie wszedłem w temat, więc nie pomogę wyjasnić czy to było przygotowywane przez autorów pod kolor a potem zmieniane, czy od razu tak szło.
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline Nawimar

Odp: Conan
« Odpowiedź #806 dnia: Październik 18, 2018, 10:30:13 am »
To tak tylko dodam, że poczucie iż część publikowanych w "The Savage..." opowieści szykowana była pierwotnie do edycji kolorowej zapewne wynikła z zastosowana tzw. lawowania. Będzie to szczególnie widoczne przy okazji adaptacji powieści "Conan i bóg-pająk" oraz kontynuacji "Czerwonych ćwieków" czyli "Conan i bogowie gór". Ale to na dość późnym etapie prezentacji kolekcji. (po numerze 200). Swoją drogą jak dla mnie technika bardzo dla oka miła.

Offline tomb

Odp: Conan
« Odpowiedź #807 dnia: Październik 18, 2018, 11:16:33 am »
A ja mam pytanie o jakość materiałów. Wydaje mi się, że niektóre opowieści mają gorszą ostrość np. "Świątynia Tygrysa" z 19. tomu kolekcji (SSoC 62) albo "Czarny lotos, żółta śmierć" z tomu 17. Z czego wynika to rozmycie?

Offline sum41

Odp: Conan
« Odpowiedź #808 dnia: Październik 18, 2018, 07:43:18 pm »
Byc moze to ta technika cieniowania akwarela.
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline NuoLab

Odp: Conan
« Odpowiedź #809 dnia: Październik 18, 2018, 08:56:03 pm »
Na kiosk.ruch.com.pl pojawił się tom 22. Pewnie zaraz zniknie jak 20 i 21 więc jeżeli komuś pasuje dostawa paczką w ruchu za złotówkę to niech się pospieszy.