Autor Wątek: Conan  (Przeczytany 288562 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: Conan
« Odpowiedź #645 dnia: Lipiec 12, 2018, 02:00:26 pm »
Będzie na pewno powtórka jednej historii opartej na opowiadaniu Howard, dokładnie chodzi o Frost Giant's Daughter, która jest zawarta w pierwszym tomie kolekcji, ale napisana i narysowana przez innych twórców.

Offline Gazza

Odp: Conan
« Odpowiedź #646 dnia: Lipiec 12, 2018, 05:42:22 pm »
To ta kolekcja nie jest z Conanem?
Jest, ale jak słusznie nie raz to wypominano - wałkujemy tu głównie „techniczne” aspekty (nakład, prenumeratę, błędy, niuanse tłumaczenia, etc), a nie meritum tematu....

Dołączam się do pytania, zbierając kolekcję warto zakupić Conana od Egmontu? Będą powtórzenia czy jest to coś innego?
Moim zdaniem warto. To znacznie późniejszy komiksowy Conan z Dark Horse. Jego próbkę wydał swego czasu Egmont, ale teraz wraca (mam nadzieję) kompletny w „omnibusach”. No i jest w kolorze... 😜

Offline parsom

Odp: Conan
« Odpowiedź #647 dnia: Lipiec 12, 2018, 06:05:44 pm »
Ale jaki jest? Jak z Dark Horse to już coś, ale będzie lepsza jazda czy nie?
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

mkolek81

  • Gość
Odp: Conan
« Odpowiedź #648 dnia: Lipiec 12, 2018, 07:01:58 pm »
Ale jaki jest? Jak z Dark Horse to już coś, ale będzie lepsza jazda czy nie?
Inna. Conan ten który będzie wydany przez Egmont w odróżnieniu od Kolekcji, będzie w kolorze (co zostało wspomniane), będzie napisany bardziej współcześnie (bez wszechwiedzącego narratora, czyli tak jak w kolekcji), historię będą rozpisane na kilka zeszytów (nawet wspomniana przez mnie Frost Giant's Daughter będzie wyglądała jako część dłuższej historii). Czy będzie to lepsza seria? Niektórzy powiedzą pewnie, że tak, inni, że nie. Na pewno będzie od strony technicznej inna niż w kolekcji, pod względem fabularnym, nadal będzie to historia o przygodach Conana Barbarzyńcy.

Offline perek82

Odp: Conan
« Odpowiedź #649 dnia: Lipiec 12, 2018, 07:06:16 pm »
Pytanie od kogoś kto nigdy nie czytał żadnego Conana. Czy to co Egmont będzie wydawać to są historie dla młodszych czytelników czy trochę starszych czy może całkiem dla dorosłych?
Mandroid - 4/5
Mroczni sędziowie - 3/5
Nowy Jork: Życie w wielkim mieście - 4/5
Kajtek i Koko w kosmosie - 3,5/5
Bug - 3,5/5

Offline parsom

Odp: Conan
« Odpowiedź #650 dnia: Lipiec 12, 2018, 07:12:22 pm »
Bez narratora - to konkretna informacja.
Czy to co Egmont będzie wydawać to są historie dla młodszych czytelników czy trochę starszych czy może całkiem dla dorosłych?
Mam podobne - czy będzie ostrzej lub mroczniej niż w kolekcji?
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

mkolek81

  • Gość
Odp: Conan
« Odpowiedź #651 dnia: Lipiec 12, 2018, 07:13:42 pm »
Dla trochę starszych, jest krew, jest nieraz brutalnie i jest trochę nagiego ciała nieraz, ale nie za dużo. Na pewno nie dla dzieci. Powiedziałbym że ostrzej przez to że jest kolor.
Bez narratora - to konkretna informacja.
Będzie się pojawiał, ale nie w takiej ilości jak w kolekcji. Więcej będzie przedstawiane obrazem i dialogami niż samym jego gadaniem do każdego kadru.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2018, 07:23:35 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline perek82

Odp: Conan
« Odpowiedź #652 dnia: Lipiec 12, 2018, 07:37:04 pm »
A ktoś może jeszcze wie, dlaczego ten planowany Conan jest tak pocięty? wg opisu:
Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach serii [/size]Conan[/color][/size] #0–15, #23, #32, #45–46 wydawnictwa Dark Horse Comics.[/color]
Mandroid - 4/5
Mroczni sędziowie - 3/5
Nowy Jork: Życie w wielkim mieście - 4/5
Kajtek i Koko w kosmosie - 3,5/5
Bug - 3,5/5

Offline 79ers

Odp: Conan
« Odpowiedź #653 dnia: Lipiec 12, 2018, 07:43:08 pm »
A Miasto złodzei (czyli min.brakujące w vol.1 zeszyty) nie są w vol.2 ?
Zeszyty #(8/15/23/32/45/46) to historia Born on the Battlefield stąd taka pozorna wybiorczość w składzie pierwszego omnibusa

Offline perek82

Odp: Conan
« Odpowiedź #654 dnia: Lipiec 12, 2018, 07:45:38 pm »
podziękował. Przed chwilą zaintrygował mnie ten Conan i nie prześledziłem dokładnie wątku. My bad
Mandroid - 4/5
Mroczni sędziowie - 3/5
Nowy Jork: Życie w wielkim mieście - 4/5
Kajtek i Koko w kosmosie - 3,5/5
Bug - 3,5/5

Offline sum41

Odp: Conan
« Odpowiedź #655 dnia: Lipiec 12, 2018, 09:42:49 pm »
Niema inkera tylko kolory odrazu na olowek lipa  :doubt:
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

mkolek81

  • Gość
Odp: Conan
« Odpowiedź #656 dnia: Lipiec 13, 2018, 06:18:01 am »
Niema inkera tylko kolory odrazu na olowek lipa  :doubt:
Czy aby na pewno?

A co do narratora, to ja uwielbiam go w tych klasycznych historiach od Marvela. Tak jak nie trawie takiej narracji w komiksach z lat 60-70, tak w Conanie sprawdza się bardzo dobrze, być może dlatego, że mi to przypomina książkowego Conana (choć muszę przyznać że Conanów Howard nie czytałem  :oops: ), a tam narracja właśnie taka jest. Rozumiem, że może taki zabieg wiele osób męczyć, ale Roy Thomas wykonała kawał dobrej roboty w tej kwestii.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2018, 08:28:55 am wysłana przez mkolek81 »

Offline sum41

Odp: Conan
« Odpowiedź #657 dnia: Lipiec 13, 2018, 09:20:29 am »
Czy aby na pewno?

A co do narratora, to ja uwielbiam go w tych klasycznych historiach od Marvela. Tak jak nie trawie takiej narracji w komiksach z lat 60-70, tak w Conanie sprawdza się bardzo dobrze, być może dlatego, że mi to przypomina książkowego Conana (choć muszę przyznać że Conanów Howard nie czytałem  :oops: ), a tam narracja właśnie taka jest. Rozumiem, że może taki zabieg wiele osób męczyć, ale Roy Thomas wykonała kawał dobrej roboty w tej kwestii.
Trochę się na tym znam  i w programie graficznym możesz tak ustawić balans kolorów iż wygląda to na tusz a to jedynie ołówek. Kontur postaci są faktycznie ciemniejsze jak by był prawdziwy tusz ale już cała reszta to tylko obrobiony ołówek ;/
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline parsom

Odp: Conan
« Odpowiedź #658 dnia: Lipiec 13, 2018, 09:38:05 am »
A co do narratora, to ja uwielbiam go w tych klasycznych historiach od Marvela. Tak jak nie trawie takiej narracji w komiksach z lat 60-70, tak w Conanie sprawdza się bardzo dobrze, być może dlatego, że mi to przypomina książkowego Conana (choć muszę przyznać że Conanów Howard nie czytałem  :oops: ), a tam narracja właśnie taka jest. Rozumiem, że może taki zabieg wiele osób męczyć, ale Roy Thomas wykonała kawał dobrej roboty w tej kwestii.
Zgodzę się, że w Conanie ma ten narrator swój urok. Ale jednak mam odczucie, że to trochę pójście na łatwiznę.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline Leszek33

Odp: Conan
« Odpowiedź #659 dnia: Lipiec 13, 2018, 03:07:01 pm »
Zastanawia mnie opuszczanie niektórych opowiadań Howarda w kolekcji Hachette. Nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na dręczące mnie pytania, aż zdecydoiwałem się tu zarejestrować, by zapytać.
Najpierw  były pojedyncze adaptacje originalnych opowieści przeplatane kontynuacją wątków  wymyśloną przez twórców komiksów, potem były twardo same adaptacje Howarda, jedno za drugim, teraz porzucili Howarda i przestawili się na adaptacje  opowiadań różnych pogrobowców i kontynuatorów, czasem wątpliwej jakości.
 A ja z numeru na numer czekam na Dom Pełen Łotrów i Królową Czarnego Wybrzeża, moim zdaniem jedne z najlepszych historii Howarda. Z originalnych opowiadań brakuje też Bóg w Pucharze, Ręka Nergalla, Dolina Zaginiomnych Kobiet, Feniks na Mieczu. Z tajemniczych powodów wydali tylko połowę Conana Zdobywcy, i to drugą połowę, żeby było śmieszniej.Ktoś wie o co chodzi?