Autor Wątek: Conan  (Przeczytany 288793 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline koziorozec1979

Odp: Conan
« Odpowiedź #420 dnia: Styczeń 18, 2018, 09:43:04 am »
Świat wypaczony poprzez brak możliwości śmierci...
to praktycznie moznaby zastosowac do calosci Marvela.
Brak mozliwosci śmierci bo co kto zginie to wraca zara :biggrin:
Na Wujka Bena i ojca Gwen też kiedys przyjdzie pora

Podlinkowana przez Lucasa Lista przedwiecznych wykorzystywanych przez Marvela do uatrakcyjnienia swojego uniwersum interesująca.
Ale może ktoś może wskazać jakieś konkretne szczególnie warte poszukania i przeczytania pozycje Marvela cech**jace się klimatem i obecnością bytów charakterystycznych dla opowieści lovecraftowskich?
Może coś było w kolekcji marvela wydanej PL?
Ktoś coś ?
np coś na kształt Zagłady Gotham z kolekcji DC - to było cudo :smile:

Żeby nie offtopować - w historiach o Conanie odwołań do przedwiecznych bogów, starych ludów i ich wierzeń, potworów z głębi czy otchłani będzie mnóstwo. Zresztą autorzy piszący dla weird tales oddziaływali na siebie wzajemnie - jest o tym fajny artykuł w pierwszym tomie kolekcji.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2018, 10:20:59 am wysłana przez koziorozec1979 »

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Conan
« Odpowiedź #421 dnia: Styczeń 20, 2018, 07:46:55 pm »
Conan rysowany dla wydawnictwa Glenat. Ma być 12 adaptacji opowiadań Howarda. Wszystkie tworzone przez inny zespół twórców.
Kilka przykładowych plansz:
https://www.bleedingcool.com/2018/01/17/glenat-conan-comics-public-domain-europe/


Nie wiedziałem, że dzieła Howarda od 2006 roku w Europie są w domenie publicznej.




« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2018, 08:05:10 pm wysłana przez Archelon »
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline ThePinkFin

Odp: Conan
« Odpowiedź #422 dnia: Styczeń 21, 2018, 10:57:20 pm »
Nie jestem fanem Conana, kupiłem 1. tom kolekcji, bo w końcu to niebywała okazja, ale pierwsze historie mnie nie wciągnęły. Mam ostatnio mało czasu, więc robią mi się zaległości z czytaniem ogólnie. Kiedyś je nadrobię i wtedy będę mógł stwierdzić, czy warto sięgnąć po ciąg dalszy, lecz już niedługo będzie za późno, by zaopatrzyć się w kiosku. Co polecacie mi zrobić w tej sytuacji? Zaznaczam, że piszę to głównie z powodu, że w zbiorze znajduje się tylko 1. cześć "Kroników miecza" i nie chcę tego tak zostawić, jednakże jeśli ta zagrywka się powtarza lub 1. cześć stanowi jednak zamkniętą całość (na ostatniej stronie jest słowo "koniec"), to ja już rezygnuję. Z góry dziękuję.

Offline absolutnie

Odp: Conan
« Odpowiedź #423 dnia: Styczeń 22, 2018, 05:02:02 am »
Nie jestem fanem Conana, kupiłem 1. tom kolekcji, bo w końcu to niebywała okazja, ale pierwsze historie mnie nie wciągnęły. Mam ostatnio mało czasu, więc robią mi się zaległości z czytaniem ogólnie. Kiedyś je nadrobię i wtedy będę mógł stwierdzić, czy warto sięgnąć po ciąg dalszy, lecz już niedługo będzie za późno, by zaopatrzyć się w kiosku. Co polecacie mi zrobić w tej sytuacji? Zaznaczam, że piszę to głównie z powodu, że w zbiorze znajduje się tylko 1. cześć "Kroników miecza" i nie chcę tego tak zostawić, jednakże jeśli ta zagrywka się powtarza lub 1. cześć stanowi jednak zamkniętą całość (na ostatniej stronie jest słowo "koniec"), to ja już rezygnuję. Z góry dziękuję.


Kup drugi tom. Jest graficznie znakomity i jest dalszy ciąg "Kronik miecza".
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline ThePinkFin

Odp: Conan
« Odpowiedź #424 dnia: Styczeń 22, 2018, 06:32:53 am »
Dzięki. O tyle dobrze, ale czy chcesz "powiedzieć", że w 2. nie ma urwanej historii?

Offline Gazza

Odp: Conan
« Odpowiedź #425 dnia: Styczeń 22, 2018, 08:10:59 am »
Skoro o 2 tomie mowa - jak przeczuwacie czy z okazji premiery tomu 3 wjadą do prenumeratorów wreszcie paczki z 2 i 3 tomem? Ja liczę, że jak na debiut serii i start prenumeraty - nie będzie żadnego poślizgu... :)

JanT

  • Gość
Odp: Conan
« Odpowiedź #426 dnia: Styczeń 22, 2018, 09:35:05 am »
Było o tym wcześniej. Paczki mają wysyłać na początku lutego (pewnie jak wrócą zwroty tomu trzeciego z kiosków)  :smile:

edit: Też dostałem info że do ludzi już dociera. Czyli pewnie standardowo dwie tury  :smile:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2018, 10:04:54 am wysłana przez JanT »

Offline Talvi

Odp: Conan
« Odpowiedź #427 dnia: Styczeń 22, 2018, 09:45:05 am »
Niekoniecznie, bo właśnie dostałam swoją prenumeratę - 3 tomy + dodatki :smile:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2018, 09:58:02 am wysłana przez Talvi »

Offline Jaxx

Odp: Conan
« Odpowiedź #428 dnia: Styczeń 22, 2018, 10:00:19 am »
Niekoniecznie, bo właśnie dostałam swoją prenumeratę - 3 tomy + dodatki :smile:

Kiedy zamawiałaś? Teraz, po oficjalnym starcie, czy wcześniej przy rzucie testowym?

Offline rzem

Odp: Conan
« Odpowiedź #429 dnia: Styczeń 22, 2018, 10:33:27 am »
Niekoniecznie, bo właśnie dostałam swoją prenumeratę - 3 tomy + dodatki :smile:
Cóż za elektryzująca wiadomość!

Offline Talvi

Odp: Conan
« Odpowiedź #430 dnia: Styczeń 22, 2018, 10:39:18 am »
Zamawiałam teraz, po oficjalnym starcie.



Offline laf

Odp: Conan
« Odpowiedź #431 dnia: Styczeń 22, 2018, 10:41:56 am »
Niekoniecznie, bo właśnie dostałam swoją prenumeratę - 3 tomy + dodatki :smile:
No i Janku, jak to ma się do Twojej teorii spiskowej, że prenumeratorzy dostają zwroty z kiosków?  :wink:

Offline misiokles

Odp: Conan
« Odpowiedź #432 dnia: Styczeń 22, 2018, 10:51:13 am »
Prenumeratą zajmuje się firma zewnętrzna. Pewnie czeka najpierw na bazy danych prenumeratorów od Hachette, a potem 'pakuje'  i rozsyła partiami.

Offline Gazza

Odp: Conan
« Odpowiedź #433 dnia: Styczeń 22, 2018, 10:52:19 am »
Było o tym wcześniej. Paczki mają wysyłać na początku lutego (pewnie jak wrócą zwroty tomu trzeciego z kiosków)  :smile:
Pamiętałem te informacje ale traktowałem (jak widzę słusznie) jako wyssane z palca...
Zatem liczę, że do prenumerujących od tomu 2 również w tym tygodniu wysyłają.

Offline sum41

Odp: Conan
« Odpowiedź #434 dnia: Styczeń 22, 2018, 11:01:19 am »
Ja również obstawiam iż czekają na zwroty z kiosków potem rozsyłają :)
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

 

anything