trawa

Autor Wątek: Conan  (Przeczytany 288753 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline LordDisneyland

Odp: Conan
« Odpowiedź #270 dnia: Grudzień 30, 2017, 10:13:11 am »
No to post Aniona z zawartością jedynki zamyka sprawę... :)
Czas uwzglednić Conana w planach.
Nie miałem pojęcia, że niektóre historie z  tego cyklu rysował Adams.  Nawimarze, dzięki za podany link.

JanT

  • Gość
Odp: Conan
« Odpowiedź #271 dnia: Grudzień 30, 2017, 10:16:21 am »
A co do formatu to nie jest on powiększony, tylko chyba oryginalny, bo Savage Tales i Savage Sword of Conan miały większy format niż typowe zeszytówki.
Omnibusy są w "standardowym"  :smile:

mkolek81

  • Gość
Odp: Conan
« Odpowiedź #272 dnia: Grudzień 30, 2017, 10:18:42 am »
Już nawet nie wspominając o przecudnej panoramie  :biggrin:
No właśnie nie wspominajmy o tej "cudnej" panoramie.


Offline Nawimar

Odp: Conan
« Odpowiedź #273 dnia: Grudzień 30, 2017, 10:44:06 am »
Lordzie - nie ma sprawy :smile:
 
Natomiast co do tłumacza to z tego co mi wiadomo ogólna idea jest taka aby autorem przekładu całości kolekcji był jeden tłumacz, nie kto inny jak Robert Lipski. Wszystko na to wskazuje, że tak właśnie będzie. Od siebie dodam, że trudno o lepszy wybór. Nie tylko dlatego, że wspomniany ma za sobą tłumaczenia licznych komiksów (by wspomnieć m.in. "Fatale", "Chew", "Żywe trupy" czy wiele tomów WKKM), tekstów m.in. Lovecrafta, Kinga, Burroughsa i Hjortsberga ale też m.in. powieści "Conan Triumfator" i "Conan Wspaniały" Roberta Jordana publikowanych w tzw. czarnej serii PiK/Amberu. Zna i lubi konwencje; dlatego jestem zdania, że o jakość przekładu i jego merytoryczną stronę możemy być spokojni. Tym bardziej, że nad całością czuwa kompetentny redaktor. Będzie git.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2017, 01:10:57 pm wysłana przez Nawimar »

Offline arczi_ancymon

Odp: Conan
« Odpowiedź #274 dnia: Grudzień 30, 2017, 01:21:21 pm »
Czytał ktoś ogólnie tę serię? Bo mam takie oto pytanie: to jest zbiór krótkich historyjek czy jest to może jakaś większa całość, która jakoś sensownie zakończy się wraz z ostatnim tomem?

Offline rzem

Odp: Conan
« Odpowiedź #275 dnia: Grudzień 30, 2017, 01:31:07 pm »
Czytał ktoś ogólnie tę serię? Bo mam takie oto pytanie: to jest zbiór krótkich historyjek czy jest to może jakaś większa całość, która jakoś sensownie zakończy się wraz z ostatnim tomem?


Może dla takich niezdecydowanych dobrym wyjściem byłoby nabycie tych starych wydań z AS-Editor. Chodzi to w cenie mniejszej niż jeden tom kolekcji (tak, wiem, mniej stron). Kupić Zęby Gwahlura albo Młyn i to jest chyba na tyle chyba reprezentatywne, że dałoby obraz, co może być w kolekcji.
Co myślicie o takim rozwiązaniu?

Offline LucasCorso

Odp: Conan
« Odpowiedź #276 dnia: Grudzień 30, 2017, 01:43:09 pm »
Czytał ktoś ogólnie tę serię? Bo mam takie oto pytanie: to jest zbiór krótkich historyjek czy jest to może jakaś większa całość, która jakoś sensownie zakończy się wraz z ostatnim tomem?


zbiór krótszych lub dłuższych historii z różnych okresów zycia Conana. Mozna przerwać kupowanie praktycznie w każdym momencie
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline Prometeusz

Odp: Conan
« Odpowiedź #277 dnia: Grudzień 30, 2017, 02:24:25 pm »
A jak się będzie miała zawartość tomu od Egmontu do kolekcji?

JanT

  • Gość
Odp: Conan
« Odpowiedź #278 dnia: Grudzień 30, 2017, 02:34:17 pm »
Było o tym wcześniej  :smile:

Offline graves

Odp: Conan
« Odpowiedź #279 dnia: Grudzień 30, 2017, 02:45:18 pm »
Cytuj
Czytał ktoś ogólnie tę serię? Bo mam takie oto pytanie: to jest zbiór krótkich historyjek czy jest to może jakaś większa całość, która jakoś sensownie zakończy się wraz z ostatnim tomem?

Tak, zaletą tych opowieści jest to, że brak w nich jakiejkolwiek ciągłości.
Większość twórców stara się wpasować w ramy czasowe, które w swoich opowiadaniach nałożył Howard. I w sumie chwała im za to. W sumie sprowadza się to do wypełniania luk czasowych (pominiętych przez Howarda) niekiedy niesamowicie rozciągniętych w czasie :smile: Np. Conan w jednym opowiadaniu na koniec wyrusza do jakiegoś kraju i w drugim już do niego dotarł - ale co się wydarzyło w drodze, czy była spokojna, czy w tym czasie przeżył przygody jakich przedtem nie miał - to już cegiełki dołożone przez innych autorów. Tak to było przynajmniej w przygodach książkowych. Kiedyś jak miałem swego czasu jeszcze swój cały zbiór książkowy (zanim się go w całości pozbyłem) układałem dokładnie mapę jego podróży. Poza drobnymi "wpadkami" niektórych autorów cały obraz jako tako się kleił. Oczywiście to co stworzył Howard zostało rozciągnięte do niewyobrażalnych rozmiarów, ale w gruncie rzeczy jak się przymknęło jedno oko, to jako tako dało się to przełknąć :smile:
W komiksach jest nieco inaczej. Część tych starych na podstawie opowiadań Howarda i jego wiernych następców również trzymała się jako tako całości, ale wychodziły raczej niechronologicznie. Teraz jest to już taki bałagan, że rzadko autorzy dają nam możliwość zauwazyć, w którym momencie życia Conana jest możliwe do wklejenia to co "stworzyli".

"Savage Sword Of Conan" zbiera najlepsze opowiadania jakie powstały o tym bohaterze. Przeważnie w jednym numera magazynu liczącego najczęściej pomiędzy 60-80 stron mieściła się jedna dłuższa historia o Conanie i poza częścią publicystyczną opowieść o innym bohaterze wymyślonym przez Howarda jak Red Sonja, Kull, Solomon Kane itd.

W kolejnym numerze kolekcji będą komiksy z 4 pierwszych numerów "Savage Sword Of Conan":

"Curse of the undead-man" - Klątwa nieumarłego - 18 stron
"Savage Sword Of Conan" #1
story: Roy Thomas
Art: John Buscema i Pablo Marcos
Wspólne przygody Conan i Red Sonji

"Black Colossus" Czarny Kolos - 36 stron
"Savage Sword Of Conan" #2
story: Roy Thomas
Art: John Buscema i Alfredo Alcala

"At the mountains of the Moon Good" - Góra księżycowego Boga - 23 strony
"Savage Sword Of Conan" #3
story: Roy Thomas
Art: John Buscema i Pablo Marcos

W tym numerze jest też krótkie opowiadanie, którego nie wymieniono w ulotce z informacja o drugim numerze (może to tylko przeoczenie)

"Demons of the Summit" - 12 stron
"Savage Sword Of Conan" #3
story: Roy Thomas
Art: Tony deZuniga

Kolejne opowiadanie już z numeru 4.

"Iron Shadows in the Moon" - Żelazne cienie w blasku księżyca - 45 stron
"Savage Sword Of Conan" #4
story: Roy Thomas
Art: John Buscema i Alfredo Alcala

Z tego co powyżej wychodzą 134 strony samych komiksów.
Według poniższego linka Conan Barbarzyńca #2 będzie cieńższy i będzie mieć 139 stron
https://www.bedetheque.com/serie-58509-BD-Conan-The-Savage-Sword-of-La-Collection-Hachette.html

Może więc "Demony" zostaną pominięte dla jakiegoś artykułu o świecie Conana.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2017, 03:04:53 pm wysłana przez graves »
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Motyl

Odp: Conan
« Odpowiedź #280 dnia: Grudzień 30, 2017, 07:37:09 pm »

Cytuj
Według poniższego linka Conan Barbarzyńca #2 będzie cieńższy i będzie mieć 139 stron

Conan 2 ma 152 strony.

Jak ktoś chciałby sobie porównać to:

"Curse of the undead-man" był już u nas opublikowany w kolorze w Conanie 4/93 od TM-Semica, ale brakowało 2 stron.

"Demons of the Summit" - był z kolei w Conanie 2/94 - w tym przypadku wersja czarno-biała jest znacznie lepsza niż kolorowa.

Offline graves

Odp: Conan
« Odpowiedź #281 dnia: Grudzień 30, 2017, 08:04:57 pm »
Conan 2 ma 152 strony.
Ciekawe skąd ta różnica w tym opisie komiksu na BD. Tamta wersja była cieńsza?

Jak ktoś chciałby sobie porównać to:

"Curse of the undead-man" był już u nas opublikowany w kolorze w Conanie 4/93 od TM-Semica, ale brakowało 2 stron.
Faktycznie brakuje tylko w zasadzie jednego rysunku - dwu stronicowy kadr, który nie wiele wnosi do opowieści, ale jest dość ładny :)

"Demons of the Summit" - był z kolei w Conanie 2/94 - w tym przypadku wersja czarno-biała jest znacznie lepsza niż kolorowa.
Tak. Czarno-biała jest lepsza, szczególnie z kolorami w tym wydaniu Semica.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline pokia

Odp: Conan
« Odpowiedź #282 dnia: Grudzień 30, 2017, 08:44:11 pm »
Czy dobrze mi się wydaje, że BWS pojawi się tylko w tomie pierwszym?

JanT

  • Gość
Odp: Conan
« Odpowiedź #283 dnia: Grudzień 30, 2017, 08:53:20 pm »

Ciekawe skąd ta różnica w tym opisie komiksu na BD. Tamta wersja była cieńsza?
BD często podaje tylko plansze samego komiksu.

Na Bazyla prezentacji jest wszystko
Czy dobrze mi się wydaje, że BWS pojawi się tylko w tomie pierwszym?
Tak.

Offline sum41

Odp: Conan
« Odpowiedź #284 dnia: Grudzień 31, 2017, 11:12:24 am »
Ciekawe czy dostaniemy tą  słynną  plansze gdzie są nagie piersi   :biggrin:
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

 

anything