Autor Wątek: Conan  (Przeczytany 291944 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: Conan
« Odpowiedź #240 dnia: Grudzień 29, 2017, 11:30:27 am »
Nawamir kilka postów wyżej już napisał co będzie  :smile:
Też obstawiam, że będzie to co napisał Nawamir.

Co prawda po szperaniu w "internetach" to wychodzi, że jest jeszcze seria: Conan the Barbarian #1-275 + Annual #1-12 +  Giant-Size Conan #1 (lata 1970-1993). Ale to jest odrębna seria. I pierwsze 25 zeszytów było wydanych u nas w Essential Conan przez Mandragorę. (Dark Hores wydał to pod postacią zbiorczych Chronicles of Conan #1-35)

Kolejnymi seriami wydawanymi przez Marvela był Conan the King #1–55 (kolor, lata 80) oraz wspomniana reaktywacja w postaci Conan the Savage #1–10 i Conan the Adventurer #1–14 (obie serię z lat 90). W 2003 roku markę przejął Dark Hores.

Natomiast Red Sonja publikowana była przez Marvela w latach 1975-1986 w Marvel Feature + 3 serie komiksowe, zbierane później w Adventures of Red Sonja (przez Dynamite). Dodatkowo dochodzi jeszcze adaptacja filmu i one shot Red Sonja: Scavenger Hunt.
Bonus to crossover ze Spider-manem z 2007. Od 2005 markę przejął Dynamite Entertainment.

Pominąłem coś?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2017, 12:44:08 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline rzem

Odp: Conan
« Odpowiedź #241 dnia: Grudzień 29, 2017, 11:39:07 am »
Cholera, za chwilę będziemy mieć kolekcję Red Sonja. Wtedy to już nie wydolę.

Offline midar

Odp: Conan
« Odpowiedź #242 dnia: Grudzień 29, 2017, 11:40:04 am »
Przynajmniej w dzisiejszym nr 1 czerń jest czarna. W mojej wersji testowej czarny był szary.

mkolek81

  • Gość
Odp: Conan
« Odpowiedź #243 dnia: Grudzień 29, 2017, 11:44:30 am »
Przynajmniej w dzisiejszym nr 1 czerń jest czarna. W mojej wersji testowej czarny był szary.
Dziękuje, czyli jednak tak było. Przeglądałem testowe tomy i też to zauważyłem. A wtedy wszyscy mówili, że się czepiam na siłę.

Chyba kupię te pierwsze tom, choć za formą kolekcjną nie przepadam.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2017, 12:33:37 pm wysłana przez mkolek81 »

JanT

  • Gość
Odp: Conan
« Odpowiedź #244 dnia: Grudzień 29, 2017, 12:28:13 pm »
A wtedy wszyscy mówili, że się czepiam na siły.
To mogłem być też ja  :smile:

Przepraszam.

Offline Prometeusz

Odp: Conan
« Odpowiedź #245 dnia: Grudzień 29, 2017, 02:49:47 pm »
Właśnie kupiłem 1 tom. Rewelacyjnie wydane. Hachette jak zwykle dobrze się wywiązało. Chciałoby się WKKDC w takiej formie.

Offline graves

Odp: Conan
« Odpowiedź #246 dnia: Grudzień 29, 2017, 07:21:08 pm »
Kupiłem 1 tom. Niestety jakoś nie powalił mnie na kolana.
W sumie wiedziałem co w nim będzie, bo znam "Savage Tales". Dobrze, ze zawarto wszystkie opowiadania o Conanie jakie ukazały się w tych numerach 1-5 (poza tym oczywiscie te numery zawierają komiksy o innych bohaterach, ale o Conanie jest dokładnie tyle). W kolejnych numerach już Conan nie było, zapewne ze względu na wydzielenie jego opowiadań do nowego magazynu "The Savage sword of Conan". W piątym numerze (na koniec) była zapowiedź tego nowego magazynu :)

Szczerze to liczyłem na okładki z obrazkami Franka Frazetty, które uwielbiam.
Boris Vallejo też jest oczywiście świetny, ale akurat obraz wybrany na pierwszą okładkę to niestety jedna z jego gorszych prac.


Jak napisałem wolałbym bardziej nastrojowe okładki starego mistrza FF, ale to moje takie widzimisię.

Zastanowię się nad kontynuacją kupowania tej serii. Panorama jest raczej odstraszająca.
40 zł (bez zniżki) za tom też raczej nie zachęca.
Generalnie bardzo czekałem na tą serię, ale obecnie czuje się mocno rozczarowany.
Kilka lat temu skakałbym z radości pod niebo, ale w obecnej chwili i w tym zawale komiksów muszę się mocno zastanowić... :roll:
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline anx239

  • Terminator
  • **
  • Wiadomości: 162
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • "More human than human" is our motto.
Odp: Conan
« Odpowiedź #247 dnia: Grudzień 29, 2017, 08:38:25 pm »
Panorama jest raczej odstraszająca.
Tu się zgodzę, panorama fatalna.
Ja po dzisiejszym zakupie 1 tomu wchodzę w prenumeratę. Lubię Conana i lubię komiksy cz/b - więc złapali mnie :smile:
Acha, jest może jakaś lista (w miarę dokładna) co będzie w kolekcji?
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." - Roy Batty

Offline Prometeusz

Odp: Conan
« Odpowiedź #248 dnia: Grudzień 29, 2017, 08:50:06 pm »
Panorama z Conana jest lepsza niż ta z WKKDC.

Offline misiokles

Odp: Conan
« Odpowiedź #249 dnia: Grudzień 29, 2017, 08:50:37 pm »
''Kolekcja będzie zbierała historie publikowane pierwotnie w serii The Savage Sword of Conan, która ukazywała się w latach 1974-1995. W tym okresie seria doczekała się 235 zeszytów.''

To będzie ciągły run, bez wyrywek jak w przypadku WKKM.

Offline maxim1987

Odp: Conan
« Odpowiedź #250 dnia: Grudzień 29, 2017, 09:31:16 pm »
Porównałem jakość rysunków w wydaniu Hachette i Mandragory (Essential)... Dopiero teraz widzę, jak wielką krzywdę zrobiła Mandragora temu komiksowi...

Offline Nawimar

Odp: Conan
« Odpowiedź #251 dnia: Grudzień 29, 2017, 09:34:09 pm »
Anx239: "Acha, jest może jakaś lista (w miarę dokładna) co będzie w kolekcji?"
 
Dokładnie tak jak Misiokles orzekł. A poniżej zestaw atrakcji, które czekają na nas co dwa tygodnie:

https://comicvine.gamespot.com/the-savage-sword-of-conan/4050-2701/?page=6

Offline Kokosz

Odp: Conan
« Odpowiedź #252 dnia: Grudzień 29, 2017, 09:48:05 pm »
Tak sobie przeglądam okładki z linka (fajne grafiki) i przypomniałem sobie, że w tych zeszytach, które czytałem za szczeniaka okładka nijak się miała do zawartości. To znaczy Conan się zgadzał, a pozostałe postacie, motywy czy miejsca nic a nic.

Czy to tylko w polskim wydaniu tak było, czy tak w ogóle - komiks sobie a okładka sobie?

Offline sum41

Odp: Conan
« Odpowiedź #253 dnia: Grudzień 29, 2017, 09:55:59 pm »
Znów patologia i okładki na końcu  :roll:
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline Nawimar

Odp: Conan
« Odpowiedź #254 dnia: Grudzień 29, 2017, 09:59:43 pm »
Też mnie to zawsze wnerwiało, ale widać takie już są te całe Amerykany.
 
P.S. Może tak będzie lepiej:
 
 http://www.dcindexes.com/features/series.php?seriesid=4497&page=gallery
 
Kokosz - niekiedy zdarzało się, że okładka mniej więcej wskazywała czego możemy spodziewać się po zawartości zeszytu. W większości jednak liczył się efekt czysto wizualny, nie wiążący plastyka z treścią poszczególnych komiksów.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2017, 10:02:49 pm wysłana przez Nawimar »