Autor Wątek: Conan  (Przeczytany 288948 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wonaps

Odp: Conan
« Odpowiedź #585 dnia: Maj 05, 2018, 12:51:14 pm »
wiele osób poleca to zakupiłem sobie 1 tom jeszcze w RUCHu za 9,90zł i sam sprawdzę;)

EDIT: Właśnie czytam 1 tom i powiem że mi podpasował;) jak kolejne tomy? bo ostatnie parę stron to bardziej informację o logistyce przesyłek niż samym komiksie;)
« Ostatnia zmiana: Maj 08, 2018, 08:23:29 pm wysłana przez wonaps »

Offline Murazor

Odp: Conan
« Odpowiedź #586 dnia: Maj 09, 2018, 05:20:26 am »
Dalsze tomy bardzo podobne do pierwszego. Jak ktos wspomnial, w tym watku (!), prawie do konca jest podobny poziom. Raz lepiej, raz gorzej, jak to przy dlugich seriach.
« Ostatnia zmiana: Maj 09, 2018, 09:56:06 pm wysłana przez graves »

Offline laf

Odp: Conan
« Odpowiedź #587 dnia: Maj 09, 2018, 06:35:05 am »
Właśnie czytam 1 tom i powiem że mi podpasował;) jak kolejne tomy? bo ostatnie parę stron to bardziej informację o logistyce przesyłek niż samym komiksie;)

Ja również byłem naprawdę zachwycony, ale:
Pierwszy tom odfajkowany. To jest naprawdę świetna pozycja, począwszy od wydania (super decyzje odnośnie powiększonego formatu i papieru off-setowego), fabuły (Thomas umiejętnie zaadoptował fantastyczne opowiadania Howarda) i oczywiście rysunków (Neal Adams, Jim Starlin, a przede wszystkim niesamowity Barry Windsor-Smith).
Jeszcze posłodzę, bo chciałem zwrócić uwagę na coś, o czym chyba nie było wspomniane w tym wątku, a mianowicie tłumaczenie. Robert Lipski w idealny sposób oddał fantastyczny klimat wykreowanych czasów i miejsc. Panie Robercie, szacun!!!!
No i po tych peanach pochwalnych najważniejsza decyzja - nie wchodzę w tą serię. Odrzuciła mnie forma krótkich opowiadań powiązanych jedynie głównym bohaterem i światem wymyślonym przez Howarda. Zdecydowanie bardziej wolę kiedy historia ciągnie się dłużej, a poszczególne historie się ze sobą zazębiają i widzimy rozwój zarówno głównych, jak i pobocznych postaci. Coś jak w Thorgalu. I tak, wiem, że w kolejnych tomach będą dłuższe opowiadania, ale jednak to mnie nie przekonuje.

Offline rzem

Odp: Conan
« Odpowiedź #588 dnia: Maj 21, 2018, 08:41:16 am »
Z pewnym namaszczeniem podszedłem do lektury zębów Gwahlura.
W mojej edukacji komiksowej był to bardzo ważny tytuł, stąd pewnie nie potrafię spojrzeć na ten konkretny epizod kolekcji w taki sposób, żeby porównać go na tle innych, które Hachette już nam wypuściło. Mimo to wydaje mi się, że to dalej jedna z najlepszych przygód Cymeryjczyka.


Fajnym doświadczeniem było porównanie tłumaczeń. To z AS-Editora starało się być bardziej poetyckie - w poszczególnych zdaniach mamy więcej poprzestawianego szyku i wyrazów odmienianych w sposób bardziej rozpoetyzowany. Taki trochę mistrz Yoda. Tłumaczenie Hachette jest bliższe prozie. Ale muszę przyznać, że nawet zaskoczony jestem, jak tłumaczenie ASa daje radę, a w kilku kwestiach, które Conan wypowiada, jest dla mnie celniejsze. Przy czym w żaden sposób nie umniejszam non-stop znakomitego tłumaczenia od H.


Powiększony format tylko na kilku poszczególnych kadrach zdradza mniejszą szczegółowość kreski, która w mniejszym formacie wydawała się tak zadbana. Ogólnie nie mam wrażenia, że rysunki przedstawiają się gorzej - wręcz przeciwnie, bo chyba polubiłem Conana od Giordano.


Fabularnie też chyba zrozumiałem, jaki Conan mnie najbardziej jara: jest to Conan z mniejszym nagromadzeniem postaci, z zagadką, tajemnicami, kulminacją przemocy na końcu opowieści, a nie w całym jej toku. Z rozpędu przeczytałem następny epizod, zahaczający o kolejny tom i jest on utrzymany w podobnym duchu. Dla mnie to Conan na najwyższym poziomie. Motyw Balthusa, to jak został rozegrany, i końcowy epizod w karczmie wraz z ostatnią sentencją leśnego strażnika - to wszystko stanowi świetne wygaszenie całej historii.






Offline wonaps

Odp: Conan
« Odpowiedź #589 dnia: Maj 24, 2018, 08:48:33 am »
jestem po 4 tomach kolekcji i przednia rozrywka;) to co kiedyś się wydawało że 40zł za czarno biały komiks może być problemem aby kolekcja wyszła jak widać nie okazało się barierą;) Obecnie i ja się przekonałem;)
Conan "nowy" wraca do Marvela więc boję się jedynie z kogo zrobią geja w Cymerii znając obecne trendy Marvela we współczesnych wydaniach;)

Offline LucasCorso

Odp: Conan
« Odpowiedź #590 dnia: Maj 24, 2018, 08:59:32 am »
więc boję się jedynie z kogo zrobią geja w Cymerii znając obecne trendy Marvela we współczesnych wydaniach;)


A w przypadku których postaci (oczywiście z wyłączeniem Conana) by Cię to najbardziej zabolało?
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline rzem

Odp: Conan
« Odpowiedź #591 dnia: Maj 31, 2018, 07:35:37 am »
Jakby co, wczoraj odebrałem 10-11.

Feldkurat

  • Gość
Odp: Conan
« Odpowiedź #592 dnia: Czerwiec 01, 2018, 09:40:59 am »
Czemu się nabijacie? To cenna informacja. Lepszy taki post, niż wasze 5-stronne narzekania na jakość czcionki w czwartym od góry dymku na 11 stronie komiksu wydanego przez Egmont.


Dzięki za info rzem!

Offline rzem

Odp: Conan
« Odpowiedź #593 dnia: Czerwiec 01, 2018, 10:00:06 am »
@Feldkurat: dzięki. Zawsze jest warto warto, jeśli taka informacja - nawet jeśli napisana tak niezgrzebnie - jest odebrana jako przydatna choćby przez jedną osobę.
Ja tak miałem z numerami 4-5. Ktoś napisał, że są. SMS do domu, jest awizo. Ktoś odebrał pod moją nieobecność.



Odnośnie sukcesu: tak, po upływie 1/7 kolekcji decyzję o wejściu w prenumeratę na razie odbieram jako sukces. W kategoriach hobby komiksowego, które absorbuje mi tak dużo czasu, jest to sukces. I tutaj dzięki dla tych, co kilkadziesiąt stron wątku wcześniej zachęcali mnie do wejścia w tę formę kupna kolekcji. Na razie się sprawdza. I opłacało się zadawać głupie pytania.


Co do złośliwości wszelkiego typu na tym forum, to czytam je gdzieś od 2003, a aktywnie udzielam się chyba od 2014. To wystarczająca ilość czasu, by zorientować się, jak nadęte i pełne posiadaczy jedynej słusznej prawdy potrafi być to środowisko, a przynajmniej jego wycinek stanowiący reprezentantów tego forum.


Mi to nie przeszkadza, bo na pierwszym miejscu tutaj są komiksy.
Fajne z Was komiksowe ziomeczki.




Feldkurat

  • Gość
Odp: Conan
« Odpowiedź #594 dnia: Czerwiec 02, 2018, 10:56:54 am »
To jest wątek o Conanie, czyli również o komiksach wydawanych w ramach kolekcji.


A co do wydawanych nie w ramach kolekcji, to chodzi mi ostatnio po głowie ten omniak zapowiedziany przez Egmont. Kreska wybitnie nie zachęca mnie do zakupu i w innych okolicznościach pewnie bym sobie odpuścił, ale przyszło mi do głowy, że wydanie to może być jednocześnie sondowaniem przez Egmont popytu na omniaki. Dlatego na 100% kupię i zachęcam do tego wszystkich wahających się, w tym również hejterów Egmontu maści wszelakiej, bo to może być niepowtarzalna szansa na rozkręcenie tej, bardzo w mojej ocenie brakującej na rynku polskim, niszy.

Offline Bartek Gawron

Odp: Conan
« Odpowiedź #595 dnia: Czerwiec 02, 2018, 11:42:27 am »
Obawiam sie, ze jednak nie, bo ten conanowy omni, to jest raptem ok. 500 stron, zatem nie jest to, powiedzmy, typowy marvelowy/dc omnibus (choc i z tych bywaja, szczegolnie ostatnimi czasy, chudsze). I jego format tez (z tego co wiem) nie bedzie OHC, a zatem bedzie to "typowy" egmontowy grubas jak na ten przyklad DD.

Niestety jesli o chodzi o "prawdziwe" omni-omni, to u nas widze marne szanse na takie publikacje, nawet biorac w prognozach pod uwage kontekst tego bumbumu komiksowego, co go teraz doswiaczamy. Po prostu rynek jest za maly, zeby takie cos nie byloby obarczone zbyt duzym ryzykiem inwestycyjnym, przynajmniej z punktu widzenia takiego Egmontu, co to kasy swojej bardzo, bardzo pilnuje. Taka forma publikacji jest bardzo nieprzyjemna dla wydawcy, bo trzeba zainwestowac circa 2 x wieksze srodki i 2 x wiecej czasu niz ma to miejsce w przypadku grubasow takich jak DD, a potem moze sie okazac, ze potencjalni nabywcy sa stosunkowo nieliczni, bo maja za chude portfele i/lub jednoczesnie duze wymagania. Dodatkowo dochodzi tutaj kwestia mozliwosci i problemow zwiazanych z samym drukowaniem na odpowiednim poziomie, ktore przeciez wszyscy tutaj znamy i wytykamy (przynajmniej niektorzy).   

Ale z drugiej strony Mucha onegdaj zblizyla sie mocno do omni Sprawiedliwoscia, wiec kto wie?
Jedyne co przeraża mnie w śmierci to to, że można umrzeć nie z miłości.
Obserwowany
Moderowany
Wyciszony

Offline Damballa

Odp: Conan
« Odpowiedź #596 dnia: Czerwiec 02, 2018, 01:52:49 pm »
Ale zdajecie sobie sprawę, że tak to wydaje Dark Horse?

https://multiversum.pl/p/1058/78370/conan-omnibus-vol-01-birth-of-the-legend-sc-tomy-l-horse.html

A nasze wydanie będzie różniła w formie, prawdopodobnie tylko oprawa.

Czy ktoś się orientuje  czy zawartość tego tomu pokrywa się z tym co ewentualnie dostaniemy w 3 omnibusie od Egmontu 

https://multiversum.pl/p/1058/104541/colossal-conan-the-cimmerian-hc--tomy-dark-horse.html
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2018, 02:00:53 pm wysłana przez Damballa »

JanT

  • Gość
Odp: Conan
« Odpowiedź #597 dnia: Czerwiec 02, 2018, 02:36:18 pm »
Czy ktoś się orientuje  czy zawartość tego tomu pokrywa się z tym co ewentualnie dostaniemy w 3 omnibusie od Egmontu 

https://multiversum.pl/p/1058/104541/colossal-conan-the-cimmerian-hc--tomy-dark-horse.html
Pokrywa się. Ten podlinkowany zbiera zeszyty Conan the Cimmerian 0 to 25 i one są też w trzecim i czwartym omnibusie które może Egmont też wyda. Na wiki dokładna zawartość https://en.wikipedia.org/wiki/Conan_(Dark_Horse_Comics)

Offline Damballa

Odp: Conan
« Odpowiedź #598 dnia: Czerwiec 02, 2018, 03:30:01 pm »
Dzięki!
Czyli jednak zostanę przy omnibusach.

Offline sum41

Odp: Conan
« Odpowiedź #599 dnia: Czerwiec 02, 2018, 07:31:36 pm »
Wystarczy ze omniaki podziela na poł i wyjdzie tak samo grunt ze bedzie taki grubasek .org Egmontu  :cool:
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

 

anything