Autor Wątek: Conan  (Przeczytany 288571 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Conan
« Odpowiedź #480 dnia: Luty 17, 2018, 02:42:45 pm »
Polecam przeczytać wcześniejsze posty.

Offline rebejakub

Odp: Conan
« Odpowiedź #481 dnia: Luty 17, 2018, 02:48:53 pm »
Gdyby wszystko było jasne, to bym nie zadawał pytania.
Naganiacz, piegża, makolągwa i sum

Offline Motyl

Odp: Conan
« Odpowiedź #482 dnia: Luty 17, 2018, 05:18:49 pm »

Dzięki. A czy to jest mniej więcej ciągle podobny sposób rysowania/opowiadania itp., czy są jednak jakieś znaczące ewolucje?
O co mi chodzi - to, co jest obecnie puszczane, bardzo mi się podoba, jednak nie będę sobie mógł raczej pozwolić na kupowanie wszystkich kolejnych tomów i się zastanawiam, czy da się to kupować wyrywkowo, czy jednak lepiej, nie wiem, np. pierwszych 20 tomów, bo potem się coś zmienia jeśli chodzi o styl.

Zależy jak wyrywkowo, bo np. jak w siódmym tomie masz pierwszą część Szmaragdowej toni, to jeśli będziesz chciał poznać finał historii, musisz nabyć ósmy tom. Będą takie przypadki, że historia jest dzielona i dokończenie znajduje się w następnym tomie kolekcji.

Offline Murazor

Odp: Conan
« Odpowiedź #483 dnia: Luty 17, 2018, 05:43:47 pm »
A jak z jakością? Jest moment, w którym jest wyraźnie gorzej/lepiej? Pierwsze trzy tomy czytało mi się zaskakująco dobrze, zarówna fabularnie (prosto, ale rozrywkowo) jak i graficznie (od poprawnych, po naprawdę genialne plansze).

Offline LucasCorso

Odp: Conan
« Odpowiedź #484 dnia: Luty 17, 2018, 05:59:59 pm »
Przy tak długiej serii zawsze są spadki i wzrosty

Nawet jak jedna historia jest beznadziejna, to następna jest miodzio
Trudno wskazać moim zdaniem jakieś miejsce spadku formy.

Raczej zależy to od indywidualnego zmęczenia czytelnika.

Bo w końcu ile różnych typów historii o COnanie można wymyślić?
Więc ja np zacząłem odczuwać zmęczenie jakoś po 150-170 numerach. Ale uważam, że to liczba umowna, właściwa dla mnie (bo ja jednocześnie czytałem SSOC, Conan the Barbarian, King COnan i powieści graficzne wydawane czasem w serii Marvel Graphic Novel, a tego wszystkiego jest naprawdę sporo.)



Sugeruję kupować do znużenia. Jeśli takowe nadejdzie.
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline Murazor

Odp: Conan
« Odpowiedź #485 dnia: Luty 17, 2018, 06:04:04 pm »
Przy tak długiej serii zawsze są spadki i wzrosty
Jasna sprawa, ale czasem bywa tak, że pierwsze 10-20 zeszytów świetne, a później coraz słabiej. Jeżeli gdzieś tam daleko są dobre historie, i jest ich więcej niż jedna, to super :)

Sugeruję kupować do znużenia. Jeśli takowe nadejdzie.
I tak pewnie zrobię, dzięki!

Offline LucasCorso

Odp: Conan
« Odpowiedź #486 dnia: Luty 17, 2018, 06:27:47 pm »
Jeżeli gdzieś tam daleko są dobre historie, i jest ich więcej niż jedna, to super :smile:


To powiem tylko, że wspominany z takim rozrzewnieniem przez wielu użytkowników forum "Młyn" jest dopiero z numeru 105
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline rzem

Odp: Conan
« Odpowiedź #487 dnia: Luty 17, 2018, 06:50:33 pm »

To powiem tylko, że wspominany z takim rozrzewnieniem przez wielu użytkowników forum "Młyn" jest dopiero z numeru 105


Otóż to! Wiele stron  wcześniej Anion umiejscawiał wydane przez As-Editor tytuły o Conanie na przestrzeni kolekcji i tak duże ich rozrzucenie każe mi wierzyć, że wielkiego i stałego tąpnięcia nie będzie. Może jedynie jak wskoczą te historie na kilka ostatnich tomów, ale przecież niekoniecznie musi tak być.


Ja znużenia nie zakładam, bo po prostu nie będę tego czytał w tym tempie jak to będzie się ukazywać -Czytając każdą opowieść, nawet najlepszą, z takim natężeniem, zawsze można popaść w znużenie.

Offline Alfman

Odp: Conan
« Odpowiedź #488 dnia: Luty 17, 2018, 08:38:16 pm »
Ja, kiedy zaczynam odczuwać znużenie lekturą, robię przerwę na coś innego (kryminał, obyczaj, cokolwiek). Po tym zazwyczaj kontynuacja jest już tylko i wyłącznie przyjemnością  :biggrin:

Offline LucasCorso

Odp: Conan
« Odpowiedź #489 dnia: Luty 17, 2018, 08:55:20 pm »
Możecie mi zaufać gdy powiem, że nie czytałem tych wszystkich Conanów pod rząd. To już mój 5 rok z Conanem.

I nie chcę wyjść na defetystę, ale jednak mimo przerw na inne lektury po pewnym czasie trudno nie zauważyć, że trudno wymyślić coś nowego o facecie, o którym już powstało 500 zeszytów.

Niby to Marvel, ale jednak ręce twórców związane. Nie zrobisz z niego klona. Nie poprosisz Mefisto by anulował mu małzeństwo z Zenobią. Nie napiszesz mu nowego Originu. Nie dasz mu nowych mocy. Ani nowego kostiumu. Nie zrobisz wersji Ultimate. Ani 2099. Geja też raczej z niego nie zrobisz. Ani kobiety.

Dlatego sposób czytania i długość przerw mogą nie pomóc.
Osoby, które lubią dużo tego co lubią będą dalej czerpać przyjemność garściami.
Ale Ci, którzy oczekują, by seria się rozwijała, zaskakiwała, zmieniała, ubogacała mogą jednak z czasem ulec znudzeniu...

I to nie jest by was zniechęcić (bo ja uważam komiksowego COnana za jedno z największych dokonań Marvela)
ale wolę uświadomić tych, co odkładają czytanie na po 70-tym tomie...
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline rzem

Odp: Conan
« Odpowiedź #490 dnia: Luty 18, 2018, 08:08:20 am »
Spoko. Ja wiem w co wszedłem. Tak naprawdę to sposób narracji jest tym, od czego czasami potrzebuję odpoczynku. Same historie jakie będą, to wiadomo.

Offline graves

Odp: Conan
« Odpowiedź #491 dnia: Luty 20, 2018, 05:33:14 pm »

To powiem tylko, że wspominany z takim rozrzewnieniem przez wielu użytkowników forum "Młyn" jest dopiero z numeru 105
Tak w 105, do którego doszedłem właśnie w wykonywanym spisie.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline PiterPK

Odp: Conan
« Odpowiedź #492 dnia: Luty 20, 2018, 06:34:32 pm »
Czyżby pierwsza paczka był tak na zachete? Jutro numer 5 wychodzi, a paczkę z numerami 4 i 5 chyba jeszcze nikt nie dostał.  Ciekawe kiedy przyjdzie.

Offline misiokles

Odp: Conan
« Odpowiedź #493 dnia: Luty 20, 2018, 06:46:09 pm »
Patrząc na inne kolekcje komiksowe - nawet do miesiąca opóźnienia będzie.

Offline parsom

Odp: Conan
« Odpowiedź #494 dnia: Luty 20, 2018, 08:35:05 pm »
Geja też raczej z niego nie zrobisz.

No jak mu się tak przyjrzeć, to w sumie nadaje się na kolejnego do Village People.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk