Autor Wątek: Conan  (Przeczytany 288859 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Conan - jak bardzo lubiany ? ile wart ?
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 05, 2017, 09:21:09 am »
Wygląda na to, ze popełniłem błąd.
Ciekawe jaka jest rzeczywista szansa na powrót komiksowego Conana ?
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline bluebeery

Odp: Conan - jak bardzo lubiany ? ile wart ?
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 05, 2017, 03:24:04 pm »
Ciekawe jaka jest rzeczywista szansa na powrót komiksowego Conana ?
Obserwując aktualny rozwój rynku wydawniczego, myślę że duża. No ale poczekamy, zobaczymy.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Conan - jak bardzo lubiany ? ile wart ?
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 05, 2017, 04:50:23 pm »
Wydawnictwo, które się zdecyduje powinno mieć na uwadze co najmniej 2 sprawy :


- dobrze by było gdyby w pierwszym tomie zawarty był origin postaci


- rysunki powinny być bardziej jednak w duchu naszych czasów aby komiks się sprzedał


Ja proponuję to na początek :





https://www.amazon.com/Conan-Born-Battlefield-Kurt-Busiek/dp/1593079818/

Offline bluebeery

Odp: Conan - jak bardzo lubiany ? ile wart ?
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 08, 2017, 01:05:09 pm »
Wydawnictwo, które się zdecyduje powinno mieć na uwadze co najmniej 2 sprawy :


- dobrze by było gdyby w pierwszym tomie zawarty był origin postaci


- rysunki powinny być bardziej jednak w duchu naszych czasów aby komiks się sprzedał

Co do Twoich uwag to nie mogę się z nimi zgodzić. Uważam że rysunki w duchu naszych czasów nie są konieczne by odnieść względny sukces wydawniczy. Duża część czytelników(w tym ja) chce właśnie czytać klasyczne czarnobiałe historie Windsor-Smitha czy Buscemy. Przecież sprzedaż takich tytułów jak Valerian, Blueberry czy Storm nie wzięła się z oczekiwania współczesnej formy graficznej ;)

Offline keram

Odp: Hachette
« Odpowiedź #49 dnia: Kwiecień 24, 2017, 04:51:29 pm »
SSoC klimatem najbardziej przypomina oryginalne opowiadania Howarda (kilka komiksów to adaptacje twórczości Howarda). Kompletne wydanie historii z SSoC po polsku to moje marzenie. Do tej pory pojawiło się u nas tylko 9? opowiadań (z SSoC). Szkoda, że Hachette wydaje komiksy z tymi paskudnymi panoramami.
Hyborian adventures, w Polsce, pojawił się podczas premiery gry z Conanem. Był dodany do czasopisma (nie pamiętam jakiego). Był to początek opowieści.

Dodatek był do CKM.

Piszesz, że było 9 opowieści z SSoC?
Mam 5 od As Edytor.
Mam "Cienie Zambouli" wydane w Łodzi (nakład 50 egz).
Wiem, że Gdański Klub Fantastyki wydał "Czerwone ćwieki".
A pozostałe?

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Odp: Hachette
« Odpowiedź #50 dnia: Kwiecień 24, 2017, 05:19:32 pm »
Dodatek był do CKM.

Piszesz, że było 9 opowieści z SSoC?
Mam 5 od As Edytor.
Mam "Cienie Zambouli" wydane w Łodzi (nakład 50 egz).
Wiem, że Gdański Klub Fantastyki wydał "Czerwone ćwieki".
A pozostałe?


Od As Edytor: 5 (Klejnoty Gwahlura, Sen o Imperium, Blask szmaragdu, Młyn, Pełzające bóstwo)
Cienie w Zambouli także kupiłem w Łodzi (ciekawe kto ma pozostałe 48 egz.)
Gdańsku Klub Fantastyki: 2 (Czerwone ćwieki, Dzień Jelenia)
Białostocku Klub Fantastyki Ubik: Sen o Imperium (to samo co z As Editor) i Dolina poza gwiazdami (2 opowiadania w jednym tomiku)


Nie mam Czerwonych ćwieków i Doliny poza gwiazdami (na allegro kup teraz 396 zł heh, link w tekście wyżej).
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2017, 05:24:03 pm wysłana przez Archelon »
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline keram

Odp: Odp: Hachette
« Odpowiedź #51 dnia: Kwiecień 24, 2017, 05:31:12 pm »
Dzięki za odpowiedź.

Offline keram

Odp: Odp: Hachette
« Odpowiedź #52 dnia: Kwiecień 24, 2017, 05:35:28 pm »
Przypomniałem sobie, że parę lat temu na festiwalu w Łodzi widziałem "Czerwone ćwieki" za 20 zł, gdybym wiedział, że to taki rarytas na allegro to bym kupił,

Offline vision2001

Odp: Odp: Hachette
« Odpowiedź #53 dnia: Kwiecień 24, 2017, 05:42:33 pm »
Tego jeszcze nie wiadomo, bo budżet kolekcji się dopiero tworzy. Pan Robert ma jeszcze miesiąc na skończenie tłumaczenia całości więc moze w czerwcu coś przecieknie więcej. A 125 zł za 4 tomy w twardej oprawie jakieś 600 stron razem. Nie jest aż tak źle. Przez 4 miesiące można tyle zarobić/odłożyć.
Panie. Są też inne kolekcje niekomiksowe, które człowieka mogą zainteresować, np. King.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline 8azyliszek

Odp: Odp: Hachette
« Odpowiedź #54 dnia: Kwiecień 24, 2017, 05:46:37 pm »
@UP
A czy to moja wina, że ty nie zachodzisz do Biedronki i nie kupowałeś Kinga po 10-12 zł jak ja?
Cmętarz, Misery, Chudszego mam. Rękę Mistrza (genialna!) w jednym tomie za 12 zł też mam. Dyskonty górą. Bastionu nie ma - kpina!

Zacznij odkładanie tych 125 zł do sierpnia i bez dyskusji mi tu. :biggrin: (Tak mkolek - TO TEŻ BYŁ ŻART. O czym vision doskonale wie. My tu się tylko przekomarzamy. :wink: )
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2017, 05:56:31 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline vision2001

Odp: Odp: Hachette
« Odpowiedź #55 dnia: Kwiecień 24, 2017, 05:53:09 pm »
Zacznij odkładanie tych 125 zł do sierpnia i bez dyskusji mi tu. :biggrin: (Tak mkolek - TO TEŻ BYŁ ŻART. O czym vision doskonale wie. My tu się tylko przekomarzamy. :wink: )
Kredyt ma. Ślub się szykuje. Panie! Hajs nie lód. Nie ma letko...  :cool:
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Odp: Hachette
« Odpowiedź #56 dnia: Kwiecień 24, 2017, 05:56:15 pm »
Przypomniałem sobie, że parę lat temu na festiwalu w Łodzi widziałem "Czerwone ćwieki" za 20 zł, gdybym wiedział, że to taki rarytas na allegro to bym kupił,


Należy brać poprawkę na osobę, która wystawia komiksy na allegro. Ja za 20 zł chętnie bym przygarnął.


Czerwone ćwieki to czołówka najlepszych, oryginalnych opowiadań Howarda. Jeśli się nie mylę ostanie, które napisał. Chronologicznie dzieje się po karierze barbarzyńcy jako pirata i śmierci Belit. Conan ściga Valerię, następnie razem trafiają do pozornie wymarłego, starożytnego miasta Xuchotl.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline 8azyliszek

Odp: Odp: Hachette
« Odpowiedź #57 dnia: Kwiecień 24, 2017, 05:57:17 pm »
@UP
Czytałem o Xucholt. Ale dawno to prawie nic nie pamiętam.

Im bardziej nad tym dumam, tym coraz genialniejsza mi się wydaje ta kolekcja, przez postać samego Conana. Teraz to wszystko uznajemy za oczywiste, ale przypominam, że Howard stworzył to wszystko w latach 30-stych. Facet położył podwaliny pod całe heroic fantasy na którym opierała się potem literatura fantasy i popkultura. A nie że tylko Tolkien. Są klasy postaci. jest mapa świata przedstawionego, są czary, są Jaszczuroludzie. Olbrzymie pająki. Poszukiwanie skarbów. Potwory. Piractwo, złodziejstwo. Amazonki. Najemnicy. No jest wszystko. Naprawdę szkoda, że teraz jednak ten nowy film ze Schwarzenegerem nie powstanie. O królu Conanie to bym obejrzał.

Chyba muszę sobie też odświeżyć Kulla z Kevinem Sorbo. :) Aha - zafascynowany Conanem ale po skończeniu wszystkich dostępnych książek z biblioteki, sięgnąłem tez po powieści Richarda Wagnera o jego barbarzyńcy, który był rudobrody dla odmiany od bruneta Conana. :)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2017, 07:55:44 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline misiokles

Odp: Odp: Hachette
« Odpowiedź #58 dnia: Kwiecień 24, 2017, 07:51:09 pm »
Przypomniałem sobie, że parę lat temu na festiwalu w Łodzi widziałem "Czerwone ćwieki" za 20 zł, gdybym wiedział, że to taki rarytas na allegro to bym kupił,
Tylko za takie pieniądze jak widać nikt tego nie kupuje. Szczególnie teraz, gdy ma to wyjść w wydaniu H. Także kiepski interes.

Offline Jutrzen

Odp: Odp: Hachette
« Odpowiedź #59 dnia: Kwiecień 24, 2017, 08:07:51 pm »
Dodatek był do CKM.

Mam wszystkie numery CKM-u i Conana tam nie widziałem? Możesz mniej więcej podać kiedy to było? Chociaż tylko rocznikowo?

 

anything