Autor Wątek: Conan  (Przeczytany 288960 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Garf

Odp: Conan
« Odpowiedź #390 dnia: Styczeń 13, 2018, 09:28:08 pm »
Podejrzewam, że sytuacja będzie taka sama jak przy odzyskaniu Star Wars.

Zaczynam współczuć Dark Horse. Najpierw Star Wars, potem Aliens, a teraz Conan... Jeszcze brakuje, żeby Disney kupił Hellboya i Usagiego.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline bluebeery

Odp: Conan
« Odpowiedź #391 dnia: Styczeń 13, 2018, 11:52:20 pm »
Conan będzie ciemnoskórą kobietą o homo skłonnościach ... taka moda.
Oby tylko nie był do tego cyklistom z pejsami , bo tego nie zniesę ;) Ale jeśli chodzi o modę to coś w tym jest. Dlatego wolę pozycje klasyczne, tam świat nie jest wywrócony do góry nogami w takim stopniu jak w aktualnych trendach...

Offline absolutnie

Odp: Conan
« Odpowiedź #392 dnia: Styczeń 14, 2018, 12:27:41 am »
Dlatego wolę pozycje klasyczne, tam świat nie jest wywrócony do góry nogami w takim stopniu jak w aktualnych trendach...


Muszę przyznać, że czytając pozycje klasyczne, odnoszę odwrotne wrażenie. Kobiety, które się w nich pojawiają, sprawiają wrazenie nierozgarnietych, osób o innym kolorze skóry niż bialy, nie ma lub też występują w rolach służących i (ewentualnie) czarnych charakterów. I wszyscy są hetero. No i bialy zawsze broni słusznej sprawy, a kolorowy reprezentuje ciemnogrod.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline juras9

Odp: Conan
« Odpowiedź #393 dnia: Styczeń 14, 2018, 01:46:33 am »

Co do kolekcji Hachette...

Naprawdę jestem pozytywnie zaskoczony jakością tego wydania i uwierzyć nie mogę, że to kolekcja sprzedawana w kioskach.

Czasami czytając miałem wrażenie, że brakuje kawałków rysunków, że są na tyle przejaskrawione, że część linii jakby zanikała np. zaginione miasto, twarz (szczęka) Tolcemeca. Po porównaniu ze skanami oryginału okazuje się, że tam też tak było. Jest trochę jaśniej, ale różnica minimalna.

Grafiki wydają się być niezłej rozdzielczości, czasami polskie teksty zdradzają trochę mniejszą ostrość oryginału, ale też nieznacznie.

Szycie, papier i jakość oprawy wysokiej jakości, bardzo fajnie się to czyta.

Rysunki świetne, fajny klimat, fabuła jak na razie przeciętna, miejscami dosyć ciekawa :>. Zobaczymy jak się to rozkręci.

Swoją drogą nie wiedziałem, że Vallejo robił okładki do komiksów no i szkoda, że Barry W. Smith w tej kolekcji będzie tak rzadko. Buscema na szczęście też robi tu świetną robotę. Jak rozumiem po Savage Tales kolekcja przechodzi w Savage Sword (?).

Trzymam kciuki, pierwszy tasiemiec w który wchodzę. Raczej nikt już nigdy więcej tego w Polsce nie wyda.

Oby pojawiło się więcej takich kolekcji w przyszłości! Uwielbiam takie klasyki, mordka mi się cieszy widząc te nazwiska.

JanT

  • Gość
Odp: Conan
« Odpowiedź #394 dnia: Styczeń 14, 2018, 07:09:05 am »
Po porównaniu ze skanami oryginału okazuje się, że tam też tak było. Jest trochę jaśniej, ale różnica minimalna.
Pojaśnij/pociemnij monitor i będziesz miał tak samo  :smile: Ze skanami nie ma co porównywać.

Offline death_bird

Odp: Conan
« Odpowiedź #395 dnia: Styczeń 14, 2018, 02:29:29 pm »
Muszę przyznać, że czytając pozycje klasyczne, odnoszę odwrotne wrażenie. Kobiety, które się w nich pojawiają, sprawiają wrazenie nierozgarnietych, osób o innym kolorze skóry niż bialy, nie ma lub też występują w rolach służących i (ewentualnie) czarnych charakterów. I wszyscy są hetero. No i bialy zawsze broni słusznej sprawy, a kolorowy reprezentuje ciemnogrod.

Tak jakby na odwrót było fajniej.  :cool: Zawsze jest tak, że co za dużo to niezdrowo.
Czy to klasyka czy nowość wolę fabułę od ideologii, która na ogół jest przykrywką dla braku dobrej fabuły.

W sumie dziwna sprawa z tym Conanem. Rozglądając się nieco po kioskach w swojej okolicy (w sumie coraz ich mniej) nie widziałem tej kolekcji wcale.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline absolutnie

Odp: Conan
« Odpowiedź #396 dnia: Styczeń 14, 2018, 02:38:13 pm »

Czy to klasyka czy nowość wolę fabułę od ideologii, która na ogół jest przykrywką dla braku dobrej fabuły.




Nie ma fabuły bez ideologii.
A ideologia nie jest w stanie przykryć braku dobrej fabuły, aczkolwiek dobra fabuła zazwyczaj umiejętnie przykrywa przekaz ideologiczny.
Uważam, że brak dobrej fabuły nalezy nazywac brakiem dobrej fabuły i jednoznacznie mówić o braku talentu czy umiejętności tego, kto ją stworzył, a nie zwalać winę za jej brak na jakąś ideologię.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline juras9

Odp: Conan
« Odpowiedź #397 dnia: Styczeń 14, 2018, 03:17:35 pm »
Pojaśnij/pociemnij monitor i będziesz miał tak samo  :smile: Ze skanami nie ma co porównywać.


No właśnie to samo sobie pomyślałem. Ciekawe jako to faktycznie wyglądało i jak duża jest różnica.

Offline graves

Odp: Conan
« Odpowiedź #398 dnia: Styczeń 14, 2018, 10:40:10 pm »
Skończyłem dzisiaj czytać drugi tom kolekcji i... wsiąkłem w te opowieści jak 30 lat temu kiedy je pierwszy raz przeczytałem.

Drugi tom jest rewelacyjny. Nie za bardzo lubiłem Conana w wykonaniu Barrego Smitha (Windsor). Znacznie bardziej lubię rysunki Johna Buscemy. To jest właśnie taki Conan jaki powinien być i jakiego można sobie wyobrażać czytając książki o tym bohaterze. Jest idealny. Scenariusze Roya Thomasa też są świetne.
I przyznać muszę, że grafika w tej wielkości też zyskuje zupełnie inną jakość. Z przyjemnością ogląda się niektóre kadry pełno stronicowe. Ta ilość szczegółów powala. Piękne. Znacznie lepiej wyglądają też rysunki, które były przygotowane w czerni i bieli na potrzeby tego magazynu ("The Savage Sword of Conan") a nie przygotowane pod kolorowe wydanie do Conana barbarzyńcy i później zamieszczone w tym magazynie tylko pozbawione koloru. Od razu widać, że to nie ta jakość. Brak zdecydowanego cieniowania, są za jasne.

Generalnie jednak rewelacja.
Czekam na "Klejnoty Gwahlura" (25 numer magazynu "The Savage Sword of Conan"). Porównam wtedy w dużym formacie to co już zachwyciło mnie w wydaniu AS-Editor.
Ernie Chan też jest świetny (lub Tony deZuniga), ale Johna Buscemę uważam za najlepszego rysownika Conana.

Przejrzałem sobie na razie pierwszych 60 magazynów "The Savage Sword of Conan" i na 66 znajdujących się tam komiksów o Conanie aż 45 jest z rysunkami Johna Buscemy. Mogę jedynie powtórzyć - rewelacja.

Czego mi brakuje w tej kolekcji? Mapy na drugiej stronie okładki. Ta seria ma bardzo dokładne zakotwiczenie w konkretnych częściach tego Hyboryjskiego świata i możliwość śledzenia gdzie obecnie dzieje sie akcja - daje dodatkowy smaczek. Wystarczyłaby taka mapa jak w Essentialu z Mandragory. Tutaj niestety tego brak.
Druga rzecz, szkoda, że na grzbiecie elementy panoramy nie sa "foliowane" jak sam rysunek na okładce. Dałoby to dodatkowy efekt 3D (oczywiście panorama jest fatalna i raczej do ukrycia, ale bez napisu z samą postacią Conana daje jeszcze radę).
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline laf

Odp: Conan
« Odpowiedź #399 dnia: Styczeń 15, 2018, 09:58:20 am »
Pierwszy tom odfajkowany. To jest naprawdę świetna pozycja, począwszy od wydania (super decyzje odnośnie powiększonego formatu i papieru off-setowego), fabuły (Thomas umiejętnie zaadoptował fantastyczne opowiadania Howarda) i oczywiście rysunków (Neal Adams, Jim Starlin, a przede wszystkim niesamowity Barry Windsor-Smith).
Jeszcze posłodzę, bo chciałem zwrócić uwagę na coś, o czym chyba nie było wspomniane w tym wątku, a mianowicie tłumaczenie. Robert Lipski w idealny sposób oddał fantastyczny klimat wykreowanych czasów i miejsc. Panie Robercie, szacun!!!!
No i po tych peanach pochwalnych najważniejsza decyzja - nie wchodzę w tą serię. Odrzuciła mnie forma krótkich opowiadań powiązanych jedynie głównym bohaterem i światem wymyślonym przez Howarda. Zdecydowanie bardziej wolę kiedy historia ciągnie się dłużej, a poszczególne historie się ze sobą zazębiają i widzimy rozwój zarówno głównych, jak i pobocznych postaci. Coś jak w Thorgalu. I tak, wiem, że w kolejnych tomach będą dłuższe opowiadania, ale jednak to mnie nie przekonuje.

Czego mi brakuje w tej kolekcji? Mapy na drugiej stronie okładki.
O tak, tego też mi brakowało.

Miałem chyba z 10 prenumerat. Zawsze musiałem coś reklamować i w końcu rezygnowałem i kupowałem osobiście. Największym dramatem był Thorgal, gdzie reklamowane numery potrafiły przyjść w jeszcze gorszym stanie. Z WKKM reż nie było dobrze, raz jeden z numerów wjechał okładką w środek drugiego i pogniótł kilkanaście kartek. O otarciach i zbitych rogach już nie warto wspominać. Przerwałem prenumeratę WKKM po chyba 18 numerze i odtąd wszystkie kolekcje kupuję w kioskach.
Serio, było aż tak źle? Ja prenumerowałem WKKM (do 61. tomu) i całego Thorgala (bez dalszych tytułów Rosińskiego), a obecnie prenumeruję kolekcję SBM. Z tego wszystkiego tylko 3 tomy WKKM były uszkodzone i je reklamowałem. Ale i tak te uszkodzone mogłem sobie zatrzymać i sprzedałem je (oczywiście jako uszkodzone) dzięki czemu jakiś tam zysk był. Zresztą reklamacja w Hachette to autentycznie sama przyjemność. Zgłosiłem wszystko telefonicznie i po jakiś dwóch tygodniach nowe komiksy stały już na mojej półce.
Jeśli miałbym bawić się w Conana to wyłącznie poprzez prenumeratę. Prezenty standardowe, ale jednak niższa kwota kusi. Owszem, z wyprzedzeniem prenumeratorzy nie otrzymują tomów, paczka przychodzi ok. 2-3 tygodni po premierze ostatniego tomu w paczce, ale na serio jest to dla kogokolwiek aż taki warunek, który sprawia, że rezygnujecie z prenumeraty? Nie ma nic innego akurat pod ręką do czytania?

Offline misiokles

Odp: Conan
« Odpowiedź #400 dnia: Styczeń 15, 2018, 10:17:23 am »
Najbardziej boli w opóźnieniach z prenumeratą chyba to, że wchodzisz gdzieś w net, gdzie już się toczą gorące dyskusje a ty masz ochotę rzucić się w wir recenzji no ale jeszcze nie możesz. A jak już możesz to już po wirze :)

Offline PiterPK

Odp: Conan
« Odpowiedź #401 dnia: Styczeń 15, 2018, 12:18:38 pm »
Już zamiast tych grafik w prenumeracie, mogli dać właśnie mapę.
Zamawiając od numeru 2 kolekcja wychodzi 250zł (2710 zamiast 2960) taniej, przy czym jest właśnie to opóźnienie. 6zł oszczędności na miesiąc to w sumie grosze przy takiej kwocie, a ma się komiks w dniu premiery. Zawsze można po dostaniu prezentów przerwać prenumeratę i kupować dalej samemu.  :biggrin:  Choć za te 250zł można kupić kilka innych komiksów.


Offline Motyl

Odp: Conan
« Odpowiedź #402 dnia: Styczeń 15, 2018, 03:14:02 pm »
Czego mi brakuje w tej kolekcji? Mapy na drugiej stronie okładki.

Mapa świata ery hyboryjskiej będzie w 6 tomie. Będziesz mógł sobie ją porównać z tą z Essentiala Mandry. 

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Conan
« Odpowiedź #403 dnia: Styczeń 15, 2018, 04:35:15 pm »
Tu można poprzeglądać mapy z ery hyboryjskiej:
http://hyboria.xoth.net/maps/

"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline graves

Odp: Conan
« Odpowiedź #404 dnia: Styczeń 15, 2018, 09:55:41 pm »
Mapa świata ery hyboryjskiej będzie w 6 tomie. Będziesz mógł sobie ją porównać z tą z Essentiala Mandry. 
Wiem, ale to bez sensu, abym zawsze musiał mieć tom 6 pod ręką, jak chcę coś sprawdzić.
Mapa powinna być w każdym albumie.
Wiem, że mogę znaleźć w internecie, ale nie czytam tam tego komiksu tylko mam go w wersji papierowej.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

 

anything