Autor Wątek: Conan  (Przeczytany 288865 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Doctus

Odp: Conan
« Odpowiedź #150 dnia: Wrzesień 18, 2017, 08:08:43 pm »
Absolutnie mam taką pewność Janie :D A jak ruszy to świetnie, ale jestem realistą. Conan nie jest na tyle popularny by utrzymać się jako 2 tygodniowy magazyn w naszym kraju. Dlatego dobrze że Egmont zapowiedział Conana, fani będą mieli cosik na otarcie łez. A jak okaże się dobre, to kto wie, może i ja pobiegnę na interes do Bazyla, w końcu Hachettmistrz teraz sprzedaje Conany po 40zł za sztukę.

Offline Zamorano

Odp: Conan
« Odpowiedź #151 dnia: Wrzesień 19, 2017, 11:49:22 am »
Absolutnie mam taką pewność Janie :D A jak ruszy to świetnie, ale jestem realistą. Conan nie jest na tyle popularny by utrzymać się jako 2 tygodniowy magazyn w naszym kraju.

Ale był na tyle popularny w latach 80tych i 90tych. Cały myk polega na tym czy uda się przywołać nostalgię po tej linii i tamto wykorzystać. Ta kolekcja akurat dużo bardziej się do tego nadaje niż Conan robiony już przez Dark Horse.
Łowco. Idziesz, jak zawsze, po krawędzi. Nieunikniony jest dzień , w którym popełnisz błąd."
BLADE RUNNER
http://www.kamil78.dami.pl/books.htm

Offline Doctus

Odp: Conan
« Odpowiedź #152 dnia: Wrzesień 20, 2017, 01:01:43 pm »
Może film z Arnoldem i książki były, ale powiedz ile TM-Semic sprzedal zeszytów o Conanie? Niewiele.

Offline Zamorano

Odp: Conan
« Odpowiedź #153 dnia: Wrzesień 20, 2017, 02:26:03 pm »
Może film z Arnoldem i książki były, ale powiedz ile TM-Semic sprzedal zeszytów o Conanie? Niewiele.

Zeszyty Semika to inny Conan niż ta kolekcja. Od początku (poza może jednym zeszytem, tym gdzie pojawia się Czerwona Sonja i potem został nagle urwany i nie był kontynuowany i poszły zupełnie inne historie; a i nawet w przypadku tego zeszytu nie jestem przekonany) ich seria była rozczarowaniem już wtedy. Zaczęło się od 32 stronnicowych zeszytów, potem przerzucili się na dwa razy grubsze. Sama seria tzw. fandom zawiodła bardzo. Widać to np. w recenzjach w Super Boomie. Właśnie dlatego, że była porównywana a to z Howardem, a to z filmem Millusa, a to z zeszytami z AS Editora. Te komiksy z kolekcji są dużo bardziej dla fanów "Wydania kompletnego" czy filmu "Conan Barbarzyńca", czy estetyki ala Frazetta, heroicznej fantasy w ogóle. Nie skreślał bym jej szans skoro kolekcja thorgalowa się udała mimo, że wszystko było dostępne w regularnym wydaniu i nawet nieco taniej. Ona nie będzie aż tak bardzo kolidować z superbohaterskimi seriami, bo spora część jej potencjalnych nabywców to inny fandom. Jej sukces lub jego brak zależy od tej "nostalgii" za 80sami/ 90sami czy chwyci czy nie w znacznej mierze.
Łowco. Idziesz, jak zawsze, po krawędzi. Nieunikniony jest dzień , w którym popełnisz błąd."
BLADE RUNNER
http://www.kamil78.dami.pl/books.htm

Offline Nawimar

Odp: Conan
« Odpowiedź #154 dnia: Wrzesień 20, 2017, 07:21:49 pm »
Doctus: "(...) ile TM-Semic sprzedal zeszytów o Conanie? Niewiele."
 
Przecież to było z tysiąc lat temu, niemal w erze turiańskiej. Inne epoka, inne realia. Nie ma żadnego porównania.  Hachette zapewne bardzo by się cieszyło gdyby udało im się sprzedać choćby połowę tego co sprzedawał Semic. Choć prywatnie czuję po kościach, że akurat ta kolekcja faktycznie się u nas nie przyjmie czego bardzo będę żałował.

JanT

  • Gość
Odp: Conan
« Odpowiedź #155 dnia: Październik 04, 2017, 12:26:08 pm »
Nikt nie dorwał ostatniego testowego Conana? Poprosiłbym o zdjęcie dołączonej ulotki  :smile:

Offline Mawer

Odp: Conan
« Odpowiedź #156 dnia: Październik 04, 2017, 12:37:02 pm »
Nie moje foto, ale wrzucę.





Niby jakieś zapewnienie dają, że kolekcja wystartuje, ale znając życie pewnie Lucky Luke po 4 tomie miał podobną ulotkę. Zastanawia mnie jedynie, jakie zmiany w układzie mieli na myśli...

Offline Cringer

Odp: Conan
« Odpowiedź #157 dnia: Październik 04, 2017, 01:10:22 pm »
Zastanawia mnie jedynie, jakie zmiany w układzie mieli na myśli...
pewnie żadne, tylko głupio im było napisać:
"Szanowni Państwo jesteście frajerami bo kupiliście rzut testowy o czym was nie informowaliśmy a kolekcja może nie wystartować".

Offline Mawer

Odp: Conan
« Odpowiedź #158 dnia: Październik 04, 2017, 01:20:04 pm »
pewnie żadne, tylko głupio im było napisać:
"Szanowni Państwo jesteście frajerami bo kupiliście rzut testowy o czym was nie informowaliśmy a kolekcja może nie wystartować".


Oby nie takie jak w WKKM, że od innego tomu rozpoczną kolekcję niż w teście.

JanT

  • Gość
Odp: Conan
« Odpowiedź #159 dnia: Październik 04, 2017, 01:33:26 pm »
Treść bardzo podobno do poprzednich. Teraz czekać do grudnia czy coś z tego będzie  :smile:

Offline Cringer

Odp: Conan
« Odpowiedź #160 dnia: Październik 04, 2017, 01:43:39 pm »

Oby nie takie jak w WKKM, że od innego tomu rozpoczną kolekcję niż w teście.
tu nie powinno być o tym mowy, w końcu to seria i lecą z nią od początku po kolei.

Offline kas1

Odp: Conan
« Odpowiedź #161 dnia: Październik 04, 2017, 01:45:01 pm »
Smuteczek bo dawno po nic tak chętnie nie chodziłem do kiosku. Frajerem się nie czuje. Wprost przeciwnie. Jestem bardzo zadowolony z faktu, że mam te cztery tomy i nawet jak kolekcja nie ruszy, to na pewno się ich nie pozbędę.

Offline raf82

Odp: Conan
« Odpowiedź #162 dnia: Październik 04, 2017, 01:54:19 pm »
Tom 3 zalega w 3 kioskach u mnie na osiedlu wczoraj jak widziałem - jak 1 części nie mogłem znaleźć to 3 jest w prawie każdym ruchu raczej kiepska sprzedaż ciekawe czy wystartują.

mkolek81

  • Gość
Odp: Conan
« Odpowiedź #163 dnia: Październik 04, 2017, 01:56:40 pm »
Zawsze jest tak, że dwa pierwsze tomy kolekcji sprzedają się lepiej, bo mają bardzo przystępną cenę. Zawsze jak wychodzi już właściwa cena to sprzedaż spada. 

Offline sum41

Odp: Conan
« Odpowiedź #164 dnia: Październik 06, 2017, 10:57:51 am »
Moim zdaniem kolekcję tę zabiła cena 40 zł za b&w - polecieli na kasę jak nic.

Przy tej liczbie komików na rynku  trzeba teraz być konkurencyjnym, niby było w ankiecie czy cena Ci odpowiada ale czy wezmą to pod rozwagę - wątpię.
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?