Autor Wątek: Usagi Yojimbo  (Przeczytany 167782 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #450 dnia: Styczeń 16, 2019, 09:53:43 am »
Ale """"niektórzy"""" oczywiście tego nie rozumieją.
Jak widać, że ci pozostali też tego nie rozumieją. Najlepszą opcją było by aby na rynku były dwa wydania, takie jak teraz dla oraz nowe zbiorcze w HC. Problem jest taki, że rynek nie jest tak chłonnym, aby dało radę utrzymać oba na nim. Egmont zrobił to najbardziej optymalnie jak mógł.  Na pewno problemem jest, że jest to seria cały czas trwająca.

Offline R~Q

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #451 dnia: Styczeń 16, 2019, 10:34:00 am »
Czy Sakai wyznaczył następcę?

Offline ilemoznaszukacnicka

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #452 dnia: Styczeń 16, 2019, 10:56:31 am »
Jak widać, że ci pozostali też tego nie rozumieją. Najlepszą opcją było by aby na rynku były dwa wydania, takie jak teraz dla oraz nowe zbiorcze w HC. Problem jest taki, że rynek nie jest tak chłonnym, aby dało radę utrzymać oba na nim. Egmont zrobił to najbardziej optymalnie jak mógł.  Na pewno problemem jest, że jest to seria cały czas trwająca.


To znaczy, że jest na tyle chłonny by utrzymać dwa równoległe wydania "potrójne na miękko" i "pojedyncze jak dotąd". ale nie jest na tyle chłonny by utrzymać "zbiorcze HC" i "pojedyncze jak dotąd". Umyka mi ta logika.

mkolek81

  • Gość
Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #453 dnia: Styczeń 16, 2019, 11:05:07 am »
Umyka mi ta logika.
Zdecydowanie. Wg mnie źle wszyscy traktują te "nowe" wydania. Bardziej wszyscy powinni patrzeć na to jak na dodruk brakujących tomów, tylko że 3w1, aby można było skompletować i nadrobić zaległości. I raczej ja nie doszukuję się, że nowe tomy (premierowe) będą wydawane też 3w1 (może kiedyś, jak się nakład skończy).

Offline ilemoznaszukacnicka

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #454 dnia: Styczeń 16, 2019, 11:17:42 am »
Jako dodruk a nie nowe wydanie, to by był najlepszy w formie jak dotychczas bez kombinowania. Dla mnie przejdzie to względnie gładko, gdyż brakują mi kolejne numery. Można założyć że komuś brakuje w sposób nieregularny, np co trzy albumy. Będzie musiał on kupić wiele tomów (jeśli chce przeczytać całość), dużo więcej niż faktycznie potrzebuje. Nie widzę tu argumentu o ukłonie dla starych zbieraczy jaki się przewija. Ukłon dla nich to dodruk tego co mamy/mają.


Dam sobie na wstrzymanie kolejne posty. Może z rozczarowania napisałem ich za dużo, jednak w każdym były jakieś kolejne argumenty. Sporo przewija się postów śmieszkujących z niezadowolonych, ale te w większości nie podawały żadnych kontrargumentów więc są bezwartościowe.

mkolek81

  • Gość
Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #455 dnia: Styczeń 16, 2019, 11:28:32 am »
Można założyć że komuś brakuje w sposób nieregularny, np co trzy albumy. Będzie musiał on kupić wiele tomów (jeśli chce przeczytać całość), dużo więcej niż faktycznie potrzebuje.
Ale to go wyniesie taniej pewnie niż jakby miał kupować tomy używane, których stan i tak mógłby być różny.

Nie widzę tu argumentu o ukłonie dla starych zbieraczy jaki się przewija.
A ja tak. Jeśli Egmont zapowiedziałby nową edycję to pewnie większość przesiadałby się na nowe wydanie, olewając pewnie kontynuację (zakładam, że taka by też była) starej formy i wtedy okazałoby się, że nie opłaca się drukować jej bo za mało by było kupujących ją. I zostałaby przerwana i wtedy dopiero podniósłby się lament tych 30 czytających i opluwanie, że Egmont nie potrafi kończyć serii.
Ukłon dla nich to dodruk tego co mamy/mają.
Z którym Egmont już raz próbował i się nie udało. Zapominasz widzę o tym. Jest tego dużo, przez co dodruk tych wszystkich tomów, trwałby długo.

Offline parsom

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #456 dnia: Styczeń 16, 2019, 11:37:41 am »
No tak, bo przecież jakby to wydali w innym formacie, to ten z brakującymi tomami miałby lepiej.
Co do tego braku kontrargumentów - zlituj się, po co ktoś ma cię przekonywać w tej sprawie.Sytuacja jest prosta - seria jest nadal wydawana, a już są w niej braki. I co - mają teraz wprowadzać nowe wydanie w nowym formacie itd.?
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline Antari

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #457 dnia: Styczeń 16, 2019, 11:48:59 am »
Ukłon w stronę starych zbieraczy pod względem formatu wydania. Będzie pasowało do reszty. Tak ja to widzę. Plus jeżeli ktoś zaczął zbierać później może nie mieć np. 1-2 tomu, a ma wszystkie kolejne aż do aktualnych. Więc będzie miał szansę uzupełnić braki.

Offline budyn2h

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #458 dnia: Sierpień 26, 2019, 08:57:46 am »
Przeczytałem właśnie 1 tom zbiorczy i trochę mi nie pasuje, że w trakcie lektury jest dużo przypisów nawiązujących do innych tomów(chyba wcześniejszych). Myślałem, że tom 1 zbiera całość historii od początku a tu lekkie zaskoczenie.

Czy żeby nic nie utracić z lektury muszę kupić tomy od 1 do 7 w pierwotnym wydaniu? Czy też Egmont planuje wydanie integrala z tymi przygodami?

Czy kupując integrale zbiorę całość wydanych przygód Usagiego czy muszę kupić jakieś pojedyńcze tomy?

Offline Lesiok

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #459 dnia: Sierpień 26, 2019, 11:46:26 am »
Niestety o zbiorczym wydaniu tomów 1-7 nic nie wiadomo. Można poszukać starego wydania. Z tym jest jeden problem. Tomy 1 i 2 są w miarę normalnych cenach, a reszta to już dosyć droga zabawa.

Offline budyn2h

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #460 dnia: Sierpień 26, 2019, 12:35:29 pm »
Czyli nie wiadomo czy będzie dodruk tomów 3-7 czy też zdecydują się na integral.