Autor Wątek: Conan  (Przeczytany 288932 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szarak

Conan
« dnia: Lipiec 15, 2003, 12:14:39 pm »
Chciałbym się dowiedzieć ile mogą być warte komiksy Conana. Otóż posiadam 4 komiksy Conana (czarno-białe) z 1990r. są w idealnym stanie. chciałbym sie dowiedzieć ile mogłbym za nie ewentualnie dostać. warto sprzedawać teraz czy czekać kolejne 10 lat ? :biggrin:

P. S. Komiksy są w polskiej wersji językowej

PZDr. Szarak
« Ostatnia zmiana: Sierpień 10, 2017, 09:51:02 pm wysłana przez graves »
Życie to iluzja, dlaczego więc wciąż sie łudzisz że ma jakiś sens ?"

Offline Błendny Komboj

Conan - jak bardzo lubiany ? ile wart ?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 16, 2003, 12:12:04 pm »
Zależy komu sprzedajesz i gdzie ten ktoś mieszka. W krakowskiej Zielonej Sowie widziałem to za jakieś 2 złote od zeszytu, ale gdzieś, gdzie dostęp do komiksów jest ograniczony, może pójść drożej. Propunuję, żebyś znalazł ten komiks na Imago i zobaczył po ile tam schodzi.
Lord of the Rings" is a piece of crap.

Offline Kuvery

Re: Conan - jak bardzo lubiany ? ile wart ?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 16, 2003, 02:25:15 pm »
Cytat: "Szarak"
Chciałbym się dowiedzieć ile mogą być warte komiksy Conana. Otóż posiadam 4 komiksy Conana (czarno-białe) z 1990r. są w idealnym stanie. chciałbym sie dowiedzieć ile mogłbym za nie ewentualnie dostać. warto sprzedawać teraz czy czekać kolejne 10 lat ? :D
P. S. Komiksy są w polskiej wersji językowej
PZDr. Szarak


...niezłe 8)
10 lat czekać?? myślę że najlepiej poczekać do pełnej trzydziechy :D

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Conan - jak bardzo lubiany ? ile wart ?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 16, 2003, 02:33:07 pm »
Jesli planujesz realizacje zyskow za 10 lat, to raczej sugerowalbym fundusz inwestycyjny.  :D
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Inszy

Conan - jak bardzo lubiany ? ile wart ?
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 16, 2003, 10:00:16 pm »
Cóż...
Pozwolę sobie nadać inny kontekst pytaniu z tematu :D

Jak jest lubiana komiksowa wersja Conana? Ile jest warta, że się tak wyrażę, duchowo?
Osobiście z chęcią wracam do tych zeszytów. Takie to, hmm... Conanowskie :wink:
Dziś próżno szukać takich rzeczy na półkach w księgarniach :cry:
a przykład ten kwaczący kaczor Donald... On nie zna litości. Jest okrutny i bezwzględny. Jeśli nawet dochodzi do jakiegoś celu, to po trupach. Jego prawem jest prawo zemsty.

Anonymous

  • Gość
Conan - jak bardzo lubiany ? ile wart ?
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 16, 2003, 11:06:44 pm »
Dark Horse wydaje wlasnie pierwszy tom Conana, dziela zebrane by B. Windsor-Smith, kolor revampowany komputerowo, 144 str. - calosc planowana na grubiutkie 3 tomy klasyki lat 70-80, chyba sie skusze


Offline Borys

Conan - jak bardzo lubiany ? ile wart ?
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 17, 2003, 08:19:47 am »
Wow! Okładka wygląda na prawdę zachęcająco. Fatycznie trąci trochę tymi Conanami wydanymi przez As Editora (o ile się nie mylę), bo to, co później wydał TM-Semic to był niezły shit:)
tylko głupiec słucha plotek
tylko głupiec ich NIE słucha
Neil Gaiman

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Conan - jak bardzo lubiany ? ile wart ?
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 17, 2003, 08:36:57 am »
Ja z lezka w oku wspominam tego pierwszego Conana, gdzie on sie wspinal na poczatku po takiej wielkiej skale, a potem na moscie walczyl z wielka malpa.

To byla adaptacja oryginalnego opowiadania Howarda...
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline graves

Conan - jak bardzo lubiany ? ile wart ?
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 17, 2003, 08:43:59 am »
To co wydał Tm-semic było starsze, bardziej schematyczne. Te wydane przez As Editor miały różnorodnośc twórców i były to krótkie opowiadania -zamknięte. Osobiście wolę opowiadania o Conanie (szczególnie te twórcy Conana- R.E. Howarda) niż powieści pełnometrażowe -dlatego to co wydał As bardziej mi podeszło. W wersji książkowej przeczytałem z 50 tomów, z komiksów tylko to co wyszło u nas plus zbiorek kupiony w niemczech. Chętnie bym zobaczył coś z Conana jeszcze u nas na rynku (mówię oczywiście o komiksach, książek mam dość).
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Kuvery

Conan - jak bardzo lubiany ? ile wart ?
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 17, 2003, 12:53:47 pm »
Cytat: "graves"
...Osobiście wolę opowiadania o Conanie (szczególnie te twórcy Conana- R.E. Howarda) niż powieści pełnometrażowe -dlatego to co wydał As bardziej mi podeszło. W wersji książkowej przeczytałem z 50 tomów, z komiksów tylko to co wyszło u nas plus zbiorek kupiony w niemczech. Chętnie bym zobaczył coś z Conana jeszcze u nas na rynku (mówię oczywiście o komiksach, książek mam dość).


Jeśli Conan to tylko Howarda, żadne Cartery czy Campy itd.
Czerwone ćwieki, Za czarną rzeką itd. itd. to były opowiadania. W sumie 26 tytułów. Inne tegoż pióra też były bardzo klimatyczne. Czytając komiksy pewne nawiązania były i ogólnie nie było źle w niektórych przypadkach. Chętnie rzucę okiem na podróbki...

Offline DevilRed

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 971
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Digital Sin Team/DNN Squad
    • profil MySpace
Conan - jak bardzo lubiany ? ile wart ?
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 17, 2003, 03:13:21 pm »
a Czesi właśnie wydali Conany Barry'ego Windsor Smitha w czerni i bieli , 8 numerów za 99 koron. 2ga część wkrótce. to w serii klasyka marvela. wydali też Spidera z lat 70tych, Wolverine'a(numery 1-8), a wkrótce będzie też Uncanny Xmen od #94 :D
http://www.myspace.com/digitalsin1 - "we keep disco evil"

http://www.myspace.com/dnnpl - "we say dance Dance DANCE!"

N.N.

  • Gość
Conan - jak bardzo lubiany ? ile wart ?
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 31, 2003, 04:51:03 pm »
Cytat: "2dope"
Dark Horse wydaje wlasnie pierwszy tom Conana, dziela zebrane by B. Windsor-Smith, kolor revampowany komputerowo, 144 str. - calosc planowana na grubiutkie 3 tomy klasyki lat 70-80, chyba sie skusze


To cudna wiadomość. Windsor-Smith jest genialnie genialny, a jego adaptacje "Conana", bo on - na początku - rysował adaptacje opowiadań Howarda były po prostu rozwalające. Może pierwsze trzy części (zeszyty) miały niedoróbki, ale potem (od "Wieży Słonia") to już było mistrzostwo świata. W Polsce kiedyś było  pirackie wydanie "Czerwonych ćwieków" narysowanych właśnie przez B. W-S. i to był przykład mistrza w najlepszej formie. Ja się skuszę na pewno.

Offline DevilRed

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 971
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Digital Sin Team/DNN Squad
    • profil MySpace
Conan - jak bardzo lubiany ? ile wart ?
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 08, 2003, 06:58:54 pm »
a ja mocno zastanawiam się nad tym czeskim wydaniem. choć może ktoś się u nas na to skusi by wydać? :twisted:
http://www.myspace.com/digitalsin1 - "we keep disco evil"

http://www.myspace.com/dnnpl - "we say dance Dance DANCE!"

Offline Ireneusz Pietryka

Conan - jak bardzo lubiany ? ile wart ?
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 15, 2005, 09:07:16 pm »
Zgadza się. Kiedyś kolekcjonowałem wymienione przez Ciebie tytuły i niektóre numery mam do dzisiaj. Podobały mi się jeszcze rysunki Geofa Isherwooda w "King Conan", a w pozostałych w/w seriach G. Kwapisz (potrafił zachwycić lekkością rysunku) i np. Armando Gil. Najmniej natomis
ast przypadły mi do gustu dzieła poczciwego J. Buscemy i E. Chana.
pozdr
Jeśli tracisz pieniądze - nic nie tracisz
Jeśli tracisz zdrowie - coś tracisz
Jeśli tracisz spokój - tracisz wszystko".

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

 

anything