trawa

Autor Wątek: Komiksowa Top Lista - Marzec 2010  (Przeczytany 10718 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline skil

Odp: Komiksowa Top Lista - Marzec 2010
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 04, 2010, 04:54:30 pm »
Właśnie przeczytałem "Animal'z". Wprawdzie momentami irytowała mnie jego powierzchowna erudycja (momentami, bo miejscami - poezja!), sztywne relacje między bohaterami i historia kończąca się w momencie, kiedy zaczynała nabierać tempa, to i tak jestem pod dużym wrażeniem. Tematyka komiksu, jego klimat, narracja (dialogi) i oczywiście warstwa wizualna nie pozostawiają wiele do życzenia. Dla mnie bomba.

Przeczytałem również recenzję Pstrąga na Komiksomanii i nie zgodzę się, że "Animal'z" to ambitny, ale niezbyt smaczny koktajl. Owszem, komiks niektórych może razić "akademickością i inteligenckością" i  udziwnieniami, ale przecież to typowy Bilal. W każdym razie mnie to nie przeszkadzało aż tak bardzo, wiedziałem czego się spodziewać i do komiksu z pewnością będę wracał nie tylko z powodu fantastycznej grafiki.
 
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline ljc

Odp: Komiksowa Top Lista - Marzec 2010
« Odpowiedź #46 dnia: Maj 04, 2010, 05:10:53 pm »
No inaczej - wizualnie, warsztatowo, narracyjne i ogólnie "formalnie-komiksowo" - palce lizać. A treściowo - nijakie, słabawe, bez siły. Dość jasno?
nie dość, bo wynika z tego, że w przypadku komiksu artystycznie znaczy treściowo, czego nie rozumiem, chyba że Twój poprzedni post był, no nie wiem, semantycznie słaby?
tamtam!

Offline Julek_

Odp: Komiksowa Top Lista - Marzec 2010
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 04, 2010, 06:53:33 pm »
Ljc, Ty się tak lubisz przypieprzać do każdego zdania  :roll:
Coś może być warsztatowo dobre, ale być porażką?


A generalnie to zmieniam zdanie - jednak, po powtórnej lekturze, te nowy Bilal całkiem mi przypadł do gustu i zasłużył sobie na dobrą recenzję!

Offline ljc

Odp: Komiksowa Top Lista - Marzec 2010
« Odpowiedź #48 dnia: Maj 05, 2010, 08:03:36 am »
Julek_, skąd w Tobie tyle agresji?
czytam kategoryczne sformułowanie niepoparte żadnym argumentem i sprzeczne z początkowymi tezami, więc pytam, o co kaman...
tamtam!

Offline Julek_

Odp: Komiksowa Top Lista - Marzec 2010
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 05, 2010, 11:41:34 am »
Jakiej agresji  :shock:
Jakie tezy początkowe, jakie argumenty  :shock:


Nie wiem jak Ci to prościej wytłumaczyć... Bilal chciał coś powiedzieć (w cudzysłowiu) o ekologii, o etyce i o człowieczeństwie. Komiksiarzem dobrym jest, więc komiks mu wyszedł. Ale nie powiedział nic nowego, ani ciekawego. Zatem dla mnie jest to artystyczna porażka. Bo jako artysta Bilal nic mnie nie powiedział.
Naprawdę, jaśnie nie umiem.


A to, co piszę i tak jest nieaktualne, więc o co cały ten szum  :roll:

 

anything