trawa

Autor Wątek: Porady dotyczące gry/rozwoju postaci.  (Przeczytany 16402 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mozguu

Porady dotyczące gry/rozwoju postaci.
« dnia: Marzec 28, 2010, 10:32:53 pm »
Witam.
Gram w Drakensang od piątku i wydaje się dla mnie świetną grą. Oczywiście jak to gram pierwszy raz to muszę odkyrwać/sprawdzać umiejętności/zadania itp. I tu moje pytania, ponieważ będę zaczynał grę od nowa.
1.Czy team ja,Rhulana,Forgrimm,Gladys jest dobry?
2.Jak rozwijać ten team czyli: jakie umiejętności, czary, atuty itp.
3.Zastanawiam się nad moją klasą postaci. Wojownik czy Łowca (te mi najbardziej odpowiadają, magami nie lubię grać)? Co rozwijać u tego 1 albo 2? Czy jeżeli jestem łowcą to ładować w łuki czy może sztylety lub miecze?
4.Czy opłaca się grać łowcą ze względu na to, że będę zbierał ziółka i skóry? Bo jakoś Rhulanie skóry nawet nawet wychodziły to ziółka nawet na 10 poziomie umiejętności Zielarstwo zbierała rzadko.
5.Czy jeżeli zrobiłbym siebie łowcą na ziółka/skórki/łuki ewentualnie sztylety, to czy Rhulana i Forgrimm poradzą sobie jako tanki? A Gladys jest odpowiednia jako czarująca złodziejka? Jak tak to proszę o odp. z pkt. 1.
6.Robię (staram się robić) każde zadanie jakie dostanę w ręce.
7.Prosiłbym o odpowiedzi doświadczonych graczy i o odpowiedzi w punktach jak ja podałem.

Z góry dziękuję i pozdrawiam!
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2010, 10:36:39 pm wysłana przez Mozguu »

Offline Ferreto

Odp: Porady dotyczące gry/rozwoju postaci.
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 29, 2010, 07:56:04 pm »
Odpowiadać w takich punktach nie zamierzam,przykro mi.
Zacznijmy od drużyny - dobrze skomponowana to taka,która potrafi poradzić sobie w każdej sytuacji,a więc w jakiś sposób pokrywa wszystkie potrzebne w trasie umiejętności. Jedynie "rzemiosło" warto zostawić reszcie. Dobór postaci i umiejętności dla nich? - wybacz,ale jak dla mnie pytanie o to jest pozbawianiem się połowy przyjemności z gry. Więc tylko kilka wskazówek. W sumie z postaci dostępnych względnie szybko (tj. do Gwendali) jedynie Drannor jest słabszy,reszta spokojnie nadaje się na etatowych towarzyszy podróży. Późniejsi towarzysze niestety z racji czasu przyłączenia zawsze mnie denerwowali faktem za niskiego mojego wpływu na ich umiejętności.
Jeden góra dwa "tanki" na drużynę to dość,więc wojownik z Rhulaną i Forgrimmem to raczej nie to,szczególnie że Gladys owszem, jest dość uniwersalna,ale nie można wszystkiego zrzucać na jedną głowę. Szkoda,że nie lubisz magów,bo to niezłe klasy,jak się je właściwie poprowadzi. Łowcy na początek grania bym Ci jednak nie polecał.Bronie dystansowe owszem potrafią być skuteczne,ale raczej jako jedna z opcji,a już na pewno nie jako jedyna u głównej postaci. Brać łowcę tylko dla ziółek/skórek? - raczej kiepski pomysł.Sztylety lepiej zostaw,są słabe,nadają się najwyżej dla klas rzadko walczących w zwarciu.


       

Offline Mozguu

Odp: Porady dotyczące gry/rozwoju postaci.
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 29, 2010, 08:42:25 pm »
To w takim razie jaką broń szkolić u Łowcy/Bojownika... bo oni najbardziej mnie interesują, ponieważ im wyszkolę skórki i ziółka :) A i niby dlaczego nie brać łuku jako broni głównej? Grałem w wiele RPG :)

Offline Ferreto

Odp: Porady dotyczące gry/rozwoju postaci.
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 30, 2010, 07:54:15 am »
Łuk jako broń dystansowa wymaga oczywiście dystansu,a na to ciężko liczyć w przypadku walk,gdy jesteś otoczony na przykład przez 10 szczurów.Z łukiem w ręce zostaniesz zwyczajnie zagryziony. Natomiast musisz wiedzieć,że tego typu walki są w Drakensangu częste.
Co do broni,to dość istotne jest,żeby unikać szkolenia w tym samym typie różnych postaci z drużyny.Czemu? Zwyczajnie żeby postacie ze sobą nie konkurowały o przydział nowego znaleziska.Jedynie dla jednoręcznych maczug/toporów  (tak to się chyba zwało,działka Forgrimma) można zrobić wyjątek,bo ich jest sporo.Dlatego najlepiej wybrać coś,czego nikt inny nie będzie używał. Bojownik spokojnie może korzystać w włóczni,dzięki zadawaniu ran jest to groźna broń.Jednoręczny miecz jest dość uniwersalną bronią,wiele klas dobrze sobie z nim poradzi. 

Offline Mozguu

Odp: Porady dotyczące gry/rozwoju postaci.
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 30, 2010, 02:47:58 pm »
To bojownikiem/łowcą szkolić jaką broń? Miecze jednoręczne? A może bojownika brać i włócznie?

Offline Ferreto

Odp: Porady dotyczące gry/rozwoju postaci.
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 30, 2010, 05:20:24 pm »
Skoro to Twoja pierwsza gra,to wydaje mi się,że lepszym wyborem z tych dwóch będzie bojownik szkolony na włócznie. Gdybyś jednak upierał się przy łowcy,możesz spróbować zrobić go dualnym,tj. w przypadku konieczności walki bezpośredniej łuk zastępować mieczem i tarczą - na to powinno Ci punktów wystarczyć. 

Offline Mozguu

Odp: Porady dotyczące gry/rozwoju postaci.
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 30, 2010, 06:30:44 pm »
Bo wojownikiem doszedłem do zadań po tym 1 smoczym zadaniu. I jakoś dziwnie mi się grało, 3 tanków w teamie :D To będzie dobry team?
Ja-bojownik,włócznie,ziółka,skórki,trochę magi
Forgrimm-tank nr. 1,kowalstwo (dać mu tarczę czy może jakieś młoty 2-ręczne?)
Rhulana-tank nr. 2, tasaki (dać jej tarczę?)
Gladys-um. społeczne,złodziejstwo,magia
?

Offline Ferreto

Odp: Porady dotyczące gry/rozwoju postaci.
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 30, 2010, 08:20:25 pm »
Tak jak pisałem wcześniej,1 góra 2 tanki na drużynę to dość.Bojownik typowym tankiem nie jest,więc taki skład mógłby być.Osobiście jednak wolałbym Gwendalę zamiast Rhulany-lepsza magia,dobre atrybuty do wielu umiejętności drużynowych wydają mi się bardziej użyteczne.
Ja polecam skorzystanie z tarczy w przypadku tanków,lepsza defensywa stanowczo się przydaje.A już szczególnie,gdy jako główną postać będziesz miał Bojownika silnego w walce wręcz. Są jednak na forum miłośnicy broni dwuręcznych.
Kowalstwo jako rzemieślnictwo zostaw postaciom nie zatrudnianym na stałe.Nie ma potrzeby mieć kowala stale przy sobie,a punkty zawsze się przydadzą do czegoś bardziej praktycznego.
Pamiętaj też,że Gladys nie jest pełnoprawną magiczką,więc jej lista czarów jest dość ograniczona.W takim składzie do paru użytecznych dostępu mieć nie będziesz,choć oczywiście można się bez nich obejść.       

Offline Mozguu

Odp: Porady dotyczące gry/rozwoju postaci.
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 30, 2010, 08:39:50 pm »
No to wreszcie na co robić bojownika?! Miecze/włócznie czy co? Bo zgłupiałem :/

Offline Ferreto

Odp: Porady dotyczące gry/rozwoju postaci.
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 30, 2010, 09:03:26 pm »
Bojownik z włócznią jako postać główna jest dobrym wyborem. Tarcze dla reszty towarzystwa - oto moja rada :)
 

 

Offline Mozguu

Odp: Porady dotyczące gry/rozwoju postaci.
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 31, 2010, 02:04:43 pm »
Czyli tak:
Ja- bojownik z włócznią+zioła+skóry+przetrwanie+TROCHĘ magi
Rhulana-szable+tarcze
Forgrimm-młoty i topory 1 ręczne+tarcze
Gladys-otwieranie zamków+kradzież kieszonkowa+magia+broń szermiercza...dać jej też tarczę?
I takie pytanie. Kogo się opłaca okraść? :)

Offline Ferreto

Odp: Porady dotyczące gry/rozwoju postaci.
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 31, 2010, 05:25:11 pm »
Przypuszczam,że Gladys w sam środek walki pchać nie będziesz,więc w sumie można rozważyć zarówno opcję bez tarczy jak i z tarczą. Osobiście jednak wybrałbym tarczę,bardzo możliwe,że nie starczy Ci punktów,żeby ją solidnie wyszkolić,ale nawet ta odrobina dodatkowej ochrony jej się przyda,bo w końcu to chudzinka ;-)
Okradanie? Zwykle lepsze rzeczy mają wszelkiego typu szychy. To chyba sam poznasz. Zresztą ... za kradzież nikt Cie nie pobije,więc zawsze można spróbować. 

Offline Mozguu

Odp: Porady dotyczące gry/rozwoju postaci.
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 31, 2010, 06:16:43 pm »
Szychy...słyszałem, że ojciec Gladys ma 50 Denarów, ale ani Dranorem ani Gladys nie mogę go okraść chociaż miałem kradzież kieszonkową na 13 poziomie :/...jaki trzeba mieć na niego poziom kradzieży?

Jak używać tych szpilek co dają +1 do otwierania zamków?
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2010, 08:34:07 pm wysłana przez Mozguu »

Offline Sybaris

Odp: Porady dotyczące gry/rozwoju postaci.
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 02, 2010, 04:22:35 pm »
Szychy...słyszałem, że ojciec Gladys ma 50 Denarów, ale ani Dranorem ani Gladys nie mogę go okraść chociaż miałem kradzież kieszonkową na 13 poziomie :/...jaki trzeba mieć na niego poziom kradzieży?

Jak używać tych szpilek co dają +1 do otwierania zamków?

Ojciec Gladys ma "obronę" przeciwko okradaniu 18 czyli aby teoretycznie go okraść musisz mieć przynajmniej 19 na kradzieży a najlepiej więcej ... ale to teoretycznie bo praktycznie jest coś takiego jak "krytyczny sukces" więc można go okraść nawet mając te 13pkt. tylko trzeba dużo cierpliwości na "czary" save/load

Szpilki, wytrychy, sierpy do chwastów, noże kuśnierskie i nożyki ślusarskie używa się w ten sam sposób czyli przeciągasz na pasek szybkiego dostępu, następnie klikasz na ten przedmiot, a potem na cel na którym chcesz użyć danego narzędzia.

Co do Gladys to chyba lepiej dać jej łuk i szkolić ją w tym kierunku według mnie będzie bardziej mordercza w walce ...  Poza tym jak dla mnie skład zaproponowany przez Ciebie ma jedną wadę: nikt nie będzie w stanie przywołać żadnego zwierzaka ani przywołańca  do pomocy, a są takie miejsca gdzie taka pomoc będzie bardzo ważna, więc proponował bym Ci wymienić krasnala lub amazonkę na Gwendale już na trzęsawiskach lub od Tallon brać Josta, bo Bojownik z magikozbroją jest świetnym tankiem i spokojnie może pełnić funkcję drugiego "mięśniaka". Ale to jest twoja gra i graj jak Ci wygodniej skład zaproponowany przez Ciebie na pewno sobie poradzi.

Offline Lirael

Odp: Porady dotyczące gry/rozwoju postaci.
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 04, 2010, 12:27:58 pm »
No to troszkę sprostowanka;P jeżeli grasz Bojownikiem to rób go najpierw an rapiery a dopiwro póżniej przerzuć na włocznie;czemu? ano temu, że w miarę na początku dorwiesz rapier fanfary, a  dobrą włocznie to moocno późno w grze:( oczywiście Bojownik z magikozbroja jest najlepszym tankiem i zostawia daleko z tyłu Forgrimma i Amazonke. Glaydys zrób na łuki jako wspomagacz magiczny lepiej niech się trzyma nieco na uboczu.Brał bym na Twoim miejscu w ciemno Gwen bardzo dobrze sobie radzi z lukami leczeniem i przyzywaniem jakiś wspomagaczy. Co do wyboru pomiedzy krasnalem i amazonka-porównywalne postacie ale do momentu zrobienia questa dla amazonki-dostaje bardzo dobry sprzęt i wtedy bym się na nią decydował. aha tarcza dla walczących-bardzo dobre rozwiązanie!;)