trawa

Autor Wątek: LeSzeK czyli Lubelskie Spotkania z Komiksem  (Przeczytany 27331 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: LeSzeK czyli Lubelskie Spotkania z Komiksem
« Odpowiedź #60 dnia: Kwiecień 21, 2017, 01:46:20 pm »
@UP
Oczywiście że nie, bo ja nie mieszkam w Lublinie. sam muszę szukać miejsca pod mostem. :) Jak nie bedzie pytań typu "Z czego są wykonane nega-obręcze" to podołam.

Offline 8azyliszek

Odp: LeSzeK czyli Lubelskie Spotkania z Komiksem
« Odpowiedź #61 dnia: Kwiecień 22, 2017, 08:19:47 pm »
Pierwszy dzień Leszka bardzo sympatyczny (laf żałuj że nie wsiadłeś w bla bla car i nie przyjechałeś). Przegląd komiksów z ostatniego roku, to trochę za dużo frankofonów jak na mój gust. Potem sympatycznie Egzaltowana mówiła o Batrodzince a Dawid o Flashach. Ale mi znowu najbardziej się podobały wypowiedzi Roberta Lipskiego, bo bardzo ciekawie mówił o komiksach włoskich - Diabolik, Satanik i ten trzeci w kostiumie czaszki. I mimo że w ogóle nie znam tego tematu, to świetnie się tego słuchalo. Powiedział też, ze cieszy się z tłumaczenia Deathloka i Marvel Horror bo to ciekawe komiksy. No i powiedział te newsy o WKKM i Conanie.


Pytania konkursowe układał Motyl i były trudniejsze niż w zeszłym roku (skąd ja mam wiedzieć jak nazywa się vilan z Usagi Jimbo??). Ledwo zająłem 4 miejsce. Mili ludzie, przyjazna atmosfera. Polecam każdemu.

Offline 8azyliszek

Odp: LeSzeK czyli Lubelskie Spotkania z Komiksem
« Odpowiedź #62 dnia: Kwiecień 23, 2017, 03:43:51 pm »
Drugi dzień Leszka też bardzo sympatyczny, choć nieco skromniejszy. Clou programu okazały się znowu kalambury. Nieźle nam z Nawimarem poszło, choć niestety Jakub Syty z kolegą nas wyprzedził. W tym roku było prościej, bo Motyl zostawił tylko postacie, bez trudniejszych tytułów (zwłaszcza frankofońskich). Ciekawe było też omówienie poszczególnych serii Rebirth i pokazowa gra w prosta karciankę jaką sobie uciąłem z innym prowadzącym.

Offline 8azyliszek

Odp: LeSzeK czyli Lubelskie Spotkania z Komiksem
« Odpowiedź #63 dnia: Kwiecień 24, 2017, 04:14:33 pm »
Wrzucam to co nagrałem na Leszku z paneli na których byłem. Ostrzegam, że jakość nagrań jest TRAGICZNA, bo miałem do dyspozycji tylko swój ziemniak a i usiąść bliżej nie mogłem. Dlatego trzeb słuchać uważnie i na full.

1.Jakub Syty i Motyl prezentują komiksy z ostatniego roku, a Egzaltowana potem opowiada o Batrodzince.
http://ulub.pl/SDih5cxVTR/leszek-2017-cz1-prezentacja-komiksow-z-ostatniego-rokubatrodzinka2017-04-22

2. Pan Robert opowiada o włoskich komiksach a od 34.40 minuty o Kolekcjach i tomach które teraz tłumaczy. Potem Damian Maksymowicz opowiada o różnych Flashach.
http://ulub.pl/JGv7WfZY1C/leszek-2017-cz2-rlipskiflash2017-04-22

PS Na poniedziałkowej prelekcji o postapo pojawiła się tylko jedna osoba. :D

3. Konkurs wiedzy komiksowej. Niewiele można zrozumieć poza moimi gardłowymi uwagami, bez kontekstu będącymi niezrozumiałymi. Ale to wynika z tego, że formuła konkursu została zmieniona i wrzucano tylko kadry z komiksów. Nie było czytania pytań.
http://ulub.pl/X2kcI9DOGJ/leszek-2017-cz3konkurs2017-04-22

4.Najgorsza jakość bo zmieniona sala. Przykro mi. Egzaltowana i Damian opowiadają o DC Rebirth tzn seriach które wyszły w ostatnim roku.
http://ulub.pl/6zjES4ck6M/leszek-2017-cz4-dcrebirth2017-04-23
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2017, 05:15:22 pm wysłana przez 8azyliszek »

JanT

  • Gość
Odp: LeSzeK czyli Lubelskie Spotkania z Komiksem
« Odpowiedź #64 dnia: Kwiecień 24, 2017, 06:11:22 pm »
http://ulub.pl/JGv7WfZY1C/leszek-2017-cz2-rlipskiflash2017-04-22
Jakoś od 44 minuty jest coś o "blokowaniu Daredevila" przez chwilę niewyraźnie i "że Egmont będzie wydawał"
Pamiętasz albo dasz radę rozszyfrować to niewyraźne? EDIT: Później też pada "myślę że prędzej Egmont może to wydać"  :smile:

Dzięki za audio  :smile:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2017, 06:17:02 pm wysłana przez JanT »

Offline 8azyliszek

Odp: LeSzeK czyli Lubelskie Spotkania z Komiksem
« Odpowiedź #65 dnia: Kwiecień 24, 2017, 06:18:35 pm »
Na razie pan Lipski mówił o zablokowaniu Daredevila przez wydawnictwo na S. W tej sprawie nie było żadnego przełomu, ale przecież pan Robert mógł nie wiedzieć, bo on głównie dla Muchy pracuje.

JanT

  • Gość
Odp: LeSzeK czyli Lubelskie Spotkania z Komiksem
« Odpowiedź #66 dnia: Kwiecień 24, 2017, 06:20:29 pm »
A to zdanie "myślę że prędzej Egmont może to wydać" też było o tym Daredevilu?

Offline 8azyliszek

Odp: LeSzeK czyli Lubelskie Spotkania z Komiksem
« Odpowiedź #67 dnia: Kwiecień 24, 2017, 06:23:48 pm »
Tak. Ale to tylko własne przekonanie R.Lipskiego nie poparte żadną konkretną wiedzą. To jest jego prywatne przeczucie równie dobre jak twoje czy moje.

JanT

  • Gość
Odp: LeSzeK czyli Lubelskie Spotkania z Komiksem
« Odpowiedź #68 dnia: Kwiecień 24, 2017, 06:30:37 pm »
Moje bardziej bo ja man "Moce Spekulacji"  :biggrin: Dzięki za info.

Offline Motyl

Odp: LeSzeK czyli Lubelskie Spotkania z Komiksem
« Odpowiedź #69 dnia: Kwiecień 25, 2017, 01:13:56 pm »
A to zdanie "myślę że prędzej Egmont może to wydać" też było o tym Daredevilu?

Raczej nie, ale całkiem możliwe, że coś tam słyszał ;) Na pewno Robert tłumaczy jeszcze SS Allreda, a w puli tytułów, których nie wybrał/dostał był Nova z Marvel Now.

JanT

  • Gość
Odp: LeSzeK czyli Lubelskie Spotkania z Komiksem
« Odpowiedź #70 dnia: Kwiecień 25, 2017, 02:13:40 pm »
Dzięki  :smile:

To 7 tomów z 121-150 już znamy:

Warlock cz.1
Warlock cz.2
Doctor Strange - Separate Reality
Punisher - Circle of Blood
Nova - Origin
Silver Surfer - New Dawn
All-New Ghost Rider -  Engines of Vengeance
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2017, 02:22:41 pm wysłana przez JanT »

Offline 8azyliszek

Odp: LeSzeK czyli Lubelskie Spotkania z Komiksem
« Odpowiedź #71 dnia: Kwiecień 28, 2017, 10:43:19 am »
Drugi dzień Leszka. :)


mkolek81

  • Gość
Odp: LeSzeK czyli Lubelskie Spotkania z Komiksem
« Odpowiedź #72 dnia: Kwiecień 28, 2017, 10:50:34 am »

Offline Motyl

Odp: LeSzeK czyli Lubelskie Spotkania z Komiksem
« Odpowiedź #73 dnia: Maj 08, 2018, 09:19:54 pm »
W najbliższą sobotę w Lublinie kolejna edycja lokalnej imprezy komiksowej. Jeśli będziecie w okolicy to serdecznie zapraszam - http://paradoks.net.pl/read/35174-program-i-plakat-x-lubelskich-spotkan-z-komiksem

Offline -gościu-

Odp: LeSzeK czyli Lubelskie Spotkania z Komiksem
« Odpowiedź #74 dnia: Maj 08, 2018, 09:45:02 pm »
Cytuj
14:00 – Niespodzianka wydawnictwa Mucha Comics.

Czyżby premiera katalogu Muchy? :)

 

anything