Autor Wątek: Fantasy Komiks  (Przeczytany 165901 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rzem

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #525 dnia: Styczeń 12, 2018, 11:29:21 am »
Mi oprócz "Samuraja" i komiksu Swolfsa podeszła jeszcze "Zaraza". Graficznie widziałem w tym komiksie podobieństwa do późnego Polcha :-)
Ale te Sloki i Lasy Opalu mnie zmęczyły i odpadłem, czym pewnie dołożyłem cegiełkę do obecnej kondycji magazynu.
Rozbitkowie byli spoko, ale przeżyłem zawód jak się okazało, że to jakaś gra.
Mimo wszystko to była fajna inicjatywa, unaoczniła, ile tego wychodzi we Frankofonii.


Offline koziorozec1979

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #526 dnia: Styczeń 12, 2018, 11:45:52 am »
To niech E publikuje FantasyKomiks naprzemiennie z HorrorKomiks w ramach jednakowego formatu wydawniczego. A w HK wrzucać wszystkie te Eerie, Creepy, Tales from Crypt, Drakule i innych brzydali. Nie rozumiem dlaczego formuła Fantasy Komiks sprzedaje sie tak marnie!? Ale nie będę obiektywny - podobał mi się nawet Crossgen i te gnioty z Rekina(Wallestein,Donna Blue,Black Jack)
jasne, w idealnym świecie powinni kontynuowac w takim formacie jak wydawali dotychczas.
Ale to co widac faktycznie to brak intensyfikacji wydawania FK pomimo iż inne formaty wydawnicze egmont rozbudowuje ostatnimi czasy ponad miare

JanT

  • Gość
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #527 dnia: Styczeń 12, 2018, 12:00:32 pm »
Oni to już tylko wydają żeby to co zaczęli pokończyć. Za wcześnie z tym wystartowali jak już nie raz pisałem.
Sobie tak pomyślę ile byśmy mieli już numerów jakby wychodziło cały czas tak jak na początku  :smile:
Byłoby ze 48 numerów czyli ze 144 albumy  :smile:

Offline koziorozec1979

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #528 dnia: Styczeń 12, 2018, 12:15:36 pm »
Wydają żeby pokończyć , nie ma pewności/nie bylo deklaracji jak dlugo jeszcze. Przy obecnym bogactwie na rynku nowi czytelnicy napewno nie wejda w te serie niezaleznie od ich jakosci z uwagi na czesciowa niedostepnosc wczesniejszych tomow, brak pewnosci dokonczenia nawet najlepszych historii , gorsza jakosc w tym niedorobionym malutkim formacie.
Wydanie w normalnym formacie co ciekawszych i popularniejszych serii od początku mialoby z pewnoscia wieksze szanse na zaistnienie w swiadomosci i koszykach nowych czytelnikow.
I mysle ze wtedy szanse na faktyczne dokonczenie najdluzszych nawet serii by realnie znacznie wzrosly.

Feldkurat

  • Gość
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #529 dnia: Styczeń 12, 2018, 03:54:14 pm »
A moze lepiej by tych kilka bardziej poczytnych serii wznowic w pelnoprawnych pelnowymiarowych albumach? Legenda Swolfsa, Przysięga, opowiesci z Troy, Rozbitkowie,

Ba! Ale to raczej nierealne marzenie. Ja najchętniej zobaczyłbym większość serii publikowanych w FK w powiększonym formacie, a najchętniej w integralach HC. Mam wszystkie FK, ale strasznie ubolewam nad taką formą wydania tych świetnych historii, bo chętnie bym te przepiękne obrazki podziwiał w normalnym formacie.

Offline radef

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #530 dnia: Czerwiec 08, 2018, 11:15:28 am »
Znamy skład kolejnego, 29. "Fantasy Komiks". Pojawią się w nim 14. album "Rozbitków z Ythaq" i 5. tom "Przysięgi". 5. tom "Przysięgi" na pewno nie jest ostatni, bo oryginalny album ma w tytule "część pierwsza"
https://emp-scs.img-osdw.pl/img-p/1/egmont/44ca7fa2/std/492-452/10414198o.jpg
Czyli stan łącznie z zapowiedzianym numerem:
Obecnie wydawane:
Przysięga - 5/5, kolejny tom: ?
Rozbitkowie z Ythaq - 14/14, kolejny tom: sierpień 2018
W poszukiwaniu Graala - 4/5, kolejny tom: zakończona
Wydane w całości:
Legenda - 6/6
Wyprawa Alunysa - 1/1
Zaraza - 3/3
Zmierzch bogów - 9/9
Wydane w zamkniętej części:
Lasy Opalu - 9/10
Łowcy smoków - 6/25
Samuraj - 8/12
Sloka - 10/11
Zawieszone w FK:
Szafranowa noc - 1/2
I teraz pytanie: czy Kołodziejczak/Szrejter/Gwiazda zauważyli, że we Francji niedawno wyszedł (po 6 latach przerwy!) ostatni tom "Graala", który zamyka serię czy nie? Ciekawe też czy będą kontynuować "Slokę" (oby nie), dla której 10. tom był ostatnim z cyklu. Ja jednak obstawiam, że w przyszłym roku Egmont wyda album z ostatnim "Graalem", a także z kolejnym tomem "Ythaq". Następnie Egmont poczeka (może nawet do 2021 roku) na tom z "Ythaq" i pewnie z ostatnią "Przysięgą". I na tym żywot FK może się zakończyć.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

JanT

  • Gość
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #531 dnia: Czerwiec 08, 2018, 11:18:09 am »
Ja chcę Samuraja  :smile:

Offline midar

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #532 dnia: Czerwiec 08, 2018, 06:07:23 pm »
Ja chcę Samuraja  :smile:


Samuraj dobry jest!

Offline Gazza

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #533 dnia: Czerwiec 25, 2018, 11:27:18 am »
Przydałby się jakiś rebot Świata Komiksu/Fantasy Komiks. Ten sampler Vertigo dobitnie pokazuje, że formuła druku w rozdziałach/pojedynczych zeszytach fajnie się sprawdza jako próbka czegoś większego przed wejściem w konkretne serie/wydania. Fajnie by było móc raz w miesiącu/na kwartał sobie poprzeglądać taki magazyn...

mkolek81

  • Gość
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #534 dnia: Czerwiec 25, 2018, 12:14:40 pm »
No nie wiem. Próbowali z Superbohaterzy - Uniwersum DC Odrodzenie i jakoś nie zatrybiło pomimo że to SH.

JanT

  • Gość
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #535 dnia: Czerwiec 25, 2018, 12:20:53 pm »
No nie wiem. Próbowali z Superbohaterzy - Uniwersum DC Odrodzenie i jakoś nie zatrybiło pomimo że to SH.
Znowu wiesz jak się sprzedało?  :smile: Nigdzie nie było mowy o ciągu dalszym. To było tylko w celach promocyjnych.
Może np wyjdzie nr.2 który będzie promował ANAD.

Ja piszę od dawno by wydali na próbę jakiś one-shot SH jak Star Wars Komiks. Ale wtedy część osób będzie narzekać że czemu w takiej formie a inny by chcieli wszystko tak  :smile:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2018, 12:27:29 pm wysłana przez JanT »

Offline 79ers

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #536 dnia: Czerwiec 25, 2018, 07:09:41 pm »
Przydałby się jakiś rebot Świata Komiksu.

Jestem jak najbardziej za. Formuła była konkretna, były zapowiedzi, próbki wydawanych a czasami i nie wydawanych przez Egmont komiksów. Ile to później radości po latach, że fragment jakiejś serii był w ŚwiecieMłodych/CDN/Alfie/...   Z tym ograniczeniem do SH to moim zdaniem trochę nienajlepszy pomysł - pewnie z zupełnie innych powodów, ale ile wyszło ŚK po nawiązaniu współpracy z (nie wydawanym już) Wizardem. Manga jest specyficzna, ale pominięcie europejczyków to zły pomysł.

A mnie i tak marzy się wciąż ...Horror Komiks w formule Fantasy Komiks i wzrost oraz rozwój FK zamiast powolnego dogorywania. 
.... i lepsza praca, i wyższa pensja, i więcej czasu na czytanie komiksów,zamiast pisania mniejszych i większych głupot  :roll:

Offline karpiar199

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #537 dnia: Wrzesień 28, 2023, 09:16:45 pm »
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2023, 06:21:40 pm wysłana przez karpiar199 »

 

anything