trawa

Autor Wątek: Fantasy Komiks  (Przeczytany 165488 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adro

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #465 dnia: Grudzień 02, 2014, 07:11:55 pm »
juz myslalem, ze FK poszedl do piachu, a tu prosze :biggrin:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #466 dnia: Grudzień 02, 2014, 07:22:28 pm »
To ja poproszę w numerze 25 Rozbitków z Ithaq i Samuraja  :smile:  Ciekawe ile na 25 numer poczekamy? Egmont mógłby wydawać magazyn częściej. Biorąc pod uwagę tempo publikacji komiksów przez Soleil i "odchudzenie" magazynu, to na 3 numery rocznie powinno materiału wystarczyć. Ogólnie FK to sympatyczna, lekka, rozrywkowa lektura, dobra na zrelaksowanie się w wolnej chwili. Szkoda, ze idea magazyny dostępnego w szerszej dystrybucji nie powiodła się na dłuższy czas :???: ??:
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline horror

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #467 dnia: Grudzień 02, 2014, 08:13:19 pm »
A 'Lasy Opalu' juz sie skonczyly, czy wydali wszystko co wyszlo zagranica?

Deg

  • Gość
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #468 dnia: Grudzień 02, 2014, 08:14:48 pm »
Chyba bym wolał podniesienie ceny czasopisma do np 40 złotych o pozostanie standardowej ilości stron (czyli 3 albumy).
Ech. Tak to jest jak człowiek przyzwyczai się do "dobrego" :wink:
Jestem za. Niestety, przypuszczalnie ta opcja znalazłaby (jeszcze) mniej nabywców.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #469 dnia: Grudzień 02, 2014, 08:47:17 pm »
A 'Lasy Opalu' juz sie skonczyly, czy wydali wszystko co wyszlo zagranica?


Obecnie wydano 8 tomów. Czyli jesteśmy na bieżąco. Seria jest kontynuowana. Jednak 9 tom jeszcze nie ukazał się na zachodzie.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline horror

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #470 dnia: Grudzień 03, 2014, 06:06:27 am »

Obecnie wydano 8 tomów. Czyli jesteśmy na bieżąco. Seria jest kontynuowana. Jednak 9 tom jeszcze nie ukazał się na zachodzie.

dzieki

Feldkurat

  • Gość
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #471 dnia: Grudzień 19, 2014, 10:02:47 pm »
Orientujecie się może, czy istnieje gdzieś w sieci jakiś spis treści historii publikowanych w poszczególnych numerach?

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #472 dnia: Grudzień 19, 2014, 11:23:37 pm »

Feldkurat

  • Gość
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #473 dnia: Grudzień 20, 2014, 12:13:32 pm »
Dzięki wielkie.

Offline graves

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #474 dnia: Kwiecień 06, 2015, 11:20:22 am »
Przeczytałem ostatnio wydany numer 24 Fantasy Komiks.
Niestety (dla tych co jeszcze go czytają) od tego numeru FK nie jest już kwartalnikiem - ma teraz status "almanachu", który ma się ukazywać raz lub dwa razy do roku... Jak wyjdą kontynuacje serii, które już rozpoczęto wydawać. Kluczowe jest tutaj, że mają to być serie, które "zdobyły szczególne uznanie polskich czytelników". Jakie to są? Diabli wiedzą.
W tym numerze znalazły się tylko dwa albumy i całość zamknęła się w 98 stronach. Przypominam, że poprzednio najcieńsze zeszyty FK miały po 132 strony. Jest to więc najcieńszy zeszyt i w niezmniejszonej cenie 29,99.


W tym numerze mamy 4 tom (przedostatni) "Przysięgi". Serii dość dobrej, ale zupełnie niesprawdzającej się w tej konwencji. "Przysięga" ma piękną grafikę, ale w tym formacie tego nie widać. Jest zbyt mały. Ma również sporo tekstu, który aby się zmieścił jest bardzo pomniejszony. Czytanie tego w tym formacie zmęczyło mnie strasznie, zamiast przynieść mi odpoczynek.
Drugi album to 8 tom "Sloki". Tutaj było lepiej. Ta seria pasuje do tego formatu. Grafika nie posiada takiej masy szczegółów jak pierwsza seria. album czyta się bardzo szybko i dość przyjemnie - mimo, że historia została strasznie spłycona do kilku bohaterów w raczej odizolowanym środowisku i nie ma takiego rozmachu jak poprzednie tomy.


Obydwa znalezione w 24 numerze FK historie są bardzo świeże - obydwa albumy wydane zostały we Francji w 2014 roku.
Co nas czeka w kolejnym numerze i kiedy się on ukarze? Trudno powiedzieć. Nie do końca wiadomo co zdobyło uznanie polskich czytelników. Albumów, które sa kontynuacjami serii, które już się ukazały na łamach FK - jest aż nadto:



Rozbitkowie z Ythaq Naufragés d'Ythaq (Les)
Tom 11 L'Haleine de l'Ogre   09/2013
Tom 12. Les Clefs du néant   09/2014


Samuraj Samurai
Tom 9 Ogomo   06/2014


Zmierzch bogów Crépuscule des dieux (Le)
Tom 8 Le Sang d'Odin   01/2014


Łowcy smoków Geste des Chevaliers Dragons (La) 
Tom 7 Revoir le soleil   04/2008
Tom 8 Le ch?ur des tén?bres   05/2009
Tom 9 Aveugles   11/2009
Tom 10 Vers la lumi?re   04/2010
Tom 11 Toutes les mille et une lunes   11/2010
Tom 12 Ellys   06/2011
Tom 13 Salmyre   11/2011
Tom 14 La Premi?re   06/2012
Tom 15 L'Ennemi   11/2012
Tom 16 La Déesse   06/2013
Tom 17 Amarelle - La Guerre des Sardes   11/2013
Tom 18. Arsalam - La Guerre des Sardes - Seconde partie   06/2014
Tom 19. L'Antidote   11/2014


Czy powyższe serie "zdobyły uznanie polskiego czytelnika"? Pewnie nie. Może więc wydawca czeka na ukazanie się ostatniej części "Przysięgi" i kolejnego "Sloki". Może jeszcze w tym roku ukaże się 24 numer FK.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2015, 06:55:52 pm wysłana przez graves »
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline dudi1212

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #475 dnia: Kwiecień 06, 2015, 11:40:45 am »
Ukaże, nie "ukarze";)
Zapraszam na nowy blog z newsami:)

http://www.geek-nerd-news.pl/

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #476 dnia: Kwiecień 06, 2015, 11:49:27 am »
Ukaże, nie "ukarze";)

Ale źe tekst był ciekawy - to nikt nie  pochwali .
Ja zawsze piszę ,,wyjdzie,, i no stress. :D
"Jesteś podwójnym sobą."

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #477 dnia: Kwiecień 06, 2015, 12:42:19 pm »
Ukaże, nie "ukarze" :wink:
Czepiasz się. Każdy wie, że obie formy są poprawne. Zresztą wpisz sobie w edytorze gildiowym, a wtedy przekonasz się, że żadna z tych dwóch form nie zostanie podkreślona.

Offline radef

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #478 dnia: Kwiecień 06, 2015, 01:28:55 pm »
Czy powyższe serie "zdobyły uznanie polskiego czytelnika"? Pewnie nie. Może więc wydawca czeka na ukazanie się ostatniej części "Przysięgi" i kolejnego "Sloki". Może jeszcze w tym roku ukarze się 24 numer FK.
Wydaję mi się, że "Rozbitkowie z Ythaq", według mnie był to koń napędowy pisma na początku istnienia i sądzę, że nie tylko ja czekam na kolejne tomy.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline graves

Odp: Fantasy Komiks
« Odpowiedź #479 dnia: Kwiecień 06, 2015, 06:57:53 pm »
Ukaże, nie "ukarze" :wink:
Dzięki poprawiłem :smile:
Chociaż obie formy jak napisał Kuki mogą być poprawne.
Zależy, czy ktoś czeka na kolejną część, czy też wydanie jej i przeczytanie traktuje jak karę :wink:
Poprawiłem, bo ja czekam...
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

 

anything